W moim przekonaniu brakuje paru nominacji:
- Animal Kingdom - najlepszy film, scenariusz oryginalny, aktor drugoplanowy (Guy Pearce)
- Wyspa Tajemnic - scenariusz adaptowany, aktor pierwszoplanowy (DiCaprio)
- Miasto złodziei - scenariusz oryginalny

paint

a co z "Autorem widmo" i "Piranią 3d" ????

http://srecenzje.blox.pl/2011/02/wiem-juz-w-koncu-kto-dostanie-OSCARY.html

jakubovski

mnie poza Wyspą Tajemnic brakuje zauważenia Robin Hooda i np nominacji dla Cate Blanchett oraz nominacji dla Meryl Strep za rolę Juli.

paint

wilkołak za muzykę, scenografię

ArusArczes

oczywiście brak Nolana za najlepszą reżyserię i Milli Kunis za łabędzia

paint

Zdecydowanie akademia znów olała Di Caprio.

paint

Brak nominacji dla filmu:
1. Wyspa tajemnic - film, scenariusz adaptowany, pierwszoplanowy aktor (Leo diCaprio), reżyseria (Martin Scorsese), muzyka, zdjęcia
2. Królestwo zwierząt - scenariusz, aktorzy
3. Incepcja - reżyser (pominięcie Nolana jest nadużyciem)
4. Tron - za muzykę (jest świetna), efekty specjalne
5. Wyśnione miłości - film zagraniczny
6. Jestem miłością - film zagraniczny

Pan_Li

-Jak zwykle celowo pomineli Nolana wręcz w bezczelny sposób, co jest naprawdę frustrujące( to samo było z filmami takimi jak: ''Prestiż'', ''Memento'' czy ''Batman'' obie części..-kompletnie niedocenione,a w moim mniemaniu rewelacyjne jak nie wyżej)
-Oczywiście brakuje tutaj ''Wyspy tajemnic'' co jest totalnym nieporozumieniem..Film ten zasłużył na nominacje a poziomem dorównuje spokojnie ''Czarnemu łabędziowi''.
- A gdzie jest ''Millenium'' jako najlepszy film nieanglojęzyczny?
-Poza tym nominacje należą się Leonardo Di Caprio za ''Incepcję'' lub ''Wyspę tajemnic'' co jest ewidentnym przeoczeniem lub zwykłą złośliwością.
- A co tuta robi nominacja dla ''Salt''??Ten film jest pod każdym względem tak denny, że nie mam pojęcia jakim cudem znalazł się wśród nominowanych dzieł do oskara. Żenada..

lu87

BENICIO DEL TORO za rolę pierwszoplanową

Pan_Li

brak wyspy tajemnic glowna wpadka jury za zdjecia za muzyke- pewny oskar, za rezyserie ,aktor pierwszoplanowy ale coz jury co raz czesciej sie zaskakuje swoim gustem.

paint

INCEPCJA , rola drugoplanowa meska - ten chlopak, ktoremu wszczepiali mysl, nie pamietam nazwiska aktora, ale pamietam, ze zrobil na mnie najwieksze wrazenie

paint

Wiadomo nie od dziś niestety, że film z di Capriem nie ma szans na Oscarach. Szkoda, bo Leo gra tylko w filmach wybitnych. Jak zostać królem, mimo że jest filmem sympatycznym, niczym specjalnym poza aktorstwem się nie wyróżnił, a stawia się go wyżej niż przełomową Incepcję!

Liusah

Zgadzam się z Tobą. Co do samej ''Incepcji'', chociaż cieszę się, że film ten dostał 4 oskary, jestem zażenowana faktem, iż Nolan został całkowicie pominięty jako świetny reżyser, bez którego ten film by w ogóle nie powstał..Poza tym, ''Incepcja'' powinna otrzymać oskara za najlepszy scenariusz oryginalny, na który zasłużyła jako jedyna z nominowanych. Dorzuciłabym jeszcze oskara za muzykę. Choć miałam również cichą nadzieję na nagrodę za najlepszy film, to wiedziałam, że raczej to mrzonka biorąc pod uwagę skreślenie Chrisa jako twórcę, co było bardzo irytujące! Po raz kolejny Nolan pozostał niedocenionym geniuszem, a jego dzieło ''Incepcja'' zgarnęło jedynie oskary ''poboczne''w porównaniu z nagrodami za scenariusz,reżyserię no i oczywiście najlepszy film, co nie jest w pełni zadowalające niestety...Biedny Chris...:(

Liusah

Zgadzam się z Tobą. Co do samej ''Incepcji'', chociaż cieszę się, że film ten dostał 4 oskary, jestem zażenowana faktem, iż Nolan został całkowicie pominięty jako świetny reżyser, bez którego ten film by w ogóle nie powstał..Poza tym, ''Incepcja'' powinna otrzymać oskara za najlepszy scenariusz oryginalny, na który zasłużyła jako jedyna z nominowanych. Dorzuciłabym jeszcze oskara za muzykę. Choć miałam również cichą nadzieję na nagrodę za najlepszy film, to wiedziałam, że raczej to mrzonka biorąc pod uwagę skreślenie Chrisa jako twórcę, co było bardzo irytujące! Po raz kolejny Nolan pozostał niedocenionym geniuszem, a jego dzieło ''Incepcja'' zgarnęło jedynie oskary ''poboczne''w porównaniu z nagrodami za scenariusz,reżyserię no i oczywiście najlepszy film, co nie jest w pełni zadowalające niestety...Biedny Chris...:(

lu87

TRON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111oneoneoneone
O ile film był kiepski to dlaczego nie dostał nominacji za świetną muzę?

lu87

Nolan jest bardzo dobry reżyserem, ale żeby go zwać geniuszem??

Private_Witt

Jak na czasy współczesne, to owszem, jest dla mnie geniuszem.

lu87

co za K#$%a roznica na jakie czasy! Nie ma genialnych ludzi! i nie ma arcydzieł!

paint

Wg mnie najwiekszym nieobenym jestem JA i mój FILM http://www.youtube.com/watch?v=Q8aJAOcLJuk

kacperbond12

mi bardzo szkoda
1.incepcji -dostala nagrody nie za to za co glownie powinna dostac
2.wyspa tajemnic-film byl swietny-hold w strone hitchcock'a plus swietny scenariusz i aktorzy
bardzo mi szkoda rowniez czarnego labedzia
natalie byla naprawde swietna ale, film rowniez trzeba tylko zrozumiec

nie jestem zadowolona do konca z wyniku akademi...
szkoda.

paint

Jak na dłoni widać, że w Stanach obowiązuje bojkot Polańskiego, który za ,,Ghost Writera" powinien zgarnąć nominacje co najmniej za reżyserię. Szkoda.

kacperpiotrkow2

Przydala by siee tez nominacja dla trona za scenorafie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones