Inspirujące filmy

Poszukuję tytułów film, które w jakikolwiek sposób motywują do działania, dają zastrzyk pozytywnej energii, rozwijają duchowo, inspirują człowieka do realizacji swych celów, pozwalają inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i uświadamiają ważne rzeczy w życiu (np. "Siła spokoju", "Życie jest Piękne", "Skazani na Shawshank", "Buntownik z wyboru", "K-Pax", "Waking Life", "Matrix", "The Secret", "What The Bleep Do We Know", "Podaj dalej", "Przebudzenie", "The Man From Earth").

• Na mnie w ten sposób działa angielski serial Skins, ale jeśli chodzi o filmy to może Powiększenie Antonioniego, ale wyobrażam sobie, że będzie trudno zdobyć ten film... American Beauty jeszcze mi przychodzi na myśl, ale pewnie to widziałeś, to taki sztandarowy przykład filmu po którym ludzie sobie uświadamiają bezsens swojego życia ;)) Przerwana lekcja muzyki też pozwala inaczej spojrzeć na życie. No i Amelia! Chyba najpiękniejsza i komedia i dramat jaki powstał, plus niezapomniany Paryż. Jestem Sam - też polecam, przede wszystkim ze względu na rolę Sean Penna, no i co tu dużo mówić to film, przy którym trzeba mieć zapas chusteczek. Jest jeszcze taki film z wczesnych lat 90, Benny i Joon - historia trochę śmieszna, trochę wesoła, ogólnie urocza i pełna nadziei.

• Może ,,Jestem na tak" ? :)
    Albo ,,Przebudzenia"...

• Ophelio - dziękuję za wymienione tytuły. Poza ostatnim, wymienionym przez Ciebie filmem, resztę już widziałem. Co do "Amelii" i "American Beuaty", to zgodzę się jak najbardziej. Z kolei serial "Skins", osobiście u mnie wywołuje raczej przeciwna reakcję - dotrwałem do drugiej serii, zbyt dla mnie zaczął właśnie robić się przygnębiający i dramatyczny, za dużo w nim chaosu, ciężkich imprez, wykręconych ludzi, narkotyków i nastolatków, którzy ostro sobie folgują.
      Co do "Jestem na tak" - może i pozytywny film, ale jakoś szczególnie mnie właśnie nie zainspirował, choć taki miał z pewnością zamiar. "Przebudzenia" czy "Przebudzenie" (często spotykam się z oboma odmianami tytułu tego filmu), jest akurat jednym z moich ulubionych filmów tego typu :)

• Ha, mogłam przewidzieć, że widziałeś te filmy, bo wiekszość to są tak naprawde popularne tytuły. Jeśli chodzi o Skins to też widziałam tylko dwie pierwsze serie, ale tylko dlatego, że w trzeciej już gra nowa generacja, a bez Cass i Sida to nie to samo. Niemniej to chyba mój ulubiony serial, obok Twin Peaks. A Fish Tank? To nowy film, z tego roku chyba nawet, był wyświetlany w Cannes i podobano zdobył duże uznanie, jeszcze go nie widziałam, mimo to polecam ^^ Jestem świeżo po pojedynku aktorskim Sheen/Langella czyli Frost/Nixon i myśle, że można go zaliczyć to filmów inspirujących. Easy Rider, Notatki o skandalu, Źródło (szokujące Requiem dla snu pewnie też widziałeś), Bliżej - mocny i prawdziwy, Tam gdzie rosną poziomki... chyba tyle.

• Ja bym jeszcze dodała:

Życie ukryte w słowach (skrzywdzonemu człowiekowi potrzebny jest drugi człowiek)
    Dom z piasku i mgły (nic nie jest warte ofiary z ludzkiego życia)
    Pan Ibrahim i kwiaty Koranu (uśmiech pomaga w życiu)
    Billy Elliot (ciężka praca przynosi efekty)
    Wszystko za życie (z przyrodą nie wygrasz)
    Twój na zawsze (dbaj o ludzi, bo nigdy nie wiesz co cię czeka)
    Lepiej być nie może (każdemu należy dać szansę)
    W pogoni za szczęściem (nie należy się poddawać)
    Była sobie dziewczyna (w życiu nie da się iść na skróty)
    Marzyciel (marzyć należy w każdym wieku)
    Pod słońcem Toskanii (nigdy nie jest za późno by rozpocząć nowe życie)
    Zmiana pasa (należy walczyć o swoje marzenia)
    PS Kocham cię (nie uświadamiamy sobie szczęścia dopóki go nie stracimy)

• We Are Marshall z Matthew Fox i Matthew McGonaughey, Holiday z Cameron Diaz

• Into the wild

• "Marzyciel" i "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

• Into the wild
    The bucket list
    w pogoni za szczęściem
    co nas kręci, co nas podnieca

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: