Filmy o Afryce i z Afryką w tle..

ostatnia wypowiedź: okiko
Karla Karla

Jak wyżej, proszę poprostu o tytuły.
Oczywiście znam filmy takie jak Tsotsi, Angielskiego Pacjenta czy Klejnot Nilu.. ;)

• FoxLady FoxLady

Hej :)
    Osobiście polecam "nigdzie w Afryce" Caroline Link. Film opowiada niezwykłą historię ukazując rodzącą się przyjaźń, no i ma się rozumieć niezwykłość afrykańskiej przyrody.
    Pozdrawiam.

• nalta nalta

Polecam ,,Białą Masajkę". Jest to film oparty na faktach autentycznych.

• Snaga_Przeklety Snaga_Przeklety

"Pod osłoną nieba" z Johnem Malkovichem i Debrą Winger... polecam

• OLO78 OLO78

Albo "Pożegnanie z Afryką", stary, ale bardzo dobry film pełen plenerów.

....Staś i Nel?????????

• Elisma Elisma

"Duma", "Cobra Verde", "Afrykańska królowa"

• okiko okiko

"Cobra Verde" -Również Brazylia

• suchy suchy

"Wierny ogrodnik" koniecznie trzeba zobaczyc

• Woyciesz Woyciesz

Sporo jest filmów wojennych, których tłem jest Afryka. I tu można wydzielić dwie główne grupy:
    - filmy o Legii Cudzoziemskiej (np. "Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej")
    - filmy o II wojnie światowej i zmaganiach aliantów z wojskami Rommla (np. "Sahara" - wyjątkowy, bo z Bogartem-czołgistą :)

Afryka to bardzo piękny plan filmowy, a już zwłaszcza dla Hollywoodu.
    A poza Hollywoodem mamy jeszcze np. "Faraona" Kawalerowicza...
    Pozdrawiam!

• Saga Saga

"Rozsądny człowiek" , "Miasto pustki", "Drzewo życia" - dobre afrykańskie kino.

• urokizycia urokizycia

Hej. Nie wiesz może gdzie moge znależć miasto pustki? bardzo potrzebuje ten film do napisania pracy licencjackiej a nigdzie go nie ma:/

• Martin_Eden Martin_Eden

Sheena-królowa dżungli
    Dzikie i swobodne
    Pożeganie z Afryką (ktoś już chyba wymieniał)
    Goryle we mgle
    Moja Afryka

• Lech_qv Lech_qv

Dust Devil http://www.filmweb.pl/f94906/Diabelski+py%C5%82,1992 (horror z elementami zamierzonego kiczu i sztuczności rozgrywający się w Afryce, który może nie spodoba się każdemu ale mi w miarę przypadł do gustu)

• Karma_Police Karma_Police

http://ostatni.krol.szkocji.filmweb.pl/

• dixon25 dixon25

Krwawy Diament z Di Caprio.Świetny film.

• DrFootball1 DrFootball1

'Shooting Dogs'
      'Johnny Mad Dog'
      'Hotel Rwanda'
      'Shake Hands with the Devil'

• DrFootball1 DrFootball1

A i jeszcze 'Tears of the Sun' ;p

• Szecherezada Szecherezada

http://www.filmweb.pl/f180824/Moolaad%C3%A9,2004
          Nie widziałam, ale podobno całkiem dobre...

• klaudia9988 klaudia9988

potrzebuje pilnie tytuł bardzo starego filmu, opowiadającego o rodzeństwie dzieci z afryki które zgubiło sie od swojego taty-troche komediowy film, ale bardzo fajny. Zna ktoś tytuł?? nigdzie nie mogę znaleźć-proszę o pomoc.

• real_ego real_ego

Pożegnanie z Afryką i Krwawy diament.

• $user użytkownik usunięty

Kasablanka

• madamerococo madamerococo

'płonący brzeg'

• trixon1 trixon1

duch i mrok

• trixon1 trixon1

dobry człowiek w afryce

• szakm szakm

No i oczywiście Invictus..
                        razem z Hotelem Rwanda i Casablancą stanowią najlepsze filmy o tej tematyce... w mojej opinii.

• szakm szakm

W sumie jeszcze Babel...

• bloksh bloksh

hej tez szukam tego filmu o którym wspomniała Klaudia( potrzebuje pilnie tytuł bardzo starego filmu, opowiadającego o rodzeństwie dzieci z afryki które zgubiło sie od swojego taty-troche komediowy film, ale bardzo fajny. Zna ktoś tytuł?? nigdzie nie mogę znaleźć-proszę o pomoc) dodam ze ten film chyba jest z lat 90" pamietam ze ogladalem go z siostra, co dopiero weszly kolorowe telewizory i jakas stacja albo rtl albo inna emitowala ten film...

• tajus tajus

Pewnie chodzi Wam o Bogowie są szaleni 2. Fajna komedia, moim zdaniem nawet lepsza od jedynki ;).

• tajus tajus

Bogowie muszą być szaleni 2*. Wybaczcie pomyłkę ;).

• tajus tajus

Pewnie chodzi Ci o Bogowie są szaleni 2. Fajna komedia, moim zdaniem nawet lepsza od jedynki ;).

• bloksh bloksh

możliwe ze to własnie to:) wiem ze chyba występowała tam gromadka wesołych pigmei. Jeden z nich non stop biegał po sawannach, była też jakaś cysterna w której jakieś dziecko utkwiło. Jeśli to faktycznie to to jestem dozgonnie wdzięczny:-D szukałem tego baaardzo długo

• kinia_16 kinia_16

w pustyni i w puszczy?

• kululu kululu

marzyłam o afryce

• martins_fw martins_fw

'Disgrace' (Hańba) z 2008 roku. Polecam.

• helsinger helsinger

http://www.filmweb.pl/film/Duch+i+Mrok-1996-574

• tajus tajus

http://www.filmweb.pl/film/Yankee+Zulu-1993-30996 - kiedyś widziałam to w tv, totalnie zwariowana komedia ;)
    równie zakręcone są Bogowie muszą być szaleni, zarówno jedynka, jak i dwójka, o czym wspominałam już komuś powyżej...

• n0_thx n0_thx

Szukam tytułu filmu, który dawno oglądałem w telewizji:

Młody chłopiec (chyba anglik?) wychowuje się w środowisku Afrykanerów. Pamiętam, że chodził do szkoły, gdzie większość stanowili afrykanerzy, którzy bardzo gnębili chłopca. Pamiętam scenę, w której kilku starszych chłopaków bije i sika na chłopca. Rzecz dzieje się w czasie wojny, bo pamiętam, że Afrykanerzy mówili wtedy o tym, że Hitler wygoni Anglików z Afryki. Później pamiętam, że chłopiec trafił do jakiegoś obozu jenieckiego, gdzie trenował boks.

Ktoś zna tytuł filmu? Myślę, że był to film z lat 85-95 ale mogę się mylić

• jakajanka jakajanka

Film, o który pytasz to "Zew wolności" ang.: "The Power of One" 1992 r. Można obejrzeć na play tube

• Bacha85 Bacha85

Zbroja Boga, albo WhoAmI, z Jackie Chanem

• zakjacku zakjacku

Szukam tytułu filmu o wojnie w Kongu. Film był w Polsacie w 2006/2007 roku i był zatytułowany "Kongo", ale nie mogę go znaleźć.
    Drastyczna scena w tym filmie to jak "żołnierz" odcina bagnetem piersi karmiącej kobiety, po czym zostaje zastrzelony przez amerykańskiego(?) żołnierza.

• urokizycia urokizycia

Kongo możesz obejrzeć w internecie, a scena obcięcia biustu to z filmu Łzy słońca z Brucem Willisem. Moja filmoteka o Afryce powiększyła się znacznie. Dziękuję wszystkim za komentarze. Przeszukam soje filmy i może znajdę jeszcze coś czego nie zamieściliście. Pozdrawiam

• PaWeLoS PaWeLoS

Proszę jeśli znacie tytuł powiedzcie mi co to za film: to był horror albo thriller - facet wyjeżdża ze swoją nową partnerką i dziećmi z poprzedniego małżeństwa na wyprawę do Afryki, bo ma nadzieję, że dzieci dogadają się z nową kobietą ojca. Wtedy te dzieciaki i ta nowa kobieta po przyjeździe wybierają się z przewodnikiem na safari i atakują ich lwy, zabijając przewodnika. Później ten ojciec zaczyna ich szukać, a tamci próbują przetrwać w samochodzie wśród lwów, które jak się okazuje cały czas ich obserwują i chcą upolować. Prooooooooooooooooszę....

• bartlomiej1985 bartlomiej1985

Czerwony skorpion

• pauladriana pauladriana

Ja też szukam filmu: oglądałam go w dzieciństwie, pamiętam tylko że jedna z występujących tam postaci nazywała się Pola, było to o jakiejś grupie badawczej w afrykańskiej dżungli, pamiętam tylko, że gdy atakowały ich lwy spryskiwali się jakimiś feromonami tak, aby nie czuły od nich zapachu potencjalnych ofiar / porzywienia. (taki epizod). To mógł być film specjalnie dla dzieci, ale nie koniecznie. Odnalezienie tego filmu ma dla mnie znaczenie sentymentalne, prosze o pomoc! :)

• martins_fw martins_fw

-*Krwawy Diament
    -*Black Butterflies (biografia Ingrid Jonker)
    -*Hańba
    -A boy called Twist
    -*Surfing Soweto
    -*Bang Bang Club
    -The story of an African Farm
    -*Krzyk wolności (historia Stevena Biko)
    -*Invictus
    -*Hotel Rwanda
    -*Jerusalema
    -?Piekno
    -?Proteus

*- filmy godne polecenia
    ?-tych jeszcze nie widziałam.

Jesli ktos jest z Poznania zapraszam na ' South African Film Evening' co drugi poniedzialek.

• monia81_filmweb monia81_filmweb

Szukam filmu, myślałam że to właśnie "Łzy słońca" ale jednak nie, chodzi o to że pamiętam tylko końcówkę, podobnie ja w filmie z Willisem grupa żołnierzy dochodzi do granicy z uchodźcami ale nie chcą im otworzyć bramy i zjawiają się helikoptery, dowódca każe żołnierzom zostawić tych uchodźców ale żołnierze się buntują, nie wiem kto tam grał i czy napewno w Afryce, kojarzę tylko taką scenę i nic poza tym. Może ktoś wiem o czym piszę, dzięki za pomoc!

• PaulittaV PaulittaV

Witam! Bardzo zależy mi żeby znaleźć pewien film ale za nic nie mogę przypomnieć sobie tytułu. .Akcja: mężczyzna i kobieta spotykają się na przygotowaniach do misji w afryce, są lekarzami, zakochują się i wyjeżdżają. Później on zostaje ranny w wypadku, ona jest bogata więc ojciec stawia jej ultimatum- albo zapłaci za jego przelot do kraju i musi wyjść za innego za mąż albo zginie. Rozstaja się on ponownie się żeni, ale później znów po latach się spotykają i on ja leczy z guza mózgu. Mam nadzieję ze ktoś kojarzy..

• ligiam ligiam

http://www.filmweb.pl/film/Tylko+miłość-1998-8371

• PaulittaV PaulittaV

Bardzo bardzo dziękuje :)

• urokizycia urokizycia

Filmy o tematyce Afryki ale i ONZ: polecam
          shooting dogs
          podać rękę diabłu
          Wierny ogrodnik
          I am slave
          łzy słonca
          Czarna Wenus