PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462441}

Zmierzch

Twilight
5,6 331 777
ocen
5,6 10 1 331777
4,0 24
oceny krytyków
Zmierzch
powrót do forum filmu Zmierzch

A mi się podobał

ocenił(a) film na 7

Pamiętam, gdy obejrzałem ten film pierwszy raz - bardzo mi się spodobał, ten klimat mglistego
miasteczka, świetnie dobrany soundtrack, całkiem niezłe efekty specjalne i w miarę ciekawa historia
(przypominam, że to właściwie od Zmierzchu zaczęły się te wszystkie seriale/filmy o nastolatkach
wampirach/wilkołakach/czarownicach, więc wtedy to jeszcze było ciekawe).

Oczywiście, kolejne części - im dalej, tym gorzej, ale akurat 1 część jest naprawdę w porządku.
Przeczytałem też wszystkie książki, masakra, na szczęście byłem chory i nie miałem co robić, to
jakoś przez to przebrnąłem (4 lata temu), pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Zmierzch
(film) jest właściwie najlepszą częścią zarówno z filmów jak i książek, bo, tak jak mówiłem, im dalej -
tym gorzej.

ocenił(a) film na 6
Lepkam

Również przeczytałam wszystkie części i z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteśmy tym jednakowo zażenowani;)
Przyznam, że pierwsza część nie była najgorsza. Przeczytałam ją kilka lat temu, zanim w ogóle pojawiły się wzmianki o planach dotyczących filmowej adaptacji, dlatego nie miałam przed oczami obrazu zniewieściałego Edwarda czy pozbawionej wszelkich emocji Belli;] Po premierze filmu, zarówno wśród pisarzy jak i reżyserów, zapanowała jakaś szalona moda na tworzenie podobnych opowiastek i głównie przez takie rozdmuchanie tematu, straciłam całą sympatię do "Zmierzchu".
Nie zniechęcam się jednak do samej autorki, od jakiegoś czasu zbieram się do przeczytania "Intruza"- podobno książka jest bardzo dobra.
Pozdrawiam;)

Buba_KAD

Nie jest bardzo dobra. Nie jest nawet dobra.
Choć pomysł na książke całkiem niezły, to jego realizacja...
A może po prostu galopujący PTSD po Zmierzchu (który przeczytałem wcześniej) nie pozwolił mi docenić geniuszu autorki?

W każdym razie nie polecam.

ocenił(a) film na 6
Kwiryniusz

Dzięki za opinię. Nie jestem w stanie ocenić- nie czytałam. Mogę jedynie polegać na opiniach bliskich, z którymi nie zawsze się zgadzam;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones