japońskie bajki - anime

ostatnia wypowiedź: plemiona1127
$user użytkownik usunięty

W Polsce wszystko zaczęło się od Salior Moon (Czarodziejki z Księżyca). Popularność anime i mangą w Polsce się ciągle rozwijała i powiększała, powstały pisma takie jak kawaii (nie to co obecnie) oraz mangazyn, a potem kolejne. Dużo anime było w telewizji, były popularne i chętnie oglądane. A co teraz się stało? Od paru lat w telewizji (podstawowe programy) nie widać anime, czasami jakieś durne pokemony.Co z anime dla już dla starszych osob (np. Evangelion)? Szkoda, bardzo szkoda. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

• Ka23 Ka23

Nie jest chyba tak tragicznie skoro na tvp kultura leci cowboy bebop... chociaz wszyscy co chcieli to juz tak to obejrzeli,ale moze cos jeszcze zapuszczą. Nie wiem czy to teraz funkcjonuje, ale kiedys byl taki program Hyper i tez czasami puscili cos konkretnego. Ja od dluzszego czasu korzystam z internetu jak chce cos znalezc i na ogol sie to udaje wiec nie narzekam.

• Pinokio1983 Pinokio1983

Hyper nie tylko był, ale jest i ma się dobrze... :)

• nomiczek nomiczek

kult anime zaczela polonia1,kazdy to wie;)

• ryziek ryziek

z seriali to kiedyś oglądałem DragonballZ na rtl7. a całkiem niedawno obejrzałem obie części Ghost in the Shell i całkiem mi się podobały. a takie cukierkowe produkcje jak sailormoon mnie nigdy nie przyciągały...

• $user użytkownik usunięty

No tak, ale ja mówiłem o tych podstawowych kanałach (bo ja mam tylko 7 :P ) A kiedyś anime było wszędzie pełno.

No tak, ale ja mówiłem o tych podstawowych kanałach (bo ja mam tylko 7 :P ) A kiedyś anime było wszędzie pełno.

• aya_2 aya_2

Ja cię rozumiem Menphis, bo sama cierpię na niedobór kanałów w tv. Powiem tak jak jest z oglądaniem anime u mnie. Z Sailor moon mam ważne wspomnienia i jestem całym sercem z nią choćby dlatego, że od niej zaczęła się moja fascynacja m/a. Byłam w takim wieku, że poziom infantylności w ty filmie zaspokajał całkowicie moje dziecięce ego;) A teraz oglądam to co mam od znajjomych na płytkach. Tylko to:(
            Żałuję, że nie ukazuje się już Mangazyn bo ludzie się naprawdę starali. Jak ktoś nie miał dojścia stałego do internetu jak ja, to dodatki na płytkach oraz recenzje w pewnym stopniu zaspakajały moją ciekawość.

• Bohun_3 Bohun_3

Kiedyś to na MTV leciały takie anime jak Hellsing, Visions of Escaflowne czy Cowboy Bepop. Co tydzień musiałem walczyć z całą rodzinką, abym mógł obejrzeć te "bajeczki" (Hellsing bajeczką dla dzieci :) ).
    Ale teraz to po prostu czasu nie mam i nawet gdyby coś leciało to i tak nie mógłbym tego oglądać.
    A co do Sailor Moon, to jeden odcinek całkowicie mi wystarczył.

• Morwen Morwen

Niestety nie żyjemy w Japonii, gdzie anime i mangę robi się dosłownie dla każdej grupy społecznej, wieku, płci, zainteresowań itd. U nas ogólne pojęcie o anime jest takie, że to bajki dla dzieci nawet jakby puszczali hentai. Najlepszym sposobem na oglądanie anime jest internet i wymienianie się ze znajomymi. Ja tak robię i coraz bardziej dzięki temu poznaje ten świat.

Jesli chodzi o Sailor Moon, to kiedyś, wiele lat temu, oglądałam każdy odcinek i fascynował mnie ten serial. Wiem, że dużo osób ogląda Dragon Ball. Ja szczerze mówiąc nie widziałam ani jednego odcinka, więc kompletnie nie wiem o co w tym chodzi. Wolę anime dla trochę starszych:)

Ja tak samo :) DB to kolejna seria anime w Polsce przeznaczona dla dzieci. Też nei widziałem zadnego odcinka. Co do hentai, to też mas zrację. Osoby, które rozdzielają anime w telewizji nie zastanawiają się czy to na pewno jest bajka.

• Sopelek23 Sopelek23

nie interesowalam sie do tej pory zbytnio animkami..jedyne co obejrzalam to bylo "Final Fantasy"..bardzo mi sie podobalo..ale nie sprawilo ze stalam sie nalogowym "ogladaczem" animek..ale niedawno obejrzalam "Appleseed"..super..polecam..: )

• Moomac Moomac

Czarodziejki kiedys ogladalem, jako dzieciak. Pamietam, jak sie strasznie balem o_0. Generalnie, to final fantasy (gierka) - kto gral, nie moze mangi nie lubic.
          Dragon balla, pokemona olalem.
          Spirited away mhmm :) przewymiata

• ryziek ryziek

fakt seria final fantasy jest jedną z lepszych gier(szczególnie VII - śmierć Aeris była dla mnie jednym z największych szoków jakich doświadczyłem w karierze gracza)
            "spirited away" było świetne. Wysokiej klasy animacja, fabuła i przede wszystkim klimat.

Sprinted away super, a ostatnio był ruchomy zamek ale nie oglądałem :(

A oprócz tych? Pamiętacie np. Mikan - pomarańczowy kot? Bardzo fajna anime :D

• dismas dismas

eeeee tam the best był "Gigi" :), "Yataman" i "Kapitan Jastrząb" pozdro

Tsubase oglądali wszyscy :) he he, a po nim przyszła "Piłka w grze"

• nosferatu nosferatu

tak! tsubasa najlepszy.ogladam sobie od czasu do czasu kilka odcinkow,bo zawsze po tych filmikach mam dobry humor.a benji dla niewtajemniczonych to ten bramkarz ze dzokejka,az trudno uwierzyc ze,mozna stworzyc tak piekne postaci.powiem krotko i na temat,zakochalam sie!

• nosferatu nosferatu

tak! tsubasa najlepszy.ogladam sobie od czasu do czasu kilka odcinkow,bo zawsze po tych filmikach mam dobry humor.a benji dla niewtajemniczonych to ten bramkarz ze dzokejka,az trudno uwierzyc ze,mozna stworzyc tak piekne postaci.powiem krotko i na temat,zakochalam sie!

na tsubase i postacie z tej anime wzorowali sie wszyscy mali chłopcy, hehe :)

Teraz leci fajny serial na JETIX pt. - Shin-Chan. 23.40, chyba .-)

• Gejsza_Aeris Gejsza_Aeris

"Kapitan Tsubasa"... ale ulubiona drużyna to Toho (z Kojiro i Kenem).
      "Czarodziejka z księżyca"... Ami Mizuno ulubiona, subtelna i prawdziwa.
      "Generał Daimos"... Rihiter (nie sprawdzałam tylko, czy przez "h" czy "ch")
      Ale ogóóóóólnie najbardziej wciągał mnie "Kapitan..." i "Generał..." -jakieś powiązania w tytułach? ;D

FAJOSKI TEMAT!!!!

Z niecirpliwością czekam i oczekuje tego, że w końcu jakaś telewizja z nadajników naziemnych wpadnie na pomysł, żeby puszczać anime jakieś dla starszych, tak jak to robią inne tv.

• Figa Figa

ja tam tego nie lubie, kiedys lubiłam... Wiem, że na Hyper leci i na C+ też cos jeszcze niedawno leciało|:)

• F_L F_L

na Hyperze wiem, że lecą wieczorem ale jeśli chodzi o te podst. kanały to chyba na zadnym:( kiedyś...jak jeszcze był rtl7 to leciał Dragon Ball (Dragon Ball Z bez jednej sagi i jeszcze DB GT) to było naprawdę fajne, wspominam z łezką w oku:( no ale jak się do roboty wiął program UWAGA to sprzątnięto wszystkie anime bo wszystkie anime przeciez zgarszają dzieci! :(:(:(
    Pozdrowienia

• malgosia1051 malgosia1051

jak zgorzają to niech puszczą o 22 i wtedy będzie dobrze. a teraz ta telewizja ma nas ma gdzies puszczaja głupie bajki typu pokiemony. ja się wychowałam nz czarodziejce z księżyca i co zgorszyłam się? nie jestem normalną dziewczyną.

• eNa eNa

Teraz wszyscy kochają lukać anime w necie:D
        Z moich takich ulubionych jest Evangelion, Death Note oraz Burst Angel:D:D:D
        Szczerze polecam tym co nie widzieli:P

• squeeze2 squeeze2

A może wiecie jaki tytuł nosi anime, w którym był taki jakby samuraj i on jeździł na, hmmm chyba jeleniu...? I byli tacy wojownicy, co walczyli takimi jakby strzelbami (choć bajka w realiach średniowiecza)? Wiem, że opis niedokładny, ale więcej szczegółów mi do głowy nie przychodzi. Proszę o pomoc.

• haker257 haker257

Znasz tytuł tego anime z łepkiem na jeleniu ja też go szukam odpisz ???

• oniks2 oniks2

<br>To anime to Księżniczka Mononoke <br/>

• squeeze2 squeeze2

Ha! Właśnie o to chodziło! Dzięki wielkie.
          za krótki

• plemiona1127 plemiona1127

witam ja również szukam pewnej ( bajki) oglądałem ją bardzo dawno temu było w niej coś takiego że akcja toczyła się w kosmosie i bohater bajki jego koledzy a także wrogowie przemieniali się przed każdą walką w takie zbroje i walczyli ze sobą. pamiętam że zawsze była taka animacja jak bohater się zmieniał jego ( chyba żyły) były bardziej widoczne i nagle miał na sobie zbroje i włócznie. Wiem że opis który dałem do nie jest zbyt ładny ale może ktoś będzie wiedział jaki jest tytuł bajki.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true