PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120103}

Zostań

Stay
7,2 70 564
oceny
7,2 10 1 70564
6,2 17
ocen krytyków
Zostań
powrót do forum filmu Zostań

o takie rzeczy kiedy podczas oglądania co chwilę myślimy sobie "ale to bez sensu", "zaraz o co tu chodzi" itp. Byłbym wdzięczny za jakieś tytuły.

michal_mm1

wiesz co pewnie oglondałeś Butterfly efekt albo the hole ewentualnie revolver wiesz może nawet apartament ale to do tego romans.wiesz co napisze ci kiedyś indziej bo muszę luknąć do płytek
pozdrawam
astaroth

ocenił(a) film na 9
Astaroth_5

Z tych filmów co podałeś to widziałem tylko "Efekt Motyla" (genialne tak przy okazji). Czyli jeszcze sporo przede mną :) Jak przypomni Ci się jeszcze jakiś tytuł warty uwagi to będę wdzięczny jak go podrzucisz.

michal_mm1

Ok nie ma sprawy pomyśle nad innymi, ale jak ty masz jakieś to też nie bądż świnia i podaj Ok;D a z Efektu Motyla to masz zacji genialny.

Ps.Nie podałeś tylko podałaś:D

ocenił(a) film na 9
Astaroth_5

Aha no tak... podałAś :) No niestety ja chyba oglądam takie bardziej przyziemne filmy i nie przychodzi mi nic do głowy takiego surrealistycznego. Niżej Ulrika wspomina o Palimpseście i z tego co widziałem (urywki filmu) i czytałem to być może to jest coś wartego uwagi.

ocenił(a) film na 9
michal_mm1

No musisz koniecznie obejrzeć "Palimpsest"! Właśnie widziałem i muszę powiedzieć że jest nieźle mroczny i pokręcony.

ocenił(a) film na 8
Astaroth_5

"Vanilla Sky", "Efekt motyla", "K-PAX", "Obłęd", "Otwórz oczy", "Trzynaste piętro", "Intacto", "Deja Vu", "Opętanie", "Częstotliwość", "Donnie Darko", "Dzień świstaka", "Szczęśliwy traf", "Szósty zmysł", "Podziemny krąg" narazie nic więcej nieprzychodzi mi do głowy :)

ocenił(a) film na 8
7IGER

z czego jakiś sens mają: "K-PAX", "Obłęd", "Otwórz oczy" (którego nieudanym remakiem jest własnie Vanila Sky), "Donnie Darko", "Dzień świstaka", "Podziemny krąg" i na upartego "Szczęśliwy traf",
oczywiscie absolutna klasyka to 12 małp.
ale skoro zachwycasz sie bezkrtytycznie Efektem motyla, to wyróznione preze mnie tytuły mogą ci sie tak srednio spodobać:), a szczególnie słabiutnie Deja vu wręcz przeciwnie:)
wszystko zalezy od prywatnego gustu.

ocenił(a) film na 8
profix

Siemasz profix. Wszystkie podane przezemnie wcześniej tytuły oglądałem i moge je z czystym sumieniem polecic każdemu kto lubi klimatyczne kino o zjawiskach paranormalnych i podróżach w czasie. A te filmy należą jak by niepatrzył do światowej czołówki w tym temacie, więc nierozumiem troszke twojej krytyki. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
7IGER

Oczywiście wybrałeś same najlepsze rodzynki i reszta jest już nieco gorsza, ale i tak warto moim zdaniem zobaczyc. Bo przecież oglądanie w kółko tych samych filmów to raczej średnia przyjemnośc.

ocenił(a) film na 8
7IGER

no siema
ale zawsze są słabsze i gorsze, jak pisałem juz pare razy na filmwebie, jedne mimo zabaw z czasem czy przestrzeniami wirtualnymi zachowują swój wewnetrzny sens, a innym pare rzeczy umyka. nawet Martix cz 1 nie jest wolny od błedów, ale akurat w jego przypadku są one drobne i nie rzutują na całość. W deja vu, czy szęstotliwości, abo efekcie motyla, jest już gorzej.:):), do słabszych filmów z tej serii doliczyć można Listopad November (2004).
a ostatnio obejrzałem jeszcze jeden film "paranormalny", pt. NR 23, temu akurat stawiam + :)
pozdrawiam

użytkownik usunięty
profix

November i Deja vu to znakomite filmy. Na bok odlozylbym natomiast najbardziej rozreklamowane tytuly czyli "Efekt Motyla" i "Donie Darko"

7IGER

Dodałabym "12 małp" ;) oraz "Podziemny Krąg".

Astaroth_5

Na tej stronie znajdziecie dużo podobnych http://www.filmypodobnedo.pl/Stay/

ocenił(a) film na 7
michal_mm1

Jak dla mnie to nieco skromniejszym klonem "Stay" jest nasz rodzimy "palimpsest". Solidnie zrealizowany, ciężka atmosfera, zakręcony - no i podobnie jak "zostań" - b.słabe, skutecznie rozpraszające czar filmu zakończenie.

ocenił(a) film na 9
ulrika_2

"Palimpsest" jest właśnie na mojej liści filmów do obejrzenia (zobaczymy co tam znowu Niewolski zmajstrował :).

ocenił(a) film na 9
michal_mm1

Ulrika dzięki za to że poleciłaś mi "Palimpsest". Jeden z najlepszych polskich filmów jakie widziałem. Genialnie spisuje się jako thriller i faktycznie podobny do "Stay" jest.

michal_mm1

Requiem for a Dream bardzo fajny film. polecam

ocenił(a) film na 9
kinomaniak_laa_pl

Requiem widziałem już i rzeczywiście super. Prawie ryczałem na nim :) PRAWIE!

michal_mm1

Donnie Darko polecam bardzo,Mulholand Drive Lyncha też jest w podobnym klimacie surrealistycznym, trochę słabszy jest Next.

ocenił(a) film na 5
michal_mm1

Taaaak. Znam jeden tytuł, który jest bardzo w stylu Stay. "Drabina
Jakubowa" z Timem Robins'em, Dannym Aiello. Jako, że widziałem ten film, Stay za bardzo mi się nie spodobał.

ocenił(a) film na 9
Graff_von_Janoloff

Tak :) pierwsze skojarzenie jakie miałem po drabinie jakubowej to stay :)

michal_mm1

Polecam obejżeć "Obłęd" ("The Jacket") no i oczywiście klasyk - "Fight Club" ("Podziemny Krąg") :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Mikus_3

"Fight Club" widziałem. No po prostu nieziemskie kino. Szkoda że tak mał takich filmów powstaje. "Jacket"? Na pewno obejrzę.

ocenił(a) film na 10
michal_mm1

Oczywiście wszystko to, co wymienione powyżej (uwielbiam Donniego Darko :D), ale także K-Pax do tego bym dorzuciła, warte obejrzenia. Do końca się nie jest pewnym, co było prawdą ;) nieźle pokręcony jest też "Ale jazda!", choć klimat trochę inny ;) ale film zdecydowanie wart polecenia.

ocenił(a) film na 5
michal_mm1

Zapoznaj sie z dorobkiem artystycznym pana D. Lyncha:). Co do wcześniejszych propozycji:
"Fight Club" i "Requiem dla snu", nie sa zbyt bardzo pokręconymi filmami, chociaż jest to kawał pozadnego kina. Polecam je mimo wszystko.
Palimpsest można zaliczyć do grupy filmów pokręconych, po których po obejrzeniu zastanawiasz sie: o co tu chodziło.
Nie polecam "wiem kto mnie zabił" z panną Lohan.

P.S. Polecam jeszcze "Las Vegas parano"

ocenił(a) film na 9
vahach

"Las Vegas Parano" nie widziałem jeszcze a co do Lyncha to widziałem "Zagubioną Autostradę" i kompletnie nie rozumiem o co tam chodziło. Spróbuje dorwać jakieś inne jego filmy ale narazie jestem trochę sceptycznie nastawiony. Chociaż scena z Mystery Man'em na przyjęciu była spoko.

michal_mm1

to ja dorzuce "23" z Jimem Carrey'em i moze dosyć nowe "the Nines" z Ryanem
Reynoldsem. Oba podchodzą pod wasze opisy.

ocenił(a) film na 8
Dogmatyk

"Vanilla Sky", "Efekt motyla", "K-PAX", "Obłęd", "Otwórz oczy", "Trzynaste piętro", "Intacto", "Deja Vu", "Opętanie", "Częstotliwość", "Donnie Darko", "Dzień świstaka", "Szczęśliwy traf", "Szósty zmysł", "Podziemny krąg" narazie nic więcej nieprzychodzi mi do głowy :)

ocenił(a) film na 8
Dogmatyk

A jeżeli chodzi o mocno zakręcone kino to polecam obejrzec: "Plan lotu", "Sekcja 8.", "Ręka Boga", "Gra", "Kłamca", "Podejrzani", "Podejrzany", "W sieci zła", "Zagubiona autostrada" i "Mechanik".

ocenił(a) film na 10
7IGER

Najpodobniejsza jest zdecydowanie Drabina Jakubowa. Inne dajace do myslenia to wymieniany juz Jacket i zdecydowanie filmy D. Lyncha - np. Mulholland Drive, Zagubiona Autostrada czy Inland Empire. Chociaz 2 ostatnie to juz czysty surrealizm i filmy sa bardzo ciezko strawne.

ocenił(a) film na 7
michal_mm1

Oprócz wyżej wymienionych poleciłbym jeszcze: Secret Window, Tożsamość, Hide and Seek.

użytkownik usunięty
darkcez

Nie wiem czy to już padło, ale DONNIE DARKO to film, który powinien obejrzeć KAŻDY kto lubi takie filmy, które wbijają w fotel, takie jak STAY właśnie. Donnie nawet troszkę bardziej mi się podobał.

ocenił(a) film na 9

W "Donnie Darko" pamiętam że ta ostatnia scena była nieźle wzruszająca. Chodzi o tę gdzie leci kawałek "Mad World" (tym bardziej ze wczesniej widziałem juz teledyk do tego kawałka gdzieś w TV i uznałem ze to jeden z najsmutniejszych utworów jakie w życiu słyszałem).

ocenił(a) film na 10
michal_mm1

taa i mozna sie troche zorientowac, kim jest Frank i skad się wzial ;) uwielbiam ten film <3

michal_mm1

ja polecam jeszcze stosunkowo malo znany, a swietny film pt. "One Point O" (Paranoia 1.0), rowniez wbija w fotel.

michal_mm1

witam
filmy o podobnej tematyce "dziewiąta sesja", "tożsamość", "mechanik" no i oczywiscie co chwila wymieniany "donnie darko",a i "nr 23" też jest świetny :)

ocenił(a) film na 9
__Madzia__

"Tożsamość" rozwaliła mi mózg. Naprawdę ekstra kino. Dla mnie klasyk.

michal_mm1

,, Memento,,-absolutnie nr.1 dorzucę jeszcze dosyć mało znany ,,First snow ,,

michal_mm1

ja poleciłabym " Tracey Fragments " (Przypadki Tracey).

michal_mm1

Osobiście polecam Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną. Jest to wersja kinowa głośnego serialu Davida Lyncha. Niektórzy powinni znać. Kto zabił Laurę Palmer i tym podobne...

ocenił(a) film na 8
jadziunia88

To jest raczej prequel serialu, ale żeby zrozumieć o co chodzi i nie psuć sobie niespodzianki kto zabił Laurę, to raczej powinien najpierw obejrzeć serial.

ocenił(a) film na 9
michal_mm1

ŹRÓDŁO też go nie zrozumiesz jak sie ostro nie skupisz

michal_mm1

Ja bym dodała "1408", z tego co pamiętam nie wiadomo było co się tak naprawdę dzieje oraz "Znamię" który jest moim zdaniem niesamowitym filmem!
Może jeszcze "Zgromadzenie", "Ktoś całkiem obcy", "Wyspa", "Kult"? Ale tych nie jestem pewna bo słabo je pamiętam.

izolek

"1408" szczerze mówiąc nie należy do najlepszych ...

lobotomia

No trochę się ciągnie i w pewnym momencie chciało by się przeskoczyć pół godziny dalej, ale zakręcony jest:)

izolek

Moze "Mroczne Miasto"?;]

ocenił(a) film na 10
PL4Y3R

zapomniałem o nim rzeczywiscie dobry popapraniec

ocenił(a) film na 10
michal_mm1

uwielbiam takie kino własnie,gdy po obejrzeniu człowiek mysli, o co kaman? polec
"Siła strachu"
"Vanila Sky"
"Mechanik"
"Kropka nad i"
"Gra"
"rekrut"
"lęk pierwotny"
"Źródło"

ocenił(a) film na 9
michal_mm1

Jeśli chodzi Ci o nieco zakręcone filmy, surrealistyczne, z pomieszaną chronologią, to świetny jest też "Zakochany bez pamięci" - wiem, ze brzmi jak komedia romantyczna, ale to naprawdę fajny film :)

michal_mm1

"Chodzi mi o takie rzeczy kiedy podczas oglądania co chwilę myślimy sobie "ale to bez sensu", "zaraz o co tu chodzi""

Podejrzani, Memento, Rashomon i jego klony(np Vantage Point), Godziny strachu, Ukryte, Oczy węża, Le Serpent, Nieodwracalne, Historia przemocy, Ręka Boga, Frantic, Dochodzenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones