najlepsze filmy o wilkołakach

ostatnia wypowiedź: Mad_Hat
karolinka376 karolinka376

witam wszystkich bardzo lubie filmy o wilkołakach i proszę o podanie mi najfajniejszych filmów według was z góry serdecznie dziekuję :):)

• Bonelord Bonelord

Najlepsze są oczywiśćie Dog Soldiers, Ginger Snaps i Wolf z Jackiem Nicholsonem.

• Boskigrom Boskigrom

Jeden z odcinków "Z archiwum X" był o wilkołaku, nawet dobry niestety nie pamiętam który to ;)
    cała reszta filmów o wilkołakach które widziałem były nędzną miernotą.
    próbuje przypomnieć sobie chodź jeden dobry...
    (5 minut później) nie, nic mi nie przychodzi do głowy.

• Boskigrom Boskigrom

przypomniałem sobie:
      Wilk (1994) z Jack'iem Nicholson'em.

• wilk_dexter wilk_dexter

ginger snaps

• south south

pierwszy sezon archiwum, jeżeli dobrze pamiętam

• BabciaSamoZlo BabciaSamoZlo

w uderworldach i van helsingu wilkołaki piorą się z wampirami, nie są to jednak najlepsze filmy, więc na twoim miejscu obejrzał bym po raz drugi dog soldiers...

• Wyslannik_smierci Wyslannik_smierci

Może Skowyt,Nastoletni wilkołak.
      Moty wilkołaka pojawił się również w "Harry Potter i Więzień Azkabanu"

pff Motyw* literówka...

• Max Max

W "Autostradzie do Nieba" był świetny motyw z wilkołakiem o ile pamiętam, za duzo nie pamietam bo mały byłem ale Anioł chyba zmienił się raz w wilkołaka żeby nastraszyć tego drugiego ?

• Edward_Norton Edward_Norton

To bylo swietne. Nie pamitam Autostrady wcale, a ta scene zapamietalem :)

• zychu93 zychu93

'Srebrna Kula' na podstawie powiesci Kinga moze nie jakas rewelacja ale sa wilkolaki !!!

• werewolf1231 werewolf1231

skowyt1-7
          towarzystwo wilków -jest zajebist .

• Martinn Martinn

"Towarzystwo wilków" - choć to nie jest horror, a przypowieść czy baśń
    "Bad Moon" z 1996 - stary, dobry wilkołaczy styl, a już niezłe efekty
    "American Werewolf in London" - klasyka dobrego filmu o w.
    "American Werewolf in Paris" - klasyka złego filmu o w.
    "Cursed" - film nieudany, ale parę scen niezłych
    "Krew jak czekolada" - to nie horror, raczej romans fantasy, ale za to jaka wilczyca ;)
    "Wolfika" - ujdzie
    "Big Bad Wolves" 2006) - parodia

serii "Skowytów" nie polecam, "Dog Soldiers" już podano (film świetny, ale nie jako zwykły horror), seria "Ginger Snaps" niezła, lecz w pierwszych wnerwiają "skórzaste" wilkołaki, najfajniej się ogląda część III "Ginger Snaps: Początek" - najlepsze i już "futrzaste" wilkołaki, do tego świetny klimat - XIX wiek, fort w środku lasów oblężony przez bestie
    wypada też znać polskie "Wilczyce" I i II, chociaż kiczem zalatują

nie ogladałem "Romasanta", "Skinwalkers" (podobno kiepski), "DarkWolf", "Big Bad Woolf", "Neowolf" - może wreszcie coś z tego się nada

• Martinn Martinn

ach, jeszcze klasyk "Srebrna kula" z 1985

i jeszcze takiego czegoś nie oglądałem http://www.filmweb.pl/f297622/Big+Bad+Wolf,2006/recenzje?rev...

starszych filmów nie ma sensu podawać, bo niestety efekty wilkołacze strasznie się starzeją - i filmy poniżej lat 60-tych mogą interesować tylko pasjonatów

• Dubitou Dubitou

Ja widziałem "Skinwalkers", strasznie kiepski. Dobre wilkołaki i złe wilkołaki. Piorą się. Ani to straszne, ani akcja jakaś ciekawa.

• Jarek711 Jarek711

Darkwolf (2003)

• Patrick_ Patrick_

Jest taki film o wilkołaku tylko nie wiem jaki miał tytuł. Jest o chłopaku który został zadrapany przez wilkołaka i teraz żeby odwrócić klątwę musi zabić tego który go zadrapał. Film może mieć dwie części. Fil jest z tych starszych.

Jeszcze przypomniał mi się jeden film o wilkołakach, a mianowicie "Przeklęta" z Christiną Ricci.

• woyaru woyaru

jak bylem niedawno w supermarkecie to widzialem jak puszczali na plazmie wlasnie jakis film z Wilkolakami, tylko bez dzwieku i w ogole nigdzie nie bylo pudelka z tym filmem. Chcialbym sie dowiedziec jaki to film, utrzymany raczej w klimatach sredniowiecza, ludzie ktorzy walczyli z tymi wilkolakami (choc moze byly tam tez inne stwory, nie pamietam) mieli helmy ktore przypominaly mi helmy Elfow z Wladcy Pierscieni. Przejzalem filmy ktorych tytuly tutaj padly, ale to raczej zaden z nich

• Martinn Martinn

Ludzie (a konkretnie wampiry) w kretyńskich elfich hełmach walczący z wilkołakami - to zapewne był kawalek "Underworlda 2", ewentualnie trójki, gdzie jest tego więcej - http://www.youtube.com/watch?v=Sq-CUuhjVT4&feature=relat...

• oskar81 oskar81

to było z underworlda 2 z buntu lykanów akcja dzieje się w średniowieczu

• JezdziecRohanu JezdziecRohanu

"American Werewolf in London" ;)

• $user użytkownik usunięty

Na pewno trzy części Underworlda i "Wilk" z Jackiem Nickolsonem
      Pozdrawiam :P

• Il_cattivo Il_cattivo

Najlepszy to "Wilk" z Nicholsonem. Filmy o wilkołakach przeważnie są nieudane, ale ten jest wyjątkiem od reguły:)

• monikaa13 monikaa13

Underworld (wszystkie części) - świetny film, a Van Helsing, no coż, mnie się bardzo podobał ale to już taki luźny film.

• Cava Cava

Kiedy byłem mały widziałem film o wilkołakach, który wywarł na mnie duże wrażenie. Potem trafiłem na niego jeszcze raz kiedy podrosłem i również mi się spodobał. Ale za nic nie mogę przypomnieć sobie nazwy. Pamiętam między innymi scenę końcową, w której jeden z wilkołaków wchodzi do chaty i odcina starszej pani głowę, która ląduje w kominku.

• Cava Cava

A, to było Company of Wolves (wspomniane już w tym temacie Towarzystwo Wilków). Bardzo polecam, szczególnie te transformacje kiedy zdzierali sobie skórę, pozostają w pamięci.

• piotrmuszczak piotrmuszczak

UNDERWOLD 3

• Lech_qv Lech_qv

Nic nowego nie podam, ale do moich ulubionych filmów o wilkołakach zaliczam "The Company of Wolves" i "Wolf". Niestety te interesujące legendarne stworzenia nie doczekały się wielu ciekawych filmów (większość to horrory klasy B gdzie są zwykłymi bestiami rozrywającymi ludzi).

• karol_1233 karol_1233

"BRATERSTWO WILKÓW" - może to nie był wilkołak ale coś podobnego...jak to opisują jakieś "monstrum"

• Majka33 Majka33

Van Helsing , Never Cry Werewolf , Underwolrd,a jeśli chodzi znam taki jeden ale ciut stary

== WolfLake==

• Eris_3 Eris_3

jest jeszcze Dog soldiers ogladalam dawno temu mozna obejrzec

• adamgg93 adamgg93

"Księżyc w nowiu"(2009) to nowszy film
    a z klasyki polecam "Wilkołak" z 1941 stary ale warto obejżeć

• btk86 btk86

Jaki ksiezyc w nowiu odbija ci? To tam gdzie sie gosc bez koszulki w duzego psa zamienia? :)

BAD MOON - najlepszy film o wilkolakach, vanhelsing, dog soldiers tez mialy niezly klimat... reszta to raczej dno ale wszystkich nie ogladalem.

• adamgg93 adamgg93

chodzi mi o kontynuację "Zmierzchu" z 2008 r

• paulinka1262 paulinka1262

Przetrwanie

• entregado66 entregado66

Przetrwanie to o wilkach a nie wilkołakach.i w dodatku bzdury totalne.

• Makumaniak Makumaniak

Ksieżyc w nowiu to nie jest o wilkołakach czy wilkach tylko o zmiennokształtnych
      Są 3 grupy które się powinno rozróżniać
      Wilkołaki- Ludzie zmieniający sie w bestie wilkopodobne gdy pada na nie światło ksieżyca w pełni.
      Lykanie- Ludzie zmieniający sie w bestie wilkopodobne gdy tylko tego chcą
      Zmiennokształtni- Istoty potrafiące zmieniać swoją postać w wybraną inną istote ( wilka, orła, lisa, szczura itp.)

• Dormant Dormant

Moim zdaniem nalepsze filmy o werewolfach w starym stylu:

1. Bad Mood
    2. Lone Wolf

• zdrapka27 zdrapka27

polecam dog soldiers zdecydowanie,i oczywiscie zdjecia ginger 3,underworld bunt lykanow,wilkołak-bestia wśród nas,towarzystwo wilkow,odradzam skowyt,amerykanskiego wilkolaka w paryzu i skinwalkers(dno dna,dwa pierwsze to stara żenada,trzeci to nuda bo chyba tworcom pomysly skonczyly sie zaraz po tytule)

• daniel_r78 daniel_r78

Nie chce mi się czytać wszystkich odpowiedzi. Oglądałem chyba wszystkie wyżej wymienione, ale najbardziej przypadły mi do gustu:
    Dziewczyna w czerwonej pelerynie - fajny mroczny klimat, baśniowy
    Zdjęcia Ginger- też dobry klimat i fajnie połączono wszystkie części
    Srebrna kula- na podstawie powieści Kinga, mniej mroczny ale kiedyś nieźle straszył
    Bad Moon- fajnie potęguje napięcie, szczególnie w konfrontacji z owczarkiem;)
    Skowyt- pamiętam tylko że jak bylem mały to się bałem;)

Powyższe polecam szczególnie, ponieważ kiedyś robiło się dobre- mroczne i trzymające w napięciu filmy, nie musiały one być przesycone efektami i bez skazy młodzieniaszkami, ani tym bardziej wypudrowanymi laskami. Widza trzymały w napięciu klimatyczna fabuła i dobra muzyka. Dlatego zdziwił mnie obraz "Dziewczyny w czerwonej pelerynie", bo pomimo zbyt wyidealizowanych jak na tamte czasy niektórych mieszkańców wioski, film nie jest nasycony dzisiejszą bzdurą.

• pati8849 pati8849

Fajny film z wilkołakiem- ,, dziewczyna w czerwonej pelerynie " - Polecam naprawdę warto obejrzeć ;>

• Vexy Vexy

Nie wiem czy pasuje, bo to akurat serial i trochę mało straszny, ale strasznie trzyma w napięciu. Chodzi mi o Teen Wolfa. Nie zrażajcie się nazwą, W każdym sezonie ginie wiele osób.

• Dorry_2000 Dorry_2000

Zdaje się, że "Wolfen" nikt jeszcze nie wymienił
    http://www.filmweb.pl/film/Wilko%C5%82aki-1981-11758

• Shmotz Shmotz

Może dlatego, że nie ma tam wilkołaków ;)

• Dorry_2000 Dorry_2000

Rzeczywiście, wg charakterystyki przedstawionej przez Makumaniaka, mogą to być lykanie ;-)

• Mad_Hat Mad_Hat

Pamiętam oglądałem kiedyś dobry horror o wilkołaku ale nie mam pojęcia jak się nazywał. Z tego co kojarzę to wilkołakiem był ojciec który miał młodego syna. Ten zaczął coś podejrzewać itd. W jednej scenie wilkołak napadł na kampera jakiś turystów, rozszarpał ich i chyba zepchnął kampera ze skarpy jakiejś. Był bym wdzięczny za tytuł.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: