Film o piekle gułagu na syberii?

ostatnia wypowiedź: chrabo
chrabo chrabo

Poszukuje filmu chyba z lat 80-tych. Z tego co pamietam powiada o dwojce młodych amerykanskich przemytnikow którzy podczas przechodzenia z zsrr na alaske zostaja złapani i wrzucni do rosyjskiego wiezienia na syberii. Za codzienna prace w nieludzkich warunkach dostaja pewien rodzaj zaplaty - metalowe krazki za ktore dopiero mozna kupic "jedzenie" ale jak i podobno za odpowienio bardzo duza ilosc "wykupic" sie i wyjsc na wolnosc. Jedyna scene jaka jeszcze mgliscie pamietam to ze raz tak od swieta straznicy pozwalali wchodzi gdzies na gore gdzie przez małe okienka widac było chyba łaznie gdzie myły sie kobiety z sasiadujacego wiezienia. Film ogolnie ciezki cały czas był o tym ze ludzili sie ze wogole sie stamtad wydostana.

 • locha und maciora lochaundmaciora

  Syberyjska Tygrysica Elsa?

  • chrabo chrabo

   nie to nie to na 100% nie jestem pewien ale oprócz tej sceny nie było żadnych innych o zabarwieniu erotycznym wiec te filmy odpadają. Film pamiętam jak przez mgłę ale na bank tam jak napisałem ta waluta były metalowe krążki no ( czyli kółko z kółkiem w środku ;) i oni chyba pracowali w takiej hali pod ziemia tam były piece hutnicze i coś wytapiali. Mimo wszystko wielkie dzieki za próbę odgadnięcia. Zostałeś mianowany do tytułu człowieka roku w moim prywatnym rankingu :)

 • $user użytkownik usunięty

  Może to "Gułag" ale tylko jeden amerykanin i nie był przemytnikiem, tylko chciał być szpiegiem.
  http://www.filmweb.pl/film/Gu%C5%82ag-1985-32788
  i inne ale też nie o przemytnikach:
  http://www.filmweb.pl/film/Zaginiony+na+Syberii-1991-36426
  http://www.filmweb.pl/film/Jazzman+z+gu%C5%82agu-1999-107389

  • chrabo chrabo

   niestety pudło ;) ale wielkie dzieki za zainteresowanie

 • chrabo chrabo

  może trochę przesadzam ale dla mnie to trochę nieprawdopodobne że po tylu latach film właśnie teraz znalazłem przez zupełny przypadek. Nie znajdzie sie go meczac wyszukiwarke hasłami typu gułag rosyjskie wiezienie syberia itd. Nie chce przynudzac w jaki sposob ale zaczeło sie od "the road" które ogładałem nie dawno ;) no wiec jest to film "Born American"
  http://www.filmweb.pl/film/Arktyczna+gor%C4%85czka-1986-2040...
  i sa tam te metalowe krazki i pare innych rzeczy sie mniej wiecej zgadza teraz go w całosci obejrze na youtubie chociaz zupelnie inaczej go sobie wyobrazalem

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: