film

Mózg, który nie może umrzeć

The Brain That Wouldn't Die
1959
1h 22m
4,6 313
ocen
4,6 10 1 313
Opowieść o chirurgu, który poza pracą w szpitalu spędza godziny w swoim tajnym laboratorium, pracując nad udoskonalaniem transplantacji narządów. Pewnego dnia w wypadku... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Mózg, który nie może umrzeć zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Opowieść o chirurgu, który poza pracą w szpitalu spędza godziny w swoim tajnym laboratorium, pracując nad udoskonalaniem transplantacji narządów. Pewnego dnia w wypadku samochodowym jego żona doznaje poważnych obrażeń, część jej ciała ulega degradacji w płomieniach palącego się auta. Zdesperowany lekarz postanawia odnaleźć ciało, które "przyszyje" do żyjącej głowy swojej ukochanej. Na drodze staje mu jednak więziona przez niego w piwnicy bestia.

na podstawie
Joseph Green (materiały do scenariusza, historia) / Rex Carlton (materiały do scenariusza, historia)
studio
Rex Carlton Productions
tytuł oryg.
The Brain That Wouldn't Die
inne tytuły
The Black Door (tytuł roboczy) USA
The Head That Wouldn't Die (tytuł roboczy) USA
więcej
Kiedy ramię Kurta zostało rozprute przez bestię w szafie, mężczyzna potykając się szedł przez dom przy okazji smarując wszystko dookoła krwią łącznie z krzesłem przy głównym wejściu. Jednakże, kiedy doktor przynosi swojego najnowszego "pacjenta" i siada na krześle to jest ono całkowicie czyste.
W scenie operacji na początku filmu widzimy, że tak naprawdę aktorzy niczego nie tną i wyraźnie poruszają jedynie narzędziami w powietrzu.
W barze striptizu, gdzie udaje się Cortner pewna grupa ludzi zmienia miejsce w lokalu, udostępniając mu je. W następnej scenie, kiedy główny bohater idzie na zaplecze, ta sama grupa ludzi siedzi w tym samym miejscu co poprzednio.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

kino grozy z elementami scifi: szalony naukowiec owładnięty myślą o doskonaleniu dziedziny transplantologii pragnie... dokonać "przeszczepu" głowy swej żony która uległa wypadkowi do innego tułowia. jak na owe lata rzecz mogła miejscami nawet robić wrażenie, jest tu dosyć silnie wyczuwalny powiew kina eksploatacji....

Kino klasy B ma jedną cudowną właściwość, jeśli nawet twórca ma zamiar zrobić horror to i tak zawsze wychodzi niezła komedia.
Mózg, który nie może umrzeć to doskonały pokaz owego stwierdzania, pomysł na dzieło nie był wcale taki nowy dzieła o transplantacji głowy do innego tułowia już były, co najważniejsze też...

Niewypał podobnie jak Mózg z planety Arous. W tamtych czasach horrory były podobnego gatunku i na wielu można było się śmiać zamiast bać.

Potwór na końcu wart rzucenia okiem. Dla tych, którym się nie chce rzucić okiem, zrobiłem zrzut ekranu.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2149c61a5d249dba

Chociaż "Mózg, który nie może umrzeć" do klasyków przez duże K zaliczyć raczej nie można ogląda sie całkiem przyjemnie. Główną wadą jest wolno rozwijająca się akcja, ale w zamian dostajemy kilka zabawnych sytuaci, trzy delikatnie roznegliżowane panie (choć jak na tamte czasy to całkiem, całkiem...)no i "straszne"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones