Problem z przeglądarką Internet Explorer

ostatnia wypowiedź: Lipstick_92
Piotrek4 Piotrek4

Chciałem tylko zgłosić, że chodzenie po starym Filmwebie przez IE8 to jakaś katorga. Nie wiem co się stało, rano nie dało się nawet wejść na stronę, a teraz co chwila nie można wchodzić na poszczególne podstrony.

Tym sposobem stary Filmweb zaprzyjaźnił się bardzo z guzikiem F5 u mnie, jak dla mnie to nawet za bardzo.

Mogę się założyć że więcej osób ma ten problem, tylko mało kto używa IE (a jest duże prawdopodobieństwo, że nikt)

Co ciekawe na nowym jest chyba ok. Z Firefoxa wszystko śmiga, ale bardzo to źle wygląda. Bardzo. :(

• Wyslannik_smierci Wyslannik_smierci

Ja używam Firefoxa i żadnych problemów nie mam... Rada jest prosta, wywal to gówno IE i działaj na Firefoxie :)

• Piotrek4 Piotrek4

Juz jest Ok. Dziękuje.

Co do IE, wiem wiem, już nie jeden mi to mówił, dzięki za radę. Ale wiesz, przyzwyczajenie jest potęzniejsze od rozumu. Uzywam IE od 6 lat i żyję, nic się nie dzieje, także mi tam nie przeszkadza. Poza tym to jedyna przeglądarka która "radzi" sobie ze wszystkimi stronkami. Jakoś ją po prostu lubię i juz, jestem konserwatystą. W sumie to nie spotkałem chyba żadnej osoby która używała by IE, a niektórzy się tak uśmiechają troszkę pod nosem jak im to mówię, ale nic. :D

Może się skusze na cos, FF zainstalowany, ale rzadko włączam. Pozdrawiam.

• Znawca_ Znawca_

Ja Opery czy FF po prostu nie lubię...
      Używam IE, a na systemie 64 bit to już w ogóle mam "zajebisty" wybór przeglądarek...
      W każdym razie na zmianę z IE na coś innego się nie zanosi.

Więc kiedy w przypadku jakiejkolwiek awarii ze stroną słyszę, że mam wywalić to gówno od M$ i zainstalować FF, to szlag mnie trafia...
      To jest psi obowiązek programistów, żeby strona była kompatybilna z podstawową przeglądarką, czyli IE.

• Piotrek4 Piotrek4

Ooo. Ale są kolejne problemy z IE.

Nie widać plakatów, ani zdjęć jak się kliknie (czarny obraz), a także gwiazdek przy ulubionych w filmografiach. Na ff jest ok, ale na IE nie. Sprawdzcie sobie.
        Śmiesznie tu jest trochę ;D

• cyfrowy_baron cyfrowy_baron

Istnieje już Firefox w wersji 64-bit, więc chyba nie pozostaje Tobie inne wyjście jak zainstalować tą przeglądarkę. IE 7 i 8 nie radzi sobie już z większością błędów skryptów, dlatego jest niekompatybilna z serwisami, które zawierają błędy, a tak skonstruowany serwis jak filmweb zawsze będzie już błędy zawierał. Trzeba by go stworzyć od podstaw, wtedy może by działał poprawnie.

Zainstaluj Firefox + wtyczka AdBlock Plus do usuwania reklam + wtyczka Flashblock do blokowania reklam Flash, chociaż AdBlock też sobie dobrze radzi z większością reklam Flash. W połowie października zgodnie z zapowiedziami Mozilly. zostanie udostępniony Firefox w wersji 4.0. Testowałem wersję Beta i inne przeglądarki nie mogą się już równać z Firefox.

• Wielowied Wielowied

Mam ten sam problem z przeglądarką IE. Już to tutaj zgłaszałem. Początkowo korzystałem z IE w wersji 7, ale ktoś mi napisał, że serwis filmweb wymaga przeglądarki IE8 i powinno śmigać. Zainstalowałem więc IE8, i co? I dupa... nie śmiga! Nadal występują błędy skryptów, strony długo albo wcale się nie ładują. Przeglądarka się zawiesza, albo wywala krytyczny błąd związany z biblioteką jscript.dll i zamyka się.Zaktualizowałem wiec Java, ale dalej to samo.

Serwis filmweb.pl jest niekompatybilny z Internet Explorer'em.

Co do rad by zainstalować Firefox, to jak Firefox będzie obsługiwał wszystko to co IE to wtedy zainstaluję, a póki co nie wszystko działa w Firefox jak należy.

• Piotrek4 Piotrek4

wystapił kolejny problem na przeglądarce IE. Nie można z tej przeglądarki edytoweać obsad (nie działa przycisk "zgłoś" - nic się niedzieje). Z FF mozna edytować. Poza tym jak się wejdzie na pełną obsade lub edycje wygląda to tak:
    http://i33.tinypic.com/312y5o8.jpg

pewnie juz o tym wiecie, ale nic ;D

• katedra katedra

Inteernet Explorer to już tylko legenda i mit,jest on tylko po to żeby ściągnąć Firefoxa albo Operę lub cokolwiek innego

• cyfrowy_baron cyfrowy_baron

Filmweb jest niekompatybilny z IE i ten serwis wogóle w tej przeglądarce nie działa. Jest to po części wina IE, gdyż ta przeglądarka nie radzi sobie za dobrze z niektórymi błędami skryptów, ale gdyby filmweb zawierał mniej błędów w skryptach to korzystanie z IE nie byłoby problemem.

Gdyby nowy filmweb tworzyli profesjonaliści to pewnie działałby niezależnie od przeglądarki, ale robili go studenci pierwszego roku informatyki, więc działa jak widać...

• Piotrek4 Piotrek4

Przypominam tylko 4-miesięczną już dysfunkcję przy niektórych rzeczach Filmweba.
    - edycja obsady dalej na IE wygląda tak:
    http://i33.tinypic.com/312y5o8.jpg
    Są to jak się domyślam uprawnienia administratorskie dla wszystkich. Zgłoszenie obsady dziala poprzez nacisnięcie guzika "zapisz pozycję", ale zgłosić można tylko tylko wszystko co powyżej (aktorów). Scenografa czy dzwiękowca już nie. Zresztą, rozkraczyło się to już całkowicie ponieważ w ogóle nie można wprowadzić poprawki. Nawet z ff. Występuje błąd i pisze, żeby zgłosić. To zgłaszam. Tylko jak mam poprawić odrzuconą kontrę?
    - plakaty i foty - czarny obraz. Wygląda tak:
    http://i54.tinypic.com/24lo12c.jpg
    - brak gwiazdek przy obejrzanych-ulubionych. Próbka:
    http://i56.tinypic.com/2hmlmx5.jpg
    - a to jest nowość. Całkowite rozkraczenie. Przyczyna nie zidentyfikowana. System chce abyśmy sobie poszli.
    http://i51.tinypic.com/1raulx.jpg

Żeby nie było, problem z obsadami występuje od tygodnia, z przeglądaniem plakatów i zdjęc od 4 miesięcy, z gwiazdkami od 4 miesięcy, a z edycją od 3 dni. Naprawdę, ciężko się współpracuje.

I pytanie na serio. Czy Filmweb tak chce do końca roku tak ciągnąć? Czy dłużej? Bo ja rzeczywiście zaczynam w to wierzyć, że ta beta to zostanie trochę dłużej. No i pogratulować informatykowi tupetu.

• Piotrek4 Piotrek4

Od wczoraj mam problem z oglądaniem współtworzonych na IE. Bardzo spowalnia mi przeglądarke i reaguje z ogromnym opóxnieniem + brak odpowiedzi. Mam co prawda już sporo współtworzonych, ale 2 dni temu śmigało normalnie. Co się stało?

Dziś miałem format dysku, wszystko jest świeże. Hmm. Na FF wczytuje się szybko i normalnie.

Czy jakiś uzytkownik co ma dużo dodanych mógłby sprawdzić u siebie czy tez mu się tak wolno wczytuje? Tylko z IE.

Proszę.

• Lipstick_92 Lipstick_92

Weszłam na IE i mi ładują się współtworzone szybko. Ale mam ich na pewno mniej od Ciebie (ok. 750). Myślę, że jest to kwestia kompa lub przeglądarki. Zainstaluj sobie Operę, nie jest taka straszna, też nie mogłam się odzwyczaić od IE i też nie znoszę FireFoxa :). Bo zamęczysz się z tymi błędami.

• Piotrek4 Piotrek4

Pytanie kurde bele!

Czy te błędy na Internet Explorer juz tak zostana czy to zostanie kiedyś poprawione?
    http://i40.tinypic.com/2yxrh3n.jpg
    Podobnie jak prześwitywanie kursora kiedy pisze się wiadomość?

A może ja nie jestem nowoczesny i Windows XP i IE8 dawno poszły w odstawkę i FW nie będzie juz się zajmował tymi przeglądkami czy cuś podobnego.

• Robert831231 Robert831231

Nie jesteś na czasie, ja mam XP i na lisku działa mi dobrze. Śliczna strzałka, bez niej na pewno nie było by widać, co jest nie tak xD

• Lipstick_92 Lipstick_92

Miałam ten sam problem, korzystałam tylko z IE i za cholerę nie mogłam przyzwyczaić się do żadnej innej przeglądarki. U mnie błąd był następujący: Nie linkowało mi ani osób, ani filmów/seriali przy opisach lub biografiach. Kursor "wskakiwał" na początek tekstu, a zaznaczony wyraz nie był zalinkowany. Teraz korzystam z Opery, polubiłam ją i już się do niej przyzwyczaiłam (była to kwestia 1-2 tygodni). Jednak nadal nie znoszę Firefoxa i zdania nie zmienię :).

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: