Chociaż nie jest to mój ulubiony temat ostatnio (no, nie tak ostatnio) miałem okazję przypomnieć sobie cztery filmy o wojnie w Wietnamie.
Trzy naprawdę bardzo dobre i jeden naprawdę kiepski.
Dobre:
1."Czas Apokalipsy" - surrealistyczna wycieczka przez piekło do najczarniejszych zakątków ludzkiego umysłu, no i Brando, który pojawia się na krótko, a mimo to "kradnie" film pozostałym aktorom. Obraz robi naprawdę kolosalne wrażenie! 9/10
2."Pluton" - w pewnym sensie przeciwieństwo "Czasu Apokalipsy", bo film niesłychanie naturalistyczny. Chyba jeden z najprawdziwszych obrazów o Wietnamie pokazujący okrucieństwo i bezsens wojny oraz brutalność US Army. Mocne kino. 9/10
3."Full Metal Jacket" ("Pełny magazynek") - połączenie realizmu "Plutonu" i szaleństwa "Czasu Apokalipsy". Niesamowita atmosfera jak to u Kubricka. 8/10
No i ten kiepski - "Zielone berety" - typowa amerykańska propaganda. "My" dobrzy, "Oni" źli. 3/10. Szkoda, że zagrał tam mój ulubiony szeryf ze wspaniałego westernowego klasyku "Rio Bravo".
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Getzz

Z filmów, które nawiązuja do wojny w Wietnamie podoba mi się najbardziej "Łowca jeleni".10/10
Pozdrawiam!!

Pijana_powietrzem

Łowcy jeleni niestety nie widziałem (wiem, że wstyd)

Pijana_powietrzem

Łowcy jeleni nie widziałem (wiem, że wstyd)

Pijana_powietrzem

Uwazam, że njajlepszym filmem o wietnamie jest Pluton i podejrzewam ze długo nie zrobią tak dobrego filmu."Łowca jeleni" i "Czas apokalipsy" to tez świetne filmy o tej tematyce.Czekam czły czas na następny dobry film o wietnamie.Z nowszych fiilmów całkiem dobry był film pt"Byliśmy żołnierzami" ale daleko mu do wczesniej fymienionych filmów.Ciao!!!

Getzz

Pozycje 1, 2 i 3 - w pełni zgadzam sie z Toba w tym temacie , no może "Pluton" umieściłbym na 1. miejscu- jeżeli twoja numeracja ma coś wspólnego z hierarchią ;). "Zielonych.." niestety nie miałem okazji obejrzeć i chyba sobie daruję;)

chemiik

To w pewnym sensie hierarchia, ale powiedzmy, że 1 i 2 ex eqo

chemiik

To w pewnym sensie hierarchia, ale niech będzie 1 i 2 ex quo

chemiik

To w pewnym sensie hierarchia, ale niech będzie 1 i 2 ex equo

Getzz


Witaj o znane mi filmy o Vietnamie.........

łowca jeleni - 10/10 jedyny film MC który jest wart obejrzenia

czas apokalipsy - 10/10 film o wietnamie? :) - film o ciemnych zaułkach duszy :) arcydzieło (wersja redux jest nawet w penym sensie lepsza)

ofiary wojny - de palmy rewelacyjne kino - jeden "mały" fragnment
wojny film o ludziach w sytuacji w której traca człowieczeństwo , choć nie wszyscy ...8/10

pluton/urodzony 4 lipca - znakomite filmy OS - jazda obowiazkowa jesli chodzi o ten temat 9/10

odzielnie - między ziemią a niebem - (3 czesć trylogii OS) słabsza lecz nie najgorsza cześć vietnamskiej historii tym razem ze strony vietnamczyków 7/10

zilone berety - jedyny chyba film popierajacy interwencje usa w vietnamie..ciekawostka ..tak własciwie bardziej film sensacyjny w realiach wojennych plus dużo amerykanskiej propagandy 5/10

wzgórze hamburger hill - dobry film wojenny nie razi schematem i opisuje prawdziwa akcje walki o hamburgerowe :P wzgórze - antywojenny obraz dobrej klasy 8/10

rambo 2 :) hmm kino o vietnamie po wojnie sensacja ale w koncu to klasyka i porusza ten temat :) (i akcja tam sie dzieje)

Pozdrawiam

Getzz


Witaj o znane mi filmy o Vietnamie.........

łowca jeleni - 10/10 jedyny film MC który jest wart obejrzenia

czas apokalipsy - 10/10 film o wietnamie? :) - film o ciemnych zaułkach duszy :) arcydzieło (wersja redux jest nawet w penym sensie lepsza)

ofiary wojny - de palmy rewelacyjne kino - jeden "mały" fragnment
wojny film o ludziach w sytuacji w której traca człowieczeństwo , choć nie wszyscy ...8/10

pluton/urodzony 4 lipca - znakomite filmy OS - jazda obowiazkowa jesli chodzi o ten temat 9/10

odzielnie - między ziemią a niebem - (3 czesć trylogii OS) słabsza lecz nie najgorsza cześć vietnamskiej historii tym razem ze strony vietnamczyków 7/10

zilone berety - jedyny chyba film popierajacy interwencje usa w vietnamie..ciekawostka ..tak własciwie bardziej film sensacyjny w realiach wojennych plus dużo amerykanskiej propagandy 5/10

wzgórze hamburger hill - dobry film wojenny nie razi schematem i opisuje prawdziwa akcje walki o hamburgerowe :P wzgórze - antywojenny obraz dobrej klasy 8/10

rambo 2 :) hmm kino o vietnamie po wojnie sensacja ale w koncu to klasyka i porusza ten temat :) (i akcja tam sie dzieje)

Pozdrawiam

Getzz

Z wymienoinych przez Ciebie filmów widziałam jedynie "Czas Apokalipsy", który uważam za najlepszy film jaki do tej pory widziałam. Nie bardzo tylko rozumiem zachwyty nad postacią Brando - dla mnei żadnej wielkiej kreacji nie stworzył. O wiele większe wrażenie wywarł na mnie Martin Sheen jako kapitan Willard, z wolna pogrążający się w chaosie.
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Irmgarda

"Czas apokalipsy" to prawdziwa perelka, "Lowca jeleni" tez swietny, ale dla mnie najlepszym filmie o Wietnamie pozostaje "Drabina Jakubowa" i jak dotad nic co widzialam o tej tematyce nie jest w stanie konkurowac z tym filmem. Polecam wszystkim.

Getzz

Łowca Jeleni, Pluton, Czas Apokalipsy zgadzam się w stu procentach kino wybitne.
Ale jestem zdumiony ,że nikt nie wspomniał o "Urodzony 4 lipca" to film ,który zdecydowanie najlepiej pokazuje problem wojny w Wietnamie od strony podejścia Amerykanów do tg konfliktu. Nawet "Łowca Jeleni" ( którego jestem fanem) nie wytłumaczy tak dokładnie dlaczego właściwie ta wojna do dziś przez Amerykanów jest uznawana za największą pomyłkę w historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones