Najlepsze horrory wszechczasów.

ostatnia wypowiedź: szmyrgiel
Wolfgang_Amadeusz_Mozart Wolfgang_Amadeusz_Mozart

Cześć to znów ja! Chciałbym wiedzieć jakie waszym zdaniem są najlepsze horrory wszechczasów? Moje typy to:
1) Dracula Francisa Forda Coppoli
2) Piątek 13
3) Koszmar z ulicy wiązów
4) Egzorcysta
5) Egzorcyzmy Emilie Rosse
6) Obcy
7) Predator
8) Freddy kontra Jason
9) The Blair Witch Project
10) Krzyk trylogia

• drewnikocur_2 drewnikocur_2

Dodałabym do tej listy jeszcze "IT" na podstawie powieści S. Kinga, nie jest może najbardziej przerażającym, ale mam do tego filmu sentyment.

A moim naj jest jednak "Milczenie owiec" nie wiem czy to horror, ale dla mnie tak:)

• Anza Anza

Zdecydowanie dodałabym jeszcze Lśnienie.
    To dopiero film...

• kropas21 kropas21

Jakie "Lśnienie" , "Obcy", "Milczenie owiec"? !!!! Są to dobre filmy a "Milczenie owiec" wręcz wspaniały, ale nic z kategorią horror nie mają wspólnego !!
      Reszty postów nie czytam.. myślałem, że będą tu wypowiedzi konkretne na temat horrorów..
      Czytajcie tematy wątków ze zrozumieniem, zanim coś napiszecie ludziska.. serwus

• slimshady_353 slimshady_353

No dokładni kropas masz racje. niech ludzie czytają !!!!!! bo w świecie filmowym to kpina co sie tu pisze

• Detoksynator Detoksynator

Co, może Lśnienie to nie jest horror hmy?

• Rockman92 Rockman92

jak dla ciebie "OBCY" nie jest horrorem to znasz się na filmach jak świnia na operze, sorry. OBCY widnieje chyba w każdym zestawieniu horrorów wszechczasów np tutaj http://www.best-horror-movies.com/top-100-horror-movies i w wielu innych rankingach. Pomyśl zanim chcesz zabłysnąć.

• kczekanska kczekanska

Zgadzam się z wypowiedziami wyżej! Stare ale na serio dobre. Ciekawa fabuła i wzrok z ekranu sprawia ciarki na ciele ^^

• Krecika Krecika

No Lśnienie to suuper film:) a tak pozatym z horrorów lubię Omena, ale oczywiście tego starego i Dziecko Rosemary

• Dante_22 Dante_22

Dla mnie numer 1 to japońska wersja Klątwy , 2- Obcy vs Predator

• Kwic Kwic

The Ring (USA)

• HerrFaustus HerrFaustus

"Egzorcyzmy..." to dramat, nie horror, "Draculę" raczej bym nazwał filmem fantastycznym, bo co jak co, ale elementów horroru jest tam mało. To, że występują tam wampiry to nie znaczy, że od razu horror.

• LordRahl LordRahl

Horror to tylko jedno z odgałęzień fantastyki, a mroczny klimat i dążenie do wywołania strachu u odbiorcy na pewno robią z "Draculi" horror.

• Wolfgang_Amadeusz_Mozart Wolfgang_Amadeusz_Mozart

Drogi Faustusie niestety jesteś w błędzie! "Egzorcyzmy Emillie Rose" to horror, owszem opowiada historię prawdziwą, co jest cechą dramatu, lecz nawet krytycy filmowi mówią, że to horror, a oni się chyba znają lepiej :) Jeśli chodzi o "Draculę" Francisa Forda Coppoli to niestety jest to również horror! Książka napisana przez Brama Stokera też jest horrorem! I proszę na przyszłość nie pisz takich rzeczy!

• Dante_22 Dante_22

Najlepsze są azjatyckie horrory najlepiej z małymi dziewczynkami z czarnymi
      włosami.Zawsze mnie przerażały.

• $user użytkownik usunięty

"Przyjaciele wesołego diabła" i "Bliskie spotkania z wesołym diabłem."
        Naprawdę straszne,boję się tego do dziś."Jak kudłaty durnowaty nie wiedziałem co to taty!!!!!"

A tak wogóle dla doroslych to:
        1.Omen [trylogia]
        2.Koszmar z Ulicy Wiązów
        3.Teksańska Masakra...
        Narazie!
        Strachy na Lachy

• Mitzi_Caspar Mitzi_Caspar

Dla dorosłych, że takie przerażające?

Co diabeł?
            Nie to był film dla dzieci ale muzyka była jak z horroru i diabeł był straszny jak cholera!Ja się bałem i z tego co czytałem większość forumowiczów też.

Nie...chodzi mi o Omen, Masakrę i Koszmar. Omen się dobrze oglądalo, świetny horror, ale bez strachu. Koszmar to już żadnego strachu, a Masakra...no tu, przyznam że nie przyjemne, ale mam 16 lat i te pozostale raczej nie wywarły na mnie "straszącego" wrażenia...

a Diabła kiedyś oglądalam :D
              Mialam po nim niemile uczucia :D

Jak pierwszy raz oglądałem Omen to się bałem bo muzyka była zabójcza.

Bo przyznam, że I Omen był dość..."mocny".
                  I ta muzyka świetna, to fakt. Wywoływała dreszcze.

Za to w III Omenie dobrze wyglądał Sam Neiil...:D
                  Ale to tak na marginesie.

No gdyby nie Niel to by było po Omenie
                    Pozdro!

Niell uratował Omen 3 bo bez niego by był słaby.
                    A remake tragedia zrobiony dla kasy
                    Pozdro!

Tak, zgadzam się.
                      I ostrzegam: nie oglądajcie Omen IV: przebudzenie!

Do mojej wspaniałej 10 dołączam jeszcze kilka tytułów, które warto obejrzeć!
    1) Czerwona Róża
    2) Lśnienie
    3) Piła (wszystkie części)
    4) Hostel
    5) Martwy krzyk
    6) W mroku zła
    7) Kostnica
    8) Pogłos
    9) Mistrzowie horroru
    10) Van Helsing - nie jest to horror, ale jest wart uwagi!

Krytycy zazwyczaj gówno się znają, o czym również świadczy to, że nazwali "Wywiad z wampirem" horrorem. I będę pisać dalej takie rzeczy, bo widzę, że wy wszystko co ma mroczny klimat kwalifikujecie do horrorów, nawet "Piłę" do cholery, która jest thrillerem. A "Dracula" to film fantastyczny, poza klimatem nie ma nic z horroru. I nie broń się tutaj książką, bo książka "Wampir Lestat" jest dramatem, a z filmu zrobili głupią rąbankę. I do cholery "Hostel" to jest zwykły gore, nie żaden horror. Może "Nawiedzony dwór" też nazwiesz horrorem?

Faustus powiem Ci coś to Ty gówno wiesz i gówno się znasz! Skoro taki z Ciebie kozak to dlaczego nie powiesz tego publicznie? I nie powiesz, że krytycy gówno wiedzą? Przykro mi ale nie masz racji! To ja ją mam! Z Ciebie taki znawca i krytyk, jak ze mnie baletnica!

Ja pierdzielę, ale Ty jesteś głupi, nabierz więcej dystansu do siebie! Jak na razie widzę, że Ty się na niczym nie znasz, bo jeśli w jakimś filmie jest wampir/duch/etc. to od razu wg Ciebie jest to horror. I wybacz, ale racji nie masz. I z "Draculi" czy "Piły" jest taki horror, jak z "American Pie" błyskotliwa komedia.

• LordRahl LordRahl

"Dracula" jest horrorem, jeśli Ciebie nie przestraszył to nie znaczy, że nie przestraszył innych ludzi. Horror i thriller różni to, że w jednym są elementy nadnaturalne, a w drugim nie. Piła faktycznie jest thrillerem gore.

• CzarodziejkaGore CzarodziejkaGore

"Hostel zwykły gore, a nie żaden horror"
        Owszem, gore i to kiepskie ... ale Gore to własnie podgatunek horroru ...
        Ktoś tu się słabo orientuje

• pati1518 pati1518

Moim ulubionym horrorem jest:
    Wywiad z wampirem
    Podobały mi się jeszcze:
    Piła 1,2,3
    Królowa potępionych ,
    Klątwa,
    the ring,
    13 duchów,
    wzgórza maja oczy 1,2,
    jest ich jeszcze, ale na razie sobie nie przypominam:)

• Dante_22 Dante_22

masz podobny gust do mojego, dobre zestawienie.

• Angelizer Angelizer

Ja się zgadzam z Faustusem, nie mam pojęcia co jest horrorowego w takiej "Pile" :| "Lśnienie" owszem, "Inni" owszem, "The Ring" owszem, mimo, że jest to gówno, ale do cholery "Piła", która jest thrillerem, czy "Dracula", który jest dramatem, którego głównym wątkiem jest miłość, a nie straszenie? Mozart, idiota z Ciebie!

Angelizer nie powiem, kto tu jest idiotą frajerze!! Faustus też nie jest lepszy, poza tym ja nie twierdzę, że każdy film, w którym jest duch, czy wampir to horror!

Canibal Holocaust i Canibal Ferox to legendarne fimy gore.

Tak wynika z Twoich postów, a Ty chociaż mógłbyś wymienić argumenty, dzięki którym twierdzisz inaczej, bo na razie widzę, że ich nie masz lub są tak super ściśle tajne, że ich nie napiszesz.

• pzYcO pzYcO

na pewno z tej listy odpada-w moim mniemaniu- obcy, predator i krzyk, to sa thrillery a nie horrory, jesli chodzi o moje typy to sa to:
    1. Egzorcysta
    2. Omen
    3. Poltergaist
    4. Lsnienie ( rez. Stanley Kubrick)
    5. Dracula Coppoli
    6. Dziecko Rosemary
    7. Misery
    8. Harry Angel
    9. Ptaki
    10. Armia ciemnosci 3

Stare ale dobre i w sumie najlepsze w/g mnie

• tehr2d2 tehr2d2

1.Roman Giertych jako minister edukacji narodowej.

• robert_28 robert_28

Przesada. Hall jest znacznie gorsza. Łybackiej to nawet nie wspomnę, bo nie warto.

• Jewel_B Jewel_B

Dla mnie najstraszniejszy hmm.. napewno krąg,klątwa,telefon[of course japońskie wersje] moze yć też koszmar z ulicy wiązów Pzdr.

• a_p_l_e_irc a_p_l_e_irc

Wczoraj oglądałam horror "Mirrors" i gorąco polecam.

• Knuckles Knuckles

"Hellraiser". Zdecydowanie.

1. Dziecko Rosemary
    2. Omen
    3. Ptaki
    .

• Shiloh Shiloh

1.Halloween
      2.Próba sił
      3.Lśnienie
      4.Dzieci kukurydzy
      5.Nawiedzony dom
      6.Teksaska masakra piłą łańcuchową
      7.Egzorcysta
      8.Omen
      9.The Beyond
      10.Suspiria

• felix_cat felix_cat

najlepsze horrory to takie które oddziałowywują na psychice np.
    - milczenie owiec
    - hannibal
    - czerwony smok
    - 6 zmysł

te wszystkie inne makabryczne filmy są często denne

Moja lista wygląda tak
    1.Suicide Club- japoński horror o niebanalnej fabule
    2.Shutter
    3.Solstice
    4.Shrooms
    5.The Hamiltons
    Nigdy natomiast nie miałam odwagi obejrzeć filmu Snuff 102 , robiłam do niego kilka podchodów, ale po pierwszej scenie wyłączałam.

• King14Trails King14Trails

matko czy masz naprawde tak nasrano we lbie zeby odswierzac kolejny " najstraszniejszy horror" ;/

Ja nasrano? Moze i tak, ale fleksji i interpuncji to mogłabyś się ode mnie uczyć.

• King14Trails King14Trails

jak cos to "moglbys"

• euz54_outlaw euz54_outlaw

Geez, co na tej liście robi Freedy vs Jason ? przecież to totalnie ścierwo i z całej serii o Jasonie, tylko Jason X był gorszy . A Predator to w moim mniemaniu nawet nie jest horror, tylko film akcji z elementami SciFi.
    Moja lista 10) najlepszych horrorów przedstawiała by się tak:

1)Psycho (1960)
    2)The Fog (1980)
    3)Texas Chain Saw Massacre (1974)
    4)Omen (1974)
    5)House By The Cemetery (1981)
    6)Candyman (1992)
    7)Shutter (2004)
    8)Dead End (2003)
    9)Exorcist (1973)
    10)Mirage (1990)

Zgłoś nadużycie