PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 032
oceny
7,2 10 1 219032
7,4 35
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

Moim zdaniem mogło być kilku współpracujących ze sobą podejrzanych np. Lee, gościu z piwnicą oraz jego kumpel Rick.

ocenił(a) film na 5
felek87

Przecież już dawno zostało to rozwiązane. Nie pamiętam jak się ten koleś nazywał, ale jakiś młody Amerykanin rozszyfrował Zodiaka i podali imię i nazwisko. Był to jeden z podejrzanych. Już dawno zmarł.

użytkownik usunięty
LeoMessi86

Nic nie zostało rozwiązane. Ten facet to Corey Starliper, którzy rzekomo rozszyfrował "340-stkę" i wyszło mu, że to Arthur Leigh Allen. Oczywiście należy to traktować wyłącznie jako ciekawostkę, a nie żaden dowód i nie on jeden twierdzi, że złamał szyfr. Chłopak chciał rozgłosu i miał swoje pięć minut, a na Allena jak nie było, tak nie ma żadnych mocnych dowodów.

ocenił(a) film na 7

ja też kiedyś stawiałem na leigh allena, ale teraz jestem prawie pewnie że to larry kane był zodiakiem.

użytkownik usunięty
diogdaily

kane kuśtykał, mial problem z mówieniem mnie też pasuje... szcegolnie , że te listyzodiaca takie slabo zredagowane byly :) pisza ze zodiac był bardzo bystry, ale jak dla mnie miał fart bo dzialal niestrandardowo i nielogicznie (kane po urazie mózgu)

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się gościu po prostu podstawił dowolne litery i się chwalił że mu niby wyszło, przy czym połowa była zupełnie od czapy.

Mr_Donat

Masz rację. Dopiero teraz odszyfrowali
h t t p s : / / w w w . o 2 . p l / i n f o r m a c j e / o d s z y f r o w a l i - t a j n a - w i a d o m o s c - z o d i a k a - o d - l a t - p o s z u k i w a n e g o - m o r d e r c y - 6 5 8 5 4 4 6 3 15 4 2 0 3 5 2 a

LeoMessi86

Niestety Mr Donat i usunięty użytkownik mieli rację.
Dopiero teraz to odszyfrowali
h t t p s : / / w w w . o 2 . p l / i n f o r m a c j e / o d s z y f r o w a l i - t a j n a - w i a d o m o s c - z o d i a k a - o d - l a t - p o s z u k i w a n e g o - m o r d e r c y - 6 5 8 5 4 4 6 3 15 4 2 0 3 5 2 a

LeoMessi86

było to podane w filmie

użytkownik usunięty
felek87

z filmu wynika, ze prawdopodobnie ten Allen ;)) gosc z przyczepy... chociaz ten co projektowal te plakaty filmowe byl niepokojacy

użytkownik usunięty

Chyba jednak nie... Obecnie mówi się, iż na 70% był to Amerykanin polskiego pochodzenia, Richard Gaikowski - wiele na to wskazuje, choć to zabawne, iż głównymi podejrzanymi byli przez tyle lat głównie Arthur Lee Allen i Larry Kane.

"zabawne"? Czy na pewno "zabawne"?

użytkownik usunięty
CicheBaBum

Dla zabójcy, czyli "Zodiaka" nieudolne próby policji pewnie bawiły :)

No, tak. Bawiło głównie to, że mógł robić co chciał wprowadzając ich w błąd. Ok, pozdrawiam.

użytkownik usunięty

Film jest oparty na książce Graysmitha, a ten gość lubił naginać fakty i do dziś nie zrezygnował ze swojego ulubionego podejrzanego, czyli Leigh Allena. W związku z tym obraz Finchera nie jest na tyle obiektywny, na ile powinien.

felek87

Ciezko napisac, ze jestem pewny, ale moim zdaniem to byl Leigh Allen. Nie wiem czy pamietacie jeden z policjantow powiedzial, ze gosc chodzil jakby kustykal. Tak samo szedl Allen kiedy szedl na przerwe i zostal przesluchany.

Mial ten sam numer butow, te same rekawiczki i w dodatku zegarek firmy Zodiac. Byl zdenerwowany i zakrywal zegarek i w dodatku wachal sie czy go pokazac.

Dziewczyna z wiezienia zapamietala te samo imie i to, ze byl strasznie dziwny. Podczas rzekomego spotkania siedzial tylko w fotelu i nic nie rozmawial, a jej kolezanka kazala trzymac sie go z daleko. Jakis czas pozniej bodajze 2 tygodnie zostala zamordowana.

Na samym koncu zostal rozpoznany i to on postrzelil tamtego goscia.

Mial trzy bronie choc to malo istotne bo sie nie do konca zgadzaly.

Gosc byl posranym pedofilem z problemami psychicznymi. Byl, wiec zdolny do wszystkiego.

Naprawde wierzycie w przypadki? Ja niestety nie i dla mnie to byl on.

Nie dziwie mu sie, ze dostal zawalu. Wiedzial dokladnie to sie z nim stanie jak reszta wiezniow dowie sie, ze jest pedofilem i rzekomym zodiacem. Tak sral w portki ze strachu, ze mu pikawa wysiadla.

I wiecie co? Bardzo mnie to cieszy :)

Pozdrawiam kumatych...

LosuKowal

Możliwe też, ze sobie pomógł jakimś potasem przedawkowanym czy coś. Jednak moim zdaniem... To niestety nie tylko on. W tamtych latach aż roiło się od podobnych zwyrodnialców. Częściowo on, częściowo jakaś manipulacja - gra. Wplątane są osoby z wyższych sfer, dla tego tak trudno ująć sprawcę i okazać dowody. Podejrzewam mataczenie, niszczenie dowodów, preparowanie ich i ogólne wprowadzanie w błąd. W tamtych czasach trwała "zimna wojna", wojna w Wietnamie i inne polityczne rozgrywki. Kto wie? Może ludziom dano igrzyska, aby odwrócić uwagę Amerykanów od politycznych tarapatów? Na pewno doszło tu do wielu zaniedbań w śledztwie i nie szli od początku tym tropem co trzeba. Media stały się partnerem i... kibicem zbrodni niestety. I fajnie to wszystko film ukazuje. 50 lat minęło i może jeszcze za wcześnie na odtajnienie sekretów. Ponoć sprawa jak na 2018r. została wznowiona. Śledztwo w toku. Ja typuję, że był to oczywiście na pewno :-D... Seryjny morderca jednak ktoś też był naśladowcą ( kostium- przebranie, gra aktora na planie). Jak dla mnie Li ( ten pedofil) to świetnie rozszyfrowany profil seryjnego. Pasuje jak ulał. Ale za same czyny pedofilskie źle, że był na wolności. Tak czy siak, powinien być dużo wcześniej odseparowany od społeczeństwa. A, ciekawostka :-/. Ten pedofil siedział w tym samym czasie w więzieniu co inny seryjny, który mordował tak samo. Gaik czy jakoś tak? Nie pamiętam. Były policjant, który miał wtyki do policji w Kaliforni... Ktoś tam siedział wyżej w tej grze?

CicheBaBum

Są jeszcze spekulacje, że inny seryjny Dennis Rader, zwany BTK to Zodiac. Jak wsadzili go do puszki, ustały również morderstwa Zodiaca.

perun_6

czego zabijał niewinnych ludzi?

ocenił(a) film na 8
felek87

Gość z piwnicy miał to samo auto co ten na autostradzie....

maks_zieba_filmaniak

Akcja w piwnicy nigdy nie odbyła się w prawdziwym świecie. To podkręcenie emocji w filmie

felek87

zodiak wysyłał listy po zbrodniach, więc tak jak była przedstawiona hipoteza w filmie, możliwe że część mordów sam sobie przypisał, coś jak dzisiejsi terroryści, którzy potrafią powiedzieć że stoją za zamachem tylko dlatego żeby uzyskać rozgłos

szykuj

Oraz wprowadzić w błąd- dalej prowadzić swoją "zabawę".

ocenił(a) film na 7
felek87

Ja nie mogę, od połowy filmu, aż do końca byłam pewna że to inspektor Bill jest Zodiakiem!!! No nie!!! O_O

ocenił(a) film na 8
felek87

Zodiakiem były 2 (ew. 3) osoby:
Allen (odpowiedzialny za morderstwa (lub większość z nich)) oraz Vaughn (napisał listy, a przynajmniej niektóre z nich) i być może również Rick (chociaż mało na to wskazuje).
Samochód Vaughn'a był widziany przy morderstwie 4 lipca, jednak Mageau rozpoznał Allen'a, a więc współpracowali ze sobą, dzielili samochód.

ocenił(a) film na 8
felek87

Gary Francis Poste, dzisaj media ujawniły jego tożsamość, niestety nie kojarzę by był w filmie... https://www.foxnews.com/us/cold-case-zodiac-killer-identified-murder

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones