Najlpszy film o zombie???

ostatnia wypowiedź: mariol250
Pan_Nawrocki Pan_Nawrocki

Jakie są wg Was najlepsze filmy o zombie????

• Falszywy_Prorok Falszywy_Prorok

"Scooby Doo na wyspie Zombie" naprawde powala

http://www.filmweb.pl/f31891/Scooby+Doo++Na+wyspie+Zombie,19...

• vandal1 vandal1

oglądałem ijestem pod sporym wrarzeniem (simiech)

• $user użytkownik usunięty

Noc (1968)
    Świt (1978)
    Noc (1990)
    Dzień (1985)
    Świt (2004)
    28 dni (2002)
    28 tygodni (2007)
    Powrót (1985)

• $user użytkownik usunięty

no i oczywiście Wysyp (2004) :D

• Pan_Nawrocki Pan_Nawrocki

No i może "Jestem Legendą"?. Chociaż temu bliżej do sci-fi.

• Redox Redox
          • BRAK_UZYTKOWNIKA BRAK_UZYTKOWNIKA

Jest tylko jeden znośny film o zombie.
            "Jestem Legendą", można jeszcze ewentualnie obejrzeć "Resident Evil" (ale tylko pierwszą część)

Reszta filmów o zombie to totalne gnioty 1/10, które nigdy nie powinny powstać*

*z tych co widziałem, ale wątpię żebym przeoczył coś wartego uwagi.

• _suspect_ _suspect_

Ty chyba żartujesz?! "Noc żywych trupów" nazywasz gniotem, wychwalając "Resident Evil" i "Jestem Legendą"?!! Te filmy, przy tym pierwszym nie zasługują w ogóle na wspominke!

• _suspect_ _suspect_

No śmiechu warte!

• _suspect_ _suspect_

Całość listy Lorda Megatrona jest o stokroć bardziej godna uwagi, aniżeli te Twoje MAŁE tytuły, synek!

Spokojnie, spokojnie. Ja tam wielkim fanem tego gatunku nie jestem i z listy megatrona widziałem tylko 2 tytuły:
                    28 dni później i 28 tygodni poźniej (2/10)

Jestem legendą widziałem w kinie-może dlatego zrobił na mnie pozytywne wrazenie, choć to żadne arcydzieło. Ogólnie nie lubię filmów o zoombi bo kojarzą mi się z tandetą, poza tym uważam że filmy o zoombie/wampirach/wilkołakach/czarownicach/czarnoksięznikach /leśnych stworach/innych pieroństwach nie powinny zaliczać się do gatunku 'horror' bo nie są w ogóle straszne.

"Reszta filmów o zombie to totalne gnioty 1/10, które nigdy nie powinny powstać*

*z tych co widziałem, ale wątpię żebym przeoczył coś wartego uwagi."

Specjalnie zamieściłem taką informację aby uniknąć bulwersacji zagorzałych fanów zoombików. Nie pomogło:P
                      Coś ty ostatnio taki cięty? Ostry jak brzytwa.

1/10 to tak zgenrazliwowałem, a szczerze to tych filmów niewiele widziałem
                      Od najlepszego do najgorszego:
                      Jestem legenda (chyba 6/10)
                      Resident Evil (nie pamietam ale mniej)
                      Resident Evil 2 (coś koło 2/10)
                      Resident Evil 3 (1/10 chyba)
                      28 dni pozniej (2/10)
                      28 tygodni poxniej (2/10)
                      Świt żywych trupów (ten nowy, dawno go widzialem, nie wystawiam oceny ale wiem ze to gniot)

i to chyba wszystko...
                      Tak więc jakbym policzył średnią arytmetyczną, to byłby kiepski wynik dla gatunku (w moim przypadku)

pfff zgeneralizowałem* (3 wers ;))

• mario_suze mario_suze

Wiesz co. Z twojej listy wynika, że w ogóle nie jesteś fanem zombie. To po co się wypowiadasz na ten temat? "28 dni..." jest właśnie jednym z najlepszych, "Jestem legendą" to sf, a nie film o zombie.

• _suspect_ _suspect_

Na początek proponuję sagę Romero, z naciskiem na "Noc.."(68r), wtedy zrozumiesz, czym jest prawdziwy, arcydzielny horror! Bo zarzucenie mu nieprzynależności do gatunku jest kpiną, chłopie.

Ponadto: zombie, wilkołaki, wampiry i wszelakie potwory są ikoną horroru! Tylko trzeba sięgnąć troszkę wstecz, bo ocenianie gatunku na podstawie tak okrojonej wiedzy jest nietaktem

Tak wiem do czego zmierzasz: Nosferatu-symfonia grozy, prekursorem gatunku.
                        Wybacz, ale w moim przypadku te wyimaginowane ikony nie spelniają zamierzonego celu. Wręcz przeciwnie, w 80% przypadków patrzę na taki film z lekkim usmiechem na twarzy, chłopie:D

Wiem żeś Ty znawca w tej dziedzinie, ale jeśli o mnie chodzi (a temat pozwala na wypowiedź nieoświeconych laików^:D) preferuję horrory takie jak:
                        Szósty Zmysł, Lśnienie, Egzorcysta, Inni, The Ring. To są horrory które (moim subiektywnym zdaniem) spełniają definicję 'horroru' i się do niego śmiało mogą zaliczać, dla filmów typu 28 dni później powinni wymyśleć odłamy gatunku np. 'pseudohorror'-żeby człowiek wiedział od razu z czym ma do czynienia, bo tak może się przypadkowo nastawić na kino grozy, a otrzyma ładnie opakowanego gniota, na którym można zjeść spokojnie popkorn przy zgaszonym świetle, po czym wygodnie spać, marząc o niebieskich migdałach. Do czego zmierzam? Horrory o zoombikach są po prostu kiepskie, ogólnie. (Może są wyjątki, o których nawet nie wiem)
                        Podałeś mi przykład- może kiedyś zobaczę, może kiedyś zmienię zdanie.
                        Pozdro.

• _suspect_ _suspect_

Nie, nie..Na tej płaszczyźnie się nie dogadamy,przyjacielu:)

• lazzars lazzars

uch, z tego co mi się wydaje to wymyślili już nazwę dla takich filmów -MONSTER MOVIES

• _suspect_ _suspect_

I jeszcze to :"*z tych co widziałem, ale wątpię żebym przeoczył coś wartego uwagi. "- a jednak;)

Suspect, ty jesteś typem nietoperza, nigdy Cie nie ma w dzień, zawsze siedzisz w nocy, już wiem skąd te zamiłowania do horroru ;-)

Gramy w szachy? :D

• _suspect_ _suspect_

Och, nie, przyjacielu. Na szachy się nie piszę;)

A w Skata umiesz grać? :-) Jo je hanys ze sląska to znom zasady:P

Ewentualnie młynek, warcaby, kalambury, chińczyk, hex, piłka, kółko i krzyżyk:D

• _suspect_ _suspect_

Coś Ty taki natrętny? Mam jeszcze film do zmęczenia i rozdział do przeczytania. A, i tu mnie jeszcze uraczysz. Poza tym, nie lubię Slązaków;)

A skąd ta abominacja dla ślązaków? :(
                                Taka spokojna, wieśniacka (a zarazem górnicza) nacja!
                                Czy to mnie się też tyczy?

• _suspect_ _suspect_

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

o co chodzi?:D
                                Pocieszę Cię: bardziej czuję się Polakiem niż Ślązakiem :D

• _suspect_ _suspect_

I To Cię ratuje, zostajesz;)

Zawsze mam jakieś koło ratunkowe:D
                                A z Ciebie cięzko wydobyć jakieś informacje, może jak się z tym prześpisz to jutro coś napiszesz. Twardy orzech do zgryzienia z Ciebie, a czym starszy tym twardszą ma skorupę.

Dobra ja lece spać
                                Karaluchy pod poduchy! :D 3maj sie

• _suspect_ _suspect_

Głowa Lwa,
                                Ciało Kozła.
                                Ogon Wężą..
                                ..I serce zabójcy :)

• _suspect_ _suspect_

A teraz na temat(zombie). Polcece jednego z moich ul. użytkowników:
                                http://www.filmweb.pl/user/397181/Void.html

• robert_28 robert_28

Oj Encore, ale dałeś popis. Od Romero to wara! Dwie pierwsze części jego trylogii to więcej niż świetne horrory. I Noc (68) i Świt (78) są najlepszymi dokonaniami filmów o zombie. O lata świetlne lepsze od "Jestem Legendą" i "Resident Evil".

wolę Romero niż"Resident Evil",ale również uważam tą trylogię za dobry film o zombie, szczególnie pierwszą część."Jestem legendą"straszyło tym, że zombie walczył zaledwie jeden człowiek.To mi się najbardziej w tym filmie podobało

• robert_28 robert_28

Tylko że stwory z "Jestem Legendą" znacznie odbiegają od standartów wypracowanych przez Romero, czy potem Fulciego i Jacksona. Już średnio przypadł mi do gustu pomysł ze sprinterami-zombie z nowej wersji "Świtu żywych trupów" Snydera i "Dnia żywych trupów" Minera.

Powiem ci szczerze, że z nowej wersjii "Świtu" podobał mi się tylko wątek z tym gościem na dachu i z poakzywanie napisów na kartonach oraz sama końcówka i napisy końcowe.A co do "Jestem legendą", to w tym względzie przyznaje ci rację.

• robert_28 robert_28

Widziałem ostatnio "Diary of the Dead" Romero. Horror w starym stylu, ale za mało zombie! Trochę się tym tytułem rozczarowałem. No i polecam "Martwicę Mózgu" Jacksona. Piękny film.

• _suspect_ _suspect_

Widzisz, Robercie, co się porobiło...

Taak.ta slynna kosiarka.....Jackson wtedy miał kozacjie wizje twórczości.

A "Planet Terror" Rodriguez'a? Toż to przecież bardzo przyzwoity pastisz,z zombie w roloach głównych.

• robert_28 robert_28

Mało tego. Uważam że Rodriguez bardziej uchwycił styl filmów grind od Tarantino. Zrobił to tandetniej, bardziej kiczowato, momentami aż za bardzo. Ale tak miało być. I chwała mu za to.

Może nie lepiej od Tarantino, ale na porównywalnym poziomie, choć ob te filmy są zupełnie odmienne gatunkowo. Ale w "Planet..." czuje się ducha zombie i gore.

• robert_28 robert_28

Widzę, widzę. "Jestem Legendą" lepsze od "Nocy zywych trupów"? Mam nadzieję że Encore tylko prowokował.

Podobał mi się także "Smętarz dla zwierzaków", choć tam zombie jest jak na lekarstwo. Mimo to, chyba jeszcze zalicza się do podgatunku.

Robert czy ty w ogóle czytasz to co czytasz?
                                Przcież napisałem że nie widziałem zbyt wielu filmów o ząbikach, napisałem że reszta to gnioty, bo tak myślałem, choć najwidoczniej byłem w błedzie.

• ZgreD929 ZgreD929

Uważam, że Re1 jest lepszy od jestem legendą, szkoda tylko, że pozostałe części tak słabo.

• martinos1985 martinos1985

z kim sie na rozumy pozamieniales??? haha

• hazoombi hazoombi

A zoombieland ?

• Klarens Klarens

http://www.filmweb.pl/f219977/Fido,2006

Słyszałem o tym kiedyś, gdzieś moja siostra ma to chyba na dvd, mówiła, że fajne, może sobie kiedyś obejrzę. Jakieś jeszcze znasz???

Coś tak umilkli,aaa??? Chyba jest jeszcze sporo tytułów, które są godne uwagi???

• _suspect_ _suspect_

Dorzucam [REC], z nowości, ten jest genialny!

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: