Prośba o tytuł, nie pamiętam tytułu filmu [WĄTEK STAŁY]

ostatnia wypowiedź: Duch_i_Mrok
Icheb Icheb

Proponuję wątek dla tych wszystkich, którzy odwiedzają forum FB bo nie znają/pamiętają tytułu filmu, który kiedyś tam obejrzeli. Zakładają więc miriady nowych wątków, niepotrzebnie wprowadzając bałagan. Czemu nie pytać na łamach jednego wątku? Tak jest łatwiej i przejrzyściej.

Szkoda, że portal o tak dużej liczbie dobowych odwiedzin nie ma prostej opcji "tematy przyklejone". Mam nadzieję, że to wypali, warto spróbować. Wszelkich "poszukujących" można by kierować do tego wątku.

Tu pytamy i tu uzyskujemy odpowiedź.

Pozdr.,
I.

• kawalkowa kawalkowa

do metma
      I częsc, tak jak wspomniałeś to "Tajemnica Syriusza"
      http://www.filmweb.pl/f478662/Tajemnica+Syriusza+Polowanie,2...
      pozdrawiam ;)

• Patkownik Patkownik

szukam filmu, który był pokazany w sylwestra 2005/2006 chyba na tvp, ale nie mam pewności. on jest o kilku chłopakach, którzy nakręcają swoje wygłupy, eksperymentują z ogniem, ostrymi papryczkami, wypinają tyłki... ;) ogólnie kupa śmiechu, a ja nie mogę sobie przypomnieć tytułu (o ile kiedykolwiek go znałam)

• dickrider dickrider

siema
    mam nadzieje ze mozecie mi pomoc, mianowicie szukam dwoch filmow:

1. film z gatunku 'okruchy życia', kiedys czesto leciał na tvp, akcja dzieje sie w malym miasteczku w usa, gdzie zostaje porwana mała dziewczynka jadąca na rowerku, potem oskarżenia padają na całą okolicę oprocz szeryfa, ktory stara sie pomoc zrozpaczonej matce, jednak w pewnym momencie okazuje sie ze to szeryf jest ów porywaczem i potem zaczyna sie walka o życie kolejnego dziecka.

2. film, w ktorym pamietam scene z poczatku, mianowicie jest to prawdopodobnie retrospekcja glownych bohaterow, dotyczaca zabawy na pewnej opuszczonej budowie/opuszczonym miejscu, gdzie grupka kolegów ryzykownie bawi sie przechodzac przez kladke nad dziurą, nastepnie ci bardziej odważni namawiaja jednego chłopca by zrobil to samo, ten jednak spada i chłopcy myslac ze on zginal - uciekaja. maja wyrzuty sumienia a po latach okazuje sie ze ich kolega wcale nie zginal, tylko farba ktora sie wylala miala podobny wyglad do krwi. prawdopodbnie spotykaja go na jakiejs imprezie. film lecial pare dooobrych lat temu na tvp.

• VisitorQ VisitorQ

Ten drugi to:

http://wersja.ostateczna.filmweb.pl/

Pzdr.

• kasiak020690 kasiak020690

Widziałam ten pierwszy film 2 razy, ale niestety też nie potrafię sobie przypomnieć tytułu... Gdyby mi coś zaświtało, to dam znać :))

• kueller kueller

Witam, poszukuję filmu, który jakiś czas już temu widziałem na tvp 2 (minęło kilka lat), wiem,że swojego czasu leciał dość często,gdyż znajomi o nim rozmawiali mi zaś udało się go zobaczyć za 3 razem.
    Historia przedstawia nastoletniego chłopca wychowywanego przez samotną matkę (która urodziła go będąc także nastolatką). Chłopiec uczy się o seksie wraz z rówieśniczką,która potem zachodzi z nim w ciążę. Akcja dzieje się w okolicy śmierci Kennedyego,którego śmierć jest przedstawiona na filmie. Niestety nie pamiętam więcej szczegółów,ale jeżeli ktoś coś kojarzy niech pomoże. :)

• VisitorQ VisitorQ

Ten film to:

http://www.filmweb.pl/f9584/Bezwiedne+figle+-+O+czym+si%C4%9...

Pzdr.

• Alternative Alternative

A czy ktoś może kojarzy film, w którym jest jakiś facet chyba z innych czasów (?) (nie jestem pewien) i musi powstrzymać diabła, aby ten nie sprowadził na ziemię apokalips/dnia sądu (?) - coś w ten deseń. Część akcji toczy się na cmentarzu w Bostonie, pamiętam 2 motywy:
        jeden był taki, że ten diabeł (?) im nie zagrażał na poświęconej ziemi, ale jakiś ważny z pkt widzenia treści filmu grób przeniesiono, że znajdował się na terenie, który nie należał do starego cmentarza, a oni dowiedzieli się o tym dopiero jak dopadł tę dziewczynę (?).
        A drugi motyw jaki pamiętam, to że lecieli samolotem i ten facet zorientował się, że ten zły leci z nimi, bo komuś tam zważyła się śmietanka do kawy.
        Sorka, za taki chaos, ale film widziałem bardzo dawno temu i naprawdę więcej nie pamiętam...
        Jakby ktoś podał tytuł, to będę wdzięczny.

• Last_Ronin Last_Ronin

Kurde całkowicie o nim zapomniałem ale po kilku minutach ciężkiego szperania w mózgu znalazłem
          http://www.filmweb.pl/f4779/Czarnoksi%C4%99%C5%BCnik,1989

• Alternative Alternative

Podziękował. Jesteś Wielki! :D pozdrawiam!

• coolenka coolenka

akcja filmu rozgrywa się w Afryce, gdzieś w latach 30. Kobieta w ciąży zostaje z jakiegoś powodu sama w buszu. Opiekuje się nią para tubylców, rodzi się chłopiec.W zasadzie to ona ma 2 synów, 1 o którym wie i jednego który wychowywał się z ojcem. Kobieta otwiera kopalnię diamentów, w pobliżu miejsca w którym mieszkała z parą tubylców. Odnosi sukces i staje się bogata. Jej syn umawia się z dziewczyną, córką pracownika kopalni. Jednocześnie kocha się w tej samej dziewczynie jej drugi syn. Dochodzi do tragedii - gwałtu na dziewczynie w wyniku którego popełnia samobójstwo. Pracownicy kopalni się buntują i....no i nie pamiętam.
    Tytułu też oczywiście nie pamiętam. Wiem tylko że widziałam go w TVP z jakieś 10lat temu. i chyba był francuski ale głowy nie dam.
    Będę wdzięczna za podpowiedź.
    Pozdrawiam

• mandaryna_3 mandaryna_3

Napisałaś, że to film, ja jednak po opisie skojarzyłem go z serialem, który kilka lat temu faktycznie leciał (chyba) na tvp2 w niedziele. Tytułu ni cholera znaleźć nie mogę, więc pomóc nie potrafie...
      Pozdrawiam

• Kajka89 Kajka89

Proszę o pomoc. Kilka lat temu oglądałam film, francuski chyba, thriller. Fabuła: zaginęła lub została porwana mała dziewczynka. Matka jej szuka, w jakiejś studni znajdują zwłoki. Wszyscy są zgodni co do tego, że to ta dziewczynka. Matka po czasie godzi się z faktem, że jej córka nie żyje. Mniej więcej 10 lat później córka dzwoni do matki i mówi, że żyje. Okazuje się, że córka została porwana przez ojca i umieszczono ją w jakiejś sekcie. Kończy się tak, że córka zabija ojca a potem siebie. Kojarzy ktoś ten film?

• VisitorQ VisitorQ

To chyba:

http://www.filmweb.pl/f1383/Bezimienni,1999

Pzdr.

• Kajka89 Kajka89

taak, to ten!

wielkie dzięki!

:)

• bmalkow bmalkow

Witam!

Szukam filmu.

Tyle co pamiętam:
    - Film SF
    - narkotyki
    - gdy informatorzy spotykają się z policją, to się maskują, w ten sposób, że ich twarze są zmieniającymi się
    plamami kolorów.
    - film był ciekawie zrealizowany. coś jakby animacja?

Ktoś może pomóc?
    Z góry dziękuję!

• andzia_w_lese andzia_w_lese

Szukam filmu, chyba przygodowego, którego akcja rozgrywa się w XVIIw. Jest tam kobieta, która ma mapę do jakiegoś skarbu i ta mapa jest wytatuowana na skórze zdartej z głowy jej ojca. I kupiła jako niewolnika jakiegoś chłopaka, żeby przetłumaczył jej z łaciny(?) napis z tej mapy.

• Lucynica Lucynica

to pewnie to:
      http://www.filmweb.pl/f11824/Wyspa+pirat%C3%B3w,1995

• andzia_w_lese andzia_w_lese

Tak! To ten film.
        Wielkie dzięki
        Pozdrawiam:)

• Kagome0 Kagome0

Ja szukam dwóch filmów :
          1. Leciało kiedyś na polsacie mężczyzna zostaje zamordowany i wraca na ziemię jako pies, zadamawia się u takiej babki, która także tam na końcu umiera (i wraca na ziemię jako kotka
          2 Film na podstawie książki był - tak mi się przynajmniej wydaje, bo koleżanka mi kiedyś o tym opowiadała ( a fabuła była bardzo podobna do książki, którą czytałam ) w każdym razie było coś z czarownicami - były one łyse (nosiły peruki) i nie miały jakiegoś palca(palców?), chyba były na jakimś zlocie w hotelu(?) i dalej nie pamiętam...

• de_Franco de_Franco

2) http://www.filmweb.pl/f4785/Wied%C5%BAmy,1990

• Kagome0 Kagome0

Dzięki wielkie - to ten film ^^
              Teraz byłabym jeszcze bardziej wdzięczna gdyby ktoś nakierował mnie na ten pierwszy xd

• klaudiamars klaudiamars

pomóżcie szukam filmu
                a właściwie tytułu filmu. Kiedyś w telewizji leciał taki film o kobiecie której przeszczepiono twarz (mózg?) innej kobiety. Nie pamiętam dokładnie fabuły to był dramat amerykański chyba stary z lat 90-tych. Ta kobieta (Julia?) chyba tak się nazywała, miała wypadek samochodowy i zmasakrowaną twarz lekarze przeszczepili jej twarz innej kobiety która chyba też uczestniczyła w tym wypadku i umarła - dokładnie tego nie pamiętam ale to chyba było coś takiego. Mogę się mylić co do fabuły ale jeśli ktoś wie o jaki film chodzi prosiłabym o podanie tytułu. Z góry dziękuje.

• Sunny Sunny

kaludia/ ? czy to była komedia ze Steve Martinem?

• olanieolenka olanieolenka

1. To (chyba) ten film --> http://www.filmweb.pl/f8305/Niebia%C5%84ski+pies,1980

• johnyg johnyg

W jednym filmie była scena, w której gość grał na fortepianie na statku podczas sztormu, który przechylał statek. Przechyły powodowały, że fortepian się przesuwał i przejeżdżał do różnych pokoi wraz z tym gościem, który cały czas na nim grał.
    Ta scena zrobiła na mnie wrażenie i chciałbym to jeszcze raz zobaczyć, może ktoś pamięta tytuł tego filmu?

• Last_Ronin Last_Ronin

http://www.filmweb.pl/f863/1900+cz%C5%82owiek+legenda,1998

To chyba to cudowny film :P

hej to znowu ja chodzi o ten film z przeszczepem twarzy , mhm teraz jestem pewna na 90 % że tam chodziło o przeszczep mózgu a nie twarzy .wiec może ktoś kojarzy ten film ?

• AliciaaEmily AliciaaEmily

FILM 1:
          ja również nie pamiętam tytułu pewnego filmu, który widziałam jakieś 2-4 lata temu, na TVP 1. Nie był to jakiś nowy film, dramat psychologiczny, lub coś takiego. Pamiętam o czym był ogólnie: Że taki chłopak, maił traumę po jakimś wydarzeniu, o którym nikomu nie powiedział. Rodzice i rodzina mieli dość jego milczenia i zgłosili go na policję czy jakos tak...(?). Tam próbowali z niego wyciągnąć coś. nic się nie udało, wrócił do domu. ten chłopak, też od jakiegoś czasu kłócił się ze swoją dziewczyną, w końcu mieli gdzies tam razem pojechać (chyba wracali z dyskoteki czy jakoś tak, nie pamiętam), i podczas drogi, (godziny popołudniowe, pora roku to zima) znów się pokłócili. Nagle auto tego chłopaka (jakiś stary gruchot) się zepsuło. Ten wziął jakieś narzędzia z bagażnkia i zaczął je naprawiać. Jego dziewczyna wciąż roztrząsała kłótnię. Wreszcie chłopak się wkurzył,i (chyba) młotkiem walnął ją w głowę. ta się przewróciła na śnieg i zaczęła krawaić (straciła również przytomność). Na koniec filmu okazało się że ta sytuacja z dziewczyną i młotkiem, to się zdarzyło wcześniej i że właśie to morderstwo którego dokonał ten chłopak (ok. 17 lat), było tym tajemniczym wydarzeniem. Tak mniej więcej sie film skończył.

PS: Dodam jeszcze, że podczas całego filmu, ten chłopak pisał listy z kimś, kto się ukrywał za granicą, a może to jego rodzina (ta wersja bardziej prawdopodobna mi się wydaje) pisła (to wtedy już pod koniec filmu) listy z nim, bo to on ukrywał się przed policją za granicą.

No i o ile nie pomyliłam filmu, to na koniec ten chłopak wyjechał do Australii do miejscowości Perth, bo o tym zawsze marzył.

FILM 2: ten film z kolei widziałam w tv, dwa razy (pierwszy jakieś 3-4 lata temu, a drugi raz jakieś 2). Był to thriller. Takiej babki mąż zginął w wypadku (chyba). Ona znalazła sobie po pewnym czasie nowego faceta i wzięła z nim ślub. jednak od śmierci jej mężą (albo od tego drugiego ślubu) gdziekolwiek wyszła z domu, śledziła ją postać ubrana w czarne buty, dłuuugi czarny płaszcz i mały, zgrabny, czarny kapelusz. Wreszcie któregoś dnia gdy wróciła do domu, zastała go cały zdemolowany, powybijane szyby, meble poniszczone, papiery porozrzucane...
          Potem gdy była na grobie opłakiwać swojego pierwszego męża, to ta "czarna postać" (podczas gsy ta babka się modliła), podbiegła do niej i grabiami ogrodowymi walnęła ją w głowę, chcąc ją zabić. Kobieta zemdlała.
          Nie pamiętam co było dalej, ale na końcu okazało się, że za tą tajemniczą postać przebierał się ten jej drugi mąż, nie wiem po co.
          byl to naprawdę dobry film.

pomóżcie: co to za film(y)??
          z góry dzięki!

PS: Dodam jeszcze do filmu nr 2, że gdy ta babka była śledzona, jeszcze przed włamaniem, ktoś ciągle czerwnoym lub czarnym spray'em wypisywał na klatce schodowej czy na drzwiach wejścoiwycj do jej domu, pogróżki pod jej adresem.

• kawalkowa kawalkowa

film nr 1 to na pewno "Wczoraj i dziś"
            http://www.filmweb.pl/f11564/Wczoraj+i+dzi%C5%9B,1996
            drugiego filmu niestety nie kojarzę :(

• AliciaaEmily AliciaaEmily

tak, film nr 1 to rzeczywiście "Wczoraj i dziś"

wielkie dzięki! ;)

a może ktoś kojarzy film nr 2??

• krzysiekp1605 krzysiekp1605

Witam.

Bardzo dawno temu na kasecie VHS oglądałem fajny horror albo mocny
                thriller z lat 80-tych, ale nie pamiętam tytułu.
                Prawdopodobnie polski tytuł tego filmu to był "Od zmierzchu do świtu" lub jakoś
                podobnie. Niestety nie znam oryginalnego tytułu, który po przetłumaczeniu na
                polski raczej nie brzmi "Od zmierzchu do świtu". Prawdopodobnie ten film jest
                produkcji USA. To naprawdę dobry i ciekawy film trzymający w napięciu.

Opis filmu:
                Grupa kilku osób wybrała się samochodem do lasu tuż przed zmierzchem.
                Nie pamiętam w jakim celu oni pojechali do tego lasu, ale w tym lesie
                przebywało kilku groźnych psychopatów, którzy planowali zabić każdego kto
                pojawi się w tym lesie. Ten kto pojawił się w tym lesie, miał marne szanse na
                opuszczenie tego miejsca. Z upływem czasu każdy kolejny bohater był
                drastycznie zabijany przez jednego z tych psychopatów. Wtedy już nastała noc, co
                dodawało w tym filmie mrocznego klimatu, który trzymał bardziej w
                napięciu. Co prawda kilku tych psychopatów zostało zabitych, ale jeszcze jeden
                albo dwóch czaiło się w tym lesie pragnąc zemsty. Pamiętam, że pod koniec
                filmu przetrwała dwójka bohaterów i postanowili oni zrobić kilka
                pułapek w tym lesie, bo wiedzieli, że jeszcze jeden albo dwóch z tych
                psychopatów żyje. Ich pułapki polegały na tym, że wykopali kilka dołów (takich w
                jakich chowa się trumny na cmentarzach), naostrzyli nożem sporo gałęzi,
                które umieścili sztywno w tych dołach, aby ta naostrzona strona była na
                wierzchu. Następnie te doły zakryli gałęziami i liśćmi, aby z pozoru
                wyglądało to na podłoże. Postanowili sie schować i czekać na tych
                psychopatów, licząc na to, że pojawią się w pobliżu i wpadną do tych dołów. I
                tak się stało, wpadli do tych dołów i te ostrza naostrzonych gałęzi
                przebiły ich na wylot. Pamiętam, że to była masakryczna scena. W końcu
                wszyscy psychopaci zostali już zabici w tym lesie i ta dwójka bohaterów
                postanowiła opuścić ten koszmarny las. Wtedy nastawał już świt i w ten
                sposób zakończył się ten film.

Mam wielką prośbę.
                Czy zna ktoś może oryginalny tytuł tego filmu i rok produkcji?

• johnyg johnyg

klaudiamars może chodzi o ten film http://www.filmweb.pl/f4834/Człowiek+z+dwoma+mózgami,...

nie niestety to nie ten film to nie była komedia tylko dramat. główna bohaterka była kobieta której przeszczepiono mózg innej kobiety . Już i tak straciłam nadzieję że ktoś kojarzy ten film. No ale może ktoś jednak kojarzy?

Johnyg nie niestety to nie ten film to nie była komedia tylko dramat. Główna bohaterką była kobieta której przeszczepiono mózg innej kobiety. Już straciłam nadzieję ze ktoś kojarzy ten film. A może ktoś jednak kojarzy?

ach przez tą awarię serwera dwa razy mi się napisało...

• groms groms

CZEŚĆ. CZY UDAŁO USTALIĆ CI SIĘ JUŻ TEN TYTUŁ, TEŻ GO SZUKAM OD JAKIEGOŚ CZASU. POZDR...

• Kagome0 Kagome0

Dawno temu oglądałam na tvnie/tvn siedem taki film hmm dość dziwny. Czasy współczesne, jakiegoś faceta ugryzła wampirzyca , nikt chyba nie chciał mu uwierzyć, on tam chyba chciał kupić sobie kły, ale za drogie były (coś koło 20 dollarów xd). Wiem, że to nie dużo, ale tyle pamiętam. Wiem, że chciał się przebić kawałkiem jakiejś deski (albo nawet to zrobił)

• Martinn Martinn

http://www.filmweb.pl/f8716/Poca%C5%82unek+wampira,1989

• Blanka_6 Blanka_6

Poszukuję tytułu filmu o którym niestety mało wiem:/ Widziałam kiedyś
        zwiastun, film o japońskim pianiście. Proszę o pomoc

• Queen85 Queen85

Mam w głowie pewną scenę z filmu, który niedawno oglądałam i kompletnie nie pamiętam tytułu. Było to mianowicie tak: pewien mężczyzna (nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że był to Harrison Ford) znajduje się w jakimś nieprawdziwym miasteczku, w którym są same manekiny. Przez głośnik słyszy, że za jakieś parę minut nastąpi wybuch, więc postanawia się schować do lodówki w jednym z domków. I to by było tyle.
          Proszę niech ktoś mi pomoże, stasznie wkurza mnie to, że mam taką sklerozę :/. Z góry dzięki.

• de_Franco de_Franco

http://krolestwo.krysztalowej.czaszki.filmweb.pl/

• Queen85 Queen85

Dzięki, tak myślałam, że to scenka z "Indiany...", ale stu procentowej pewności nie miałam. Ach ta skleroza :/.

• ms_jordison ms_jordison

Dobra to teraz moja kolej ;)
                Szukam filmu, z którego pamiętam kilka scen (w tym zakończenie).

Naprzeciwko kobiety wprowadza się mężczyzna, spotykają się i później ona zachodzi w ciążę. Okazuje się, że urodzi dziecko Diabła. Film kończy się sceną, że ona wbiega do Kościoła ochrzcić to dziecko a ten sąsiad-Diabeł stoi przed tym kościołek i bodajże odchodzi..

kojarzy mi się jeszcze jeden fakt, ale nie jestem pewna czy on wiąże się z tym filmem.
                mężczyzna ma tatuaż/znamię takie chyba trzy kropki i później to dziecko też taki ma..

z góry dziękuję za pomoc.

• Last_Ronin Last_Ronin

może to
                  http://www.filmweb.pl/f36574/Dziecko+diab%C5%82a,1997

• ms_jordison ms_jordison

to niestety nie ten film.

jeszcze podpowiem, że ta kobieta chyba nie wiedziała, że z nim zaszła w ciążę.. bo straciła przytomność czy coś i jak się obudziła to już była "zapłodniona".
                    ale ręki sobie nie dam uciąć, że tak było..

• varfare varfare

Tak więc, kilka miesięcy temu widziałem pewien film psychologiczny. Nie jestem w 100% pewien ale zdaje mi się, że nie bym angielskojęzyczny, coś bardziej hiszpańskiego (?). Pamiętam jedynie fragmenty. Chodziło mniej a więcej o to, że mąż wkręcał swoją żonę, że jest seryjnym mordercą i ciała swych ofiar ma pochowane w całym swoim domu (pod podłogą, zamurowane itp.). Potem żonę uwięził w domu/piwnicy i raz wkręcał jej, że jest mordercą, po chwili mówił że to tylko żart. Zdaje się że główny bohater był łysy i w filmie jest byłym nauczycielem.

• MadZIutEkk MadZIutEkk

Tak więc jak byłam mała widziałam film w którym matka pewnej dziewczyny
    była w więzieniu i ta dziewczyna ciągle ją odwiedzała. Wiem jeszcze że
    zajęło się nią pewna para ale potem z tą jej "przybraną matką" coś się
    stało, zachorowała czy coś tam. Potem trafiła chyba do jakiegoś ośrodka
    opiekuńczego i tam poznała chłopaka z którym pierwszy raz się całowała.
    Pamiętam jeszcze scenę z jakimiś kobietami (dziwkami bodajże) które też się
    nią opiekowały i sprowadzały ją na złą drogę (papierosy, itp.).
    Nie wiem czy to po kolei opisałam i trochę to chaotyczne ale powtarzam że
    byłam mała i niewiele z tego pamiętam :P
    Bardzo chciałabym obejrzeć ten film ponieważ bardzo mnie on intryguje...
    Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś napisałby mi tytuł tego filmu ;)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true