Wypijam 4-6 piw dziennie. Czy jestem alkoholikiem? Czyli o plusach i minusach picia.

ostatnia wypowiedź: katedra
$user użytkownik usunięty

bo to jest tak. jak nie wypiję tych paru piw wieczorem jestem masakrycznie spięty, mam strasznie niezdrowy sen (ciągle się budzę w nocy), a na drugi dzień jestem senny i zarazem bardzo rozdrażniony, co jest wynikiem właśnie bezsenności, która ma miejsce tylko wtedy, gdy się wieczorem nie napiję. Czy więc wypijanie tak dużej ilości piwa jest czymś złym , czy też raczej dobrym ponieważ nie przeszkadza w codziennym życiu, a wręcz pomaga i niesie za sobą bardzo pozytywne skutki. Podkreślam ,że od dłuższego czasu nie piję alkoholu w innej postaci niż właśnie piwo. Próbowałem oczywiście pić wódkę przez jakiś czas, ale po niej nie czuję się wyluzowany tak jak po piwie, a następstwa picia wódki są raczej opłakane. Poza tym badania naukowe udowodniły ,że zdrowiej jest wypić 10 piw , niż szklankę coli. Co o tym myślicie?

• HelFromHell HelFromHell

absolutnie nie. wykluczone, nawet niech Ci takie glupoty do łba nie przychodzą. napij sie.

• $user użytkownik usunięty

Tylko zwyczajne uzależnienie od uspokajającego działaniu chmielu.

To ile ty musisz sikać, człowieku?

Haha... też pierwsze o tym sikaniu pomyślałam i wsumie to urocze, że tylu userów (o dziwo też męska częśc) przechodzi ze mną wybrane objawy ;)

Na ilośc nie stanęłabym do zawodów, ale na częstotliwośc myśle, że miałabym spore szanse.

Metyl pewnie biega nocą co godzinę.

Chyba że ten chmiel aż tak nasennie na niego działa (tylko czy on naprawdę występuje w piwie z Biedronki?), że przesypia cała noc, a daje sikawę rano.

I tak bywa.

Z żabki, Metyl kupuje piwo w żabce. A jak to jest z tym chmielem to nie wiem, bo piwo piłam może ze 3 razy w życiu, taka dziwna trochę jestem.

• Kajzer Kajzer

Mam kolegę co przed 14 jest już po 6 piwach a nie jest alkoholikiem. Ma prace, dziewczynę, uczy się, zabrali mu prawko za jazdę po pijanemu i ma brzuch jak dynia ale nie nazwał bym go alkoholikiem.

• lazuryt lazuryt

Wole obżerać się słodyczami (zabijam w ten sposób nerwy )

A cycunie rosną :)

• lazuryt lazuryt

Ale to uspokaja ..

Cycunie ?
          No, ale niektórzy zamast takie hodowac, to zaupują.

• Dzida_86 Dzida_86

Jako ekspert w tej dziedzinie życia muszę Cię synu uświadomić, że jest to pierwszy stopień alkoholizmu. Od browarów można się uzależnić. Miałem dosłownie identyczną sytuację, co wieczór kupowałem sobie 4-5 piw do chaty i do później nocy siedziałem na kompie sącząc bronka za bronkiem. W momencie ich odstawienia, na drugi dzień chodziłem zawsze strasznie podkur*iony i niewyspany. Tak działa właśnie syndrom "odstawienny". Przechodzi mniej więcej po dwóch tygodniach abstynencji.

• brak_uzytkownika_44 brak_uzytkownika_44

a co mje to gówno obchodzi?

• Cham_Solo_ Cham_Solo_

Nie pij.

• gennie85 gennie85

Daj linka do tych naukowych badań.

• nat0 nat0

A próbowałeś stopniowo ograniczać tą ilość? Może po prostu staraj się zmniejszać dzienną "dawkę" (np. o jedną puszkę mniej każdego kolejnego dnia).

• nawka nawka

Mhm. http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=ca...

• katedra katedra

zdrowe jest wypić wiadro wódki niż szklaneczkę soku jabłkowego

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: