Czy znacie jakies ciekawe melodramaty najlepiej "niestare" :), czyli naprzykład od roku 1995 :) Czekam na wasze propozycje i wrazenia, jakie dany film na was wywarł... :] pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Jagodeczek

Moje ulubione melodramaty to Titanic, Szkoła uczuć i Koktajl..., to są chyba te najlepsze jakie miałem okazje oglądać.
PS: Koktajl nie mam pojęcia w którym roku powstał :P

Tybii

Poszukaj w filmach z Bollywood, oni kupe tego kreca.

Man_Behind_The_Sun

Sorry za krótki post:) Jesli mialbym z nich cos polecic to najlepiej zaczac od "Gdyby jutra nie było". Jak Ci sie spodoba to polecam tez "Czasem słońce, czasem deszcz", "Jestem przy tobie", "Veer Zaara", "Unicestwienie", "Żona dla zuchwałych". Oni kupe tego kreca, wiecej rocznie niz w USA - w tym pelno melodramtow wlasnie:)

Man_Behind_The_Sun

Że oni "kupę" kręcą , to racja.

Jagodeczek

Polecam film "Namiętności" z 1996 roku z Michelle Pfeiffer i Robertem Redfordem.Wczoraj ten film leciał na Jedynce.Bardzo sympatyczna, momentami zabawna i smutna historia ze świetnymi kreacjami aktorskimi.

Jagodeczek

Witam.
Jeśli chodzi Ci o typowe melodramaty czyli takie, które "źle" się kończą (zazwyczaj któs umiera), to ostatnio za dużo takich filmów nie kręcą.
Zgadzam się z przedmówcami :) co do filmu "Szkoła uczuć" - piekny, poruszający i pouczający (płakałam jak bóbr) i filmu "Gdyby jutra nie było" -(ogólnie od jakiegoś czasu wręcz przepadam za indyjskimi filmami)gorąco polecam produkcje z Bollywood.

Jak mi się jeszcze jakiś film przypomni to napiszę.
Pozdrawiam.

Zoya

Z takich co się źle kończą to polecam :
- Uprowadzenie Agaty
-Zakochana Jane ( o ile ktoś lubi kostiumowe,naprawdę świetny)
- Człowiek który płakał

Jagodeczek

Dziekuje za Wasze propozycje :) ^^ a znacie cos z produkcji USA?

Jagodeczek

Ale to jest starsze: "Pożegnanie z Afryką", takie graniczące z melodramatem.

Fitzcarraldo

Produkcje USA -
"Co wydarzyło się w Maddison County?" C. Eastwooda (z M. Streep)
"Brokeback Mountain" A. Lee
"Anna King" z J. Foster (kiepski)

Jagodeczek

Jeden z najwspanialszych melodramatów w historii kina,i starszy...Doktor Żywago!
Ten z Omarem Sharifem...

Jagodeczek

Najwspanialszy wg mnie to "Pamietnik" - poprostu piekny!

marta_prus

Moim zdaniem najlepsze: "Apartament" , "Pamiętnik" , "Keith"
na nich płakałam najbardziej...

bladaxd

TAK! Co do Pamiętnika i Keith to potwierdzam... zajebiste... a Apartament zaraz obejrzę bo widzę że koleżanka wie które filmy dobre ^^

marta_prus

zgadzam się w 100%

Jagodeczek

"Zostawić Las Vegas", "Rozkosze Emmy", "Dom na Krańcu świata". Dość specyficzne filmy, mi się podobały w szczególności dwa pierwsze, ale nie gwarantuje że innym też się spodobają.

dkf

ja polecam film(nie wiem czy to melodramat czy nie w kazdym razie wzrusza jego specyfika)-"zaklete serca".

kati_jh

oprócz wyżej wymienianych polecam 2 koreańskie (arcydzieła wśód melodramatów)
Nae meorisokui jiwoogae
Bin jip

el_critico_HD

Ja polecę ci coś wspaniałego: "Dom nad jeziorem" ewentualnie koreański oryginał "Siworae".

Jagodeczek

Z ostatnio oglądanych to "Oddech" zmiutł mnie totalnie
http://www.filmweb.pl/f385348/Oddech,2007

Klarens

* zmiótł i zamiótł

Jagodeczek

A co powiecie na P.S. Kocham Cię?? na tym dopiero ryczałam ale jakże piekny film! pozdrawiam ;]

Katarzyna_dudziak

Mmm... Nie wiem jakie lubisz, ale polecam Miasto aniołów z 1998

Jagodeczek

Polecam "List w butelce"oraz "Pokuta".

Jagodeczek

Ja ze swojej strony polecam "Pamiętnik", "Keith" i "Miasto aniołów".

Jagodeczek

Moje ulubione melodramaty/dramaty które warto obejrzeć to :
- Pamiętnik
- Keith
- Droga do szczęścia
- If Only
- Titanic
- Pearl Harbor
- Pokuta
- Kochanice Króla
- Dom nad jeziorem
- Wierny Ogrodnik
- Uwierz w ducha
- Wielkie Nadzieje
- Noce w Rodanthe (na początku mało smutne, ale końcówka to wynagradza)
- Duchy Goi
- Aviator (trochę)
- Romeo i Julia
- Szkoła Uczuć
- List w butelce
I Lekko historyczne typu:
- Troja
- Gladiator
- Gladiatorzy
... Chyba tyle xD

bella0203d

Hehe 'Kwiaty na Poddaszu':-))

peesem

W świecie kobiet ;))
spokojny film ale dla mnie się podobał xDD

dark_angel94_15

Najwspanialsze melodramaty jakie oglądałam to przede wszystkim: "Malowany welon", "PS: kocham cię" "człowiek który płakał", "Angielski pacjent", "zakochana Jane", "Pani Bovary"....

użytkownik usunięty
Jagodeczek

4 najlepsze tytuły:

Pamiętnik
Spacer po linie
Titanic
Entropia

użytkownik usunięty

aa
i oczywiscie Casablanca i Przeminelo z wiatrem.

No to liczba się zgadza, bo 2 badziewia kończące się na -nik wylatują z listy.

Chupacabraa

City of Angels- czyli "Miasto Aniołów" Z Nicolasem Cage i Meg Ryan. Film z 1998 roku, USA. Anioł zakochuje się w lekarce. Zawsze na końcu płaczę...

Sunshine27

Nie wiem czy dobrze umieszczam posta, bo się jeszcze nie orientuję co i jak - jakby co to mnie poprawcie - w każdym bądź razie mam prośbę. Poszukuję melodramatów coś w rodzaju Zakochana Jane jednak z pozytywnym zakończeniem. Proszę o pomoc.

BlackySheep

Melodramat, melodramat przyznam, ze ciężko jest mi coś znaleźć:
'Granice miłości' z Charlize Theron
'Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen'
'Dom z piasku i mgły'
'Malowany Welon'
?

Iraheta

-list w butelce
-pamiętnik pisany miłością
-spacer w chmurach
-usłane różami
-miasto aniołów
-siedem dusz
-miasto gniewu
-mój przyjaciel skip
-mr. jones
-zaklinacz koni
-dotyk miłości
-pearl harbor
-kapitan corelli
-smaki miłości
-między piekłem a niebem

Jagodeczek

"Pamiętnik"- wyciskacz łez pod każdym względem, poruszająca historia,
świetna gra aktorska, ładne zdjęcia.
"Malowany welon"- podobnie jak Pamiętnik + Edward Norton
"Wzgórze nadziei"- przewidywalny, trochę za bardzo tragiczny,
że tak powiem, ale fajna obsada. na pewno warto obejrzeć
"Zostawić Las Vegas"- genialny. bardzo prawdziwy, bez efektów specjalnych,
po prostu film o nieszczęściu dwojga ludzi. momentami mnie szokował. koniecznie!
"Droga do szczęścia"- gorzki, poważny temat m.in. aborcja. prawdziwy.
"Angielski pacjent"- większość filmu jest nudna, ale ostatnie 40 min. jest świetne. płakałam i to nie raz.
"Moulin Rouge!"- uwielbiam ten film, piękna historia, świetna obsada.
bez chusteczki na koniec się nie obędzie.
"Miasto aniołów"- ładny film o miłości, Cage dobrze zagrał. mi się podobał.
"Bez granic"- Jolie i Owen:] + Kambodża. dramat społeczny + miłość dwojga głównych bohaterów. cud, miód. chociaż fabułą chaotyczna.
"Dom nad jeziorem"- ładna historia, przyjemnie się ogląda.
"Tajemnica Brokeback Mountain"- nie wszyscy go lubią, ale dla mnie jest to bardzo odważny i ciekawy film. +

Jagodeczek

Właśnie natknąłem się w internecie na coś bardzo ciekawego i chciałbym się tym podzielić na moim ulubionym forum Chodzi mi mianowicie o ten serwis: www.Cinemak.pl
Znajduje się na nim wyszukiwarka filmów. Chodzi mi oczywiście o filmy pełnometrażowe (nawet te najnowsze). Można tam oglądać cały film bez pobierania go na dysk twardy. Coś jak youtube tylko że są tam całe filmy
Pomyślałem że jest to dość ciekawe więc dziele się tym z wami.

Jagodeczek

Ostatnio oglądałam sporo melodramatów. Dzięki Waszym opiniom również
natrafiłam na kilka "perełek". :)
Moimi ulubionymi są:
- Szkoła uczuć
- Pamiętnik
- Przeminęło z wiatrem ("stary", powstał zdecydowanie przed 1995 :) )
- Casablanca ("stary", powstał zdecydowanie przed 1995 :) )
- Słodki listopad
Wszystkie opowiadają o pięknej miłości, każda o innej, ale równie pięknej.
Serdecznie polecam!

PS Mam zamiar obejrzeć jeszcze "Keith" , "List w butelce".

Jagodeczek

polecam także "Wciąż ją kocham" (ang."Dear John") oraz Apartament (ang."Wicker Park").

Jagodeczek

szkoła uczuć
melodramat


Jagodeczek

Malowany welon, Droga do szczęścia, Małe dzieci, Smaki miłości, Bliżej. Wszystkie filmy mogę śmiało polecić. ;)

Jagodeczek

polecam "Za wcześnie umierac" niesamowicie wzrusza

edyta896

Pamiętnik
Titanic
Mr. Jones
Pokuta
Elegia
Lepiej być nie może
Spacer w chmurach
Nazywał się Bagger Vance
Między piekłem a niebem
Hrabia Monte Christo
Wyznania gejszy
Joe Black
Wielkie nadzieje
Duma i uprzedzenie
Upiór w operze

Jagodeczek

hmm może wpadka z andi mcdowell?

Jagodeczek

ostatnio oglądałam melodramat pt. 'skryta namiętność' ... moim zdaniem przyjemny,choć smutny na końcu ;D

Ediitt

aaa jeszcze jeden b.fajny film oglądałam- "błękitna laguna" tylko jest z 1980 roku.. ale nie zrażajcie się tym bo naprawdę warto obejrzeć i wcale nie wygląda na stary ;d oczywiście melodramat!

Ediitt

dla mnie nie do pobicia jest "Don Juan DeMarco" .. ale to trzeba rozumiec, bo wiele ludzi na forach tego filmu chyba nie rozumie krytykując. Nieziemska rola Deppa i Brando.
Poza tym "Lepiej byc nie mioże" dobry humor, ale też ciężki dramat z Nicholsonem i Helen Hunt. Z nowych powalił mnie "Dear John" ... a ze z sensacyjnych to "Top Gun"

demoiselle_marianna

tak podana wczesniej przez kogos "Wpadka" z A. Mcdowell jak najbardziej ja osobiscie po tym filmie dlugo nie moglam dojsc do siebie.. ogolnie ciekawy przypadek pierwszy raz mnie to spotkalo bo na filmie nie plakalam a dopiero jakis czas po seansie mnie tak wzielo ze nie moglam sie opanowac ;p ale to tylko za pierwszym razem ogladania (chyba probowalam byc twarda) bo pozniej i na filmie plakalam jak dziecko.
Ponadto: Patrol (choc to nie typowy melodramat ale wycisnie napewno nie jedna lze..), Dom nad jeziorem, Milosc przychodzi powoli, 50 pierwszych randek, Bezcenny dar, Wrog u bram, Zaklinacz koni, Wielkie nadzieje, Co sie wydarzylo w Madison County, Opetanie (to z 2002r.), Zakochany bez pamieci, Milosc i koszykowka, i to chyba bylo by na tyle..

czarna404

Moje ulubione filmy z gatunku to:
"7 pounds" z Willem Smithem(melodramat)
"Keith"(melodramat)
"Smaki miłości"(melodramat)
"500 dni miłości"( trudno powiedzieć czy to dramat... ale bardzo dobry film romantyczny)
"Masz Wiadomość" (nawet nie pamiętam do końca tego filmu ale wiem, że mi się bardzo podobał - z Meg Ryan i Tomem Hanksem)
"50 pierwszych randek" ( komedia romantyczna)
"Chłopaki też płaczą" (ang: "Forgetting Sarah Marshall" - chyba moja ulubiona komedia romantyczna
"Gra w czworokącie" (świetna francuska komedia romantyczna)

Naprawdę gorąco polecam ! =)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones