jaki film polecacie ?

ostatnia wypowiedź: Conan_z_Cymerii
sikwomen sikwomen

Szukam jakiegoś filmu z niezwykłym klimatem ! Tajemniczy ... Wciagający ... Nie romantyczny ...

• ProF_A_N_ ProF_A_N_

Polecam "Uzdrowiciela z tropików". W tropikach jest niezły klimat...

• robert_28 robert_28

Polecam wszystkie filmy Uwe Bolla. Niezapomniene przeżycie...

• GhostFace GhostFace

''Tajemniczy ... Wciagający ... Nie romantyczny ...''

Funny Games w reżyserii Michaela Haneke spełnia te wymogi

• Klarens Klarens

'Bagno'- baaardzo wciągający

• Szkrabsa Szkrabsa

Polecam iluzjonistę. Tajemniczy to on jest (czyżby magia?), a romantyzmu w nim niewiele. Przy okazji mogę powiedzieć, że podoba mi się złudzenie jakie daje ten film i jakie jest zdziwienie, kiedy na koniec okazuje się, że wszystko co się myślało o bohaterach jest fałszywe.

• Shiloh Shiloh

"Tożśamość" - niesamowity thriller, który jako jedyny może równać się "Autostopowiczowi" (temu oryginalnemu oczywiście).

• kawsar kawsar

"Funny Games" to oryginalny tytuł tego filmu, czy kryje się on pod innyą polską nazwą?

Dzięki

• Adiskuter Adiskuter

ja polecam Labirynt Fauna mnie wciągnął a co do klimatu to może być :) jeśli nie oglądałeś a jeśli tak to nie wiem jeśli Labirynt Fauna ma wogóle jakiś klimat obejrzysz ocenisz

• kawsar kawsar

Labirynt Fauna ma klimat ? ?
      Nie powiedziala bym, ze zalicza sieon do tego wlasnie tajemniczego gatunmku...
      Labirynt Fauna polecam obejrzec jak masz ochote na opowiesci bardziej baśniowe...

Z filmow klimatyczych proponowalabym "Eksperyment" "Das Experiment" 2001
      Film psychologiczny, bardzo charakterystyczny. Trzyma w napieciu.

• Kwic Kwic

Memento ;]

• goandrewgo_ goandrewgo_

Łowca Androidów - film najlepszym klimacie w histori kina ,jednak myśle że film dla wprawionych oglądaczy.
    Siódma Pieczęć - dla niesamowicie wprawionych oglądaczy..

• NEGRA NEGRA

Mulholland Drive
    Siedem
    American Beauty

• GhostFace GhostFace

mam propozyzje - teraz obejrzyj te filmy i napisz ciekawe recenzje. Chyba z 20 filmów do obadania

• palisandra89 palisandra89

Jeśli ciągle szukasz, to propounuję "Nieuchwytnego" :) Premiera już 11 kwietnia. Słyszałam, że wciąga i trzyma w napięciu do końca. Póki co możesz zerknąć na trailery. Pozdrawiam :)

• Ms_Sunshine Ms_Sunshine

O tak Labirynt fauna znakomicie odpowiada twoim wymogom.;)

• Klarens Klarens

Mirror Maska aka Lustrzana maska

• kola_unikalna kola_unikalna

Kurcze, czytam te opisy i nic nie zachęca mnie do kina :/
    Co byście polecili z obecnego repertuaru?

• szuwarcia szuwarcia

"Rękopis znaleziony w Saragossie" - tajemniczy i wciagający, jak najbardziej :)

• $user użytkownik usunięty

"Edward Nożycoręki" by Tim Burton

• anya_9 anya_9

Polecam ci 'Grę' z Douglasem, naprawdę wciąga i jest tajemnicza.I dobra gra aktorów.

• radex78 radex78

ww. "Mulholland Drive" - BARDZO dobry, BARDZO tajemniczy film, z KLIMATEM, ww. "Iluzjonista" - jest klimat (zdjęcia i muzyka) oraz fajne zakręcenie fabuły, ww. "American Beauty" - BARDZO dobry film, nietuzinkowe kino (spójne przemieszanie gatunków) - wciaga, klimat i zaskakujące, "Inni/The Others" - najlepszy horror od czasu "Dziecka Rosemary" i "Lśnienia" - perełka: scenariusz, reżyseria, realizacja, klimat, napięcie, "Piknik pod Wiszącą Skałą" - arcydzieło i najbardziej oniryczny film jaki widziałem - SUPER KLIMAT, SUPER TAJEMNICZY, SUPER REALIZACJA, SUPER MUZYKA, "Harry Angel" - rewelacja, "Barton Fink", "Donnie Darko", "Zagubiona autostrada/Lost Highway", "Oczy szeroko zamknięte/Eyes Wide Shut".

• sikorak7 sikorak7

Obejrzyj sobie Lęk pierwotny. Z Edwardem Nortonem niesamowity, zaskakujący i wogóle the best!!

• tomspring tomspring

Jeśli chodzi o Twoje 'wymagania' to zdecydowanie polecam Dziewiąte Wrota Genialny film i wg mnie jedna z lepszych ról Deppa.

A tak poza Twoimi wymaganiami - jeśli chcesz trochę filmów z klasą to pooglądaj coś Quentina Tarantino ;)

• carangi carangi

"Labirynt Fauna"
      "The flock"
      jest mnostwo ciekawych filmow..."Niewierna" czy "Wierna" Żuławskiego...

• kamilakamila kamilakamila

Jakieś dwa miesiące temu miał premierę "Sweeney Todd" Tima Burtona. To nazwisko mówi samo za siebie xd

• _suspect_ _suspect_

Z owczesnych premier polecam "sirociniec"(tajemniczy, wciągający, klimatyczny)

• Kot_Kot Kot_Kot

We Own the Night[2007] , SOLARIS [2002] , The Eye [2008] , NEXT [2007] , Zodiac [2007]

• Redox Redox

Solaris z 2002 roku? Pss.. nie nie polecam, za to obejrzyj sobie o miloiny razy lepszy i ambitniejszy Solaris Tarkowskiego.

• Kot_Kot Kot_Kot

nie mowie ze najlepszy film ale mi sie naprawde podobal, przypadl mi do gustu. Nie mniej zobacze sobie wersje podana przez ciebie skora jest nieporownywalnie lepsza

• carangi carangi

Dzieki za nieswiadome przypomnienie mi tytulu filmu, na ktorym usnelam.."Zodiac" przenudny film...bez klimatu...nie polecam

• Kot_Kot Kot_Kot

film rzeczywiscie jest troszke nudny ale jest na autentycznych zdarzeniach i ma w sobie to cos co warto dla tego go zobaczyc

co do klimatu jest nie zgodze sie z toba bo ma go w sobie choc moze nie taki intensywny co w innych zdecydowanie lepszych filmow.

niemniej polecam zobaczyc chcby z tego wzgledu ze jest na faktach

• LUDWIK_WARYNSKI LUDWIK_WARYNSKI

Spisek bojarów

• robert_28 robert_28

Polecam niekwestionowane arcydzieło kina pt. "Efekt Motyla". To ponad czasowy, głęboki i klimatyczny film WYBITNY z WYBITNĄ rolą żywej legendy kina Ashtona Kuthera. WYBITNA rezyseria, zdjęcia itp. To skandal że ten film nie ma średniej 10.0! Tylko on na to zasługuje!

• Redox Redox

No nie przesadzajmy, Efekt Motyla może i jest dobrym filmem, ale chyba nie zasługuję na dziesiątkę (przynajmniej wg mnie). Obecnie ocen 10 postawiłem na FW o ile się nie pomylę jakieś 25-28.

Polecam:
        * Easy Rider,
        * Rydwany ognia,
        * Mechaniczna Pomarańcza,
        * Zwyczajni ludzie,
        * Nostalgia,
        * Zawrót głowy,
        * Ballada o Narayamie,
        * Most na rzece Kwai,
        * W samo południe,
        * Pojedynek na szosie

Gorąco polecam!

• robert_28 robert_28

Z tym Efektem to żartowałem. Myślałem że idzie w tym poście wyczuć ironię.

P.S Efekt ma u mnie 1.

• carangi carangi

Nie wiem gdzie ten klimat w "Zodiac'u", mało ciekawy scenariusz...moze i na faktach, ale tak jakos malo mnie to poruszylo...zato na faktach jest "Erin Brocovic" i ten film jest wart obejrzenia.
            Ostrzegam przy okazji-zeby nie ogladac "Doomsday" ten z tego roku o wirusie "Żniwiarz"...tragedia a nie film...tak beznadziejnego scenariusza, wykonania, gry aktorskiej, muzyki jeszcze nie widzialam od czasu "Grindhouse: Death Proof" masakra

• robert_28 robert_28

A mnie zachęciłaś do "Doomsday". Skoro porównujesz go do "Death Proof" (świetny film Quentina)...

• carangi carangi

no coz...kazdy ma prawo do takiego gustu..ja za nim i jego filmami nie przepadam, choc "Kill Bill" to jakis cudowny wyjatek

• robert_28 robert_28

Rzeczywiście. "Kill Bill" jest wyjątkiem. To najsłabszy film Tarantino. Gdzież mu do "Pulp Fiction", "Wściekłych Psów" czy "Jackie Brown".

• carangi carangi

no to juz ustalilismy, ze jestes jego fanem...ja nie, na "Pulp Fiction" usypiam za kazdym razem jak leci w TV, nawet sie zmusic nie moge...;fanka krwawych filmow klasy B do przesady ("Grindhouse")nie jestem...nie pociaga mnie mysl rezysera, ktory zaczynal od takich filmow i w sumie to nigdy nie skonczyl takowych tworzyc..nic one mi nie mowia, poza tym, ile potrzeba hektolitrow krwi by obrzydzic film..ale moze dlatego ze jestem kobieta ;)i podpisuje sie pod tym obiema rekami..

• carangi carangi

a szczerze polecam Ci "Czlowiek pies" i juz nic nie napisze, bo ten film sam za siebie mowi...enjoy

• robert_28 robert_28

Widziałem Człowieka psa. Na pewno najbardziej ambitny akcyjniak z Jetem Li.

• ulubione ulubione

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• krisstofer1992 krisstofer1992

"War" z Jetem Lee i Jasonem Stathamem jest calkiem fajny. Klimat ma ciekawy i trzyma w napięciu do końca filmu.

• Kamyk_4 Kamyk_4

jeżeli spodobało Ci się "Memento" to polecam "Stay".
    A z tego, co obecnie w kinach, to chyba tylko "Sierociniec"

• robert_28 robert_28

Warto polecić świetny horror "Sierociniec" i nowego Indianę Jonesa.

• carangi carangi

"Sierociniec" trzyma sie jako tako jedynie dzieki muzyce, ktora sprawia ze mozna podskoczyc na fotelu ale szczerze to spodziewalam sie czegos bardziej extreme, jak dla mnie przereklamowany tak jak i "Mgla", ktora miala byc najlepszym horrorem czy trilerem a wyszla papka...szmira-szkoda kasy na bilet...."Sierociniec" koncowka tak badziewna i jakas taka happy-endowska...malo oryginalny koniec...Indiany nie widzialam, ale slyszalam ze wiecej tam efektow specjalnych niz jakiejs tresci i klimatu, ktore maja starsze czescie...ale to tylko pogloski...moze juz dzis sobie obejrze to bede mogla pow wiecej...
        nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale ostatnimi czasy nic ciekawego w kinach sie nie pojawia..czekam na film, ktory mnie porwie...

• carangi carangi

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• robert_28 robert_28

Nie, no z tym 1 to gruba przesada. Nie był zły. Po prostu dobry film przygodowy, któremu daleko do części z lat 80.

• carangi carangi

zapomnialam napisac o mojej ulubionej scenie z tego filmu...kiedy syn Indiany laduje na drzewie i małpki jakims cudownym sposobem daja mu do zrozumienia, ze moze poruszac sie po linach jak one...wiec skacze z liny na line,po prostu rewelacja...mistrzostwo...
              i moze masz racje Robert...1 to gruba przesada..;P

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: