NAJLEPSZE PIOSENKI, PIOSENKI IDEALNE

ostatnia wypowiedź: Ziomaletto
LaughJoy LaughJoy

Bardzo możliwe, że taki temat już się pojawił, ale nic wielkiego się nie stanie, jeśli znowu wyjadę z takim pomysłem :)
Proszę, niech każdy wpisze tutaj 10 piosenek (jeśli będzie jedna więcej to nic się nie stanie, ale proszę się tego trzymać), które uznaje za idealne, w których każdy dźwięk jest na miejscu, które zachwycają.
I proszę bez jaj z wypisywaniem jakiś Paris Hilton czy Britney Spears (przepraszam, jeśli źle napisałem).
Chodzi mi o PRAWDZIWĄ muzykę.
Kolejność nie ma znaczenia. (każdy miałby z tym problem)
Jeśli temat będzie aktywny, to po powiedzmy pięciuset głosach sporządze listę, na podstawie najczęściej powtarzających się tytułów.
Teraz moje typy:

+ The Beatles - Yesterday
+ Led Zeppelin - Stairway to Heaven
+ Metalica - Nothing Else Metter
+ Deep Purple - Smoke on the water
+ Deep Purple - Child in time
+ The Beatles - In my life
+ The Rolling Stones - Angie
+ Pink Floyd - High Hopes
+ Pink Floyd - Wish You Were Here
+ The Beatles - Blackbird
+ Nirvana - Smells Like Teens Spirit

Chciałoby się więcej, szczególnie Beatlesów i Floydów jeszcze sporo mógłbym wpisać, no ale granica aż za bardzo nie może być naciągana.
Powiedzmy od 1 do 12 piosenek.
Czekam na głosy
Pozdrawiam serdecznie:)

• Dobry_2 Dobry_2

Moje typy:

-The Moody Blues - Nights in white satin
    -Pink Floyd - Wish you were here
    -Pink Floyd - Dark side of the moon (brain damage)
    -Genesis - Dancing with a Moonlit Knight
    -The Doors - The End
    -Jimi Hendrix - All along the watchtower
    -Janis Joplin - Somebody to love
    -Queen - Bohemian Rhapsody
    -Queen - I want to break free
    -Nick Cave and the Bad Seeds - Weeping Song

To tyle jeśli chodzi o moje typy :)

• guanaco guanaco

"November Rain" - Guns'n'Roses - Niech to zagrają na moim pogrzebie!
      "Here. In my Head" i "Winter" - Tori Amos
      "While My Guitar Gently Weeps" - George Harrison
      "Moving" i "The Kick Inside" - Kate Bush
      "Taniec Eleny" - Michał Lorenc z filmu "Bandyta"
      "Dream On" - Aerosmith

• LaughJoy LaughJoy

Zapomniałem o Queen...
    ale niech zostanie jak jest
    dobrze, że pojawiło się Dark side of the moon, bo to jedna z tych piosenek, które chciałem dopisać, ale zabrakło miejsca :)
    dzięki za pierwszy głos :)
    a Floydów jeszcze uwielbiam On the turning away na przykład...
    tak mi się przypomniało, bo teraz leci:)

• Deix_z_gwiazdkom Deix_z_gwiazdkom

"I proszę bez jaj z wypisywaniem jakiś Paris Hilton czy Britney Spears (przepraszam, jeśli źle napisałem).
    Chodzi mi o PRAWDZIWĄ muzykę."

Zdefiniuj więc to pojęcie "prawdziwej muzyki"...ja tu widzę którąś tam z kolei standardową 'listę przebojów'.

Nie istnieje taka piosenka, która stanowiłaby ideał wyznawany przez wszystkich słuchaczy. Wszystko i tak jest kwestią gustu, typu wrażliwości muzycznej. Przecież można się zachwycać profesjonalnie zaaranżowanymi, wykonanymi i nagranymi hitami Britney, Timberlake'a czy Madonny i nikt mający jakiekolwiek pojęcie o muzyce nie powie, że każdy dźwięk nie jest w nich na swoim miejscu;) Można też doznawać ekstazy przy nagraniach Slayera, Death, Immortal czy Behemotha i nikt nie ma prawa stęknąć że ich kompozycje nie są idealne, bo w ramach swojej estetyki stanowią absolutne wzorce.

• $user użytkownik usunięty

INXS - Don't change
    Frank Sinatra - New York, New York
    Animals - House of the rising sun
    Queen - Who wants to live forever
    Placebo - Hang on to your IQ
    Depeche Mode - Enjoy the silence
    Aerosmith - Sing for the moment
    U2 - Sunday Bloody Sunday
    Kate Bush - Running up that hill
    Republika - Mamona

• Mitzi_Caspar Mitzi_Caspar

akurat tutaj zgodzę się z DX*- kolejna, standartowa lista przebojów. Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen. Nic nowego. Istnieje masa innych, świetnych zespołów...
      Piosenką świetną dla mnie jest np Song 2 Blur...

aach..literówka. "standardowa".

....

• Dragonfly_9 Dragonfly_9

no i cóż, że nic nowego...
        może i istnieje masa innych zespołów, ale dla mnie muzyka Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, the Doors, the Beatles czy Janis Joplin pozostanie świetna.
        choćby powstało miliard nowych, wspaniałych zespołów, nic już chyba nie będzie dla mnie takie. :)

• EasyRider EasyRider

dla mnie najlepsze piosenki to:
      dżem-wehikuł czasu
      kult-polska
      dżem-whisky
      dezerter-burdel
      Queen-we will rock you
      Queen-who wants to live forever
      the doors-light my fire
      the doors-riders on the storm
      the doors-waiting for the sun
      czesław niemen-sen o warszawie
      dżem-jak malowany ptak
      dżem-sen o viktorii
      dżem-autsajder
      pink floyd-run like hell
      sex pistols-pretty vacant
      sex pistols-holidays in the sun
      gunsn'roses-november rain
      u2-one
      running wild-bad to the bone
      running wild-riding the storm
      tsa-proceder
      europe-the final countdown
      jimi hendrix-hey joe
      free-wishing well

• LaughJoy LaughJoy

wiadomo
    sam czasami słucham techno i MI SIĘ PODOBA
    ale to tak jak z filmami
    to że jakiś film się podoba nie znaczy że jest dobry
    chodziło mi o muzykę, jako sztukę, a to, że te utwory i zespoły powtarzają się na tego typu listach świadczy o ich wielkości:)

a no napisałem muzykę, jako sztukę, więc pierwsze co się nasuwa to muzyka klasyczna. Tę też możecie podawać:)

nie pisałem nic złego o Behemocie. Na swojej liście możesz go uwzględnić:)
    nie przeżywajcie i nieroztrząsajcie wszystkiego koledzy
    Pozdrawiam ;)

• Kasjopejka Kasjopejka

Najlepszy utwór Beatles'ów to według mnie Michelle ale nie nagranie studyjne, które wyszło słabo;/ tylko np. to nagranie;)
      http://youtube.com/watch?v=gBNG6OpN_Qc

Avril Lavigne - Keep Holding On
      Frankie Valli - Can't Take My Eyes Off You
      http://youtube.com/watch?v=VrbmflDUXYw&mode=related&...

"to że jakiś film się podoba nie znaczy że jest dobry"

- Co więc świadczy o tym, że film jest "dobry" jeśli nie właśnie to, że podoba się odbiorcy?

"chodziło mi o muzykę, jako sztukę, a to, że te utwory i zespoły powtarzają się na tego typu listach świadczy o ich wielkości"

- Raczej o sprawnej, skutecznej promocji... Dla Ciebie 'Nothing Else Matters', czy 'Smells Like Teen Spirit' mogą być "wielkie" - dla mnie to dosyć przeciętna brzdąkanina z jednymi z najgorszych liryków w dorobku obu zespołów. A to, że wykreowano te kawałki na szlagiery, to już kwestia zapotrzebowania i świetnej promocji.

"a no napisałem muzykę, jako sztukę, więc pierwsze co się nasuwa to muzyka klasyczna"

- No tak, aż dziw bierze, że nie dałeś 'dobrego przykładu' i wymieniłeś Vivaldiego w miejsce Nirvany, czy Ravela zamiast Stones'ów ;)
      I (wybacz, że Cię męczę) oświeć mnie proszę, jaka to muzyka nie zasługuje na to by określać ją mianem 'sztuki'? Bo nie wiem, czy chodzi o jakiś konkretny gatunek, formę, czy też sposób komponowania i wykonywania.

"nie przeżywajcie i nieroztrząsajcie wszystkiego koledzy"

- to, po kij ta lista? Jeśli szukasz zestawienia najpopularniejszych utworów świata - a taką formę ostatecznie to przybierze, niezależnie od tego co napiszesz w nagłówku - to odsyłam do Topów Billboardu, Rolling Stone'a czy (z krajowego podwórka) listy wszech czasów Programu Trzeciego PR,,,
      Pozdrawiam,

• LaughJoy LaughJoy

DX* - post do Ciebie:)
        Nie musisz przepraszać, że męczysz. Zawsze to fajnie wymienić poglądy. Czysta przyjemność.

Pozwól, że też pobawię się w to słynne kopiowanie kawałków wypowiedzi:)

"- Co więc świadczy o tym, że film jest "dobry" jeśli nie właśnie to, że podoba się odbiorcy? "
        Ostatnio zaangażowałem się w poszerzanie wiedzy w dziedzinie filmu, jako, że niezwykle mnie to interesuje. (trochę nie w temat, ale zaraz dojdę do tego o co mi chodzi).
        Jeśli czytasz trochę o filmie, o sposobie w jaki powstaje, o jego historii zaczynasz zupełnie inaczej na niego patrzeć. To tak, jakby otworzyła się klapka przed Twoimi oczami i zobaczyłbyś coś wspaniałego, niedostrzeganego przez widza o mniejszym zasobie wiedzy na ten temat.
        Oto klucz do odpowiedzi.
        Przeciętny człowiek patrząc na obrazy Picassa (późniejsza twórczość) widzi tylko kwadraty i kółka i często mówi " phi, sam bym takie namalował, a malarz ze mnie nijaki". Jednak znawcy tej dziedziny, mimo iż ubolewają, że żyją w społeczeństwie, którego uwielbienie do prawdziwej sztuki się zacieśnia wiedzą, że ten człowiek patrzy na istne arcydzieło, które zadziwia kunsztem i podtekstami (proszę nie pytajcie mnie już o Picassa, jako że wiem o nim tyle, co z lekcji sztuki, więc sam znawcą nie jestem :) ).
        Jako fan filmu widzę, że większość otaczających mnie ludzi zachwyca się komedyjkami romantycznymi lat ostatnich, czy innymi obrazami, które żerują na ich 'ograniczeniu' (z braku lepszego słowa :/ nie chciałem nikomu ubliżyć).
        Tak też i z muzyką.
        Przeważająca część Polski słucha POP'u, TECHNO, i DISCO POLO. Często nawet ja to robię. Wiem jednak, że to nie jest coś, czym można zachwycić ucho.
        Chodzi mi więc o to, aby odnaleźć na FW tą dosyć wąską grupę ludzi, którzy potrafią dostrzec tę różnicę, którą dostrzegam ja, i zapewne każdy człowiek, który kiedyś próbował zagrać na gitarze, czy jakimkolwiek innym instrumencie.
        Dostrzec w tym całym "kurniku" (jak to kiedyś trafnie określił Kuba Wojewódzki) prawdziwych mistrzów i wirtuozów, którzy nie liczyli tylko na to, że coś wpadnie w ucho, ale też cholernie się przyłożyli.
        Pewnie jeszcze będą jakieś niejasności, więc proszę, pytaj. Mam nadzieję, że w tej kwestji dojdziemy do porozumienia:)

"Dla Ciebie 'Nothing Else Matters', czy 'Smells Like Teen Spirit' mogą być "wielkie" - dla mnie to dosyć przeciętna brzdąkanina z jednymi z najgorszych liryków w dorobku obu zespołów. "
        Właśnie dlatego zakładam ten temat. To oczywiste, że każdy z użytkowników poda nieco inną listę, bo "dla niego ta piosenka jest bardziej idealna". Gdybym liczył na to, że każdy powtórzy te same tytuły co ja, ta lista byłaby niepotrzebna.

" No tak, aż dziw bierze, że nie dałeś 'dobrego przykładu' i wymieniłeś Vivaldiego w miejsce Nirvany, czy Ravela zamiast Stones'ów ;) "
        Zwyczajnie nie miałem styczności z Vivaldim czy Ravelem :). Nikt nie słyszał jeszcze wszystkich utworów jakie powstały, choć akurat ci twórcy o których pisałeś, to podstawa...dlatego ubolewam, że nie jestem w stanie skojarzyć ani jednego utworu. Postaram się niedługo uzupełnić te braki.
        Jesteś jednak jednym z użytkowników i możesz dołorzyć cegiełkę tych twórców. Właśnie po to ten temat:)
        A dla uzypełnienia, to z poważniejszej muzyki wolę arie. Często też sięgam po muzykę filmową. Z tych szczególnie upodobałem sobie Clint Mansella:)

"oświeć mnie proszę, jaka to muzyka nie zasługuje na to by określać ją mianem 'sztuki'? Bo nie wiem, czy chodzi o jakiś konkretny gatunek, formę, czy też sposób komponowania i wykonywania."
        Chodzi o sposób komponowania i wykonania:) Jestem pewien, że wiesz o co chodzi. Jeśli nie, to proszę ustaw sobie w liście jedno po drugim, najpierw powiedzmy Vivaldiego, o którym wspomniałeś, a zaraz potem Dodę Elektrodę.
        Widzę, że jesteś inteligentnym człowiekiem, więc wnioski nasuną się same.

"- to, po kij ta lista? Jeśli szukasz zestawienia najpopularniejszych utworów świata - a taką formę ostatecznie to przybierze, niezależnie od tego co napiszesz w nagłówku - to odsyłam do Topów Billboardu, Rolling Stone'a czy (z krajowego podwórka) listy wszech czasów Programu Trzeciego PR,,, "

Chciałbym raczej nieco "sprawdzić" FilmWeb i społeczeństwo (może to głupio brzmi, bo ja to tylko ja i sprawdzanie społeczeństwa przeze mnie brzmi śmiesznie.)
        Więc może inaczej. Chciałem sporządzić listę, która pozwoli mi się ustosunkować według własnych kryteriów (i Wam też) do niektórych twórców muzycznych i sprawdzić którzy są najbardziej oblegani przez społeczeństwo:)
        A również po to, żeby zgarnąć kilka często powtarzających się tytułów, których jeszcze nie posiadam:)
        Pozdrawiam ;)
        (przepraszam, że tak długo, ale chciałem być dokładny w wypowiedzi.
        i przepraszam za błędy, których pewnie jest masa :/)

"Jako fan filmu widzę, że większość otaczających mnie ludzi zachwyca się komedyjkami romantycznymi lat ostatnich, czy innymi obrazami, które żerują na ich 'ograniczeniu' (z braku lepszego słowa :/ nie chciałem nikomu ubliżyć).
          Tak też i z muzyką"

Z tą różnicą, że na film składa się nieporównywalnie więcej elementów niż na utwór muzyczny, więc takie odniesienia wg mnie są bezcelowe.

"Przeważająca część Polski słucha POP'u, TECHNO, i DISCO POLO."

- Widzę, że wstępną ankietę już przeprowadziłeś ;) Zapomniałeś jeszcze o hip-hopie i o tym, że disco polo to obecnie muzyka niszowa(żeby nie powiedzieć 'undergroundowa' ;))
          Ja nie siląc się na szczegółową systematykę napiszę, że "Przeważająca część Polski" słucha tego, co zaserwuje im radio, 'w głębokim poważaniu' mając kwestie gatunkowe...W radiu tym pośród szeroko pojętego popu znajdziesz także przeboje Guns'n'Roses, Nirvany, Metalliki czy Stones'ów.

"Chodzi mi więc o to, aby odnaleźć na FW tą dosyć wąską grupę ludzi, którzy potrafią dostrzec tę różnicę, którą dostrzegam ja, i zapewne każdy człowiek, który kiedyś próbował zagrać na gitarze, czy jakimkolwiek innym instrumencie."

-Ja podejrzewam, że ta "wąska grupa ludzi" wcale nie jest taka 'wąska'... niestety ta różnica, o której piszesz może okazać się cokolwiek złudna i opierajać się po prostu na rozbieżności gustów, a nie faktycznego poziomu umiejętności muzyków.

"Chodzi o sposób komponowania i wykonania:) Jestem pewien, że wiesz o co chodzi. Jeśli nie, to proszę ustaw sobie w liście jedno po drugim, najpierw powiedzmy Vivaldiego, o którym wspomniałeś, a zaraz potem Dodę Elektrodę."

- Ale po co? Nie widzę sensu oceniania wszystkiego jedną miarą, bo wciąż uważam, że sprawa ostatecznie sprowadzi się polemiki o gustach, o których podobno się nie dyskutuje ;) Tego typu zestawienia mają sens tylko wtedy, gdy jednoznacznie określisz kryteria selekcji... Nie wystarczy napisać, że chodzi o 'piosenki idealne', bo "ideał" to (szczególnie w muzyce) rzecz podlegająca gustom, a nie sztywnym zasadom.

"Chciałem sporządzić listę, która pozwoli mi się ustosunkować według własnych kryteriów (i Wam też) do niektórych twórców muzycznych i sprawdzić którzy są najbardziej oblegani przez społeczeństwo:)"

-No przecież odsyłałem do Billboardu i list przebojów w różnych mediach - będziesz miał to samo mniejszym kosztem ;)

pozdrawiam,

• LaughJoy LaughJoy

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale wywnioskowałem, że sądzisz, że na takim forum jak to nie warto zakładać takiej listy bo i tak wkradnie się w nią spora dawka subiektywizmu i wyjdzie lista najbardziej lubianych piosenek.

"Tego typu zestawienia mają sens tylko wtedy, gdy jednoznacznie określisz kryteria selekcji... Nie wystarczy napisać, że chodzi o 'piosenki idealne', bo "ideał" to (szczególnie w muzyce) rzecz podlegająca gustom, a nie sztywnym zasadom. "

Jak już raz pisałem, gdybym jasno określił sztywne kryteria to lista mogłaby być tylko jedna.
            Chcę, aby każdy sam wyznaczył sobie te kryteria i chcę, aby ta lista była trochę subiektywna. Gust wkrada się nawet w obiektywną ocenę, choć niepostrzeżenie.
            Ale powiem Ci, że nie lubię Nirvany, a mimo wszystko na swojej liście umieściłem ich piosenkę, bo uznaję ją za coś wielkiego.
            Poprostu 12 najlepszych piosenek jakie słyszałeś.
            A jak ktoś to zrozumie - nie obchodzi mnie.
            Byleby tylko miał ten ktoś lekkie pojęcie na temat tego jak muzyka powstaje od podstaw i mógł dostosować pod tym względem do tego punktu mimo, iż może to zrobić w sposób dowolny :)))))))
            Ja tak bardzo nie przeżywam tego co piszę na ogólnym forum żeby analizować to w głębszych swerach.
            Jeśli temat kieruję do wszystkich to ma być jasny i dla kilku osób jasny się wydał, więc cel osiągnąłem:)))
            Pozdro :P

Aha, wiec jednak nie chodzi o piosenki 'idealne', tylko o ulubione.

Tak na przyszłosc - jesli jak twierdzisz "nie przezywasz tego co piszesz na ogolnym forum", to raczej staraj sie nie epatować 'Wielkimi' slowami typu "idealny", albo bedziesz dalej 'podszczypywany' przez uzytkownikow, ktorzy do takich słow w kontekscie sztuki przykladaja jednak pewna wage;p

pozdro,

• LaughJoy LaughJoy

Na mojej liście nie ma dwóch najbardziej ulubionych piosenek, przede wszystkim kochanej Autobiografii, bo nie odpowiada ona moim własnym kryteriom piosenki idealnej:)
                Ale zakładam, że zawsze będzie ulubioną, bo teraz już takie piosenki nie powstają...
                Pozdro

(Sporo siedzę już na filmwebie, i widzę, że tu nie można przywiązywać do niczego zbytniej wagi, bo nic z tego nie będzie ;)
                Stanisław Lem powiedział kiedyś "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie poznałem intewrnetu". Podzielam to zdanie, nie obrażając nikogo konkretnie, a przede wszystkim Ciebie, bo należysz pewnie do mniejszości ludzi internetu, z którymi można normalnie pogadać. Na Filmwebie zdarzały mi się jednak rozmowy z prawdziwymi kretynami.
                Przepraszam za mały brak skromności :/)
                Pozdro ;)

• mmgar mmgar

Masz rację. Tu pełno takich co to wszystko wiedzą na szczęście tylko tak im sie wydaje.

• mmgar mmgar

NIby dlaczego mu nie wolno pisac tak jak chce? Ty mu zabronisz? On ma takie samo prawo do dyskkusji jak Ty. na przyszłośc nie pyskuj. Zamilknij radze Ci tak jak Ty jemu radzisz.

• LoraKS LoraKS

tl dr

• LaughJoy LaughJoy

wiadomo:)
    są jeszcze Beatlesi :PP
    tylko ciota wyciąga takie wnioski Don Corleone, że dobra muzyka to tylko dwa zespoły hehe:P
    Pozdro ;)

• Motorcycle_Boy Motorcycle_Boy

"Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen."

Typowanie wciąż tych samych zespołów to efekt jakiejś mody. No bo w końcu kto odważy sie powiedzieć jedno złe słowo na Pink Floyd? To przecież klasyka...

Ja Pink Floyd nie lubię, bo zwyczajnie mnie nudzą. Led Zeppelin jako klasyka rocka jest spoko, ale ilość późniejszych naśladowców sprawiłą ze już tego nie słucham. Co do Queen, to kilka kawałków owszem, choć na dłuższa metę można sie wyrzygać tymi operowymi wstawkami...
      The Beatles bardzo lubię.

I nie chodzi o to ze nie doceniam tych niewątpliwej jakości kapel. Po prostu nie wierze ze każdemu podoba sie to samo. A jednak niemal każdy fan muzyki rockowej jedzie na tych samych schematach.

• ottak ottak

zgadzam!

Led Zeppelin z kolei ja nie lubię, choć za fankę rocka się uważam...
        co do Pink Floyd- lubię, uwielbiam i nie nudzą mnie ;p
        Queen rzeczywiście może denerwować operownymi wstawkami, też tego nie lubię dlatego piosenki z takim czymś omijam... ale większości piosenek Queenu mogę słuchać na okrągło...
        Beatlesów większości piosenek nie znam. Znam kilka, tych najpopularniejszych. nie zachwyciły mnie na tyle żeby poznać ich twórczość bardziej. wiem, klasyka, 'jak możesz?', itd. po prostu nie przypadłu mi do gustu.

niektóre klasyki rocka lubię inne nie, ale jak napisał Motorcycle Boy, nie napisze na te mniej lubiane nic bardzo złego. właśnie dlatego że to klasyki i 'nie wypada' się szerzej przyznawać że się The Beatles czy Led Zeppelin nie lubi...

• ottak ottak

zgadzam się! *

• young_William young_William

Young Rascals- Grovin
            B.E.King- Satnd by me
            Bill Withers- Aint no sunshine
            Cris Rea-Josephine
            Eric Clapton- Wonderful tonight
            Faith no more- Easy
            Marvin Gaye- Sexual healing
            Sting- Fields of gold
            Bob Dylan- Knocking on heavens door
            Bob Marley- Three little birds

• madunia madunia

haha ja z kolei najbardziej lubie te operowe wstawki u queen, led zeppelin TO NAJLEPSZY, NAJCUDOWNIEJSZY ZESÓL ŚWIATA, pink floyd nie znam wielu piosenek ale są świetne, beatlesi są bardzo fajni, ale nie powiedziałabym, że to najlepszy zespół świata.

za to nie cierpie nirvany!!!! (musialam to z siebie wykrzyczec ;p)

• bratfranciszek bratfranciszek

Z tej wielkiej czwórki uwielbiam Pink Floyd. Z Led Zeppelinowskiego piosenkozbioru słucham tylko garstki utworów. Reszta mnie jakoś nie kręci, ale za to wyżej wymieniona garstka jest naprawdę świetna. Co do Beatlesów - mam podobnie. Queen - jeszcze mniejsza garstka utworów obdarzona została moim zainteresowaniem. Ale już tak dobra jak garstka Zeppelinów to ona nie jest;)

Na szczęście, niemal każdy, a nie wszyscy :D Mnie Queen wyjątkowo nie podchodzi, męczy mnie i denerwuje...reszta jest całkiem niezła, ale faktycznie większosć list przebojów wygląda tak samo....

• Albertino Albertino

Dziwny temat... Co to jest "piosenka idealna"? To jest jakiś wzór jak się taką powinno robić czy co?

• Dziewczynka_bez_zapalek Dziewczynka_bez_zapalek

Dlaczego dziwny? Mnie się bardzo podoba. Nie znam każdej piosenki, a dzięki temu tematowi odsłuchuję sobie te, które inni uważają za naprawdę piękne i również przekazuję je dalej. Trzeba dzielić się, a nie tylko brać. A piosenka idealna, no szkoda, że nie wiesz co to znaczy. Ja myślę, że większość jednak rozumie. "Idealna" zastępuje po prostu wszystkie inne słowa, których nie dało się tu wszystkich wymienić: rewelacyjna, wspaniała, wpadająca w ucho, inteligentna, o pięknych słowach..itp, itd. Następnym razem po prostu bardziej wczuj się w temat, a nie potem wydziwiasz.

• Edzilka Edzilka

Fajnie tak poczytać i zobaczyć gusta innych ludzi. Zauważmy ,że nie ma tu ludzi słuchających disco polo, techno, hip-hop, pewnie dla tego ,że ta muzyka nie jest dobra, muszę to stwierdzić. Moimi ulubionymi utworami są; Nirvana-Rape me, Sth in the way. S.O.A.D- Lonely day, Marilin Manson- This is Hallowen, This is the new shite, Metalica- Nothing else metter, Linkin Park-In the end, Crafiling, Evanescence-Missing, Pink Floyd - Wish You Were Here.

• bratfranciszek bratfranciszek

E tam, każdy z moich znajomych Pink Floydu nie trawi całkowicie. co z resztą mi dobitnie komunikują.

• LaughJoy LaughJoy

Gdyby istniał jakiś schemat czy tam wzór piosenki idealnej to istniałaby jedna lista 12 takich piosenek i nie byłoby sensu zakładać tego tematu.
    Chodzi mi o indywidualne i własne rozumienie tego określenia i późniejsze podanie listy piosenek, które odpowiadają osobistym kryteriom piosenki idealnej.
    Pozdro ;)

• Gladka Gladka

No, to teraz będzie 'lekkie' urozmaicenie - tym bardziej że nie zamierzam ograniczać się do 12 kawalców :> Będzie też nieco kontrowersyjnie, gdyż zamiast idealnych piosenek zapodam po prostu kawałki które okropnie lubię lub niesamowicie na mnie działają :>

Aerosmith - I don't want to miss a thing
    Anastacia - Left outside alone
    Annie Lennox - Into the west
    Avril Lavigne - I'm with you
    Bajm - Biała armia
    Big Cyc - Dres
    Bob Dylan - Hurricane
    Budka Suflera - Błękitna arka
    Budka Suflera - Jest taki samotny dom
    Budka Suflera - Jolka Jolka
    Budka Suflera - Nowa wieża Babel
    Budka Suflera - Sen o dolinie
    Chris Isaak - Wicked Game
    Coldplay - Speed of sound
    Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
    Daft Punk - Robot rock
    Dido - Here with me
    Elton John - Can you feel the love tonight
    Elton John - Circle of life
    Emiliana Torrini - Gollum's song
    Eminem - Without me
    Enya - May it be
    Evanescence - Imaginary (wersja z 'Origin')
    Evanescence - Lies
    Gene Kelly - Singin' in the rain
    Him - Wings of butterfly
    Jacek Kaczmarski - Mury
    Jerzy Stuhr - Śpiewać każdy może
    Kayah & Bregovic - Tabakiera
    Kazik - Mars atakuje
    KoRn - Counting on me
    KoRn - Daddy
    KoRn - Falling away from me
    KoRn - Liar
    KoRn - Thoughtless
    Krzysztof Krawczyk - Bo jesteś ty
    Kult - Dziewczyna bez zęba na przedzie
    Kylie Minogue - Can't get you out of my head
    Leonard Cohen - In my secret life
    Limp Bizkit - Eat you alive
    Linkin Park - In the end
    Louis Armstrong - What a wonderful world
    Madonna - Love profusion
    Metallica - One
    Metallica - The memory remains
    Michał Bajor - Co ma przeminąć to przeminie
    Moby - Why Does My Heart Feel So Bad
    Moby - Lift me up
    Monty Python - Always look on the bright side of life
    Nancy Sinatra - Bang Bang
    Nick Cave & The Bad Seeds feat. Kylie Minogue - Where the wild roses grow
    Nickelback - How you remind me
    Nightwish - Wishmaster
    Nirvana - Negative creep
    Pink Floyd - Another brick in the wall
    Pudelsi - Wolność słowa
    Queen - Princes of the universe
    Queen - Show must go on
    R.E.M. - The imitation of life
    Radiohead - Creep
    Rammstein - Amour
    Rammstein - Du hast
    Rammstein - Mein Teil
    Rammstein - Ohne dich
    Rammstein - Rosenrot
    Robbie Williams - Supreme
    Simon & Garfunkel - The sound of silence
    System of a Down - Chop Suey
    T.Love - Jest super
    Tatu - Ya soshla s uma
    The White Stripes - Seven Nation Army
    Underworld - Born slippy

• Iranzilla Iranzilla

John Lennon - Imagine ;)
      Pink Floyd - Wish you where here

• Kotula Kotula

ja mam tylko 8, bo więcej nie mogłam wymyślić. wybrałam takie, który nikt nie potrafi zaśpiewać drugi raz, żeby zrobic podobny wrażenie jak pierwsi wykonawcy

Celine Dion - My Heart Will Go On
        Whitney Huston - I Will Always Love You
        Metalica - Nothing Else Meeter
        Czesław Niemen - Dziwny Jest Ten Świat
        Pink Floyd - Wish You Where Here
        Pink Floyd - High Hopes
        Sting - Fragile
        Enya - May It Be

• boor boor

- Disturbed - Dropping Plates
    - G. Puccini - E Lucean Le Stelle
    - Godsmack - Make Me Believe
    - Korn - Eaten Up Inside
    - SOAD - Chop Suey
    - Juno Reactor - Conga Fury
    - Earshot - Headstrong
    - Coal Chember - Shock The Monkey
    - Godsmack - Keep Away
    - Disturbed - Stupify

• daniel_pazon daniel_pazon

na początek napisze.. CKY-Flesh into Gear !!!!!!!!:]]]]]]]]]]

• LeiA LeiA

Nirvana - Where did you sleep last night?
    The Beatles - And I love her
    Marek Grechuta - Będziesz moją panią
    The Mamas & The Papas - Make your own kind of music
    Lifehouse - Everything
    Bic Runga - Captured
    SOAD - Toxicity
    Bryan Adams - Have you ever really loed a woman?
    Damien Rice - The Blowers Daughter
    Evanescence - Breathe no more
    Guns'N'Roses - Don't cry
    The Rolling Stones - Angie
    Slipknot - Vermilion, Pt.2
    Starsailor - Way to fall
    The Used - Blue and yellow

no dobra. 15 jest, czyli tak bardzo nie przekroczyłam.
    kocham te piosenki. kocham :)

• LeiA LeiA

miało być:
      Have you ever really loved a woman? :)

• LaraQrcze LaraQrcze

koeljnośc bedzie przypadkowa.
        1 In Flames- come Clarity
        2 Jamie Cullum these are the days
        3 coma ostrość na nieskończonośc
        4 burzum- war
        5 the kill from yesterday

nie wypisauje tego co już było czyli beatlesów a mogłabym tutaj całą dyskografie podać PF tak samo

• Amant_Wszech_Czasow Amant_Wszech_Czasow

Ale starocie.i nie dość że stare to na nieświeżych instrumentach robione.To jest dobre:
    http://www.youtube.com/watch?v=-h1fYhuM8AA

1. "To bring you my love" PJ Harvey
      2. "Night in white satin" Moody blues
      3. "Violet" Hole
      4. "Synteza" Apteka
      5. "Skrzynia Ikarusa" Kanał Audytywny
      6. "End of the night" The Doors
      7. "Jeźdźcy" Kult
      8. "Czary Mary" Świetliki
      9. "Bullet with butterfly wings" Smashing Pumpkins
      10. "Emit remmus" Red Hot Chili Peppers
      11. "Song 2" Blur
      12. "From her to eternity" Nick Cave

Na pewno pomogłam :).

• sempaidawid sempaidawid

Iron Maiden- Hallowed by the name
    Metallica- Master of Puppets
    Pink Floyd- Comfortably Numb
    KoRn- Blind
    The Beatles- Ticket to Ride
    Simon & Garyfunkel- Sound of Silence
    Scorpions- Yellow Raven
    Black Sabbath- Iron Man
    Led Zeppelin- Moby Dick
    Guns'n'Roses- Estrange
    Scott McKenzie- San Francisco
    KAT- Łza dla cieniów minionych

Wyszedłem nieco poza limit 10, ale ciężko mi było zrezygnować z któregoś utworu. ;)

• mikozzz mikozzz

Alabama 3 - Woke Up This Morning
      Air - Sexy Boy
      BB King -The Thrill Is Gone
      Beck - E-Pro
      Bruce Springsteen - I'm On fire
      Deep Purple - Hush,When A Blind Man Cries,Strombringer
      Guns N' Roses - Nightrain
      Gnarls Barkley - Crazy
      Goldfrapp - Ride A White Horse
      INXS - Elegantly Wasten,Devils Party
      Jimi Hendrix - Foxey Lady
      John Lee Hoooker - Mama,You Got a Daughter
      Led Zeppelin - Sweet Home Alabama,Whole Lotta Love,
      Little Richard - Lucille
      R.E.M - Everybody Hurts
      RHCP - Don't Forget Me
      Stereophonics - I miss You Now
      Traffic - Dear MR.Fantasy
      Quciksilver Messenger Service - Who Do You Love
      Queen -Under Prussure
      Vanilla Fudge - You Keep Me Hanging On
      The Doors - LA Woman
      ... Ile tego jest.A nie chce zbyt duzo pisac:)
      U2 juz nie wspominam bo ze 100 bym napisal:)

• przemyslav07 przemyslav07

"Sweet home alabama" to utwór Lynyrd skynyrd.

• Tomoos Tomoos

Jeżeli ktoś pisze utwory które są dla niego idealne to go od "ciot" nie wyzywaj!!!!!!!:/

• Baaad Baaad

Wszystkie utwory The Doors są idealne. Wszystkie! :)

• Veda12 Veda12

W tej chwili jedna piosenka przychodzi mi do głowy: "Requiem ~ Inori", utwór śpiewany przez niejaką Lisę(więcej jej piosenek nie znam), a pochodzący ze ścieżki dźwiękowej anime "Trinity Blood." Przepiękna piosenka.
    Pozdrawiam:-)

1.Pet Shop Boys-West End Girl
      2.Alice In chains-Rooster
      3.Dead Or Alive-You Spin Me Round
      4.The Prodigy-[No Good] Start The Dance
      5.The Doors-Light My Fire
      6.Red Box-For America
      7.U96-Das Boot
      8.EMF-Unbelievable
      9.Faith No More-Epic
      10.Metallica-Master Of Puppets