ZAGUBIONE TYTUŁY KONTYNUACJA

• Też tego szukam. I dodam swoje pięć groszy może będzie łatwiej. Rodzinka ta przeprowadziła się gdzieś w góry do domu który sami wybudowali, mieli własna żywność, nie chcieli mieć kontaktu rządem federalnym i nie puszczali dzieci do szkoły, ze zwykłymi ludźmi też za bardzo się nie zadawali bodajże tylko z siostrą ojca tej rodziny. Rodzinką zaczęło się interesować FBI bo mieli kontakty z jakimiś paramilitarnymi organizacjami, chyba ojciec tej rodzinki dla zdobycia kasy raz przeszmuglował z innego stanu broń. Pamiętam w jednym z odcinku FBI obserwowała ich z ukrycia mieli chyba dwa stanowiska obserwacyjne, jedno było bodajże z zamaskowanym snajperem, a drugie to jacyś "lotni" zwiadowcy. Syn tej rodzinki wyszedł z psem na spacer i pies ich wywęszył. Zwiadowcy się musieli ewakuować ale snajper i tak zastrzelił im pieska. I chyba było więcej niż 4 odcinki to był jakiś serial oparty na faktach autentycznych.

I przy okazji powtórzę poszukiwany prze zemnie film.

Film o skejtach chyba z gatunku sci-fi gdzieś z lat 90-siątych może końca 80-tych. Gang jeżdżący na rolkach opanował jedno z miast USA, żeby się do niego dostać trzeba naprawdę dobrze jeździć, gang rekrutuje nowych członków organizując "zawody" dla najlepszych rolkarzy, nie wszyscy uczestnicy jednak przeżywają taką rekrutację. Gang rozprowadza narkotyki, które sam produkuje dokłada do nich jakąś truciznę, głoszą zasadę "przetrwają tylko najsilniejsi" sami oczywiście swojego towaru nie biorą. Do gangu przedostaje się dobry skater, który chce rozbić gang od środka, chyba miała młodszego brata który brał dragi produkowane przez gang. Jak dobrze pamiętam paliło się ten ich wynalazek.

• Szukam filmu oprtego na faktach, kiedys chyba w Polsacie byl emitowany, w 4 czesciach. Prawdopodobnie
    okolo 5, 6 lat temu. Film opowiada o amerykanskiej rodzinie ktora zamieszkala w jakims malym miescie
    i zaczela sie nawracac, w koncu stali sie fanatykami religijnymi. Przeprowadzili sie na jakies odludzie i zaczeli
    scisle stosowac sie do zasad wypisanych w biblii (doslownie), odwrocili sie od pastora i zaczeli byc rasistami.
    Potem jakos tak wyszlo, ze zmienili sie w neonazistow i zaczeto z nimi walczyc. z tego co zrozumialam, a
    bylam jeszcze dzieckiem, probowano ich zwalczac dla samych pogladow. Uzbroili synow i doszlo do mini
    bitwy, podczas ktorej zabito im matke i z tego co pamietam dostali chyba 5 milionow dolarow odszkodowania
    od rzadu. Za niescislosci przepraszam. Niestety, nie znam zadnego aktora grajacego w tym filmie ani
    rezysera, utkwila mi w glowie fabula i to, ze jest to autentyczna historia. Gdyby ktos sobie przypomnial tytul,
    bede naprawde wdzieczna :).

• mam do was zapytanie odnosnie dos starego filmu z 5-8 lat temu w TV był puszczany - mianowicie film opowiada losy o dziewczynie grubasce ktora spotyka swoja milosc "po sasiedzku" ale ma kompleks swojego wygladu i usiłuje to zmienic - pamieta ktos tytuł tego filmu?

• Czy wie ktoś jaki może być tytuł filmu o klasztorze dla dożywotnich dziewic. W okolice klasztoru przyjeżdża grupa młodych więźniów i jeden z nich zakochuje sie w zakonnicy którą widział jak leżała na wodzie w lesie i sobie zdjęcia robiła. zakonnice organizują potańcówkę dla tych chłopaków. jedna zakonnica (główna bohaterka)ucieka z klasztoru z chłopakiem . ukrywają się w drewnianym domku w lesie, są ścigani helikopterem i skaczą z wysokiej skarpy do wody trzymając sie za ręce.Widziałam go dawno temu, bedzie jakieś 10 lat temu conajmniej.

• Ja odświeżę moją prośbę bo bardzo mi zależy.

Żołnierze amerykańscy byli w Wietnamie czy Korei. Do jednego z żołnierzy
      przyjechała narzeczona. Żyła tam z nimi jakiś czas. W lesie ukrywał się
      jakiś oddział specjalny nie pamiętam dokładnie od czego. On ją bardzo
      interesował czy jakoś tak. I na końcu ona znikneła i podejrzewali, że ona z
      tym oddziałem gdzieś podróżuje. Możliwe, że wszsytko pokręciłam, ale ogólny
      sens powinien być zachowany.

wiemy już, że nie chodzi o Pluton.

• Do dziwak777:

Film, którego szukasz to 'Ogień Z Ogniem' (Fire With Fire) z 1986 roku.
      Swoją drogą bardzo dobry.
      Pozdrawiam,

Matmann

• kojarzy ktoś może : Jedyna scena, jaką pamiętam była dość charakterystyczna w filmie, który był bodajże produkcji Irlandzkiej -to moment, w którym ktoś usiłuje przewieźć konia windą w bloku do siebie na piętro

• Witam

Czy ktoś pamięta tytuł brytyjskiego serialu komediowego, którego bohater przechodząc przez pozornie najzwyklejszą bramę podwórzową, przenosił się jednocześnie w czasy II wojny światowej. Mimo niebezpieczeństwa jakie mu groziło z powodu niemieckich nalotów na Londyn, często w ten sposób podróżował w czasie, głownie z dla zawarcia (naj)bliższej znajomości z atrakcyjną dziewczyną zatrudnioną bodajże w barze. Dodam, że wspomniany serial niegdyś emitowany był przez TVP.

• Do Matmann:

Wielkie Dzięki!:) Tak to ten film ^^ <radocha> Myslałam że go nigdy nie znajdę, a spodobał mi się bardzo ;]
        Pozdrawiam:)
        dziwak777

• Do dziwak777:

Ten film chodził za mną kilkanaście lat (naprawdę), aż wreszcie udało mi się odnaleźć jego tytuł.
          Cieszę się, że mogłem pomóc. :-)
          Pozdrawiam,

Matmann

• Szukam tutułu filmu. On był w jakim obozie karnym dla młodych przestępców
            (tak mi się wydaje) Ona była w szkole prowadzonej przez siostry zakonne
            (blondynka z kręconymi włosami). Zakochują się w sobie. Pamiętam ze była
            scena jak Ci chłopacy zostali zaproszeni na zabawe do tej szkoły. I
            jeszcze, ze on się zakradł do niej w nocy. Błagam pomóżcie :)

• Do Matmann:

Ze mną było tak samo, w telewizji widziałam go lata temu. wpisywałam w wyszukiwarke różne hasła ale po filmie nie ma ani śladu. Jest rzeczywiście dobry skoro tyle lat minęło i ciągle o nim pamiętamy:)
            Pozdrawiam
            dziwak777

Ps. sypniewski1 chyba też tego tytułu szuka

• Do dziwak777:

Podpisuję się pod Twoimi słowami - dokładnie tak samo. :-)
              'Fire With Fire' jest wyjątkowy, choć w Polsce prawdopodobnie nadal nieosiagalny na DVD.
              Ale jest więcej bardzo dobrych filmów o podobnej tematyce z tamtych lat i polecam też 'Tuff Turf' (1985). Myślę, że też może Ci się spodobać. :-)
              Pozdrawiam,

Matmann

• Do Matmann:

Skoro polecasz to musi być dobry:)Postaram się znaleźć ten film :)
                Ostatnio szukam komedii polskich coś jak 'Sami swoi','Kogel mogel', 'U Pana Boga w ogródku'. Aktorzy i reżyser musieli mieć ogromne poczucie humoru (zdrowego humoru) żeby takie filmy nakręcić ^^ napewno za 20 lat nadal będziemy się śmiać oglądając je ;] A Ty jakich filmów szukasz?
                dziwak777

• Do dziwak777:

Stare polskie komedie bardzo lubię, ale raczej rzadko sięgam po polskie filmy. W każdym razie zgadzam się, że za kolejnych 20 lat na pewno nadal będą nas bawić te produkcje. :-)
                  Co do moich poszukiwań, raczej poszukuję tego, co oglądałem w dzieciństwie, a dokładniej odpowiedzi na pytanie, z jakich filmów pochodzą zapamiętane przeze mnie obrazy, które wciąż do mnie powracają. :-) Na tym forum, chyba stronę wcześniej, zapytałem o 6 filmów podając, co pamiętam. 5 pierwszych jest dla mnie wciąż zagadką. Jak masz ochotę, to zerknij. :-)
                  Pozdrawiam,

Matmann

• Do Matmann:
                  Rzeczywiście, znalazłam Twoje pytanie stronę wcześniej, ale nie moge skojarzyć tych filmów pomimo szczerych chęci:(
                  Wiesz co? Przypomniałam sobie jeszcze o takim filmie. bardzo dawno temu go oglądałam.
                  W pomieszczeniu w starej chacie kobiety znalazły stare drożdże. Pomieszczenie to (chyba na strychu) było zabite deskami. Drożdże były zakażone albo przeklęte. Kobiety wyrabiały z nich ciasto. Po jakimś czasie zaczeły się dziwnie zachowywać i zostały oskarżone o czarną magię. później okazało się, że lata wstecz była taka sama sytuacja i dlatego te drożdże zostały na strychu ukryte. Może Ty znasz jego tytuł.
                  dziwak777

• Do dziwak777:

Bardzo ciekawy jest Twój opis. Niestety nie kojarzę wcale takiego filmu. Poszukałem też w internecie, ale na razie nie udało mi się namierzyć niczego podobnego. Kiedy mniej więcej oglądałaś ten film? Pomoże to wyeliminować sporą część produkcji o podobnej tematyce. Ile było tych kobiet? Czy ten film był anglojęzyczny? Spróbuję, może uda mi się coś znaleźć. :-)
                  Pozdrawiam :-),

Matmann

• Do Matmann:
                  Pytałam znajomych o filmy dla Ciebie, ale nie przypominają sobie tych filmów. mojego też nie kojarzą.
                  A co do mojego filmu to oglądałam go może w latach 90tych. z internetem napewno nie mieliśmy wtedy do czynienia. ale był to film kolorowy.na 100% nie był polski. być może był anglojęzyczny. kobiet było chyba trzy lub dwie.raczej trzy. chodziły w długich sukniach i chyba w czepkach na głowie. Dużo było tam zieleni, to była jakaś mała wioska, drewniane chaty. takie dawne czasy kiedy wierzono w czary :)Więcej szczegółów nie mogę sobie przypomnieć bo to bardzo dawno było. Na podstawie powieści Stephena Kinga kręcono podobne filmy, też o jakiś dziwnych zjawiskach:) Może ten film jest nakręcony na podstawie podobnej powieści...
                  Jutro, w czwartek i piątek mam zjazd na uczelni to zapytam innych znajomych o Twoje filmy. jest duża rozbieżność wiekowa słuchaczy to może ktoś skojarzy;)
                  dziwak777

• Do dziwak777:
                  Szukałem i na razie nie znalazłem filmu, który idealnie pokrywałby się z Twoim opisem, ale na przykład 'Totalna Magia' (Practical Magic) z 1998 roku częściowo pasuje. Kobiety w czepkach na głowach robiące ciasta kojarzą mi się z "Anią Z Zielonego Wzgórza', ale raczej innego typu magia wypełniała ten film. :-)
                  A jakiego gatunku to była produkcja? Czy horror, czy raczej obyczajowy lub komedia z elementami fantasy?
                  Dziękuję Ci za zainteresowanie i chęć pomocy w moich poszukiwaniach. Naprawdę jestem wdzięczny. :-)
                  Ja też nadal będę szukał dla Ciebie wspomnianego magicznego filmu.

Matmann

• Do Matmann:

Posłałam po sali kartkę z zapytaniem o filmy dla Ciebie, ale nikt nie zasugerował żadnego tytułu, a widziałam że czytali uważnie:( Będę jeszcze szukać.
                  Jeśli chodzi o film którego szukam to trudno mi powiedzieć co to był za gatunek, możliwe że horror. Film był troche przerażający. Słabo go pamiętam, Napewno nie była to komedia.
                  'Totalna Magia' też mi się podoba:)Przed chwilą obejrzałam. Już kiedyś widziałam ten film, całkiem o nim zapomniałam:) Dziękuję Ci za sugestię, miło było go obejrzeć jeszcze raz:)
                  Tamten film był pewnie starszy.
                  Dawno temu widziałam w telewizji Stukostrachy. Chyba puszczali ten film w odcinkach - obejrzałam tylko jeden odcinek i wydawał mi się bardzo przerażający. Chciałam poznać zakończenie tego filmu i po kilkunastu latach udało mi się zobaczyć go w całości i całkiem inaczej go odebrałam, troche sie rozczarowałam bo wogóle sie nie bałam. Dlatego z tym filmem może być podobnie ;)ale i tak chciałabym go zobaczyć:)

dziwak777

• Do dziwak777:

Bardzo Ci dziękuję za Twoją pomoc. :-) Poszukiwane przeze mnie tytuły filmów to naprawdę trudne zagadki. Najgorsze jest to, że zapamiętane obrazy przez wiele lat trochę się zniekształcają i zdaję sobie sprawę z możliwości pomieszania faktów. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej w osiemdziesięciu procentach dobrze zapamiętałem wspominane fragmenty.
                  'Stukostrachy' też pamiętam z telewizji. Były emitowane w czterech częściach chyba na TVP2 po 22:00 jakieś 12 lat temu (lecz mogę się mylić). Wtedy bardzo wciągała mnie fabuła tego filmu. :-)
                  Co do Twojego zaginionego tytułu, skoro był przerażający, może to któryś z odcinków 'Opowieści Z Krypty' (Tales From The Crypt)?
                  Aha i czy na pewno to były zatrute drożdże, a nie jakiś inny produkt, jak na przykład mąka, czy orzeszki? Szukając pod kątem drożdży niczego nie znalazłem, stąd moje pytanie. :-)

Zapraszam do rozmowy prywatnej, bo trochę wybiegamy poza temat główny. :-)

Matmann

• Witam,
    Poszukuje filmów, gdzie motywem przewodnim jest podział pracy w rodzinie, niewidzialna praca kobiet, bunt kobiet przeciw byciu kurą domową.
    Pamiętam, jeden film, w którym żona była typową gospodynią i nikt jej pracy nie zauważał, więc zorganizowała strajk domowy. To się rozniosło po całym stanie, przyjechała telewizja, a nawet żona premiera (chyba) żeby ją wspierać i by dalej walczyła o swoje prawa.
    Tytułu oczywiście nie pamiętam, ale to był film komediowy, familijny.

• Szukam filmu - komedii (chyba francuskiej, choć głowy nie dam). Parę lat temu leciała na tvp1. Film o dwóch parach, które się rozstają. Chłopak z jednego związku i dziewczyna z drugiego zaczynają ze sobą chodzić, a porzuceni partnerzy śledzą ich i w ten sposób się poznają. Wspólnie chcą zrobić wszystko, aby ich rozdzielić i odzyskać. Pod koniec im się udaje, ale już im na tamtych nie zależy i postanawiają być razem. Chyba gdzieś wyjeżdżają, a kończy się tak, że tamci, którzy się przez nich rozstali, jadą za nimi i chcą ich skłócić.
    Był jakiś podobny film amerykański, ale też nie pamiętam tytułu.
    Może ktoś kojarzy...;)

• Witajcie :) Nie mogę sobie przypomnieć tytułu pewnego filmu. Film opowiada o murzynie, który miał dostać bardzo wysoki spadek po kimś w rodzinie pod warunkiem, że uda mu się wydać 60 milionów dolarów (chyba) w ciągu miesiąca. Oczywiście są ludzie, którzy chcą mu w tym przeszkodzić, bo jeśli mu się nie uda, to pieniądze (spadek) przejdą do banku. To komedia z lat '80.

Ps. Już dawno temu wspominałam Wam o filmie, który próbowałam zdobyć "Horse Sense"/"Ostatnie Takie ranczo". Film jakiś czas temu został zamieszczony na "you tube" w 9 częściach, ku mojej wielkiej radości :) Co prawda kopia taka jak przystała, na "you tube", ale zawsze :)) Jednak nigdzie nie ma do niego napisów... :(( film próbuję sama tłumaczyć, ale mój angielski też nie jest rewelacyjny. Czy znacie może jakichś maniaków tłumaczenia filmów, którzy mogliby mi w tym pomóc??? Właśnie zaczęłam tłumaczyć 4 część, ale niestety są w nich też pewne braki.
    Ps.2. A może ma ktoś z Was ten film nagrany na kasecie video?? Byłabym Wniebowzięta :))
    Za wszystko z góry dziękuję ;)

• hej szukam tytuły filmu ktory kiedys ogladalam.. historia chłopaka który ma dziwną matkę ( w jednej ze scen liże się z lustrem), akcja toczy się w usa w czasach zamachu na prezydenta - jest o tym mowa w filmie, wszyscy się tym przejmują. Ten chłpak potem ma dziecko z jakąś dziewczyną. Taki nieudacznik troche. Co to był za film?

• i jeszcze jeden film. o chłopcu który chciał byc dziewczynką. film zaczyna się chyba jakimis urodzinami i jak ten chlopiec sie przebiera za dziewczynke

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: