PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 032
oceny
7,2 10 1 219032
7,4 35
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

1. film wypada słabiutko w porównaniu z innymi filmami opartymi na policyjnym/dziennikarskim
śledztwie np wszyscy ludzie prezydenta
2. twórcy chyba do końca nie wiedzieli co chcą zrobić z tym filmem, na zmianę rzucają w widza
elementami thrillera, dokumentu, komedii itd
3. przez powyższy punkt film nie ma żadnego klimatu. do cholery to historia jednego z najbardziej
znanych seryjnych morderców, a momentami czułem się jakbym oglądał w11
4. scenariusz jest fatalnie napisany prawie 3 godziny w wersji reżyserskiej dało by się spokojnie
skrócić do klasycznych 2 godzin. Akcja jest źle prowadzona praktycznie przez cały film mamy do
czynienia z sinusoida gdzie nic się nie dzieje w kwestii fabularnej (i nie jest to "nic nie dzianie
się" np w stylu se7en gdzie klimat trzyma nas mocno za jaja), a potem jesteśmy bombardowani
informacjami. Nie wiem jak ludzie w kinach, ale ja w kilku momentach musiałem zatrzymywać
player i cofać scene żeby na spokojnie przeczytać co, gdzie, z kim, jak
5. zakończenie z cyklu na odwal się na prawdę poczułem się jakby ktoś mi plunął w twarz
6. aktorsko nikt tam nie zachwycił

Podsumowując momentami marzyłem żeby się skończył, ale w sumie nie jest to jakoś wybitnie
zły film. Jak ktoś nie widział to do obejrzenia kiedy nie ma się co ze sobą zrobić, a jak już się
widziało to polecam iść na spacer. 7/10

ocenił(a) film na 8
nowekonto

dzizas, czlowieku... opisales same wady jakby to byla totalna klapa,a jednak dajesz 7/10... hipokryzja

ocenił(a) film na 9
nowekonto

A ja dzisiaj po raz 2 obejrzałem ten film i po raz 2 z olbrzymią przyjemnością śledziłem tę sprawę...
1. Nie zgadzam się, ale to Twoja opinia. ,,Zodiac" znakomicie ukazuje policyjne i dziennikarskie śledztwo, zabawę w kotka i myszkę, i ciągłe błądzenie po ślepych tropach.
2. Absurd. To film - kryminał zrobiony na wzór dokumentu. Jaka komedia? Bo na początku filmu wypowiedziano 4 żarty? W ten sposób można się doczepić do każdego filmu.
3. Kto, jak kto, ale pan Fincher jest mistrzem w budowaniu klimatu. Przez cały czas film ocieka siarczystym mrokiem.
4. Eh...skoro to film oparty na faktach, to nie da się za bardzo przedstawić fabuły w inny sposób...Akcja jest poprowadzona w dobry sposób, a że zagmatwany...cóż, tak to wyglądało.
5. A jakie byś chciał zakończenie? Moim zdaniem było rewelacyjne, mroczne, sugestywne, z nutką niepewności, skłaniające widza do ponownego uporządkowania faktów i zastanowienia się nad istotą Zodiaka.
6. Zgoda. Ale sądzę, że to nie jest wielki minus, choć to prawda, aktorstwo stało na aż lub tylko przyzwoitym poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones