Horrory na faktach

ostatnia wypowiedź: magmos
Kama06 Kama06

Witam xD Mam prośbę ;] czy znacie może jakies horrory , które są oparte na faktach? Ale naprawde straszne, jeśli tak to poproszę o tytuły xD z góry dzięki :*

• Queen85 Queen85

"Egzorcyzmy Emilly Rose"

• Bonelord Bonelord

Obejrz sobie Man Behind The Sun. Film ten to może nie do końca horror ale świadomość że ci ludzie przeżywali tak straszne rzeczy naprawdę przeraża.

• Kama06 Kama06

Dzięki xD 'Egzorcyzmy Emily Rose' oglądałam xD niezły był ;] a 'Man Behind The Sun' jeszcze nie miałam okazji ;D i napewno obejrze xD dzieki ;D i czekam na nastepne propozycje :)

• de_Franco de_Franco

Kłopot w tym, że zazwyczaj nie ma żadnych dowodów, że te fakty miały miejsce, a tylko dużo przed-sprzedażowej propagandy. Wyjątkiem są chyba właśnie dramaty wojenne jak Men Behind The Sun
        Kilka tytułów rzekomo opartych na faktach:
        The Entity'81
        Horror Amityville'79
        Blair Witch Project'99 (jak dla mnie największy przekręt)

• Bonelord Bonelord

Jest jeszcze taki mało znany w Polsce horror oparty na faktach podobny do Man Behind The Sun zatytułowany Shogun's Sadism. Przedstawia głównie torturowanie chrześćijan w Japonii choć jest mocno krwawy i nie wiem czy wytrzymasz.

• Queen85 Queen85

'Blair Witch Project' nie jest oparty na faktach, jest to zmyślona historia :)

• Queen85 Queen85

http://www.filmweb.pl/f476475/Egzorcyzmy+Anneliese+Michel,20... , jest do dokument, który pokazuje historię tej dziewczyny z 'Egzorcyzmów Emily Rose', która naprawdę nazywała się Anneliese Michel.

• de_Franco de_Franco

Dlatego napisałem "rzekomo". Był taki moment przy premierze, że media i twórcy usiłowali coś tam wcisnąć publice.
              Co do "Emily Rose" to historia historią, ale film to raczej luźna interpretacja (typowa amerykańska grzeczna wersja)
              Jest jeszcze na przykład:
              Lęk pierwotny'07 (też coś tam usiłują postraszyć, choć dla mnie bajka)

• Tomoos Tomoos

teraz wszyscy wiedzą że to tylko zmyślona historyjka ale kiedyś ta cała otoczka tego że bohaterów nigdy nie znaleziono żywych sprawiała ze srałem w pory za gówniarza jak wyszedł ten filmik:]
            ....a przy okazji. Czy przypadkiem nie ma działu 'Horrory' albo coś w tym stylu??
            BiF

• Kama06 Kama06

Dziękuje Wam bardzooo ;* napewno skorzystam xD zobaczymy z tym 'Shogun's Sadism' xD jak taki krwawy to nie wiem ;P Dzięki Bardzo ;**

• $user użytkownik usunięty

A mogą być horrory po Faktach?
    Codziennie TVN24 19:25.

• Wyslannik_smierci Wyslannik_smierci

Jest jeszcze Wolf Creek i KM31 podobno oby dwa są na faktach.
    Z innych polecam Amityville Horror.

• PIOTREK080985 PIOTREK080985

Kolega wyzej napisał Jest jeszcze na przykład:
      Lęk pierwotny'07 (też coś tam usiłują postraszyć, choć dla mnie bajka) nie zgodze sie to nie sa bajki tam w tym filmie ukazuja czarna postac przedstawiają ja w kapturze jako demona jest text typu ze demony zazwyczaj przzychodzą 3 w nocy to ich godzina i wiele innych szczegułow ktorych zaznalem na wlasnej skorze opowiem o nich

Godz ok 03:00 w nocy ,to było jak sen na jawie czuje i widze ze zboku łozka stoji nademną czarna postac w kapturze przypominająca smierc świadomy lecz bez żadnej kontroli nad ciałem zaczeło zaczeła sie nademną pochylac , poczułem mrowienie od stóp które powoli przesuwało się w kierunku klatki piersiowej potem jakby trudno to nazwać coś uciska klatkę piersiową nie możesz się ruszyć ogarnia cię panika i strach a to nadal uciska brak ci oddechu ,dusisz się próbujesz podnieść rękę lecz ona nie reaguje próbujesz się podnieść zrobić cokolwiek lecz to nie przynosi pożądanego efektu a to nadal dusi.
      Ja miałem to trzy razy w życiu i nie życzę nikomu takiego przeżycia jak sie niczego nie boje tak tego sie wystraszylem

i po obejrzeniu tego filmu wierze w demony ten moj to tak zwana zmora nocna zachecam do lektóry w google ludzie duzo o tym piszą podbne przypadki do mojego

• Grammy Grammy

miałam tak samo 2 razy i również nikomu nie życzę taiego doświadczenia :O
        polega to na tym, że podczas snu budzi się świadomość, a ciało przez pare sekund jest całkowicie sparaliżowane, przez co często ma się halucynacje np. tak jak ja i kolega wyżej tzw. dusiołka :)

• sobol33 sobol33

Tak jak PIOTREK080985 i Grammy miałem tak dosyc czesto, mniej wiecej w wieku 10 lat. budzilem sie tak kolo 6-7 i nie mogelm nic zrobic. nie moglem odychac. probuje ruszyc reka a tu nic. masakra. straszna to rzecz jest.

• emmai1 emmai1

to jest tak zwana zmora, też tak mialam ponoć wybiera sobie kogo chce i go męczy po nocach, i aby dzieje się to w jednym miejscy, tzn w łóżku jak śpi np po prawej stronie to tam atakuje, dowiadywalam się o tym, ponieważ często mi się tak działo, że w końcu chodziłam spać nad ranem bo sie bałam zasnąć, przeniesienie łóżka w inne miejsce załatwiło sprawe :)

• martynique_90 martynique_90

skoro tylko stoi i Cię dotyka to po co się bać? Bać się tylko dlatego, że ktoś obok stoi to trochę bez sensu. Wiadomo, że łatwiej się mówi niż robi, ale warto nad tym panować i ogarniać sytuację skoro taka już się nadarzyła.
        Poza tym, czytałam że można się 'karmić' strachem. Nie wiem jak, nie wiem jaka energia przy tym jest wytwarzana, ale niby 'złe istoty'- czyli te które wywołują strach, karmią się nim. Więc tym bardziej, po co się bać, skoro krzywda się nie dzieje.

• 2ck 2ck

Też kiedyś tak miałem niektórzy tłumaczą to problemami z sercem wszystko można wyjaśnić.

• bastyanmusic bastyanmusic

wszyscy spotkaliście człowieka cienia...

• limowa limowa

Udręczeni - świetny horror!

• somar91 somar91

Taaak Udręczeni... Człowiecze widziałem już ze 100 horrrów. Ten włączyłem gdzieś o 2.00 będąc sam w pokoju, korzystając ze słuchawek. W życiu tak się nie bałem, na szczęście domyśliłem się aby wziąć jedzenie na zapas. Po obejrzeniu filmu czekałem do świtu aby się wysikać. A w trakcie filmu przykrywałem się kocem pod szyję...
      Ten horror jest oparty na faktach, po za tym nie jest horrorem gore (takim w którym liczy się ilość krwi i flaków), jest to horror który ma straszyć...
      Polecam obejrzeć samemu w nocy (wziąć na zapas jedzenie i picie)

• eskimoska86 eskimoska86

i nocnik ;)

• PanzerFaust PanzerFaust

a nieco bardziej wrażliwi powinni oglądać go na laptopie oczywiście siedząc już na kibelku, tak na wszelki wypadek, gdyby miało ich ze strachu zerżnąć :-)

• wake_the_dead wake_the_dead

Bez przesady, Udręczeni nie jest aż taki straszny ;) Dobry film, ale nie żeby az sie bać spać po nim czy do kibelka pójść w nocy hehe
          Podobno na faktach jest thriller Nieznajomi (The Strangers) - ale może to tylko chwyt marketingowy, że na faktach, no ale fajny jest.

• hause1 hause1

Hej ja też oglądałam go w nocy <no i oczywiście się bałam > ale najbardziej się bałam po "Egzorcyzmach Emili Rose " .... a jak nie zasnęłam do trzecie w nocy to dostawałam tachykardii , po tygodniu wywaliłam płytę z tym filmem żeby nie korciło mnie na nowo obejrzeć ten film ....:P :)

A co filmu KM 31 ---> Bardzo fajny film , no i oczywiście można czasami posiedzieć pod kołdrą .....

• Roket1q Roket1q

ostatni dom po lewej stronie,seed

• mosiagrusia mosiagrusia

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• kacper990 kacper990

"Przepowiednia" - bardziej thriller niż horror, ale i tak dostałem zawału.

• czikicziki_czikicziki czikicziki_czikicziki

Czwarty stopień ---> http://www.filmweb.pl/film/Czwarty+stopie%C5%84-2009-482468
    Film oparty na prawdziwych faktach, całkiem wporzo :D

• magmos magmos

To są w ogóle fałszywe fakty?! -.-

• pumawolf pumawolf

ja mam trochę inny film do zaproponowania , film mnie przeraził a bolało w oczy co tych ludzi tknęło ... oparty na faktach rodziny z Australii wybrali się na wakacje do Tajlandii matka ,ojciec i 3 synów . na wybrzeża tajlandii w 2004 roku wybiła się gigantyczna fala tsunamii która została spowodawana przez trzęsienie ziemi pod oceanem . zginęło około 4985 ludzi, 10 350 zostało rannych dla mnie był to pół horror pół dramat ale po prostu jak się film skończył nie dałem rady zasnąć ale serio p.o.l.e.c.a.m ...... FILM WYDANY W 2012 r

nazwa filmu THE IMPOSSIBLE 2012

• pumawolf pumawolf

jeśli tego nie usuną to tu masz działający link z najlepszą jakością HD 1080q ;-) tylko musisz przeliczanie odczekać jakieś z 20 sekund :-)
    pozdrawiam

ps:połącz literkibonie mozna tu wklejać stron

ac g-tu b e.c o m
    /t he-impossible
    -2012/

• paula280902 paula280902

Obecność jest oparat na faktach i nawet bardzo straszna oglądałam więc polecam jak by co to jest o duchach

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: