The Sims 3 ! problem z kartą graficzną.

ostatnia wypowiedź: rawwwrrish
Weroona_ Weroona_

Witam. Po prawidłowym zainastalowaniu TS3, gdy próbuję odpalić grę wyskakuje tak komunikat :
Nie udało się uruchomić gry.
Urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu.
Stosowana karta grafiki nie obsługuje funkcji Shader przynajmniej w wersji Model 2.
Zaktualizuj swoją kartę.
Bardzo proszę o pomoc, bo zupełnie nie wiem o co chodzi !

• Deix_z_gwiazdkom Deix_z_gwiazdkom

Chodzi o to, że 'karta grafiki nie obsługuje funkcji Shader w wersji Model 2. Zaktualizuj swoją kartę'. Przecież jak byk napisane.

• Weroona_ Weroona_

Tyle to i ja wiem :) ale czy muszę wymienic kartę na nową ?
      Czy wystarczy po prostu zaktualizować kartę ? ( tylko jak ? :D )
      Pozdrawiam.

• ewelinka223 ewelinka223

Witam
        Mam pytanie jak zaktualizować kartę graficzna i czy będzie to możliwe jeżeli ja mam;
        NVIDIA GeForce4 MX440 with AGP8X..
        Czy można ją zaktualizować(i jak to się robi) abym mogła gra w grę The Sims 3. Bo wyskakuje mi tu taki błąd:

Nie udało się uruchomić gry.
        Stosowana karta grafiki nie obsługuje funkcji Shader przynajmniej w wersji Model 2.
        Zaktualizuj swoją kartę.

Jak ją zaktualizować i czy jest to możliwe...?
        Proszę o jak najszybsza odpowiedź..;)

• borcz666 borcz666

Już spieszę z szybką odpowiedzią, ale po kolei:
          "aktualizacja karty" wiąże się z jej wymianą na nową ew. aktualizacją sterowników, które można pobrać tu: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl , wybierasz swój model karty itp. ale w twoim przypadku niestety konieczna jest wymiana karty(obecna obsługuje SM jedynie w wersji 1.3)

• kingaklep kingaklep

prosze. mam problem z simsami 3. wyskakuje to co u innych. i chcialabym kupic nowa karte graficzna tylko nie mam pojęcia jaką..... prosze pomoz mi. zauwazylam ze znasz sie na tym dobrze.... prosze pomocy.. czekam na pomoc pod numerem gg 6870316

• $user użytkownik usunięty

Mam pytanie i prośbę za razem. Wiem że można ściągnąć Simsy 3 z internetu
      problem w tymm że nie wiem skąd i jak znaleść kody do istalacji i żeby
      dziaało musi byc tez jakis program. Miałam zaistalowane niestety nie
      działają bo coś się wykasowało. Proszę o pomoc. Gdzie moge ściągmnąć i
      jakies instrukcje by działały . Góry dziękuje.

• annya8 annya8

Może spróbuj sprawdzić, czy Twoja karta jest na liście obsługiwanych przez grę kart graficznych - jeśli jest, to może po prostu wystarczy, jeśli zaktualizujesz sterowniki? Powodzenia:)

• Weroona_ Weroona_

Tak, już też o tym myślałam. Gra jak najbardziej obsługuje Nvidie. I gdy weszłam na stronę Nvidia, żeby pobrać sterowniki nastąpiło tak jakby sprawdzanie obecnych . I po chwili wyskoczyło, że wcale nie muszę pobierać nowych, bo mam już zainstalowane najnowsze !
      Niektórzy moi znajomi mówią, żeby wymienić kartę ... orientuje się ktoś może jaka jest najlepsza i w jakich cenach one są? ;]

• borcz666 borcz666

Oto karty graficzne GeForce, ktore obsluguja Shader Model w wersji 3.0:
        GeForce 6xxx/7xxx (dla DX9.0c)
        SM w wersji 4.0:
        Geforce 8xxx/9xxx/GTX2xx (dla DX10)

Gdzie xxx to numery modeli np. 6600,6800 itp.
        Oczywiscie im wiekszy numer modelu tym i wyzsza jego cena, jesli masz ktorys z powyzej wymienionych modeli, a gra nie dziala oznaczaloby to, ze problem nie tkwi w karcie lecz w jej sterownikach ew. w ustawieniach Nvidia.
        Jesli mam ci polecic jakas karte, ktora w stosunku jakosc/cena wypada dosc bardzo przyzwoicie i spelnia wszystkie standardy to moze: Palit GeForce 9600 GT w cenie okolo 370zl.
        Pamietaj zeby przed kupnem karty graficznej sprawdzic czy jest ona zgodna z twoja plyta glowna tj jakie ma wejscie DDR.
        Pozdrawiam i zycze powodzenia wrazie jakis pytan lub nie jasnosci pisz chcetnie sprobuje pomoc.

• borcz666 borcz666

A jeszcze jedno fakt, ze The Sims 3 obsluguje Nvidie nie oznacza, ze twoj mpdel jest obslugiwany, sprawdz jaka masz karte, a pozniej odszukaj plik README w katalogu z zainstalowana gra tam w naglowku Wymagania systemowe(lub cos w tym stylu) beda wymienione modele kart, ktore dzialaja z gra.
          PS. plik README czesto otwiera sie w notatniku zaraz po instalacji gry.
          Pozdrawiam!

• patulkaa3 patulkaa3

a jak sprawdzic jaka mam karte graficzna i czy moja karta obsluguje gre the sims 3? Bo ja wlasnie tez mam ten problem z karta graficzna i nie moge grac w sismy 3.;(

• borcz666 borcz666

Ech.. użytkownicy takich gier jak Simsy zawsze mają problemy z obsługą komputera ;P
              Pierwszy pomysł jaki przyszedł mi do głowy to: klikasz na menu start czyli w lewym dolnym rogu paska zadań, rozwijasz go tam znajdziesz ikonę mój komputer klikasz na nią prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcje właściwości. Następnie odszukujesz zakładkę sprzęt, a z tamtad wybierasz Menadżer urządzeń, w pojawiającym oknie wybierz Karta graficzna i po kliknięciu tam wyświetli ci się model twojej karty.

Jak sprawdzisz napisz jaką masz kartę, a ja ci już powiem czy obsługuje ona Shader Model w wersji 2.0 czyli tej którą wymagają The Sims 3.
              Pozdrawiam!

• patulkaa3 patulkaa3

wiec tak pisze mi, ze mam karte : NVIDIA GeForce4 MX 440
                simsy obsluguja ta karte graficzna ?
                ` pozdrawiam ;-)) i dzieki za pomoc ;*

• borcz666 borcz666

Niestety twoja karta obsługuje wersje Shader Model 1.3 czyli nie spełniająca wymagań gry(Simsy wymagają 2.0)

Jeśli bardzo chcesz zagrać musisz zainwestować w nową kartę najsłabsza(co za tym idzie najtańsza) spełniająca wymagania gry to chyba GeForce FX 5900.

• zanazytna zanazytna

A ja mam kartę NVIDIA GeForce2 MX 100/200, mógłbyś sprawdzić czy będą działały? z góry dziękuje

• pawel_t95 pawel_t95

Borcz666 - JAK SIĘ NIE ZNASZ TO SIĘ NIE ODZYWAJ !!! GEFORCE 4MX NIE OBSŁUGUJE SHADERÓW !!! PO DRUGIE KARTA GEFORCE 6600 NIE KOSZTUJE 180zł ;/ !!! NIE ZNASZ SIĘ W OGÓLE NA KOMPACH !! NABIJASZS TYLKO WYPOWIEDZI. WON Z FORUM!!!

Dziewczyny tu macie wymagania:
                    Minimalne :
                    - procesor Pentium IV 2.0 GHz / Athlon XP 2000+
                    - 1 GB pamięci RAM
                    - karta graficzna 128 MB (GeForce FX 5900 / Radeon 9500)

( wymaganie dotyczą komputerów stacjonarnych )
                    Wiem, że większość z dziewczyn nie wie o co chodzi, ale to bardzo proste:
                    Jeśli macie jakiegoś np. Geforce'a 2, 4 lub np. Radeona 8500, 9200, 9250 to wam nie zadziałają TS3

OBSŁUGIWANE KARTY GRAFICZNE
                    Seria NVIDIA GeForce
                    FX 5900, FX 5950
                    6200, 6500, 6600, 6800
                    7200, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950
                    8400, 8500, 8600, 8800
                    9600, 9800, GTX 260, GTX 280
                    Seria ATI Radeon™
                    9500, 9600, 9800
                    X300, X600, X700, X800, X850
                    X1300, X1600, X1800, X1900, X1950
                    2400, 2600, 2900
                    3450, 3650, 3850, 3870
                    4850, 4870
                    Intel® Extreme Graphics
                    Seria GMA X3x00

• borcz666 borcz666

WTF!!!
                      Nie wiem czy to przez napiecie przed miesiaczkowe jestes taka nadpobudliwa. ALE GEFORCE 6600 MOZNA KUPIC DO 200ZL http://kdo.pl/product_info.php?products_id=40471 (chyba ze spreparowałem tego linka)

Jestem godny podziwu, że byłaś w stanie samodzielnie BEZ NICZYJEJ pomocy skopiowac z pliku README wymagania sprzetowe Simsow, coz moge wiecej powiedziec wielki szacun <brawa bodziwu>, ale musisz wiedziec, ze to nie czyni cie znawca sprzetu PC, niestety, umiejetnosc posługiwania sie takimi hasłami komputer stacjonarny nie wystarczy !!

Faktycznie Geforce 4MX obsługuje jedynie T&L moj błąd zapomniałem, o niechlubnej ułomności tego GeForcea i pomylilem go z poprzednia wersja Ti, ktora obsługiwała wersje SM 1.3.

• borcz666 borcz666

sprostowanie okreslam cie mianem płci żenskiej bo zachowujesz sie jak cipa, to tak na wszelki wypadek jakbys mie zrozumial ironi.

• ola_c1 ola_c1

Proszę, czy ktoś mógłby mi powiedziec czy karta ATI Radeon 2100 obsługuje ten Sheader Model 2.0?
                    Bardzo proszę o odpowiedź.

• ola3060 ola3060

ja mam intel(r)82815 GRAPHICS CONTROLLER
                (MICROSOFT CORPORATION) TO CO MAM zrobic prosze o jak najszybszą odpowiedz:)

• patrysia17x patrysia17x

witaj, mam pytanie skoro mój radeon 900 nie odtwarza funkcji SHADER, to jaką kartę proponujesz mi zakupić-w jakiejś przystępnej cenie oczywiście??
          i z czym wiąże się wymiana tej karty ?
          z góry dziękuję ;)

• borcz666 borcz666

Tak więc GeForce 6600(wiecznie żywy :P) w cenie okolo 180 zl
            http://kdo.pl/product_info.php?products_id=40471

Wymina karty: sprawdzasz jaką masz płytę główną(jest to o tyle istotne, że są różne wejścia DDR) możesz to zrobić np. za pomocą tego programu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&Evere...
            Wyciągasz starą karte, podłączasz nowa, instalujesz nowe sterowniki nVIDIA i możesz grać.

tak na szybko napisałem tego posta, jak masz konkretne pytania to pissz.
            Pozdrawiam!

• maciekkosz maciekkosz

PROSZĘ O POMOC!
    mam problem w zrozumieniu komunikatu:
    ZAKTUALIZUJ swoja karte- co to znaczy ,gdzie mam ja zaktualizować.

• borcz666 borcz666

Pewnie nie takiej odpowiedzi oczekujesz ale ten komunikat oznacza, że niestety najwyższy czas zainwestować w nową kartę graficzną :p. Do gry w Simsy 3 niezbedna jest karta obsługująca Shader Model w wersji 2.0.
      Zeby rozwiać wszelkie wątpliwości podaj mi nazwę(model)swojej karty graficznej wtedy powiem ci jaką wersję SM obsługuje, jeśli spełnia wymagania gry możliwe, że wystarczy zainstalować nowe sterowniki.

• maciekkosz maciekkosz

Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller-Model karty graficznej

• borcz666 borcz666

Nie jestem pewien jaką wersje shaderów obsługuje twoja karta ale jestem niemal pewien, że nie udźwignąć wymagań Simsów. Przypuszczam, że twoja karta(ze względu na nietypową nazwę)jest zintegrowana z płytą główną w takich przypadkach jej parametry są naprawdę niskie, wiec przykro mi chcesz zagrać w simsy musisz zainwestować w nową kartę.
          Pozdrawiam!

• AdziuChna__xD AdziuChna__xD

Mam problem z kartą graficzną ,i nie potrafię uruchomic gry tht sims 3. Za każdym razem pojawia się komunikat:
    Nie udało się uruchomic gry.
    Urządzenie 0 nie mogło uruchomic tego tytułu.
    Stosowana karta grafiki nie obsługuje funkcji Shader przynajmniej w
    wersji Model 2.
    Zaktualizuj swoją kartę.
    Proszę o pomoc, bo zupełnie nie wiem o co z tym chodzi!!!

• borcz666 borcz666

jw jw jw jw
      Podaj mi model swojej kart wtedy powiem ci czy obsługuje ona SM w wersji 2.0 która jest wymagana do gry w Simsy.

• aredbull aredbull

Moja karta to :
        NVIDIA GeForce FX 5600XT

Mógłbyś sprawdzić czy działa na niej wersja 2.0 ?

Proszę :)

• borcz666 borcz666

Twoja karta obsługuje SM w wersji 2.0 więc powinnaś w Simsy zagrać, a co masz jakieś problemy? Czy po prostu upewniasz się przed kupnem gry czy będzie działac na twoim sprzęcie.

• Kali_ Kali_

Ja mam kartę Radeon 9000 będzie działało czy jakieś sterowniki. Mam ten sam problem co kolega co założył temat.

• Kali_ Kali_

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!
              ...
              ...
              ...

• borcz666 borcz666

Twój Radeon obsługuje shadery zaledwie w wersji 1.4 wiec musisz kupić nową kartę jeśli chcesz grać w Simsy.
              PS. Czemu ludzie nie sprawdzają wymagań gry przed jej kupnem/instalacją ??!!

• Weroona_ Weroona_

Dziękuję, baardzo mi pomogłeś. Faktycznie trzeba było wymienic kartę ;)
                Naszczęście mój znajomy, któremu wcześniej spalił się komp dał mi tę kartę ;)
                Gra dziala, ale .. tnie się. Kolega powiedział, że za mało pamięci RAM ;]
                Chyba nigdy nie zagram w TS3 :D
                jeszcze raz dziękuję !

• Alice14 Alice14

Ja mam: RADEON 9200 LE SEC Family. Również proszę o odp. czy nadaje się ona do gry w TS3 czy nic z tego. Z góry dzięki. ; ))

• era era

Z taką kartą, to sobie pograsz. Ale w bierki.

Najlepiej po prostu zainwestować w nową.

• bara_2 bara_2

A ja mam inny problem. Po wejsciu juz w Simsy 3 gdy wchodze w miasteczko moj komputer za kazdym razem siereseruje.Mam ogrom pamieci na dysku, w ogole moj komputer spelnia wszystkie wymagania. Nie wiem co sie dzieje. Prosze o pomoc.

• patrysia17x patrysia17x

hej, słuchajcie jaką kartę mam zzakupić zeby simsy 3 działały?
          obecnie mam radeon 9000.
          proszę o propozucję w rozsądnych cenach.
          i o to zeby właśnie miały te 2.0 i odtwarzały funkcję SHADER.
          z góry dziękuję ;)

• borcz666 borcz666

chyba mozliwie najtansza karta obsługująca SM 3.0

http://kdo.pl/product_info.php?products_id=40471

• anpy anpy

aby móc obejrzec (bo nie zagrac gdyz gra bedzie sie bardzo bardzo ciela) co jest w srodku.. tzn. obczaic miasto itp. da rade włączyć simsy nawet z karta grafiki ktora jest za stara. A wiec.... sciagamy plik ''The Sims 3 Unsupported Video & Graphics Crack'' ---->google i wszystko jasne ;)

nastepnie pliki z tego folderu ktory pobieramy przekopiowujemy do ElectronicArts-->thesims3-->game-->bin

i gra na bank powinna pojsc.. ja tak zrobilam choc mam RADKA 9250 i chodzi ;) tylko ze tak wolno ze nie w sposob grac.. ewentualnie mozliwe jest stworzenie postaci..przy dobrych wiatrach ;)

pozdrawiam ;)
              w razie pytan ..pisac:)

• era era

Apgrejdować kompa pod Simsy, mając jeszcze slot AGP i pewnie Socket A...

Dżizas, dziewczyny, wiem, że większość z was nie wie o czym piszę, ale po prostu zainwestujcie w nowe kompy jeśli wam śmieszne Simsy nie śmigają.
                A dostać obecnie dobrego kompa, to kwestia kilkuset złotych.

• Peacock Peacock

Cóż, pewnie tez nie popiszę się wiedzą ale mam pytanie. Posiadma karte graficzną Radeon 9000 i doskonale zdaję sobie sprawę, że simy na niej nie odpalą. Czy istnieje możliwośc jakiejś aktualizacji pixel shadera (ma byc przynajmniej 2.0 a ja niestety mam 1.1 :/)
                  byłaqbym wdzieczna za odpowiedź ;)

• borcz666 borcz666

Niestety nie ma takiej możliwości, możesz spróbować oszukać system sposobem jaki przedstawiła anpy w swoim poście powyżej ale (jak sama zdążyła zauważyć) próbując wyciągnąć coś ze średniej klasy karty (a wręcz nie spełniającej już dzisiejszych standardów) możesz liczyć raczej na mierne efekty(tj nie masz się co spodziewać dobrej płynności gry).
                    Pozdrawiam i życze udanego zakupu nowej karty :P

• Peacock Peacock

ha raczej poczekam na nowy komputer :)
                      dzięki za odp, tego sie spodziewałam niestety, moja karta to staruszek.
                      Spróbuję instalacji na laptopie którego karta graficzna nazywa się: Intel Graphics Media Accelerator 950 do 128MB (w opisie karty nadmieniono że obsługuje shader 2.0)
                      widziałam to w wymaganiach sprzętowych ale nadal nie mam pewności czy gra zadziała, ponieważ czytałam kiedyś, że w thinkpadach t60 występuja problemy z grafiką 3D, a komputer często łapie zwiechy
                      (wstyd sie przyznać, ale tego laptopa nie da sie zresetrować, bo nieszcześnik nie posiada klawisza resetu :D).

• pati2208 pati2208

ATI MOBILITY RADEON 7500

da rade czy nie? prosze o szybka odp ;)

• anpy anpy

niestety twoja karta graficzna nie obsługuje pixel shader 2.0.
                          łatwo się domyśleć;) 9000 nie ma, to 7500 tez nie.

• Tinn__ Tinn__

hejj, mam pytanie.

Wyświetla mi sie taki sam komunikat jak autorce. Niestety nie znam sie najlepiej na takich technicznych sprawach i mam pytanie. Moja karta graficzna to NVIDIA GeForce4 MX 4000. Przynajmniej tak mi pisze.Powinnam wymienić kartę czy coś zaktualizować, czy co zrobić? Jesli miałabym wymienić tę kartę moglibyście mi jakieś polecić.Z góry dziękii ;*

• borcz666 borcz666

Niestety musisz wymienić kartę.
                              Może określ się najpierw ile chcesz przeznaczyć na nową kartę.
                              No i tak szczerze to najlepiej upgradeować cały sprzęt, połączenie dobrej karty graficznej z pozostałymi komponentami(procesor, RAM, nawet twoja obecna płyta główna może mieć inny slot DDR itp.)co prawda umożliwi ci uruchomienie gry ale jej płynność może pozostawiać wiele do życzenia.

Ale jak mam ci coś polecić to już co prawda dość starą kartę ale w miarę przystępnej cenie:
                              http://www.ceneo.pl/89923?gclid=CKzi4o7wpZsCFcIWzAod9UXu0Q

• malenka_trolica malenka_trolica

Drogi Borcz666 widze ze jestes tu ekspertem wiec prosze o pomoc. Mam karte Radeon 9600(wiem, ze sie nadaje do Simsow) ale prosze o linka z najnowszymi badz najlepszymi sterownikami(czytalam ze te najnowsze sterowniki nie sa takie super jak te troche starsze wersje) co by mi te moje Simy nie byly takie rozpikselowane.
    Z gory dziekuje za pomoc.
    Pozdrawiam

• anpy anpy

Przepraszam że wtrącę tu coś od siebie mam nadzieję ze nikt nie ma mi tego za zle ;)
      a więc: wydaje mi się ze nie ma tu znaczenia jakie sterowniki pobierzesz. Nie zmienią one ci prawie wydajności gry gdyż i tak twoja karta spelnia wymagania. Ja osobiście polecam OMEGI. Najlepsze sterowniki do ATI.

co rozumiesz w slowie 'rozpikselowane' nie do konca tu rozumiem. ;)
      Pozdrawiam.

Borcz666 -widze ze jestes tu uznawany juz za prawdziwego ekserta.
      Podziwiam za opanowanie i cierpliwość na tym watku ;)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: