PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 083
oceny
7,2 10 1 219083
7,4 35
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

Moim zdaniem film jest świetny, a ocena 7,1 to jakaś kpina i nieśmieszny żart. Nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że "film jest spoko ale do połowy, a potem to jakieś gadanie o dupie Maryny i przynudzanie". Dzieło Davida Finchera subtelnie wprowadza nas w całą historię, żeby w pewnym momencie złapać nas za kark i poczuć się jak główny bohater, który za wszelką cenę musi poznać tożsamość Zodiaka.
A cała scena w piwnicy to istny majstersztyk, atmosfera gęsta, że można ją przecinać maczetą, a cała sytuacja napięta jak plandeka na żuku, po całej scenie w domu pana Boba potrzebowałem respiratora...
A odnośnie tego kto był Zodiakiem? Cóż, kiedy zabierałem się za oglądanie, nie wiedziałem nawet, że cała historia jest oparta na faktach i tak naprawdę dalej nie wiadomo kto był mordercą.. Jednak moim zdaniem film bardzo przejrzyście pokazuje, że był nim Leigh Allen i bardzo możliwe, że miał pomocnika (lub Zodiak to dwie osoby) Boba Vaughna.

ocenił(a) film na 9
wildelk

Zgadzam się z Tobą, ja wcale nie odczułem długości tego filmu. Ale jeszcze przede mną re-seans i może wtedy wstawię najwyższą notę. :D
Co do Zodiaka, to wydaję mi się, że było ich kilku, bo np. Leigh Allen jakoś nie pasuje mi do gościa co zabił tą drugą parę. Nawet w teczce o Zodiaku znaleziono jakieś próbki DNA nie pasujące do niego. Ale to tylko moja interpretacja i jak mówiłem, przede mną re-seans.

ocenił(a) film na 8
wildelk

W ogóle film to realizacyjna perła, sam wstęp i subtelne wprowadzenie widza w świat filmu. Fincher wzbił się na własne wyżyny.

ocenił(a) film na 9
wildelk

Ba to jeden z najlepszych thrillerów wszech czasów! Jeden z najgęstszych klimatów w historii kina. Mimo, że nic się nie dzieje to jednak nie pozwala oderwać wzroku.

ocenił(a) film na 9
wildelk

Rewelacyjny film. 2,5h świetnego materiału. "Film jest świetny do mniej więcej połowy, później napięcie kompletnie siada, film strasznie przynudza i człowiek wyczekuje głównie na napisy końcowe." Taa bo do połowy filmu był zabójstwa. Śmieszą mnie takie komentarze. Czego on się spodziewał ? sieczki ? Film naprawdę na bardzo wysokim poziomie i rewelacyjna gra Gyllenhaala.

ocenił(a) film na 10
wildelk

Masz rację, film jest znakomity. Super muzyka i to w jaki sposób jest przedstawiona historia. Dla mnie, to jest jeden z lepszych filmów jakie oglądałem.

ocenił(a) film na 5
wildelk

7.1 to i tak wysoko, więc proszę nie przeżywać. Każdego emocjonuje co innego. Ciebie ten film. Innych — jazda na motorze. Jeszcze innych — obieranie ziemniaków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones