PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12015}

Zmowa

7,4 4 533
oceny
7,4 10 1 4533
Zmowa
powrót do forum filmu Zmowa

Brakowało mi jednak kilku rzeczy:
- można byłoby lepiej przedstawić scenę mordu - np. ucieczkę Łukaszkowej w pole i jej błaganie o litość, czy też rozjeżdżanie chłopca dużym fiatem, w którym siedziały żony oprawców. Wiem, że to makabryczne, no ale przecież o makabrę tu się rozchodziło.
- generalnie rozwiązanie, by pokazać mord na końcu, w tym konkretnym przypadku wydało mi się złe.
- rozumiem zmianę nazwisk bohaterów, ale żeby zmienić porę zdarzenia z Wigilii Bożego Narodzenia na Wigilię Wielkanocną?
- podczas egzekucji Sojdy (Siejby) miały ponoć miejsce bardzo dziwne wydarzenia, szkoda że nie pokuszono się o jakąś improwizację.
- przede wszystkim brakowało rozpraw sądowych, wizji lokalnych i przesłuchań przed prokuratorem - przesłuchań dzieci, matek, żon oprawców, przesłuchania samego Sojdy (Siejby). Przecież tam padały te słynne "Nie oświadczam się". Nie było adwokatów oskarżonych, a to jest przecież ważna część historii polskiej palestry.

Ogólnie to widziałbym remake tego znakomitego obrazu u Smarzowskiego, z jego 'etatowymi' aktorami, w tym Dziędzielem w roli Sojdy.

student_sgh

Jak remake to tylko Smarzowski

ocenił(a) film na 7
kalefa

rzeczywiscie, remake u Smarzowskiego bylby genialny

garrick

Dziabas z siekierą jak ulał pasuje.

ocenił(a) film na 4
Jordan66

Smarzowski? Błagam, nie. Nie wierzę, żeby mógł to zrobić dobrze.

Daguchna

Czemu, przecież Dom Zły ma klimat idealnie pasujący do tajemniczej, wiejskiej zbrodni.

ocenił(a) film na 9
Daguchna

A tak z ciekawości, to który film Smarzowski zrobił źle według Ciebie? Mam odmienne zdanie, ale ciekawi mnie Twoje wyjaśnienie - jeśli oczywiście zechcesz je podać.

student_sgh

Mi też film się podobał, mimo że nie jestem fanem polskich produkcji.
Postać Siejby świetnie zagrana

student_sgh

Jakie dziwne wydarzenia miały ponoć miejsce podczas egzekucji Sojdy?

ocenił(a) film na 7
dobrybitj3

Niewiadomo, bo ludzie którzy przy tym byli nie chcą mówić.
Echo Dnia "Gdy się Chrystus rodził" – reportaż, grudzień 2006 rok

ocenił(a) film na 7
Andy400

To je dobre, Pane Havranek!

ocenił(a) film na 4
student_sgh

a jaki był w ogóle powód akcji ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones