PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38727}
6,8 33 483
oceny
6,8 10 1 33483
6,3 14
ocen krytyków
Zmruż oczy
powrót do forum filmu Zmruż oczy

My i ptaki.
Co nas łączy? Marniejemy gdy ktoś, coś ogranicza naszą wolność.
Mała uciekinierka chciała orła zamknąć w pudle. Ale co gdy on będzie chciał rozłożyć skrzydła? Prawda, nie można mu tego robić. Wylądował na przyczepie. Uciekł, szalony w błękit.
Przywiązała go do bańaka, żeby nie odleciał. Chciała mu tylko pomóc. Mógł się gdzieś zgubić. Zasyczał rozjuszony. Jak możesz wiedzieć lepiej ode mnie co jest dla mnie dobre? Szamotał się. Podrywał do lotu wytrwale, raniąc prawdopodobnie nogi. Instynkt był silniejszy niż ból. Udało się. Poszybował, ale jakoś tak dziwnie. Łapczywie uderzając skrzydłami. Rozgarniając wiatr, próbował rozpaczliwie utrzymać się w powietrzu i wzbić się jak najwyżej. Gdyby tylko nie ta belka ciągnąca go z powrotem w dół. Byłby w pełni szczęśliwy a tak musi walczyć.
Pragnienie lotu. Popatrzenia na ziemię z innej perspektywy. Poznanie niezbadanego. I tylko tam w górze, można zatęsknić za gniazdem. I wrócić, z własnej woli.

I ona uciekła. W jej wypadku los był łaskawy bo znalazła mądrego, wrażliwego człowieka, który przeprowadził ją przez jej trudny czas. Jej początek lotu. Jego wyczucie nie wzięło się ot tak, znikąd. On nosił w sobie jakiś ciężar - belkę, który sprawił, że wolał odludzie i uważany był za zero. Stracił kobietę, problemy z pracą. Coś nie pozwalało mu osiągnąć pełni.



ocenił(a) film na 9
fioletowykot

Ładnie

Sqrchybyk

no ładnie, ja tu o belkach a ty, że ładnie. Mimo wszystko dziękuje :)

ocenił(a) film na 10
fioletowykot

A tak bardziej przyziemne pytanie: Czy orzeł (czy co to był za ptak) jest zdolny aby unieść w powietrze taką aluminiową bańkę na mleko? Chociaż, hmm.

ocenił(a) film na 9
fioletowykot

wow, może to lepiej niż fajnie. A film piękny. To się albo czuje albo nie. Ty wyczułeś idealnie, przemyślanie. A ja instynktownie, atawistycznie, wyłączając umysł. Po prostu wow.

ocenił(a) film na 9
HankaMody

wyczułaś, przepraszam :)

ocenił(a) film na 7
fioletowykot

Orzeł to ptak szlachetny, więc i nastrój zrobił się podniosły. Myślę, że dobrze, gdy widz przejdzie na chwilę w inny świat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones