Filmy animowane dla dorosłych

karakter karakter

Co sądzicie o filmach rysunkowych dla dorosłych. Mam na myśli np. dokonania Ralpha Bakshiego (Kot Fritz). Wprowadzam ten temat bo irytuje mnie, żę w Polsce film animowany sprowadza się wyłącznie do filmu dla dzieci.
Piszcie jakie znacie tytuły, filmów pełnometrażowych bądź seriali

• Nunariel Nunariel

Pierwsza rzecz, jaka przychodzi mi do głowy to GHOST IN THE SHELL. Film świetny i chyba jednak nie do końca dla dzieci, bo dopiero za którymś razem zrozumiałam o co w nim naprawdę chodziło...

• wujeken wujeken

Nie irytuj się tak - chyba "nię" masz nic do dzieci... A tera całym zdaniem: O filmach rysunkowych dla dorosłych nie mogę nic osądzić, gdyż ich nie oglądam odkąd nie jestem dzieckiem :)

• wujeken wujeken

...jakbyś nie spał albo nie siedział na imprezie to byś pewnie zripostował.. ale spokojnie: też polubiłem i wczułem sie w role głównego bohatera nowoczesnego filmu rysunkowego, który idzie z duchem czasu i postępu technicznego w postaci animacji komp. SHREK 2 Nie wiem tylko jak Ci się podobała niekomercyjna rola J.Sthura w postaci....pozdro!

• lihol lihol

south park,wampiry na hawanie ,trio z belleville,dużo anime,i wiele wiele innych

• karakter karakter

Ja nie specjalnie przepadam za tymi shrekami itp. Owszem zabawne to jest, ale dla mnie żadna rewelacja. Wolę klasyczną animację, może jestem i staroświecki. W całym Shreku rzeczywiście według mnie Sthur był najlepszy.

• karakter karakter

Stuhr oczywiście, przepraszam za literówkę. A z seriali pamiętam jeszcze rewelacyjnego Dilberta emitowanego kiedyś na nieistniejącym już kanale Wizja 1

• Albertino Albertino

Oczywiście jeśli chodzi o bajki dla dorosłych to od razu przychodzi mi na myśl:
          "South Park" - chyba każdy wie o co chodzi, brutalność, przekleństwa, chamstwo, troszkę zbereźności... Nawet lubię ten serialik... Właśnie kolejną serię puszczają na Canal+...
          "The Simpsons", ale to tylko ze względu na przekleństwa, bo ogólnie to nic takiego "brutalnego" tam nie było... Oczywiście uwielbiam ten serial...

• karakter karakter

A może ktoś zna jakiś adres strony internetowej poświęconej temu gatunkowi tzn. filmowi animowanemu dla dorosłych (jeśli rzeczywiście można to nazwać gatunkiem). Nie chodzi mi w tym miejscu o krótkometrażowy artystyczny film animowany (np. Zbigniew Rybczyński, Piotr Dumała), bo to zupełnie odrębne zjawisko.

• Lech_qv Lech_qv

Najpierw wymienię coś starszego. Mianowicie American Pop to dla mnie świetny film pokazujący rozwój muzyki w Ameryce; ciekawa historia, dobra animacja no i muzyka. Niektóre opowieści z Heavy Metal też są niezłe.
    Z nowszych natomiast to Final Fantasy: The Spirits Within (miłe zaskoczenie).
    Całkiem niezłe są też takie filmy jak Mrówka Z i Shrek. Ale oba to filmy i dla dzieci i dla dorosłych.
    Z seriali to czasem oglądałem Przygody Fry'a W Kosmosie.

• karakter karakter

"Mrówka Z" to już bardziej film dla dorosłych, w większym stopniu niż "Shrek". Taki allenowski w duchu.

• karakter karakter

Przypomniało mi się kilka tytułów francuskich, które można potraktować jako animacje dla dorosłych. "Gandahar", "Spartacus and the Sun Beneath", "Szadoki",

• $user użytkownik usunięty

Szadoki to najlepsza kreskówka, ale z filmów które przychodzą mi teraz do głowy to polski Eden - Czeczota, Bevis and Butthead, Family Guy, Kot Fritz, Kto wrobił królika Rogera, Trio z Bellavile, filmy Jana Svankmajera, Sąsiedzi (którzy w założeniu mieli być dla dorosłych). Jest też mnóstwo filmów animowanych które dostały oskara w kategorii krótkometrażowy film animowany tytuły takie jak - Bunny, Harvie Krumpet, Wallace & Gromit, Chubb Chubbs ( dla dzieci jak i dla dorosłych), polecam także Betty Boop, Flip the Frog, Toby the Pup i pierwsze odcinki Myszki Miki

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true