PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 218 812
ocen
7,2 10 1 218812
7,4 35
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

Tak jak w temacie. Jestem ciekaw, którzy seryjni mordecy zrobili na użytkownikach filmwebu największe wrażenie.
Osobieście najbardziej zafascynowało mnie kilka postaci, ale przede wszystkim Zodiac, któego historia jest niezwykle ciekawa i myśle, że będzie z tego naprawdę dobry film. Bardzo spodobała mi się także historia Belli Gunness, która zabijała swoich "kandydatów" na męża :) Mam nadzieję, że i ona doczeka się kiedyś filmu na swój temat - może pan Tim Burton kiedys się zdecyduje? ;)

polish_man

Moje typy:

1. Jack Unterweger alias "Bestia".
Zamordował 11 kobiet. Słynął z masakrycznego bezczeszczenia zwłok. CYTUJĘ "...po wejściu do pokoju 412 kierownik zastał widok, jakiego mogliby pozazdroscić scenarzyści najbardziej koszmarnych horrorów. Na nocnym stoliku leżała odcieta głowa z wbitymi w gałki oczne papierosami. W ramie obrazu sprawca umieścił wypreparowane jelita. Na łóżu leżało okaleczone ciało a całe pomieszczenie dosłownie pławiło się we krwi..."

2. Aleksander Spesiwcew
7 ofiar, dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
Złapany został po tym jak wraz z matką uprowadził 3 dziewczynki, które wieził i gwałcił. Po jakimś czasie zabił jedną z nich a dwóm pozostałym kazał rąbać i porcjować ciało koleżanki, które później podawał gosciom w zupie jako pieczeń lub kotlety (wmawiał im, że to pirwszorzędna baranina). Po kilku dniach zabił nastepną i ją takze porąbał w asyście matki, siostry (obie wiedzieły o jego zbrodniach i mu pomagały) i ostatniej zyjącej ofiary. Te ostatnia uratowała awaria kaloryferów (Spesiwcew nie chciał wuścic do mieszkania robotników i wezwano milicję).

3. Team składajacy sie z Robina Gecht'a, Edwarda Spreitzer'a oraz Tommy'ego & Andrew Kokoraleis'ów

Zamordowali 6 kobiet. Kobiety gwałcili, torturwalii zabijali, żeby złozyć ofiarę sztanowi. Specjalizowali sie z torturach. Obcinali żyjacym jeszcze ofiarom piersi lub inne członki ciała lub zmuszali, by same soie co nieco poucinały.
CYTUJĘ: "... tym razem była to młoda Chinka Shui Mak, którą porwali 29 maja i wywieźli do lasu. Tam przykuli do drzewa i zaczęli zbiorowo gwałcić i bić. Tortury przedłużali w nieskończonosc. W miedzy czasie obcieli jej piersi. Gdy się zmeczyli, zaczeli ćwiartować wciaż jeszcze żywą Shui Mak. Jej szczątki zagrzebali w lesie."

ocenił(a) film na 8
Claudette_2

Ad 2) Ch*ja tam, a nie "uratowała", dziewczę zmarło niecałą dobę później w szpitalu

Albertino

http://killer.radom.net/~sermord/index.php a tu jest link do strony , która wielu z was zapewne zainteresuje.moje ulubieńcy : andrej czekatiło,richard ramirez i zodiac.

ocenił(a) film na 9
puma

Fred i Rosemary West "- seryjny morderca, który razem z żoną - Rosemary West był oskarżony o zabójstwo 12 młodych kobiet. Większość z ofiar została pogrzebana w ich domu w Gloucester w Anglii.?P"


Dennis Rader "BTK" "- amerykański seryjny morderca. Pomiędzy rokiem 1974 a 1991 zabił 10 osób w hrabstwie Sedwig w Kansas."

Albertino

Ted Bundy :) jest co prawda film już o jego morderstwach, ale chciałabym coś nowego :P

ocenił(a) film na 8
nati_korn

Mój nr. 1 Jack The Ripper, gdzies czytałem ze polak z kielc jest jednym z podejzanych ... hehehe czyżby jakiś pra dziadek scyzoryk :p

Nr 2. to George Bush ...

Nr 3. to Wampir z Bytoawa ...

ocenił(a) film na 3
Albertino

jak mozna miec ulubionego morderce czy ktos moze mi to wytlumaczyc? jakie sa kryteria doboru: ilosc ofiar, metody jakich uzywal badz uzywa, wyglad. toz to jest jakies pytanie psychola!!!!

ocenił(a) film na 10
helu

Powiem Ci helu jak to jest. Ludzie, ale nie tacy na prawdę psychotyczni, Ja mówię teraz o takich zwykłych szarych ludziach. Tacy ludzie udają, że ich to bawi bo nie mogą znieść swojej życiowej rutyny. To jest tak, że oni chcą się czymś wyróżniać więc bardzo często, nawet nie wiesz jak często udają psychopatów. To jest takie żałosne. To jest jak masowy, globalny wręcz przejaw kompleksów ludzi na tej durnej planecie. Oni chcą być fajni, ale oni nie wiedzą jak głupich robią wtedy z siebie. Morderstwo może fascynować bo nie mówię, że nie. Ale oni akurat tylko pier***ą takie głupoty dla "szpanu". Bo widzisz, to jest tak: jak chcesz pokazać jaki jesteś fajny to pokaż jak bardzo masz nasrane w głowie.Tak oni funkcjonują.

ocenił(a) film na 3
Albertino

czy mozna lubiec kogos kto zabijal ludzi. pytanie powinno byc inaczej napisane np "jaki aktor/aktorka zagrał/a najlepiej postać mordercy?" - to tak moim zdaniem.

helu

My nie mówimy o aktorach tylko o prawdziwych mordercach, a o tym, że pytanie jest nieodpowiednio sformułowane to ja wiem i o tym napisałem. Najpierw się z tematem zapoznaj.

ocenił(a) film na 3
Albertino

widac nie doczytalem dokladnie przepraszam

ocenił(a) film na 8
Albertino

zdecydowanie Kavin Spacey w filmie "se7en"

ocenił(a) film na 8
lain_coubert

jeśli chodzi o aktora, który grał morderce :P bo tak osobiście to żadnego nie znam :D

ocenił(a) film na 7
Albertino

"Jacy są wasi ulubieni seryjni mordercy?"

Podobno nie ma głupich pytań... Jednak kretynizm tego po prostu mnie powalił.
Proponuję jeszcze ranking na ulubionego zbrodniarza wojennego, najsympatyczniejszego gwałciciela i najfajniejszy rodzaj egzekucji...

manissimus

"Każdy człowiek to sadysta"
Ulubiony zbrodniarz wojenny: Che Guevara
Najsympatyczniejszy gwałciciel: Atylla, czyli Ojczulek
Najfajniejszy rodzaj egzekucji: żelazna dziewica

Najchętniej pozycję pierwszą i trzecią połączyłbym w całość, lecz teraz to nie miałoby odpowiedniego wydźwięku...

Przy okazji jestem zdrowym człowiekiem, tyle że mam liberalne poglądy na tego typu sprawy...

ocenił(a) film na 8
Sacronius

hehehe brawo, ale pojazd............. :) [za krotki]

ocenił(a) film na 7
manissimus

Pytanie zostało źle ujęte, już lepiej byłoby zapytać o najbardziej przerażającego mordercę według ciebie.

ocenił(a) film na 10
Albertino

Praktycznie wszyscy bardziej znani i niektórzy mniej znani filmowi seryjni mordercy mają swoich odpowiedników w realnym świecie. Praktycznie wszystkie filmy i powieści o seryjnych mordercach są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami a wręcz na nich bazują

Albertino

Może nie ulubieni ale ci którzy mnie najbardziej zaintrygowali. Najbardziej Carl Panzram jego nienawiść do całej rasy ludzkiej "jak postępują z nami, tak my postępujemy z innymi" A tu można poczytać o nim więcej. http://killer.radom.net/~sermord/zbrodnia.php?dzial=mordercy&dane=PanzarmCarl

Albertino

dziwie się że was takie osoby "fascynują" ale zapewne przestały by fascynowac gdybyście spotkali się z takim np Chikatilo w windzie, ciekawe kto dla kogo byłby fascynujący

ocenił(a) film na 8
Albertino

Hannibal Lecter, Andrej Czikatiło, BTK, Leatherface

użytkownik usunięty
Albertino

Richard Chase i Ramirez. Ten drugi dlatego, że przede wszystkim był fajnym chłopakiem, dopóki nie spotkał na swojej drodze kuzyna (wujka?), poza tym mrok tej sprawy kotrastuje z latami 80 i upałem jaki wtedy panował w LA. Poza tym sprawa stała się inspiracją dla jednego z odcinków Miami Vice - jednego z najlepszych - "Shadow In The Dark". Ale fascynuje mnie też Original Night Stalker, chyba jeszcze groźniejszy niż Ramirez i Chase, podobny do Zodiaka pod tym względem, że nigdy nie został ujęty. I to nagranie na sekretarce... brrrrrr....
http://www.youtube.com/watch?v=jdElYnd-xMo

użytkownik usunięty

*kontrastuje

ocenił(a) film na 8
Albertino

NFZ i Karl Denke(typ sprzedawał we Wrocławiu na targu peklowane ludzkie mięso i robił sznurowadła z włosów)

ocenił(a) film na 8
Albertino

laleczka Chucky

Albertino

Moim zdaniem czołówka to Denis Rader(BTK). W perfidny sposób robił sobie jaja z policji. Zresztą, dla tych, którzy chcą poznać tą postać bliżej to na yt proszę wpisać "BTK: Najbardziej Nieuchwytny Seryjny Zabójca Na Świecie".

ocenił(a) film na 8
Albertino

Znasz jakąś książkę tylko o seryjnych mordercach ? Nie tam jakieś opowiadania tylko imię nazwisko i czego "dokonał".

Albertino

Sry, ale chyba macie coś nie tak pod sufitem. Ulubieni seryjni mordercy ? Rozumiem, że mocne historie ciekawią, ale organizować jakieś wyliczanki, najlepszy, pierwsza trójka itd. ?

ocenił(a) film na 5
Albertino

Nie mam "ulubionych" morderców, bo każdego bym najchętniej skopał po ryju.
Ciekawił mnie jednak zawsze Richard Kukliński, bo nie był jakimś chorym zboczeńcem, a zabijał tylko i wyłącznie dla osiągnięcia korzyści. Perfekcyjny zabójca, który prowadził swoją działalność przez 30 lat, będąc jednocześnie kochającym mężem i ojcem.

Albertino

Hiszpańska inkwizycja - bije na głowę wszystkich.

Albertino

Seryjny samobójca.

ocenił(a) film na 7
Albertino

Ciekawe. Ci wasi ulubiency stali by sie najgorszym koszmarem, gdyby was dopadli.

ocenił(a) film na 8
Albertino

jak to jest ze film z 2007 a ty piszesz tu data 2006?

Mr_Krytyk

Bo fora są na ogół czynne na grubo przed premierą filmu, Einsteinie. Zresztą z tego, co napisał wątkodawca jasno wynika, że wtedy jeszcze filmu nie widział. Boru...

ocenił(a) film na 8
EineHexe

a ja myslalem ze sie w czasie cofnal o.0

Albertino

Najlepsze czuby, to jednak z bloku wschodniego były. Karl Denke, zabił 40 osób, przerabiał na peklowane mięso, które zjadał oraz handlował na rynku we Wrocku. Ze skóry robił sznurówki oraz rzemienie. A kości trzymał sobie w domu na pamiątkę :)
Józef Cyppek - patol, jakich mało! Mordował dzieci, robił z nich bigos oraz konserwy i handlował. Sam lubił ludzkie mięsko.
Andriej Czikatiło - szkoda gadać.

ocenił(a) film na 7
Albertino

Jesteście wspaniali pokazujecie tylko, że fascynuje was to że ktoś zabija innych ludzi. Przez takich jak wy powstają seryjni mordercy.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

6 rano a Ty już wypisujesz tu KOMPLETNE bzdury...

Albertino

Żadni kurvva :)

Albertino

Moim zdaniem Zodiak to zwykły debil. Udało mu się uciec jedynie poprzez błędy innych. Zostawiał mnóstwo śladów i uważał się za nie wiadomo kogo. Powtórzę jeszcze raz. Debil.

Albertino

NFZ - Narodowy Fundusz Zabijania, jest moim absolutnym numerem jeden.

użytkownik usunięty
Radiw84

Ed Gein, Jeffrey Dahmer i Ed Kemper.

ocenił(a) film na 7
Albertino

Zodiac z pewnością jest bardzo ciekawą postacią i myślę, że wyląduje bardzo wysoko. Jako tako nigdy nie zastanawiałem się nad tym tematem, który jest najlepszy :) Po tym filmie trochę sobie poczytałem na jego temat i trzeba przyznać, że choć psychiczny to głupi jednak nie był.
http://maritrafilms.blogspot.com/2015/08/zodiak-zodiac.html

ocenił(a) film na 6
Albertino

pewnie Breivik

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones