"SZUKAM FILMU" / "MAM PROBLEM Z FILMEM..." (VIII)

ostatnia wypowiedź: anneczkas
Kristof Kristof

Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi
służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny,
lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.

• oxFilmowaxo oxFilmowaxo

Ja szukam filmu :

Kiedyś leciał taki film, w który był syn z ojcem, oni przeprowadzili się do innej miejscowości i wszyscy zaczęli przychodzić z ciastami, witać się itp.
    Później cos tam było że ojcie zawozi syna do szkoły, ale tan nie chce iść i ten tata wyciągnął siedzenie razem z nim.
    Były tam dwie siostry bliźniaczki które się z nim nie lubiły.
    Był taki moment, kiedy sprzedawały lemoniadę i ten chłopak miał dolać i zamiast nalać to nasikał tam ;pp
    I tam ojciec miał się ożenić z jakąś babą, ale ten syn jej nie lubił i na jakimś przyjęciu do sałaty włożył robaki.
    Tan chłopka miał dziadka podobnego do tego faceta, co promował kiedyś KFC.

Znasz może ?

• ania1987 ania1987

Może chodzi Ci o " Kochany Urwis " ?

• lenka96 lenka96

Tak, to ten film, szczególnie jeśli chodzi o motyw z lemoniadą ;)

• jaho_2 jaho_2

kochany urwis

• owieczka_8 owieczka_8

SZUKAM FILMU!!!!! dosc starego akcja dzieje sie w zimie w jakims masteczku czy kurorcie
      biedny chlopak pracuje tam na utrzymanie chyba uczy jazdy na nartach i pojawia sie tam
      bogata dziewczyna ze swoim ojcem nie bardzo pamietam to wszytko ale chyba ojciec chce
      zmaknac ten kurort ale dziewcyna sie zakochuje w tym biednym chłopaku i nie dochodzi do
      zamkniecia bo ten chłopak ze znajomymi temu zapobiegli czy jakos tak... w trakcie filmu
      jeżdżą na nartach deskach itp ze znajomymi chodza do pubu taki film o miłosci i rozterkach
      nastolatkow bardzo prosze o nazwe tego filmu

• Brono Brono

Szukam dwóch filmów:
    1. Facet trafia do jakiegoś miasta z czasów dzikiego zachodu, mieszkają tam duchy które można zabić tylko czymś co pochodzi z ich czasów. Pamiętam końcową scenę, jak jeden z duchów wymachując bronią krzyczy "będę straszył na ulicach przez następny tysiąc lat!" a główny bohater rzuca mu w czoło gwiazdką (odznaką) szeryfa zabijając go w ten sposób.

2. Akcja dzieje się nad jakimś jeziorem czy też morzem. Główny bohater w dzieciństwie bawił się na brzegu jeziora/morza z koleżanką, która pewnego dnia odpłynęła na grzbiecie wielkiego żółwia morskiego. Jako dorosły facet, spotyka gdzieś nad wodą pannę, której imię brzmi jak nazwa morskiego potwora czy tam jakiegoś ducha związanego z morzem. Po jakimś czasie zaczyna kojarzyć, że panna którą spotkał to ta sama dziewczynka z którą bawił się jako dziecko. Zapamiętałem jeszcze scenę jak ten wielki żółw niszczy łódź rybacką którą płyną i wciąga pod wodę jednego z kumpli głównego bohatera.

• Tindela Tindela

1) Nie był to może któryś z odcinków "Nie z tego świata"
      http://www.filmweb.pl/serial/Nie+z+tego+%C5%9Bwiata-2005-225...

• owieczka_8 owieczka_8

czesc szukam filmu dosc starego akcja dzieje sie w zimie w jakims masteczku czy kurorcie
      biedny chlopak pracuje tam na utrzymanie chyba uczy jazdy na nartach i pojawia sie tam
      bogata dziewczyna ze swoim ojcem nie bardzo pamietam to wszytko ale chyba ojciec chce
      zmaknac ten kurort ale dziewcyna sie zakochuje w tym biednym chłopaku i nie dochodzi do
      zamkniecia bo ten chłopak ze znajomymi temu zapobiegli czy jakos tak... w trakcie filmu
      jeżdżą na nartach deskach itp ze znajomymi chodza do pubu taki film o miłosci i rozterkach
      nastolatkow bardzo prosze o nazwe tego filmu

• Kusko_53 Kusko_53

Witam wszystkich ;p
    Od pewnego czasu miałem chęć ponownego pooglądanie pewnego musicalu, lesz tytuł kompletnie wyleciał mi z głowy. Może wy go skojarzycie. Pamiętam tylko małe urywki filmu. Często był on puszczany na TVP2

Akcja filmu odgrywała się w klubie dyskotekowym, i na parkingu. Główni bohaterowie mieli za cel wygrać jakąś nagrodę. Wiem że wygrała para, mężczyzna z wąsem i młoda nastolatka (chyba 17 lat). Pamiętam, że konsoleta Dj znajdowała się tak jakby na "dłoniach"...
    Pamiętam jeszcze scenę, w której kolejna para zostaje zamknięta w pomieszczeniu ze schodami. Drzwi mogły otwierać się tylko ze stronę zewnętrznej. Końcowa scena była to piosenka wykonana przez czarnoskóra wokalistkę.

Myślę, że to wam wystarczy. Może jeszcze sobie coś przypomnę.

• Ktos_kto Ktos_kto

Chętnie bym obejrzał.

• Heroes222 Heroes222

Pamiętam serial w którym głónym bohaterem jest pies i taki chłopiec może z 9 - 11 lat z Ameryki i on poznaje właścieicela strego tego psa i on był zły ,ale się zmienił kto zna niech tytułdwa leciało kiedyś na dwójce chyba w sobote

• szymciasty1 szymciasty1

W filmie glownym motywem bylo dwuch braci jeden byl starszy drugi mlodszy lecz ten mlodszy nienawidzil tego starszego ciagle sie bili nie szanowal go w przeciwienstwie do tego starszego ktory chcial nawiazac z nim jakis kontakt. Pod koniec filmu starszy brat ginie i ten mlody bardzo rozpacza po jego stracie. Jeden okolo 18 lat drugi ok 23-25

sorry ze tak chaotycznie napisalem, czy ktos zna tytul tego filmu??

PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Raksha001 Raksha001

Szukam pewnego filmu. Chyba nawet był kiedyś na TVN jak leciał w każdy czwartek stary cykl: "Prawdziwe historie" Właśnie nie znam tytułu, ale opowiadał on o dwóch głównych dziewczynach rówieśniczkach, które rywalizowały ze sobą w konkursach piosenkarskich. Obie chciały zostać piosenkarkami. Dziewczyna, która rywalizowała z tą drugą, która była tytułową chyba bohaterką filmu mówiła jej coś takiego: "Pamiętaj - Ty jesteś mną, a ja Tobą" a ta druga odpowiedziała jej: [jej imię] Ty naprawdę potrzebujesz pomocy" Ta dziewczyna o ile się nie mylę zabiła jakiegoś chłopaka.

Pamiętam koniec filmu - został zorganizowany konkurs i najpierw zaczęła śpiewać ta dziewczyna, która zabiła owego chłopaka i podczas śpiewania dostała halucynacji, ponieważ wśród tłumu który patrzył na nią przed sceną dostrzegła chłopaka, którego pozbawiła życia i głos jej się wtedy urywał.
      Odeszła w kąt ze swoją mamą a ta druga zaczęła śpiewać i wygrała ten konkurs.

Proszę o odpowiedź jaki jest tytuł tego filmu :)

• sunday16 sunday16

Witam wszystkich
    Szukam filmu który był podobny do "Dzień świstaka", tzn. chodzi o powtarzanie się tego samego dnia. W filmie tym pewien facet budzi się kompletnie nagi w dniu swojego ślubu i cały czas powtarza się ten dzień. Oglądałem go jakieś 5 lat temu i niestety nie pamiętam tytułu. Film był raczej produkcji duńskiej lub fińskiej (przynajmniej tak mi się zdaje ale mogę się mylić). Może sobie coś jeszcze przypomnę.
    Z góry dziękuje za pomoc.

• Canudo Canudo

SZUKAM filmu! Główną rolę gra Robin Williams. Bohater cierpi na depresję z powodu nagłej śmierci żony. Na końcu filmu zapada w katatonię. Pamiętam scenę z parku po środku miasta, gdy nasz bohater rozbiera się do naga i kładzie na trawie.

Kurcze, wiem, że grał Williams, a mimo to nie mogę znaleźć tego filmu w jego filmografii! Help!

• wooden edd woodenedd

Pewni masz na myśli "Fisher Kinga". To jeden z moich ulubionych filmów :).
      http://www.filmweb.pl/film/Fisher+King-1991-1069

• Canudo Canudo

Tak, to ten. Dzięki:)

• $user użytkownik usunięty

Poszukuję filmu o mężczyźnie, któremu wyrastały rogi...Najpierw urosły mu dwa małe guzki, a potem rogi wraz z upływem czasu rosły. Film na pewno jest starszy, bo oglądałam to jako dziecko i niestety nic więcej nie pamiętam...tylko te rosnące rogi wbily mi się w pamięć :)

• peeszet peeszet

piękna sprawa z tym tematem :)

Ja szukam filmu prawdopodobnie produkcji kanadyjskiej gdyż akcja działa się chyba w lasach Kanady, opowiadam on historię rodziny która wybrała się na weekend do domu (babci? chyba) w środku lasu. Córka i jej koleżanka (główne bohaterki) zostały porwane przez grupę osób (3 facetów bodajże i jedna kobieta) w lesie, koleżanke od razu zabili a córkę najpierw jeden z facetów zgwałcił, później ona sie wyswobodziła i wskoczyła do rzeki jednak została postrzelona, w tragicznym stanie dotarła do domu, jej ojciec był lekarzem prawdopodobnie. Jak sie okazało banda tych ludzi zatrzymała się właśnie u nich w domu (rodzice nie wiedzieli o tym co oni zrobili ich córce i koleżance)

Oczywiscie później było pokazane ojciec z matką chcę się zemścić na tej bandzie.... i z tego zapadło mi w pamięć dwie sceny, to jak matka wkłada dłoń jednego z facetów do zlewu i włącza mielarkę do odpadków umieszczoną w zlewie

i druga końcowa scena jak ojciec wkłada główę tego faceta który zgwałcił jego córkę (facet był już sparaliżowany bo ojciec coś mu tak zrobił z ciałem) do mikrofali i włacza ja i głowa na końcu wybucha

Ktoś kojarzy co to za film?

• ania1987 ania1987

" Ostatni dom po lewej " ?

• peeszet peeszet

dzięki to ten film :)

• Canudo Canudo

Nie kojarzę, ale opis wymiata:) Każdy coś komuś gdzieś wkłada.

• peeszet peeszet

dzięks :P

• $user użytkownik usunięty

Ania dobrze mówi, to na bank ten horror.

• mc_aural mc_aural

1. Horror. w jednej z końcowych scen dziewczyna która w domniemaniu (moim) miała być żywa okazuje się także jedną z "tych" mieszkanek mrocznej wyspy. po jej opuszczeniu uprawia "miłość" z głównym bohaterem, kiedy ten się budzi ona jest już martwa. tak to zapamiętałem.

2. s/f z polską aktorką w jednej z głównych ról ! na końcu okazuje się że ona także jest robotem i pomaga uciec z planety przeciwstawiając się robotowi o identycznym wyglądzie. tak mi się wydaje, że to była polka, bo na pewno w jednej z głównych ról grała aktorka o polskim nazwisku.

3.
    Horror. na końcu przerażająca scena: partnerka głównego bohatera orientuje się ze ten zadając jej to pytanie złamał obietnicę daną jej lata temu. wtedy własnie już ogarnęło mnie przerażenie, zaczyna ona reagować w sposób dramatyczny, zadaje pytanie które brzmi mniej więcej tak : "przecież obiecałeś, ze nigdy o to nie będziesz pytał". po czym ona i jej dzieci przemieniają się w skrzydlate potwory zjadają naszego bohatera, odlatują , siadają na bloku i skamienieją.
    Jedna z najbardziej przerażających epickich i zapadających w pamięć scen jakie widziałem. oczywiście jeśli oglądałeś cały film to musiało na tobie zrobić wrażenie no nie ?

• Canudo Canudo

3. nie wiem, ale bym obejrzał

• elsonromanov elsonromanov

Witam, od dłuższego czasu staram się znaleźć film oglądałem go okolo1,5 roku temu , z tego co pamiętam był w miarę nowy 2008-2009 coś takiego.

Zaczynał się tym ,że główny bohater miał brać slub , a tuż przed samym zawarciem związku wygłosił przemowienie w kościele i kazał gościom wyciągnąć koperty które byly pod ich ławkami - w kopercie było zdjęcie jego przyjaciela z jego przyszłą żoną .
    Ponieważ podróż poślubna była kupiona postanawia wyruszyć sam - gdzieś do ameryki południowej. trafia do jakiegoś obskurnego hotelu , później poznaje turystki z którymi imprezuj , wracając samotnie z imprezy zostaje okradziony ze wszystkiego.

Stwierdza nagle ,że chce podróżować i zaczyna zwiedzać amerykę pd. później poznaję parę podróżników z którymi planuje przebyć puszczę - najtrudniejszą trasę na ziemi .

Poznaje też dziewczynę z która zwiedza swiat ale później się rozstają .

Pamiętam też końcowy wątek w którym mowi coś takiego " na początku zastanawiałem się dlaczego ja , dlaczego poznaję tylu ludzi i odwiedzam takie miejsca - teraz myślą dlaczego to nie mialbym to robić ... "

na samym końcu kupuje wycieczkę gdzieś na pustynię zeby zobaczyć gejzer który strzela raz na kilkanascie lat - ale jak się pózniej okazuje robi to tak naprawdę codziennie .

W scenie końcowej od poznanej wczesniej pary dostaje książkę nie jestem pewien tytułu ale chyba bylo "jak złapać rybę siedząc na drzewie "

• stary_3 stary_3

fabuła brzmi interesująco, chętnie obejrzę... jeśli ktoś poda tytuł filmu :)

• Ktos_kto Ktos_kto

No ja też.

• ho0neyyy ho0neyyy

Szukam pewnego filmu i nie mogę sobie przypomnieć jego tytułu. Był emitowany w telewizji w latach 90. Akcja toczyła się mniej więcej tak: była duża rodzina, a w niej chyba 4 przyjaźniące się członkinie tejże rodziny, zaprzyjaźnił się z nimi młody chłopak (chyba na czyjeś zlecenie, ale nie wiem w jakim celu), uwodził te kobiety i spał z nimi. Zabił on dwoje dzieci jednej z nich strzelając im w głowę przez poduszkę. Później się okazało, że jest on synem jednej z nich. Ona się na nim chciały zemścić, związały go, dręczyły i chyba w końcu zabiły.
    Jeśli ktoś coś kojarzy to proszę o pomoc.

• Kasiek_21 Kasiek_21

Myślę, że to będzie film pt. "Bella Mafia" czyli "Kobiety mafii" -> http://www.filmweb.pl/film/Kobiety+mafii-1997-30835 Podaję fragment filmu na youtube w którym jest opisany przez ciebie moment (kobiety wiążą mordercę itd.) ;) http://www.youtube.com/watch?v=zTdZ_qGFkEg

• ho0neyyy ho0neyyy

tak, to ten, dzięki:)

• katie_1985 katie_1985

Szukam starych filmów:
    1. Facet, chyba autostopowicz, morduje mężczyzn którzy go podwożą, ale tylko tych, którzy mają rodzinę. Następnie morduje rodziny swoich ofiar i zawsze sadza zabitych przy stole, jak do posiłku. Pamiętam scenę w której morderca zobaczył zdjęcie, w samochodzie jednego z mężczyzn, z kobietą i dzieckiem (dziećmi) i zapytał czy to jego rodzina, się okazało, że to siostra z dziećmi, więc darował mu życie. Możliwe, że pod koniec filmu morderca siedział przy stole ze swoją rodziną, oczywiście jako jedyny był żywy, a z pozostali byli mocno wysuszeni
    2. Kobieta była w trakcie rozwodu, lub się z kimś rozstała, dokładnie nie pamiętam, przeniosła się na jakiś czas do koleżanki, która miała dom w lesie. Jej koleżanka chyba gdzieś wyjechała (możliwe że do pracy), przyszedł mężczyzna niby prosić o pomoc, wiedział że jest sama, ale kobietka mówiła że jej mąż/chłopak jest na piętrze i wołała go, na zmianę krzyczeli "Honey". Koleś próbował ją zgwałcić, się szarpali i on stracił przytomność. Kobieta zbudowała małą klatkę, do której go wrzuciła i dużo rozmawiali. Facet się uwolnił, znowu się szarpali i babka go zabiła. W ogródku wykopała, lub zaczęła kopać, mu grób i jak się nie mylę koleżanka wróciła i pomogła się pozbyć zwłok.

• Buczek21 Buczek21

Szukam takiego filmu...
      Z tego co pamiętam,francuski film....Młoda dziewczyna ma problemy z nauką matematyki.Znajduje z jakiegoś ogłoszenia korepetytora...I w krótkim czasie nawiazuje sie miedzy nimi romans.

• pysia6 pysia6

Szukam 3 filmów:

1.co pamiętam na początku samym jest ciężarówka i przeprowadzka i to jest dziewczynka / nastolatka nie jestem pewna ale miala chyba rude wlosy i przeprowadza sie ze swoim ojcem a potem przyjeżdża jej prawdziwy ojciec i on posiada luksusowy apartament i oni potem pływaja razem w basenie razem z tym ojcem i ona dostaje ciuchy od niego, ale jednak wraca do swojego poprzedniego ojca ;) (bo ten ojciec jej bilogiczny byl bogaty ),

2.Film gdzie jest para nastolatkowie.. i potem ta dziewczyna ginie i ona była w ciąży i ten chłopak płacze tam jeszcze bylo nie jestem pewna ! Domek na drzewie i listy sb. wysylali przez okno nie wiem wlasnie...

3.Akcja jest w lesie jest tam dziewczyna lub chlopak oni łowią ryby i sa sami w tym domu, potem jest cos takigo ucieczka chyba i ten samochód sie przewraca... ta chata w tym lesie te domek byl czerwony i byl przy duzej rzece i tam jest charakterystyczna scena ze ona ma lalke chyba? i przyjerzdza potem policja nie pamietam czy tato i mama i ja przytulaja albo jego.. tak wiem ten ostatni film malo co pamiętam sry,

Z góry dziękuje ;))

• Amarths Amarths

Ja poszukuję filmu wyprodukowanego w latach 90, przynajmniej tak podejrzewam. Film zaczynał się tym, że jest małżeństwo z córką ( nie pamiętam, czy nie był tam też syn). Córka w wieku 7-11 lat. Matka zostawia męża i dziecko (dzieci?), bodajże dla bogatego kochanka. Ojciec nie potrafi sobie poradzić, nie ma pieniędzy i opieka społeczna zabiera mu córkę, która trafia do sierocińca, który prowadzą siostry zakonne. Tej córce mają tam obciąć włosy, ale ten ojciec prosi jedna z tych sióstr, żeby tego nie robiły, a zakonnica się zgadza. Później jest proces, ojciec walczy o swoją córkę i chyba była tam taka historia związana z promieniami słonecznymi wpadającymi przez szybę na te salę rozpraw. Wszystko skończyło się dobrze, bowiem ojciec odzyskał swoje dziecko (dzieci?)

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże:) Z góry dziękuję:)

• choleryczna_melancholia choleryczna_melancholia

Proszę o pomoc w rozpoznaniu filmu. Kobieta, chyba owdowiała, zajmuje się dziećmi i gospodarstwem, zatrudnia chyba kowboja. Cały film coś westernowatego. Ona ma jakieś problemy finansowe, mieszka na odludziu, jest ekscentryczna, nie dogaduje się z ludźmi z miasteczka. Oczywiście potem coś iskrzy pomiędzy nią i przybyszem. On zastępuje jej męża.

• botoxic botoxic

Ktoś może kojarzy? Film widziałem w telewizji w latach 90. późnym wieczorem chyba w Kocham Kino. Niestety pamiętam jak przez mgłę, że było tam chyba dwóch uciekinierów z więzienia i chyba się zgubili w lasach z dużymi drzewami (lasy chyba były podmokłe a drzewa to mogły być sekwoje). W każdym razie te lasy były ogromne i trafili do jakiejś komuny lub osady amiszów (lub jakiejś organizacji, w każdym razie chyba część była uzbrojona w strzelby). To chyba było gdzieś w południowych lub środkowych stanach USA. Film był chyba dosyć mroczny tak jak te lasy. Tyle pamiętam. Proszę o pomoc.

• Bacha85 Bacha85

Czy ludzie z tej wioski, nie zjadali przypadkiem przybyszów, i byłą tam scena, jak nad ogniskiem,, pieką czyjąś nogę razem z butem...
      Tak mi się skojarzyło, ale tytułu nie znam;/

• newq newq

To ja tez sie dopisze :)
    Pamietam tak niewiele szczegolow co wcale.
    Glowny bohater to wlasciciel firmy budowlanej(?) / inzynier, ktory to nawiazuje kontakt z jakims arabskim inwestorem na wybudowanie czegos w jego kraju (ktoryms z arabskich). Po przyjezdzie, na miejscu okazuje sie iz musi on zaplacic za skladowanie przywiezionych materialow w porcie. Robi to, lecz koszty z kazdym dniem zaczynaja rosnac a nikt z ludzi od ktorych bral zlecenie nie chce z nim rozmawiac. Koszta zaczynaja rosnac, zleceniodawcy ignorowac. Zostaje on sam z powiekszajacym sie dlugiem w jakims "pustynnym" porcie.

Prosze o pomoc:)

• dayev dayev

Wydaje mi się, że to będzie raczej łatwe:
    Film opowiada o inwazji kosmitów na Ziemię. Charakterystyczną cechą jest to, że jest zrealizowany w konwencji "wiadomości" tzn. widzimy cały czas dwójkę prezenterów, relacje ze zdarzeń na całym świecie. Pamiętam, że najpierw nad trzema największymi miastami na świecie pojawiają się meteoryty/statki kosmiczne, a gdy te zostają unicestwione (z najwyższym trudem), to meteoryty/statki spadają już na całą Ziemię. Na końcu prezenter wypowiada słowa w stylu "...przyczyna nie leży w gwiazdach, ale w nas samych", po czym ekran śnieży. Wie ktoś?

• deansam deansam

Może Dystrykt 9?

• dayev dayev

Niestety nie, dzięki. Film był - tak sądzę - z lat 1995-2005

• Ktos_kto Ktos_kto

Może któreś ,,V''

• Bacha85 Bacha85

http://www.filmweb.pl/film/Wojna+%C5%9Bwiat%C3%B3w-1953-3063...
      Może ten

• jedimag jedimag

Ok to ja poszukuje pewnego filmu. Powiem tyle ile pamiętam. Widziałem tylko trailer nic więcej. Film jest prawdopodobnie dla dzieci, coś w stylu "Most do Terabithii". Jest tam jakiś chłopaczek co znalazł/wyobraża sobie swoich przyjaciół. A oni są jakimiś potworkami leśnymi. Takie przerośnięte miśki, bardziej podobne do Ewoków ;] Film nie jest jakiś stary, chyba rok temu trailer oglądałem. Poszukuję tytułu. Akcja chyba w większości dzieje się w lesie. Za chiny nie pamiętam tytułu :(

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: