Wizje przyszłości ziemi // Koniec świata // III Wojna Światowa // Obce cywilizacje // rok 2012 // itp.

ostatnia wypowiedź: BlackForrester
BRAK_UZYTKOWNIKA BRAK_UZYTKOWNIKA

Tutaj możecie pofantazjować i się wyszaleć. Możecie przedstawić własny scenariusz dotyczący przyszłosci naszej planety. Może zrobi się ciekawa dyskusja, ale tym razem mam zamiar być obserwatorem (przynajmniej przed 1 postem:P)

• BRAK_UZYTKOWNIKA BRAK_UZYTKOWNIKA

No i temat z którego mogła być ciekawa dyskusja - spadł niezauwazony.

Za to w top utrzymują się 2 tematy filozoficzne, które tak naprawdę są o niczym, oraz 2 o dowcipach - tych żenujących i nieżenujących.

Najwyżej sam bedę sobie odświeżał ;) Może w koncu ktos wpadnie na to żeby napisac cos ciekawego.

• elegancko_ elegancko_

bo tutaj jest jak jest. po prostu.

• Keodred Keodred

Żeby temat Ci nie upadł, napiszę takie moje spekulacje - Kiedyś w jakichś wiadomościach podawali ranking państw, które wydały najwięcej na uzbrojenie armii, bodaj w zeszłym roku. Zadziwiające jest, ile kasy na to przeznacza USA, chociaż chyba mają świadomość, że za kilkanaście lat (niektórzy mówią o 2018, inni o 2050) na świecie zabraknie benzyny, ropy i całego tego dobrodziejstwa i wszystkie współczesne pojazdy trafi szlag. Moim zdaniem USA szykuje się na kolejne zabawy w stylu "Inwazja na Irak", żeby pod sam koniec wydobywania ropy mieć na nią wyłączność. A ropa, wiadomo, każdego szejka skusi, Dżihad gotowy, więc konflikt murowany :P To takie moje smęty odnośnie przyszłości :P

Bardzo dobre przymyślenia, no to teraz czas na mnie. Hmmm co by wam tu powiedzieć...

USA to wredny kraj-bardzo wredny, miły tylko na pokaz. Ostatnio bardzo manipuluje światem, nie tylko wymuszona wojna w Afganistanie i Iraku są tego dowodem (tu kazdy głupi wie że chodziło o ropę i ten głupi kraj znów wiele zarobił, ale własnie-tu jest retoryczne pytanie-czy jest ktoś kto sprzeciwi się temu mocarstwu-mam na mysli nowinki techniczne które posiada i ogólnie uzbrojenie, kosztem wywołania wojny nuklearnej prowadzącej do zagłady Ziemi) Uważam że atak na WTC był upozorowany przez Amerykanów-tak jest. Może i pomogła w tym trochę Al-Kaida... Najwiekszym tego dowodem jest to że w Pentagon nigdy nie uderzyl samolot- tylko pocisk który zrobił dziure 5 metrów na 5 metrów. Są na to dowody- nie znaleziono nigdy szczątków samolotu, zreszta po uderzeniu Boinga nie byłoby połowy Pentagonu.
      Samoloty które uderzyły w WTC w czasie prawdziwego ataku również zostałyby zestrzelone. To działo się w Nowym Jorku-najwiekszym miescie swiata, gdzie z pewnoscia jest kilkaset radarów roznego typu przeznaczonych do roznych funkcji. Gdy samolot zbacza z kursu od razu odpowiednie władze zostają poinformowane bo kazdy samolot ma swój kurs a kursy widać na radarach w wieży lotniczej na kazdym lotnisku. Tak więc zamach na WTC zrobili na 99% amerykanie.

Kolejna sprawa: Amerykanie prawdopodobnie upozorowali lądowanie na księzycu-wskazuje na to nakrecony na makiecie filmik na którym powiewa flaga amerykanska. Przypominam ze na ksiezycu nie ma atmosfery i wszelkie ruchy powietrza są tam wykluczone-jest próżnia. Kolejnym dowodem jest tranmisja na cały swiat na zywo!! Prosto z księżyca! Smile Zwarzcie na to które to były lata;-) Poza tym oni sami nie wiedzieli co tam spotkają. I tym sposobem amerykanie (głupi ale zaawansowany technicznie naród) wygral zimną wojne z Rosją a Rosjanie uwierzyli i wyladowali na ksiezycu 10 lat pozniej dopiero (i to prawdopodobnie bylo to pierwsze lądowanie)

W USA jest takze NASA oraz strefa 51. Wiele im zawdzieczamy...niewiedzy.
      Wszystko ukrywają. Zreszta nie tylko oni, Watykan również wiele ukrywa i a na dodatek złego w Bilbi maczał nie raz palce, na przestrzeni wieków. Tak wiec wniosek z tego taki ze zwykli zjadacze chleba (my) nie wiedzą nic-zadnych sensacji.
      Wnioski wyciagnijcie sami, moglbym wiele napisac, wiele powiedziec, wiele wiem, ale nie chce mi się tego przenosic z głowy na ekran, zbyt duzo mysli, a zbyt malo czasu i zbyt wolno pisze i zbyt bardzo mi się nie chce:P

Podsumowujac wg mnie przyszlosc bedzie wygladac tak (kilka mozliwosci):
      1) albo wyginiemy sami przez kolejnego wirusa wychodowanego przez glupich Amerykaninów w tajnych laboratoriach (kolejnego-po AIDS, ptasiej grypie itp.) Albo istniejace juz wirusy ewoluują i nas wybiją.
      2) Wybuchnie wojna tak jak juz napisał Reign- Goraco jest miedzy Korę Pólnocną A USA, oraz krajami Bliskiego wschodu, a do tego wszystkiego moze się dołączyc Rosja. W przypadku takiej wojny (III swiatowej) prawdopodonie bylby koniec świata.
      3) Zblizajaca się asteroida zniszczy świat (przypominam ze w historii Ziemi takie cos mialo juz miejsce-wskazuje na to wielki krater w Arizonie, wtedy wyginely dinozaury, a to co udezylo nie bylo wcale takie wielkie)
      4) Cywilizacja Obcych (ktora prawdopodobnie moze byc naszymi stwórcami, czyt. Bogami) nas wybije lub zrobi coś co uzna za stosowne (cieżko jest gdybać)

Wszystko to co napisałem to oczywiscie moje hipotezy, prosze az tak ich nie kwestionować, napewno gdzies 70% z tego się nie sprawdza/sprawdzi a przynajmniej nie za naszego życia, bo swiat istnieje juz (Ziemia) 4 miliardy lat a my tylko kilkanascie.

• Keodred Keodred

Słyszałem już o tym pocisku i Pentagonie. Jedno pytanie - Czy był ten samolot? Byli pasażerowie? Czy to był od początku do końca sfałszowany lot, czy może ich gdzieś ukryli, albo wysłali nad ocean i sami zestrzelili? Bo to mi nie daje spokoju :P

• Cris Cris

Nie było samolotów, nie było pasażerów, nie było ataków na WTC. Wszechmocny rząd amerykański je po prostu zniknął. Możliwe, że maczał w tym palce David Copperfield, na zlecenie Busha.

• rzulian rzulian

skoro nie było lądowania na księżycu, to wszystko jest możliwe...

zainteresowanym polecam south park 10x09 - tam jest wszystko ładnie i elegancko wyjaśnione.

• Cris Cris

Obawiam się, że South Park znacznie przerasta możliwości poznawcze wyznawców teorii spiskowej.
              Ale reszcie też polecam ten odcinek.

• anya_9 anya_9

"Czy długi łańcuch broni, czy samobójcza bomba…,
        Niemoralny umysł jest bronią masowej zagłady,
        Błędnie podana informacja
        Jest bronią masowej zagłady…,
        Rasizm jest bronią masowej zagłady,
        Czy inflacja czy globalizacja,
        Strach jest bronią masowej zagłady…
        Musimy znaleźć odwagę, pokonać to
        Bierność jest bronią masowej zagłady"
        śpiewali kiedyś ludzie z Faithless..

• GodFella GodFella

Szedł sobie chłopiec do sklepu i ... stał się świadkiem końca świata.
    Fajne?

Pomysł nie jest mój. Podobno Guillermo del Toro nosi się z zamiarem produkcji filmu o takiej fabule.

Filmowe pomysły na koniec świata może nie są złe ale są tragicznie wykonane.

Poza tym we wszystkich jest happy end, a jak ma być koniec to koniec.

Pfff jeden koniec świata (koniec rasy ludzkiej) był dobry- z I.A sztuczna inteligencja-świetny film.

• Redox Redox

chyba A.I

No tak.

• $user użytkownik usunięty

opuszczasz się Encore, ten temat nie jest aż tak infantylny jak "głupia Weronika" czy "sędzia został przekupiony"...

• Kwic Kwic

Moje życie przestanie istnieć jak wyjdzie Diablo 3 ;] Tyle powiem.

pozdro

Moje też :) Długo mnie tutaj nie zobaczycie :)

A ktoś ty niby jest, że wchodzisz i marudzisz który temat jest infantylny, a który nie? Sama jesteś infantylna, bo nigdy nie napiszesz nic mądrego tylko same niepotrzebne głupoty (w dodatku nie na temat)

• sample sample

sie nie dziwie ze Ci spadl.

• veritaserum veritaserum

Jaszczury już tu są...

• Uzi Uzi

Szalejesz Encore. Co raz to głupsze tematy zakładasz. Swoją drogą - mata z dwudziestu na osiemdziesiąt procent? Znowu - szalejesz.

Świat w obecnej formie skończy się dla każdego z nas z osobna. Każdy z nas umrze samotnie. Natomiast - co się dzieje po śmierci? oto jest pytanie.
    Nieciekawą (z pozoru) wizją wydaje się nieskończona pętla czasowa, gdzie wszystko zaczyna się od nowa (rodzimy się), tylko i wyłącznie po to by (znowu) zakończyć w dokładnie określonym miejscu i czasie (umieramy). Wtedy świat w obecnej formie nigdy nie przestawałby istnieć, byłby tylko (kolejnym) odbiciem lustrzanym (względnej) rzeczywistości.
    Druga teoria - reinkarnacja. Wtedy po śmierci żyjemy w innym ciele, czasie i wymiarze, a ten świat to tylko jeden z wielu.
    Koniec świata zgodnie z wizją Kościoła katolickiego jest infantylny, ale (znowu!) tylko z pozoru. Chyba, że to co mówią moherowe babcie i księża po siedemdziesiątce, bierzesz dosłownie. Jeśli piekło, niebo i czyściec traktować tylko i wyłącznie jako nieskończony stan duszy, to jest to bodaj najbardziej prawdopodobna ze wszystkich trzech wersji.

"Nieciekawą (z pozoru) wizją wydaje się nieskończona pętla czasowa, gdzie wszystko zaczyna się od nowa (rodzimy się), tylko i wyłącznie po to by (znowu) zakończyć w dokładnie określonym miejscu i czasie (umieramy). Wtedy świat w obecnej formie nigdy nie przestawałby istnieć, byłby tylko (kolejnym) odbiciem lustrzanym (względnej) rzeczywistości."

powiem Ci, że ta właśnie teoria do mnie od jakiegoś czasu niestety przemawia (byłaby dobrym wyjaśnieniem dla efektu deja vu)
      piszę niestety, bo przeraża mnie wizja popełniania w nieskończonośc tych samych błędów bez możliwości ich naprawienia:))

Encore, bez obrazy, wszyscy lubimy się z Tobą podroczyc;)

• katarzyna0612 katarzyna0612

Cz.Miłosz bardzo dla mnie przekonująco ujął motyw końca świata w "Piosence o końcu świata"(dwie ostatnie zwrotki):

A którzy czekali błyskawic i gromów,
        Są zawiedzeni.
        A którzy czekali znaków i archanielskich trąb,
        Nie wierzą, że staje się już.
        Dopóki słońce i księżyc są w górze,
        Dopóki trzmiel nawiedza różę,
        Dopóki dzieci różowe się rodzą,
        Nikt nie wierzy, że staje się już.

Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem,
        Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie,
        Powiada przewiązując pomidory:
        Innego końca świata nie będzie,
        Innego końca świata nie będzie.

Ja się wersji Miłosza trzymam. ;)
        Można się trochę obawiać teraz o umysły ludzi posiadających broń biologiczną. A jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Jeśli po drodze nie wybuchnie poważna światowa wojna o ropę, to pewnie niewiele zmieni się obraz świata...

To co mial na mysli Milosz-to indywidualny koniec swiata dla kazdego czlowieka wraz ze smiercią, ale ja tu chce podyskutować o masowym koncu swiata;)

A skad wiesz, czy Miłosz nie odpowiada na twoje pytanie - zagadkę?

O jakiej zagadce mówisz? Trochę jaśniej poproszę.

Ojej... przecież chodzi o koniec świata!

Przeciez mowilem ze to odpowiedź na troszkę inne pytanie, o masowym koncu swiata szukaj w literaturze innego typu, napewno nie w poezji.
                  Nie rozumiem do czego zmierzasz tym razem, panie Bowman...

On już trwa... zaczyna się od pomieszania jezyków... Miłosz jednak miał rację... nie wychodźcie z domów! Uszczelnijcie drzwi i okna! Nie gadajcie z kotami i biedronkami! W ogóle nie odpowiadajcie na zaczepki wszelkich owadów! Vade! Vade retro!!!

Uzi z jakiej racji niby ten temat jest głupi?
      Lubuję w teoriach spiskowych i uwielbiam takie tematy, których jest coraz mniej. Fakt-nie wysililem sie zbytnio i zmascilem troche sprawe, to juz nie ta wena, filmweb zaczyna mnie nudzić, coraz bardziej gnębi mnie to ze cokolwiek tutaj napisze (w sumie nie tylko tutaj) i tak zostanie zapomniane, chocbym napisal najbardziej z kontrowersyjnych artykułów w dziejach. Poza tym i tak mnie tutaj nikt nie zna.

"Swoją drogą - mata z dwudziestu na osiemdziesiąt procent?" Chodziło się na korki w miedzyczasie;)A tyś na ile zdał tą podstawę z maty?

"Nieciekawą (z pozoru) wizją wydaje się nieskończona pętla czasowa, gdzie wszystko zaczyna się od nowa (rodzimy się), tylko i wyłącznie po to by (znowu) zakończyć w dokładnie określonym miejscu i czasie (umieramy)." Na serio sądzisz ze to mozliwe?

Wg mnie koniec swiata zgodny z wizją Kościoła katolickiego jest mniej infantylny niz reinkarnacja:) Czytales moze temat suspecta o wierze? W tych czasach mialem jeszcze wenę by coś mądrego powiedziec... nie to co teraz.

• _suspect_ _suspect_

Ecore, zakrzyczą Cię, jeśli dasz im do zrozumienia żeś słaby.

• _suspect_ _suspect_

Chyba muszę przeczyścić klawiaturę. Zjadłem 'e'

• _suspect_ _suspect_

tfu! "n"

"filmweb zaczyna mnie nudzić"

chyba jednak nie, skoro zamiast oblewac maturę odpowiadasz na nasze zaczepki;)) pamiętam mój dzień ogłoszenia wyników...

swoja drogą myślałam, ze masz koło 30ki, ale jeśli 19, to już się Ciebie nie czepiam

"swoja drogą myślałam, ze masz koło 30ki"
                Heh

• Boskigrom Boskigrom

to może ja zapodam taki stary text - ciekawe kto pierwszy napisze z czego to ;)

"Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia. Koniec świata nastąpił zgodnie z naszymi przewidywaniami. Za dużo ludności, za mało surowców potrzebnych do przetrwania... Nuklearny błysk, stworzony przez ludzkie ręce, szybko wymknął się z pod kontroli. Gromy nuklearnego ognia spadły z nieba. Kontynenty pokryły się ogniem a oceany gotowały się na skutek wysokiej temperatury. Ludzkość została prawie unicestwiona. Ich dusze stały się częścią otaczającego promieniowania , które okryło Ziemię. Ciche ciemności pogrążyły planetę na wiele lat... Z popiołów nuklearnej zagłady, nowa cywilizacja powstała do walki. Niewielu przeżyło. Niektórzy mieli wystarczająco dużo szczęścia aby ukryć się w wielkich podziemnych schronach. Twoja rodzina została przydzielona do grupy osób, które weszły do schronu numer 13. Bezpieczne za masywnymi drzwiami krypty, nowe pokolenie żyło bez wiedzy zewnętrznego świata. Kiedy wielkie ciemności minęły, te schrony się otworzyły, a ich mieszkańcy rozpoczęli życie od nowa."

Kurde, napisałbym coś, powstrzymuje mnie myśl że robienie prowokacji we własnym temacie jest idiotyzmem;)

prosimy;)

• Boskigrom Boskigrom

ja też prosze :P dawaj panie...

Załamany jestem, tematy moje są magnesem dla śrubek. To nie prowokacja.

• nidelek nidelek

czym są i dla czego (są)?

Są tym czym są i są bo są.

• nidelek nidelek

o racja, to już lipiec.

No, zastanawiam się czy nie wrócić tu dopiero we wrzesniu.

• nidelek nidelek

wiele stresu by to oszczędziło, ale może jednak nie, jeszcze byśmy tęsknili za Tobą ;)

Wrócilibyscie w nastepne wakacje i poczytali co napisalem w miedzyczasie ;)
                        Ps. Wielu was jest? 1 szkoła? 2? 3?

• nidelek nidelek

toż to całą armię tworzymy nawet o tym nie wiedząc.

Zbyt dlugo zwlekałem z założeniem tegoż tematu, zapomnialem ze koniec roku jest pod koniec czerwca. Moglem za to załozyc inny- w stylu "Welcome to filmweb"

• nidelek nidelek

branoc encore, fajnie że jednak zdałeś maturę.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: