NAJLEPSZE PIOSENKI, PIOSENKI IDEALNE

Bardzo możliwe, że taki temat już się pojawił, ale nic wielkiego się nie stanie, jeśli znowu wyjadę z takim pomysłem :)
Proszę, niech każdy wpisze tutaj 10 piosenek (jeśli będzie jedna więcej to nic się nie stanie, ale proszę się tego trzymać), które uznaje za idealne, w których każdy dźwięk jest na miejscu, które zachwycają.
I proszę bez jaj z wypisywaniem jakiś Paris Hilton czy Britney Spears (przepraszam, jeśli źle napisałem).
Chodzi mi o PRAWDZIWĄ muzykę.
Kolejność nie ma znaczenia. (każdy miałby z tym problem)
Jeśli temat będzie aktywny, to po powiedzmy pięciuset głosach sporządze listę, na podstawie najczęściej powtarzających się tytułów.
Teraz moje typy:

+ The Beatles - Yesterday
+ Led Zeppelin - Stairway to Heaven
+ Metalica - Nothing Else Metter
+ Deep Purple - Smoke on the water
+ Deep Purple - Child in time
+ The Beatles - In my life
+ The Rolling Stones - Angie
+ Pink Floyd - High Hopes
+ Pink Floyd - Wish You Were Here
+ The Beatles - Blackbird
+ Nirvana - Smells Like Teens Spirit

Chciałoby się więcej, szczególnie Beatlesów i Floydów jeszcze sporo mógłbym wpisać, no ale granica aż za bardzo nie może być naciągana.
Powiedzmy od 1 do 12 piosenek.
Czekam na głosy
Pozdrawiam serdecznie:)

 • Moje typy:

  -The Moody Blues - Nights in white satin
  -Pink Floyd - Wish you were here
  -Pink Floyd - Dark side of the moon (brain damage)
  -Genesis - Dancing with a Moonlit Knight
  -The Doors - The End
  -Jimi Hendrix - All along the watchtower
  -Janis Joplin - Somebody to love
  -Queen - Bohemian Rhapsody
  -Queen - I want to break free
  -Nick Cave and the Bad Seeds - Weeping Song

  To tyle jeśli chodzi o moje typy :)

 • Zapomniałem o Queen...
  ale niech zostanie jak jest
  dobrze, że pojawiło się Dark side of the moon, bo to jedna z tych piosenek, które chciałem dopisać, ale zabrakło miejsca :)
  dzięki za pierwszy głos :)
  a Floydów jeszcze uwielbiam On the turning away na przykład...
  tak mi się przypomniało, bo teraz leci:)

 • "I proszę bez jaj z wypisywaniem jakiś Paris Hilton czy Britney Spears (przepraszam, jeśli źle napisałem).
  Chodzi mi o PRAWDZIWĄ muzykę."

  Zdefiniuj więc to pojęcie "prawdziwej muzyki"...ja tu widzę którąś tam z kolei standardową 'listę przebojów'.

  Nie istnieje taka piosenka, która stanowiłaby ideał wyznawany przez wszystkich słuchaczy. Wszystko i tak jest kwestią gustu, typu wrażliwości muzycznej. Przecież można się zachwycać profesjonalnie zaaranżowanymi, wykonanymi i nagranymi hitami Britney, Timberlake'a czy Madonny i nikt mający jakiekolwiek pojęcie o muzyce nie powie, że każdy dźwięk nie jest w nich na swoim miejscu;) Można też doznawać ekstazy przy nagraniach Slayera, Death, Immortal czy Behemotha i nikt nie ma prawa stęknąć że ich kompozycje nie są idealne, bo w ramach swojej estetyki stanowią absolutne wzorce.

 • użytkownik usunięty

  INXS - Don't change
  Frank Sinatra - New York, New York
  Animals - House of the rising sun
  Queen - Who wants to live forever
  Placebo - Hang on to your IQ
  Depeche Mode - Enjoy the silence
  Aerosmith - Sing for the moment
  U2 - Sunday Bloody Sunday
  Kate Bush - Running up that hill
  Republika - Mamona


 • wiadomo
  sam czasami słucham techno i MI SIĘ PODOBA
  ale to tak jak z filmami
  to że jakiś film się podoba nie znaczy że jest dobry
  chodziło mi o muzykę, jako sztukę, a to, że te utwory i zespoły powtarzają się na tego typu listach świadczy o ich wielkości:)

  a no napisałem muzykę, jako sztukę, więc pierwsze co się nasuwa to muzyka klasyczna. Tę też możecie podawać:)

  nie pisałem nic złego o Behemocie. Na swojej liście możesz go uwzględnić:)
  nie przeżywajcie i nieroztrząsajcie wszystkiego koledzy
  Pozdrawiam ;)

  • Najlepszy utwór Beatles'ów to według mnie Michelle ale nie nagranie studyjne, które wyszło słabo;/ tylko np. to nagranie;)
   http://youtube.com/watch?v=gBNG6OpN_Qc


   Avril Lavigne - Keep Holding On
   Frankie Valli - Can't Take My Eyes Off You
   http://youtube.com/watch?v=VrbmflDUXYw&mode=related&...

  • "to że jakiś film się podoba nie znaczy że jest dobry"

   - Co więc świadczy o tym, że film jest "dobry" jeśli nie właśnie to, że podoba się odbiorcy?


   "chodziło mi o muzykę, jako sztukę, a to, że te utwory i zespoły powtarzają się na tego typu listach świadczy o ich wielkości"

   - Raczej o sprawnej, skutecznej promocji... Dla Ciebie 'Nothing Else Matters', czy 'Smells Like Teen Spirit' mogą być "wielkie" - dla mnie to dosyć przeciętna brzdąkanina z jednymi z najgorszych liryków w dorobku obu zespołów. A to, że wykreowano te kawałki na szlagiery, to już kwestia zapotrzebowania i świetnej promocji.


   "a no napisałem muzykę, jako sztukę, więc pierwsze co się nasuwa to muzyka klasyczna"

   - No tak, aż dziw bierze, że nie dałeś 'dobrego przykładu' i wymieniłeś Vivaldiego w miejsce Nirvany, czy Ravela zamiast Stones'ów ;)
   I (wybacz, że Cię męczę) oświeć mnie proszę, jaka to muzyka nie zasługuje na to by określać ją mianem 'sztuki'? Bo nie wiem, czy chodzi o jakiś konkretny gatunek, formę, czy też sposób komponowania i wykonywania.


   "nie przeżywajcie i nieroztrząsajcie wszystkiego koledzy"

   - to, po kij ta lista? Jeśli szukasz zestawienia najpopularniejszych utworów świata - a taką formę ostatecznie to przybierze, niezależnie od tego co napiszesz w nagłówku - to odsyłam do Topów Billboardu, Rolling Stone'a czy (z krajowego podwórka) listy wszech czasów Programu Trzeciego PR,,,
   Pozdrawiam,


   • DX* - post do Ciebie:)
    Nie musisz przepraszać, że męczysz. Zawsze to fajnie wymienić poglądy. Czysta przyjemność.

    Pozwól, że też pobawię się w to słynne kopiowanie kawałków wypowiedzi:)

    "- Co więc świadczy o tym, że film jest "dobry" jeśli nie właśnie to, że podoba się odbiorcy? "
    Ostatnio zaangażowałem się w poszerzanie wiedzy w dziedzinie filmu, jako, że niezwykle mnie to interesuje. (trochę nie w temat, ale zaraz dojdę do tego o co mi chodzi).
    Jeśli czytasz trochę o filmie, o sposobie w jaki powstaje, o jego historii zaczynasz zupełnie inaczej na niego patrzeć. To tak, jakby otworzyła się klapka przed Twoimi oczami i zobaczyłbyś coś wspaniałego, niedostrzeganego przez widza o mniejszym zasobie wiedzy na ten temat.
    Oto klucz do odpowiedzi.
    Przeciętny człowiek patrząc na obrazy Picassa (późniejsza twórczość) widzi tylko kwadraty i kółka i często mówi " phi, sam bym takie namalował, a malarz ze mnie nijaki". Jednak znawcy tej dziedziny, mimo iż ubolewają, że żyją w społeczeństwie, którego uwielbienie do prawdziwej sztuki się zacieśnia wiedzą, że ten człowiek patrzy na istne arcydzieło, które zadziwia kunsztem i podtekstami (proszę nie pytajcie mnie już o Picassa, jako że wiem o nim tyle, co z lekcji sztuki, więc sam znawcą nie jestem :) ).
    Jako fan filmu widzę, że większość otaczających mnie ludzi zachwyca się komedyjkami romantycznymi lat ostatnich, czy innymi obrazami, które żerują na ich 'ograniczeniu' (z braku lepszego słowa :/ nie chciałem nikomu ubliżyć).
    Tak też i z muzyką.
    Przeważająca część Polski słucha POP'u, TECHNO, i DISCO POLO. Często nawet ja to robię. Wiem jednak, że to nie jest coś, czym można zachwycić ucho.
    Chodzi mi więc o to, aby odnaleźć na FW tą dosyć wąską grupę ludzi, którzy potrafią dostrzec tę różnicę, którą dostrzegam ja, i zapewne każdy człowiek, który kiedyś próbował zagrać na gitarze, czy jakimkolwiek innym instrumencie.
    Dostrzec w tym całym "kurniku" (jak to kiedyś trafnie określił Kuba Wojewódzki) prawdziwych mistrzów i wirtuozów, którzy nie liczyli tylko na to, że coś wpadnie w ucho, ale też cholernie się przyłożyli.
    Pewnie jeszcze będą jakieś niejasności, więc proszę, pytaj. Mam nadzieję, że w tej kwestji dojdziemy do porozumienia:)

    "Dla Ciebie 'Nothing Else Matters', czy 'Smells Like Teen Spirit' mogą być "wielkie" - dla mnie to dosyć przeciętna brzdąkanina z jednymi z najgorszych liryków w dorobku obu zespołów. "
    Właśnie dlatego zakładam ten temat. To oczywiste, że każdy z użytkowników poda nieco inną listę, bo "dla niego ta piosenka jest bardziej idealna". Gdybym liczył na to, że każdy powtórzy te same tytuły co ja, ta lista byłaby niepotrzebna.

    " No tak, aż dziw bierze, że nie dałeś 'dobrego przykładu' i wymieniłeś Vivaldiego w miejsce Nirvany, czy Ravela zamiast Stones'ów ;) "
    Zwyczajnie nie miałem styczności z Vivaldim czy Ravelem :). Nikt nie słyszał jeszcze wszystkich utworów jakie powstały, choć akurat ci twórcy o których pisałeś, to podstawa...dlatego ubolewam, że nie jestem w stanie skojarzyć ani jednego utworu. Postaram się niedługo uzupełnić te braki.
    Jesteś jednak jednym z użytkowników i możesz dołorzyć cegiełkę tych twórców. Właśnie po to ten temat:)
    A dla uzypełnienia, to z poważniejszej muzyki wolę arie. Często też sięgam po muzykę filmową. Z tych szczególnie upodobałem sobie Clint Mansella:)    "oświeć mnie proszę, jaka to muzyka nie zasługuje na to by określać ją mianem 'sztuki'? Bo nie wiem, czy chodzi o jakiś konkretny gatunek, formę, czy też sposób komponowania i wykonywania."
    Chodzi o sposób komponowania i wykonania:) Jestem pewien, że wiesz o co chodzi. Jeśli nie, to proszę ustaw sobie w liście jedno po drugim, najpierw powiedzmy Vivaldiego, o którym wspomniałeś, a zaraz potem Dodę Elektrodę.
    Widzę, że jesteś inteligentnym człowiekiem, więc wnioski nasuną się same.

    "- to, po kij ta lista? Jeśli szukasz zestawienia najpopularniejszych utworów świata - a taką formę ostatecznie to przybierze, niezależnie od tego co napiszesz w nagłówku - to odsyłam do Topów Billboardu, Rolling Stone'a czy (z krajowego podwórka) listy wszech czasów Programu Trzeciego PR,,, "

    Chciałbym raczej nieco "sprawdzić" FilmWeb i społeczeństwo (może to głupio brzmi, bo ja to tylko ja i sprawdzanie społeczeństwa przeze mnie brzmi śmiesznie.)
    Więc może inaczej. Chciałem sporządzić listę, która pozwoli mi się ustosunkować według własnych kryteriów (i Wam też) do niektórych twórców muzycznych i sprawdzić którzy są najbardziej oblegani przez społeczeństwo:)
    A również po to, żeby zgarnąć kilka często powtarzających się tytułów, których jeszcze nie posiadam:)
    Pozdrawiam ;)
    (przepraszam, że tak długo, ale chciałem być dokładny w wypowiedzi.
    i przepraszam za błędy, których pewnie jest masa :/)    • "Jako fan filmu widzę, że większość otaczających mnie ludzi zachwyca się komedyjkami romantycznymi lat ostatnich, czy innymi obrazami, które żerują na ich 'ograniczeniu' (z braku lepszego słowa :/ nie chciałem nikomu ubliżyć).
     Tak też i z muzyką"

     Z tą różnicą, że na film składa się nieporównywalnie więcej elementów niż na utwór muzyczny, więc takie odniesienia wg mnie są bezcelowe.


     "Przeważająca część Polski słucha POP'u, TECHNO, i DISCO POLO."

     - Widzę, że wstępną ankietę już przeprowadziłeś ;) Zapomniałeś jeszcze o hip-hopie i o tym, że disco polo to obecnie muzyka niszowa(żeby nie powiedzieć 'undergroundowa' ;))
     Ja nie siląc się na szczegółową systematykę napiszę, że "Przeważająca część Polski" słucha tego, co zaserwuje im radio, 'w głębokim poważaniu' mając kwestie gatunkowe...W radiu tym pośród szeroko pojętego popu znajdziesz także przeboje Guns'n'Roses, Nirvany, Metalliki czy Stones'ów.


     "Chodzi mi więc o to, aby odnaleźć na FW tą dosyć wąską grupę ludzi, którzy potrafią dostrzec tę różnicę, którą dostrzegam ja, i zapewne każdy człowiek, który kiedyś próbował zagrać na gitarze, czy jakimkolwiek innym instrumencie."

     -Ja podejrzewam, że ta "wąska grupa ludzi" wcale nie jest taka 'wąska'... niestety ta różnica, o której piszesz może okazać się cokolwiek złudna i opierajać się po prostu na rozbieżności gustów, a nie faktycznego poziomu umiejętności muzyków.


     "Chodzi o sposób komponowania i wykonania:) Jestem pewien, że wiesz o co chodzi. Jeśli nie, to proszę ustaw sobie w liście jedno po drugim, najpierw powiedzmy Vivaldiego, o którym wspomniałeś, a zaraz potem Dodę Elektrodę."

     - Ale po co? Nie widzę sensu oceniania wszystkiego jedną miarą, bo wciąż uważam, że sprawa ostatecznie sprowadzi się polemiki o gustach, o których podobno się nie dyskutuje ;) Tego typu zestawienia mają sens tylko wtedy, gdy jednoznacznie określisz kryteria selekcji... Nie wystarczy napisać, że chodzi o 'piosenki idealne', bo "ideał" to (szczególnie w muzyce) rzecz podlegająca gustom, a nie sztywnym zasadom.


     "Chciałem sporządzić listę, która pozwoli mi się ustosunkować według własnych kryteriów (i Wam też) do niektórych twórców muzycznych i sprawdzić którzy są najbardziej oblegani przez społeczeństwo:)"

     -No przecież odsyłałem do Billboardu i list przebojów w różnych mediach - będziesz miał to samo mniejszym kosztem ;)

     pozdrawiam,     • Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale wywnioskowałem, że sądzisz, że na takim forum jak to nie warto zakładać takiej listy bo i tak wkradnie się w nią spora dawka subiektywizmu i wyjdzie lista najbardziej lubianych piosenek.

      "Tego typu zestawienia mają sens tylko wtedy, gdy jednoznacznie określisz kryteria selekcji... Nie wystarczy napisać, że chodzi o 'piosenki idealne', bo "ideał" to (szczególnie w muzyce) rzecz podlegająca gustom, a nie sztywnym zasadom. "

      Jak już raz pisałem, gdybym jasno określił sztywne kryteria to lista mogłaby być tylko jedna.
      Chcę, aby każdy sam wyznaczył sobie te kryteria i chcę, aby ta lista była trochę subiektywna. Gust wkrada się nawet w obiektywną ocenę, choć niepostrzeżenie.
      Ale powiem Ci, że nie lubię Nirvany, a mimo wszystko na swojej liście umieściłem ich piosenkę, bo uznaję ją za coś wielkiego.
      Poprostu 12 najlepszych piosenek jakie słyszałeś.
      A jak ktoś to zrozumie - nie obchodzi mnie.
      Byleby tylko miał ten ktoś lekkie pojęcie na temat tego jak muzyka powstaje od podstaw i mógł dostosować pod tym względem do tego punktu mimo, iż może to zrobić w sposób dowolny :)))))))
      Ja tak bardzo nie przeżywam tego co piszę na ogólnym forum żeby analizować to w głębszych swerach.
      Jeśli temat kieruję do wszystkich to ma być jasny i dla kilku osób jasny się wydał, więc cel osiągnąłem:)))
      Pozdro :P

      • Aha, wiec jednak nie chodzi o piosenki 'idealne', tylko o ulubione.

       Tak na przyszłosc - jesli jak twierdzisz "nie przezywasz tego co piszesz na ogolnym forum", to raczej staraj sie nie epatować 'Wielkimi' slowami typu "idealny", albo bedziesz dalej 'podszczypywany' przez uzytkownikow, ktorzy do takich słow w kontekscie sztuki przykladaja jednak pewna wage;p

       pozdro,

       • Na mojej liście nie ma dwóch najbardziej ulubionych piosenek, przede wszystkim kochanej Autobiografii, bo nie odpowiada ona moim własnym kryteriom piosenki idealnej:)
        Ale zakładam, że zawsze będzie ulubioną, bo teraz już takie piosenki nie powstają...
        Pozdro

        (Sporo siedzę już na filmwebie, i widzę, że tu nie można przywiązywać do niczego zbytniej wagi, bo nic z tego nie będzie ;)
        Stanisław Lem powiedział kiedyś "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie poznałem intewrnetu". Podzielam to zdanie, nie obrażając nikogo konkretnie, a przede wszystkim Ciebie, bo należysz pewnie do mniejszości ludzi internetu, z którymi można normalnie pogadać. Na Filmwebie zdarzały mi się jednak rozmowy z prawdziwymi kretynami.
        Przepraszam za mały brak skromności :/)
        Pozdro ;)

       • NIby dlaczego mu nie wolno pisac tak jak chce? Ty mu zabronisz? On ma takie samo prawo do dyskkusji jak Ty. na przyszłośc nie pyskuj. Zamilknij radze Ci tak jak Ty jemu radzisz.

    • tl dr

 • wiadomo:)
  są jeszcze Beatlesi :PP
  tylko ciota wyciąga takie wnioski Don Corleone, że dobra muzyka to tylko dwa zespoły hehe:P
  Pozdro ;)

  • "Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen."

   Typowanie wciąż tych samych zespołów to efekt jakiejś mody. No bo w końcu kto odważy sie powiedzieć jedno złe słowo na Pink Floyd? To przecież klasyka...

   Ja Pink Floyd nie lubię, bo zwyczajnie mnie nudzą. Led Zeppelin jako klasyka rocka jest spoko, ale ilość późniejszych naśladowców sprawiłą ze już tego nie słucham. Co do Queen, to kilka kawałków owszem, choć na dłuższa metę można sie wyrzygać tymi operowymi wstawkami...
   The Beatles bardzo lubię.

   I nie chodzi o to ze nie doceniam tych niewątpliwej jakości kapel. Po prostu nie wierze ze każdemu podoba sie to samo. A jednak niemal każdy fan muzyki rockowej jedzie na tych samych schematach.

 • Gdyby istniał jakiś schemat czy tam wzór piosenki idealnej to istniałaby jedna lista 12 takich piosenek i nie byłoby sensu zakładać tego tematu.
  Chodzi mi o indywidualne i własne rozumienie tego określenia i późniejsze podanie listy piosenek, które odpowiadają osobistym kryteriom piosenki idealnej.
  Pozdro ;)

 • No, to teraz będzie 'lekkie' urozmaicenie - tym bardziej że nie zamierzam ograniczać się do 12 kawalców :> Będzie też nieco kontrowersyjnie, gdyż zamiast idealnych piosenek zapodam po prostu kawałki które okropnie lubię lub niesamowicie na mnie działają :>

  Aerosmith - I don't want to miss a thing
  Anastacia - Left outside alone
  Annie Lennox - Into the west
  Avril Lavigne - I'm with you
  Bajm - Biała armia
  Big Cyc - Dres
  Bob Dylan - Hurricane
  Budka Suflera - Błękitna arka
  Budka Suflera - Jest taki samotny dom
  Budka Suflera - Jolka Jolka
  Budka Suflera - Nowa wieża Babel
  Budka Suflera - Sen o dolinie
  Chris Isaak - Wicked Game
  Coldplay - Speed of sound
  Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
  Daft Punk - Robot rock
  Dido - Here with me
  Elton John - Can you feel the love tonight
  Elton John - Circle of life
  Emiliana Torrini - Gollum's song
  Eminem - Without me
  Enya - May it be
  Evanescence - Imaginary (wersja z 'Origin')
  Evanescence - Lies
  Gene Kelly - Singin' in the rain
  Him - Wings of butterfly
  Jacek Kaczmarski - Mury
  Jerzy Stuhr - Śpiewać każdy może
  Kayah & Bregovic - Tabakiera
  Kazik - Mars atakuje
  KoRn - Counting on me
  KoRn - Daddy
  KoRn - Falling away from me
  KoRn - Liar
  KoRn - Thoughtless
  Krzysztof Krawczyk - Bo jesteś ty
  Kult - Dziewczyna bez zęba na przedzie
  Kylie Minogue - Can't get you out of my head
  Leonard Cohen - In my secret life
  Limp Bizkit - Eat you alive
  Linkin Park - In the end
  Louis Armstrong - What a wonderful world
  Madonna - Love profusion
  Metallica - One
  Metallica - The memory remains
  Michał Bajor - Co ma przeminąć to przeminie
  Moby - Why Does My Heart Feel So Bad
  Moby - Lift me up
  Monty Python - Always look on the bright side of life
  Nancy Sinatra - Bang Bang
  Nick Cave & The Bad Seeds feat. Kylie Minogue - Where the wild roses grow
  Nickelback - How you remind me
  Nightwish - Wishmaster
  Nirvana - Negative creep
  Pink Floyd - Another brick in the wall
  Pudelsi - Wolność słowa
  Queen - Princes of the universe
  Queen - Show must go on
  R.E.M. - The imitation of life
  Radiohead - Creep
  Rammstein - Amour
  Rammstein - Du hast
  Rammstein - Mein Teil
  Rammstein - Ohne dich
  Rammstein - Rosenrot
  Robbie Williams - Supreme
  Simon & Garfunkel - The sound of silence
  System of a Down - Chop Suey
  T.Love - Jest super
  Tatu - Ya soshla s uma
  The White Stripes - Seven Nation Army
  Underworld - Born slippy

 • - Disturbed - Dropping Plates
  - G. Puccini - E Lucean Le Stelle
  - Godsmack - Make Me Believe
  - Korn - Eaten Up Inside
  - SOAD - Chop Suey
  - Juno Reactor - Conga Fury
  - Earshot - Headstrong
  - Coal Chember - Shock The Monkey
  - Godsmack - Keep Away
  - Disturbed - Stupify

 • Nirvana - Where did you sleep last night?
  The Beatles - And I love her
  Marek Grechuta - Będziesz moją panią
  The Mamas & The Papas - Make your own kind of music
  Lifehouse - Everything
  Bic Runga - Captured
  SOAD - Toxicity
  Bryan Adams - Have you ever really loed a woman?
  Damien Rice - The Blowers Daughter
  Evanescence - Breathe no more
  Guns'N'Roses - Don't cry
  The Rolling Stones - Angie
  Slipknot - Vermilion, Pt.2
  Starsailor - Way to fall
  The Used - Blue and yellow

  no dobra. 15 jest, czyli tak bardzo nie przekroczyłam.
  kocham te piosenki. kocham :)

 • Ale starocie.i nie dość że stare to na nieświeżych instrumentach robione.To jest dobre:
  http://www.youtube.com/watch?v=-h1fYhuM8AA

  • użytkownik usunięty

   1. "To bring you my love" PJ Harvey
   2. "Night in white satin" Moody blues
   3. "Violet" Hole
   4. "Synteza" Apteka
   5. "Skrzynia Ikarusa" Kanał Audytywny
   6. "End of the night" The Doors
   7. "Jeźdźcy" Kult
   8. "Czary Mary" Świetliki
   9. "Bullet with butterfly wings" Smashing Pumpkins
   10. "Emit remmus" Red Hot Chili Peppers
   11. "Song 2" Blur
   12. "From her to eternity" Nick Cave

   Na pewno pomogłam :).

 • Iron Maiden- Hallowed by the name
  Metallica- Master of Puppets
  Pink Floyd- Comfortably Numb
  KoRn- Blind
  The Beatles- Ticket to Ride
  Simon & Garyfunkel- Sound of Silence
  Scorpions- Yellow Raven
  Black Sabbath- Iron Man
  Led Zeppelin- Moby Dick
  Guns'n'Roses- Estrange
  Scott McKenzie- San Francisco
  KAT- Łza dla cieniów minionych

  Wyszedłem nieco poza limit 10, ale ciężko mi było zrezygnować z któregoś utworu. ;)

  • Alabama 3 - Woke Up This Morning
   Air - Sexy Boy
   BB King -The Thrill Is Gone
   Beck - E-Pro
   Bruce Springsteen - I'm On fire
   Deep Purple - Hush,When A Blind Man Cries,Strombringer
   Guns N' Roses - Nightrain
   Gnarls Barkley - Crazy
   Goldfrapp - Ride A White Horse
   INXS - Elegantly Wasten,Devils Party
   Jimi Hendrix - Foxey Lady
   John Lee Hoooker - Mama,You Got a Daughter
   Led Zeppelin - Sweet Home Alabama,Whole Lotta Love,
   Little Richard - Lucille
   R.E.M - Everybody Hurts
   RHCP - Don't Forget Me
   Stereophonics - I miss You Now
   Traffic - Dear MR.Fantasy
   Quciksilver Messenger Service - Who Do You Love
   Queen -Under Prussure
   Vanilla Fudge - You Keep Me Hanging On
   The Doors - LA Woman
   ... Ile tego jest.A nie chce zbyt duzo pisac:)
   U2 juz nie wspominam bo ze 100 bym napisal:)

 • Jeżeli ktoś pisze utwory które są dla niego idealne to go od "ciot" nie wyzywaj!!!!!!!:/


 • Wszystkie utwory The Doors są idealne. Wszystkie! :)

 • W tej chwili jedna piosenka przychodzi mi do głowy: "Requiem ~ Inori", utwór śpiewany przez niejaką Lisę(więcej jej piosenek nie znam), a pochodzący ze ścieżki dźwiękowej anime "Trinity Blood." Przepiękna piosenka.
  Pozdrawiam:-)

  • użytkownik usunięty

   1.Pet Shop Boys-West End Girl
   2.Alice In chains-Rooster
   3.Dead Or Alive-You Spin Me Round
   4.The Prodigy-[No Good] Start The Dance
   5.The Doors-Light My Fire
   6.Red Box-For America
   7.U96-Das Boot
   8.EMF-Unbelievable
   9.Faith No More-Epic
   10.Metallica-Master Of Puppets

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: