"SZUKAM FILMU" / "MAM PROBLEM Z FILMEM..." (VIII)

Kolejna część postu, ponieważ przekroczył się limit 1000 komentarzy.
Niech to będzie temat przeznaczony dla osób szukających jakiegoś tytułu filmu i mających jakiś problem związany z danym filmem. Użytkownicy piszący wątki co z niego pamiętają (jak to często widać w temacie "FILM"). Zapraszam wszystkich poszukujących i kinomaniaków, którzy będą skłonni pomóc w potrzebie.

p.s."tekst skopiowany z poprzedniego postu, tak jakby miał ktos cos do praw autorskich"

żeby przeczytać ostatnie pytania to tu jest link do poprzedniej cześci postu: http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/%22SZUKAM+FILMU%22+%22MAM+...

Pozwoliłem sobie na wygenerowanie kontynuacji tego tematu, jako że mimo upływu paru godzin nikt się tym nie zajął, a sam jestem zainteresowany pomocą w kwestii tytułu do filmu. :P

1
 • Przy okazji ponawiam prośbę: Ja myślę, że mam zagadkę hardcor... ;|
  Pamiętam z filmu jedną scenę, jakiś wielki skrzydlaty demon porywa biegnącego białego wilka. Akcja dzieje się w nocy, pamiętam jeszcze że to jakaś kobieta przybierała postać tego wilka, a demona jakiś zły mężczyzna. Jak ktoś będzie w stanie podać/naprowadzić na tytuł, to będę bardzo wdzięczny. Pamiętam to właśnie od kilku lat, co jakiś czas mi się przypomina i męczy strasznie. :) Leciało parę lat wstecz na TVP.

  I jeszcze drugi (a jak!:D). Pamiętam imię jednego z głównych bohaterów - Andy, pamiętam że chodziło o morderstwa, pamiętam, że mordował przyjaciel Andy'ego z dzieciństwa, który został skrzywdzony za dziecka przez jakiegoś zboka, Andy uciekł wtedy i przyjaciel po latach prowadził taką formę zemsty, pamiętam że ktoś zginął spadając na ostro wykończony płot.. Jeszcze jak przez mgłę kojarzę jakąś ekstra laskę, która wkładała sobie kostki lodu do ust, ale nie jestem pewien, czy to ten sam film... :D Też parę lat temu na TVP.

  "Alternative - może "Rzeka tajemnic"? Opis nie do końca się zgadza i nie ma tam Andy'ego, ale aktor który wciela się w postać skrzywdzonego dziecka w innym filmie grał osobę o tym imieniu.
  http://www.filmweb.pl/Rzeka.Tajemnic"

  violet_duck - niestety, to nie ten film. Andy był na 100% jednym z głównych bohaterów, nie pamiętam jednak czy to Andy został skrzywdzony i mordował, czy też jego przyjaciel. Większość akcji dotyczyła trójki bohaterów - dwójki przyjaciół z dzieciństwa (jednym z nich był Andy) i laski, z którą jeden z nich się spotykał (i ten nie mordował). Pamiętam, że cześć filmu była przedstawiona w formie narracji w wykonaniu głównego bohatera, jakbyśmy słyszeli jego myśli (np. narzekał, że po seksie z dziewczyną wszystko go boli, zdaje się że po scenie z kostkami lodu to było :D ). Przypomniałem sobie też dziś, że zagadka, kto morduje wyjaśniła się pod koniec, kiedy jest przedstawiona akcja, jak tych dwóch było dziećmi i spotkali w lesie tego zboka. Jeden uciekł, drugi został skrzywdzony. To było jakoś jako odpowiedź na pytanie dlaczego mordował i utrudniał życie przyjacielowi, to ten mu to przypomniał i wyrzucił, że uciekł, a nie pomógł. Kurcze... jeszcze trochę, a cały film sobie przypomnę, a tytułu znać nie będę... :D Aha - na 100% leciało na TVP (1 lub 2), brak wybitnie znanych aktorów, raczej mało popularny film i z tego co pamiętam, to zakładam że z lat 90.
  W każdym razie dzięki wielkie za chęci. ;)

 • Zebrało mi się troszkę tych zagubionych tytułów... Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Film ten oglądałem jakoś w połowie lat 90 (95-96), podejrzewam że pochodzi z lat 80, wątpię żeby był starszy, być może z początku lat 90. Thriller sci-fi, początkowo akcja dzieje się w czasach współczesnych. Główny bohater jest kierowcą F1. Z jakiegoś powodu ktoś organizuje przeciwko niemu spisek. Podczas wyścigu zostaje zaaranżowany wypadek, w wyniku którego jego bolid wpada na wiadukt i wybucha. Jednak na sekundę przed wybuchem kierowca zostaje przeniesiony w przyszłość. Pamiętam, że podczas "wypadku" na widowni była jego żona. Kierowca zostaje oczywiście uznany za zmarłego.

  W przyszłości Stany (o ile to były Stany) zamieniły się w państwo policyjne. Pamiętam, że tuż po trafieniu do przyszłości główny bohater uciekał właśnie przed policją, nie pamiętam dlaczego go gonili. Być może "teleportował" się prosto do policyjnego wozu z więźniami. Później chyba się okazało, że już od początku był poszukiwany. Na początku w ogóle nie wiedział co się stało i gdzie jest. Poszedł do swojego mieszkania z przeszłości, ale chyba mieszkał tam ktoś inny albo budynek był opuszczony, tego też nie pamiętam. Później spotkał kogoś, kto go znał. Nie pamiętam kto to był, ale mu pomagał, wydaję mi się, że to był Murzyn.

  Ogólnie nie za bardzo wiem, o co w tym filmie chodziło (oglądałem tylko fragment), ale pamiętam że świat przyszłości był bardzo ponury, mroczny.


  2. Chyba dramat, oglądałem prawdopodobnie po 2000 roku, ale to chyba film z lat 80-90. Główny bohater jest bezdomny i cierpi na jakąś chorobę psychiczną (chyba schizofrenię). Zaprzyjaźnia się on z bezdomnym Murzynem, który staje się dla niego podporą duchową. Pamiętam, że razem pracowali myjąc szyby w samochodach zatrzymujących się na skrzyżowaniach itd. Zbierali razem na coś pieniądze. Później ten chłopak zaprowadził Murzyna do swojego "domu", to była jakaś opuszczona ruina, gzie oprócz niego mieszkało jeszcze parę osób. Wśród nich była para z kobietą w ciąży. Ta para planowała gdzieś wyjechać. Był tam też chyba jakiś facet z aparatem fotograficznym. Więcej nie pamiętam


  3. To był jakiś thriller. Również oglądałem go jakoś w połowie lat 90, może trochę później. W filmie główny bohater był przez kogoś wrabiany, chyba jakiś facet się na nim mścił, ale nie pamiętam za co. Właściwie to zapamiętałem tylko jedną scenę. Gość został porwany i przywiązany do łóżka, po czym jakaś wynajęta kobieta uprawiała z nim seks wbrew jego woli, co było nagrywane kamerą. W tej scenie "wrabiający" facet siedział tuż obok na krześle. Po tym główny bohater został wypuszczony, i jak się okazało kaseta z tym nagraniem została wysłana jego żonie. Oczywiście film był tak nagrany/zmontowany, że nie było widać, że to dzieje się wbrew jego woli. Żona go chyba zostawiła a ten facet dalej go w coś wrabiał.


  4. To powinno być łatwe, nowszy film angielski/irlandzki. Leciał kiedyś parę razy na tvp. Było kilka postaci centrycznych, między innymi nadpobudliwy policjant - były bokser, o którym jakiś facet kręci film dokumentalny. Później okazuję się, że producenci zrezygnowali z tego filmu. Pamiętam scenę, gdy dwóch policjantów naśmiewało się z tego eks-boksera w odpowiedzi na to on spoliczkował ich obu i sobie poszedł. Pamiętam, że facet słuchał muzyki celtyckiej.

  Inna postacią była młoda kobieta, która w wyniku jakiś tragicznych przeżyć (nie pamiętam o co chodziło) przestała o siebie dbać i zamknęła sie w sobie. Miała "wąsik" pod nosem, czego nie zauważała, po prostu nie zwracała uwagi. Pewnego razu wraz z matką została poproszona do jakiegoś wywiadu na ulicy i gdy później zobaczyła siebie w telewizji wreszcie dojrzała jak wygląda.

  Byli jeszcze inni bohaterowie, m.in. jakiś złodziej, który później ukradł auto tego policjanta.

  Przez film przewijał się także motyw jakiegoś dzieciaka na rowerze, który celowo powodował wypadki samochodowe. Była taka scena, że samochód zawisł nad jakimś małym dołem czy czymś takim i on go przechylił tak że wpadł do środka.

  Film kończy się pościgiem tego policjanta za złodziejem, razem z nim w samochodzie jedzie reżyser filmu dokumentalnego z kamerą i wszystko nagrywa. Dopadają złodzieja a ten strzela do policjanta. Złodzieja zabija ten reżyser (chyba pistoletem policjanta). Po wszystkim policjant zmienia wersję wydarzeń i mówi, że to on go zabił, za co dostaje jakieś odznaczenie.


  5. Pamiętam tylko powtarzającą się kilka razy scenę. Małżeństwo leży w łóżko i w środku nocy zaczyna płakać małe dziecko. Mąż półprzytomny mówi coś w stylu "teraz moja kolej, kochanie" albo "ja pójdę kochanie", po czym przewraca się na drugi bok i śpi dalej.


  6. Paru facetów organizuje sobie w hotelu imprezę mocno zakrapianą alkoholem i narkotykami. Później zamawiają prostytutkę. Podczas seksu z jednym z nich dochodzi do wypadku. Facet ją podnosi i opiera o ścianę, a w ścianie był jakiś hak (może wieszak?), na który ona nabija się tyłem głowy i ginie. Postanowili nie wzywać policji ( z powodu narkotyków) i pozbywają się ciała, sprzątają cały pokój, zacierają ślady itd.


  7. Główni bohaterowie to para morderców. Jeden był chyba początkujący, ten drugi go uczył. Pamiętam tylko ostatnią scenę (chyba ostatnią). Działa się na zamarzniętym jeziorze, gdzie wrzucali ciało do przerębli. Zauważyli, że przygląda się im jakaś (chyba starsza) kobieta. Zaczęli ją gonić i chyba ją też zabili albo ktoś zabił ich, nie pamiętam.


  8. Scena na pokazie mody. Jeden z widzów (chyba główny bohater) zauważa, że jedna z modelek na wybiegu patrzy się cały czas na niego. Później ktoś mu mówi, że to taki zwyczaj, zawsze każda modelka ma sobie wybrać jedna osobę z widowni, na którą cały czas się patrzy podczas pokazu.


  9. To była jakaś komedia chyba, tylko jedna scena: dziewczyna przypadkowo strzela do chłopaka z zabytkowej kuszy (w ramię/bark), bo myślała że to tylko atrapa czy coś w tym stylu.


  10. Wojna w Wietnamie, kilkuosobowy oddział porywa z wioski młodą Wietnamkę. Wszyscy po kolei ją gwałcą, poza jedyn żołnierzem, który próbuje ją bronić. Po gwałcie nie wypuszczają tej kobiety i ciągną ją dalej ze sobą. Później dochodzi do jakieś bitwy z wrogiem, jeśli dobrze pamiętam ta kobieta w czasie walki ginie. Następnie oddział dociera do jakiejś bazy amerykańskiej, gdzie ten żołnierz składa skargę na gwałcicieli. Z wyciąganiem konsekwencji nikt się nie spieszy i chyba w ogóle nie chcą ich ukarać. Później ci goście próbują go zabić. Pamiętam scenę, jak jeden z nich wrzucił granat do takiej prowizorycznej drewnianej ubikacji, ale on zdążył uciec albo odrzucił ten granat.


  11. Pamiętam tylko jedną scenę, ale nie wiem z jakiego to filmu. Paru gości (gangsterzy/mafia) przesłuchują faceta (chyba jednego z nich) i przybijają mu gwoździem dłoń (lub obie) do stołu bilardowego. Później się chyba okazało, że ten facet był niewinny/mówił prawdę, coś takiego.


  12. Akcja dzieje się na wsi (USA). Chłopiec znajduje psa i go przygarnia. Później okazuje się, że to pies jakiegoś starszego faceta, który mieszka niedaleko. Ten facet chyba bił tego psa i w ogóle był to taki ostry gość. Zabiera tego psa i ten chłopiec u niego pracował i za to miał dostać go z powrotem. Podczas tej pracy CHYBA zaprzyjaźnia się z tym dziadkiem, ale może to pomieszało mi się z innym filmem.


  13. Film o jakimś oszuście/złodzieju. Pamiętam tylko ostatnią scenę. Gość trafił do więzienia i tam jest pokazany chyba jako już starszy. Odwiedza go jego córka, rozmawiają, spacerują itd. Po chwili okazuję się, że on to sobie tylko wyobrażał, a jego córka nie odwiedziła go przez te lata ani razu.


  14. Pamiętam tylko fragment. Facet budzi się w szpitalu i dowiaduje się, żę miał (chyba) wypadek i jest sparaliżowany. Później pojawia się ktoś i mówi mu, że to wszystko jest sfingowane. Jest chwilowo sparaliżowany ponieważ dostał jakiś zastrzyk, albo "lekarstwo" z kroplówki tak działało. Po chwili razem wychodzą i okazuje się, że ten pokój był "budką" na dachu jakiegoś budynku.




  Wiem, że strasznie tego dużo, będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź.

 • Witam, poszukuję filmu którego akcja ma miejsce w USA, w latach 50/60. Fabuła zarysowywuje sie tak, że: polityk prowadzi kampanię wyborczą i aby uniknąć blamażu wysyła rozwiązłą córke imprezowiczkę wraz z jej synam na prowincję. Na miejscu matka romansuje z jakimś indianinem nie przykladając wagi do wychownia syna, a syn właśnie dojrzewa i przechodzi inicjację seksualną z koleżanką z klasy, która kończy się ciążą. Film wyprodukowany najprawdopodobniej w okolicach lat 90. Może ktoś kojaży, z góry dzięki.

 • Witam może ktoś pomoże ten film już wiele razy leciał w tv ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Film opowiada o kobiecie która wiedzie beztroskie życie nagle sobie uświadamia lub przypomina/lub ktoś do niej dzwoni (nie pamietam) ze jest zabójca czy tam szpiegiem i nagle zaczyna sobie wszystko przypominać. Pamiętam jedną scena jak kroi chyba marchewke i nagle zaczyna wywiać tym nożem . Wiem że mało informacji ale moze ktoś pamieta :))

 • Witam, od lat chodzi mi po glowie film (horror) z dzieciństwa, sądze że jest to film niskobudżetowy. Pamiętam tylko jedną scene z początku filmu:
  Chyba z porzuconych beczek wylaly sie toksyczne plyny do niewielkiego stawu przy drodze, nikt tego nie zauwazyl. Po przez ten wyciek zmutowaly sie komary do ogromnych rozmiarow. Kolejna scena jest w nocy gdy jedzie samochod w poblizu tego stawu udeza on w olbrzymiego komara. Kierowca zatrzymuje sie i znajduje tylko duzy odwlok ktorym komar pobiera krew. Pamietam jeszcze ze w dalszej czesci tego horroru te komary wysysaja na raz całą krew z ludzi.
  Tylko tyle pamietam i mam nadzieje ze nic nie znieksztalcilem

  .Moze ktos pamieta tytul? Dzięki z gory!

  PS. Aha, film lecial w nocy chyba w tvp. Było to w latach 90.

 • Nadal szukam kilku filmów:

  1.Film o dwóch siostrach - bliźniaczkach. Wydaje mi się, że miały długie, kręcone, dosyć ciemne włosy. Jedna z nich umawiała się z dwoma facetami (jeden oczywiście nie wiedział o drugim). Pewnego razu umówiła się z obydwoma w tym samym czasie i postanowiła wysłać na jedno spotkanie bliźniaczkę. Problem polegała na tym, że ta bliźniaczka miała złamaną nogę, ale poszła na to spotkanie z gipsem. I potem bohaterka musiała się tłumaczyć, dlaczego już nie ma gipsu. To chyba musiała być komedia. Nie pamiętam ani aktorów, ani niczego, bo oglądałam to, jak byłam mała - lata 90. Tylko ta jedna scena z gipsem utkwiła mi w głowie.

  2. Poszukuję też filmu o kobiecie, która miała męża i dwoje (chyba) dzieci. Kiedy wyjechała do innego miasta w interesach, poznała tam drugiego mężczyznę i się zakochała. Potem chyba się pobrali. Pamiętam scenę - byli chyba na jakiejś kolacji u jego rodziny i ta rodzina dziwiła się, gdzie ona ma obrączkę, a ona nosiła ją na szyi na łańcuszku. Potem ten facet pytał ją, skąd ma obrączkę, a ona odpowiedziała, że po mamie czy kimś tam (nie przyznała się, że to jej). Przez jakiś czas prowadziła takie podwójne życie, ale po jakimś czasie ten drugi mąż dowiedział się o jej rodzinie, chyba nawet poznał jej męża. Kończy się tak, że tamten decyduje, że nie powie o ich związku pierwszemu mężowi, jeżeli nie będzie zaniedbywała swoich obowiązków żony wobec niego. Film leciał prawdopodobnie na TVP1 w latach 90.

  3. Coś na kształt horroru. Oglądałam równie dawno, co powyższe filmy.
  Facet porywał małe dziewczynki i obcinał im dłonie, aby przeszczepić je swojej córce, bo chciał, żeby grała na fortepianie czy czymś w tym stylu. Jak ktoś już dodał mi do opisu - kusił te dziewczynki na watę cukrową.

  4. Film kostiumowy. Pamiętam z niego bardzo niewiele, bo oglądałam go kilkanaście lat temu, ale może ktoś mi pomoże...
  Młoda kobieta - brunetka - była zaręczona z mężczyzną. On chyba gdzieś wyjechał i poznał inną kobietę - blondynkę (pamiętam, że maiła piękne loki do ramion). Zakochali się w sobie. Była chyba scena, kiedy rywalki się spotkały. Pod koniec filmu jest jakiś bal maskowy. Wydaje mi się, że blondynka popełnia na nim samobójstwo...

 • Witam moi drodzy kinofile ;)

  Przypomniał mi sie taki troche starszy polski film, gatunek jakoś: dramat, psychologiczny, polityczny

  Komuna, kilka osób jest o "coś" oskarżonych i przesłuchiwanych. Główny bohater jest chyba jeszcze głodzony, albo sam uskutecznia głodówkę. Chłop miał sie do czegoś przyznać, ale nie pamiętam do czego. Były chyba jeszcze jakies przebłyski z jego córką, ale to może nie ten film. Na końcu pokazane jest za to jak staje przed sądem i zostaje skazany na śmierć. Chyba wszyscy zostali powieszeni

  Główny przesłuchujący, to chyba Aleksander Bednarz http://www.filmweb.pl/person/Aleksander+Bednarz-8720 ..ale głowy nie dam

  Głównym bohaterem może być Olgierd Łukaszewicz http://www.filmweb.pl/person/Olgierd+%C5%81ukaszewicz-405 ..ale nie koniecznie ;)

 • Poszukuję tytuły pewnego filmu ,ale wspomnienia się zatarły więc obawiam się że mogę coś pokręcić z wydarzeniami które podam. Było tam chyba coś takiego , że ojciec potrącił/zabił człowieka jadąc samochodem ale wina została zrzucona na syna, przebywał w więzieniu. Ponadto pamiętam , że ten syn miał dziewczynę , taką bardzo szczupłą blondynkę która bodajze popełniła samobójstwo, utopiła się (?).Mam nadzieję że mimo takich szczątkowych informacji ktoś coś skojarzy :)

 • Witam, poszukuję 2 polskich filmów.

  1. Widziałam go kilka lat temu w tv (nie więcej niż 5). Czarno - biały. Było małżeństwo (facet chyba psycholog). Nie mieli dzieci i chcieli adoptować. Był organizowany taki jakby eksperyment: dzieci z domu dziecka spędzały wakacje w jakimś ośrodku wczasowym, gdzie byli również ludzie chętni do adoptowania. Cały eksperyment polegał na tym, że to dzieci wybierały sobie rodziców. Główny bohater w końcu razem z małżonką adoptują dziwczynkę (chyba blondynkę), która musiała mieć jedzenie ze specjalnego rodzaju mąki. Była tam też samotna kobieta posiadająca samochód, która chciała jedną dziewczynkę (chyba najstarszą) "przekupić" lalką i chyba pierścionkami. Jedno małżeństwo było takie, że mężczyzna chciał adoptować, a żona była niezainteresowana. A do jednego małżeństwa przyczepiło się 2 chłopców, a mogli adoptować tylko 1. Kojarzy mi się, że film był na faktach.

  2. Z lat 90., może 80. Dziewczyna ma chłopaka za granicą, okazuje się, że jest w ciąży, a nie ma od niego żadnych informacji. Po porodzie oddaje dziecko do adopcji. 3 miesiące później dowiaduje się, że jej chłopak wraca. Wyrusza w poszukiwaniu swojego dziecka. W jednej scenie udaje harcerkę, potem chyba sprawdza czy nie ma jej dziecka w jakimś domu dziecka, ale go tam nie znajduje. Za to zabiera z tamtąd inne, starsze dziecko (może około roku). Na końcu odnajduje swoje dziecko w jakimś bogatym domu i je uprowadza (chyba już razem ze swoim chłopakiem). Pamiętam jeszcze taką scenę (chyba gdzieś w pośrodku) gdy jej chłopak już jest z powrotem, wyciąga ubranka dla swojego trzymiesięcznego dziecka i nie pasują mu one na to starsze dziecko - wtedy jeszcze nie wiedział, że ta dziewczyna oddała dziecko.

  Napisałam to trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że ktoś skojarzy.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: