Najlepsi dziecięcy aktorzy

ostatnia wypowiedź: kwadracik
grabarz91 grabarz91

Dzieci na ekranie jak powszechnie wszystkim wiadomo często irytują, są jednak tacy młodzi aktorzy na których grę patrzy się z przyjemnością. Moim zdaniem w tym aspekcie nalpesi aktorzy to

Macaulay Culkin: świetnie odegrana rola w kultowych już Kevinach, nienaganny w Synalku, oraz bardzo dobry w Moja dziewczyna. Wszystko wskazywałoby na to, że ma przed sobą świetlaną przyszłość i jego kariera będzie pełna sukcesów, niestety sam przegrał swoją szansę i już właściwie nie istnieje w środowisku aktorskim

Haley Joel Osment: Na początku kariery trafiła mu się tytułowa rola w wielkim filmie, który przez wielu uznawany jest za najlepszy film w historii, jednak niewielu kojarzy go właśnie z tą rolą. Sławę zdobył grając w także wielkim filmie Szósty zmysł, w swojej karierze miewał także inne świetne filmy takie jak A.I. Sztuczna inteligencja, Podaj dalej czy Wakacje Waltera. Ten ostatni jest jednak najnowszym z tych, które z nim widziałem i jest to de facto chyba ostatni film w jakim grał, więc trudno mi ocenić jego osiągnięcia jako dorosłego, ale faktem jest, że po naprawdę świetnych rolach nagle zrobiło się o nim cicho. Co było powodem? Nie wiem, w każdym razie chciałbym ujrzeć tego aktora w jakimś filmie jako dorosłego.

Elijah Wood: Aktor, który szerszej widowni kojarzy się przede wszystkim z Frodem, z głośnego filmu Władca Pierścieni, jednak już wcześniej miał na swoim koncie kilka ról jako dziecko. Filmy które naprawdę były dobre. Między innymi wymieniony wcześniej Synalek(gra tu zupełne przeciwieństwo do postaci granej przez Culkina), rok wcześniej też niezły film z Melem Gibsonem w roli głównej Wiecznie młody. Rok później zagrał w Duecie z Kevinem Costnerem w filmie wojna, którego jednak nie było mi dane dotychczas zobaczyć, ale czytałem wiele pochwalnych komentarzy na temat jego gry w tym filmie. widziałem go także w nienajgorszym filmie Flipper(raczej dla dzieci). Jest on jednym z tych aktorów, którzy swój talent z dzieciństwa potrafili wykorzystać również jako dorośli. Punktem kulminacyjnym jego kariery wydaje się być rola wcześniej wspominanego Froda. Później jako dorosły grał kilka większych bądź mniejszych ról w filmach takich jak Zakochany bez pamięci, Sin City, Hooligans itd. Z tego właśnie względu najlepszym z aktorów przeze mnie wymienionych wydaje się właśnie Elijah, chociaż w jako dziecko lepiej wydawałoby się wypadał Haley Joel Osment.

Jakie jest wasze zdanie? Jakich wy byście aktorów wpisali na listę najbardziej utalentowanych dzieciaków? Jakie jest wasze zdanie na temat tego co ja napisałem o tych aktorach?

• Polon92 Polon92

Bardzo podobał mi się film "Wojna" z Woodem "za młodu", jeśli nie widziałeś - polecam. Osment też według mnie dobrze grał w filmach - nie irytował, nie być wielkim aktorem do bólu. Widziałem z nim właśnie "Siódmy zmysł" i "Podaj dalej" - bardzo fajne role na jego koncie - kto wie może jeszcze za kilka lat będzie o wiele bardziej popularniejszym aktorem.
    Ja bym jeszcze do tych dziecięcych aktorów dodał Dakote Fanning za role w "Sam", "24 godziny", "Człowiek w ogniu", "Hounddog" (bardzo realistycznie zagrana dosyć kontrowersyjna scena, ale nie napiszę jaka żeby nie psuć oglądania tym co nie widzieli jeszcze). Z tym, że obecnie nie wiem co się z Dakotą dzieje - widziałem "Sekretne życie pszczół" no i w tym filmie niemiłosiernie mnie drażniła, nie przekonała do roli. A teraz? "Księżyc w nowiu" i "Push" - nie widziałem jeszcze filmów ale Dakota kojarzy mi się przede wszystkim z dramatami i jakoś trudno mi uwierzyć, że gra teraz (jakby nie patrzeć) w o wiele bardziej komercyjnych filmach.

• trinityR trinityR

Dakota Fanning, Dakota Blue Richards i Abigail Bresslin

• EHNATON2 EHNATON2

Jak dla mnie to w ostatnim czasie Haley Joel Osment, wszystkie filmy które dotychczas z nim oglądałem zawsze wysoko oceniałem.
      Ciekawi mnie teraz jako osoba dorosła jak się sprawdza jako aktor bo jeszcze żadnego tytułu jako dorosły z nim nie widziałem.
      Poza nim jestem fanem Josepha Gordona-Levitta, gra nieprzerwanie od 7 roku, teraz ma prawie 30 i ciągle gra w dobrych filmach. Sława nie odbiła mu do głowy jak wielu dzieciakom którzy jako dorośli nie potrafią się odnaleźć i albo ćpają lub całkowicie rezygnują z branży filmowej by w czym innym się sprawdzić.

• kingjames7 kingjames7

A ja wymienię tu mało znaną aktorkę Evelyn Rudie. Zagrała tylko jedną główną rolę, ale zrobiła to bardzo dobrze poza tym grała w wielu amerykańskich serialach i świetnie wcielała się w postacie.

• Johny999 Johny999

Abigail Breslin
    Emma Roberts
    Emma Stone

• globus globus

Bez wątpienia Abigail Breslin!

Warto także wspomnieć (czego nikt wcześniej nie zrobił) o genialnej roli Anny Paquin w "Fortepianie"!

• krzemsylwia krzemsylwia

Część z nazwisk podanych przeze mnie to amatorzy (choć w przypadku dzieci,to chyba zawsze tak jest), część wybitni aktorzy w dorosłym życiu, a część aktorzy jednej roli. Podaję nie tylko dzieci w wieku "szkolnym", ale też nastolatków.
    Moi faworyci (kolejność przypadkowa):
    Natalie Portman w "Leonie Zawodowcu",
    Jodie Foster w "Taksówkarzu",
    Dakota Fanning w "The Hounddog", "I am Sam",
    Haley Joel Osment w "The Sixth sense" i w "Artificial Intelligence: AI",
    Kirsten Dunst w "Interview with the vampire",
    Leonardo DiCaprio w " This Boy's Life" i w " What's eatin' Gilbert Grape?",
    Aleksandra Gietner i Karolina Sobczak w "Cześć, Tereska",
    Bartosz Idczak w "Męskiej sprawie",
    dzieciaki z "Cidade de Deus"(Miasto Boga),
    Dominique Swain "Lolita"
    Przypominam sobie też aktorki "Galerianki",ale nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia.

• krzemsylwia krzemsylwia

Zapomniałam o nim: Freddie Highmore za "Finding Neverland" ,"August Rush" i "Charlie and the Chocolate Factory"

• nat0 nat0

Dakota Fanning - widziałam kilka filmów z jej udziałem i uważam, że już od najmłodszych lat wykazywała niezwykły talent (jej siostra, Elle, też nieźle się zapowiada).

Haley Joel Osment - za rolę w "Szóstym zmyślę", ale także już w "Forreście Gumpie" można było go podziwiać.

• $user użytkownik usunięty

Macaulay Culkin - bezapelacyjnie

• Wina_Woltera Wina_Woltera

Jeżeli kogoś interesuje jak powinni grać mali aktorzy to polecam filmy Janusza Nasfetera. Nie wiem jak to robił, ale w jego filmach dzieciaki grają bardzo naturalnie. Polecam "Małe dramaty" i "Abel, twój brat", w którym Henryk Gołębiewski zagrał świetną rolę.

• Anda00 Anda00

Dakota Fanning, - jest genialna młodą aktorką,
    Haley Joel Osment w Szóstym zmyśle i A.I sztyczna inteligencja zagrał genialnie ,
    szkoda że dzis już nie gra
    Abigail Breslin-

• Melody Melody

Neil Patrick Harris - jako dziecko zaczynał w serialu 'Doogie...' obecnie jest bardzo popularnym aktorem, showmanem. Świetny, utalentowany.

• wjewjurka87 wjewjurka87

Haley Joel Osment: z podaj dalej i ai

• finch93 finch93

Oprócz wymienionych wyżej jeszcze Asa Butterfield

• Anda00 Anda00

zgadzam się, Asa Butterfield w Chłopiec w pasiastej piżamie był świetny
      w Hugo też dobrze wypadł

• finch93 finch93

Właśnie o tych dwóch filmach myślałam :)

Oczywiście Angus T.Jones jako....... JAKE HARPER!!!!!

• krzaczek55 krzaczek55

najbardziej irytującym na pewno jest Kacper z Rodzinki ;)

• acomitam acomitam

Bez wątpienia Jodie Foster i Natalie Portman. Obie były świetne w dzieciństwie i tak im już zostało. A Culkin co? Gdy tylko wyrósł z krótkich portasów, skończył się jako aktor.

• adamobowl adamobowl

Jackie Coogan
    Tatum O'Neal
    Shirley Temple
    Wymieniłem tę trójkę aby uświadomić was że kinomatografia to nie tylko ostatnie 3 dekady.

• Citizen_Insane Citizen_Insane

Zdecydowanie Natalie Portman.

Jodie Foster w Taksówkarzu też była świetna.

Anna Paquin

• acomitam acomitam

No tak, dobra była jako dziecko. A teraz co? Wylądowała w serialu (co prawda niezłym) o wampirach... Buuuuu...

Nie wiem bo nie oglądam seriali. Temat był o dziecięcych aktorach. Obejrzyj film "Margaret", dalej jest bardzo dobrą aktorką.

• acomitam acomitam

Dzięki, obejrzę. :)

• extranick extranick

Haley Joel Osment - Podaj dalej
    Jaden Smith - W pogoni za szczęściem

• Rahabiel Rahabiel

Kurt Russell.

• kwadracik kwadracik

Russell słaby jako dziecko (trafił do filmu głównie dzięki rodzicielowi), dużo lepsze są jego "dorosłe" role.
      Ale wszyscy, drodzy filmomaniacy zapomnieliście o tym nazwisku:
      David Bennent,
      http://www.filmweb.pl/person/David+Bennent-7973
      a swego czasu wywołał szok w "Blaszanym bębenku",
      choć moim zdaniem równie niesamowity był w "Legendzie" i "W matni" - "Canicule".

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: