Najlepsze seriale SF

ostatnia wypowiedź: castaneda
mateuszm1995 mateuszm1995

Właśnie skończyłem oglądać StarGate SG-1. Jakie według was są najlepsze seriale SF?

• magda_17_17 magda_17_17

Sliders , Cień anioła

• Szary75 Szary75

Fox Network zamordowało Slidersów z początkiem trzeciego sezonu pogrzebaniem profesora. Można zrozumieć powody dla których -znany aktor skądinąd- Rhys-Davies nie chciał dłużej uczestniczyć w produkcji, tak nie zmienia to faktu że bez niego serial stracił cały klimat jaki udało się zbudować.

• Szala Szala

Chwilowo Battlestar Galactica, ale dopiero nadrabiam zaległości. :)

• $user użytkownik usunięty

1. Babylon 5 (rzecz absolutnie wybitna)
    2. Doctor Who (2005) (to bardzo specyficzne "sf")
    3. Battlestar Galactica (ten z 2004 ma się rozumieć)
    4 i 5. Star Treki: The Next Generation oraz Deep Space 9
    6. Jericho (jeśli zaliczyc to do SF)

• F__D_ F__D_

Star Trek z lat 60-tych. Ma swój klimat:-p

• MistrzSeller MistrzSeller

-Andromeda
    -Farscape (w Polsce znany jako Ucieczka w kosmos)
    -Doktor Who
    -Firefly
    -BSG (ale to stare, nowe jest beznadziejne)

Jeśli szukasz kolejnego serialu s.f. to polecam te dwa pierwsze. Są one trochę podobne do SG1. Doktor Who i Firefly to trochę bardziej specyficzne seriale i trochę inne. Przy doktorze radzę nie poddawac sie po pierwszym sezonie, bo jest on dużo gorszy niż następne. Podobnie jest z Farscapem.

• indyjones indyjones

Tak jak wyżej:
    Farscape
    Firefly
    Battlestar Galactica (ja znów polecam to nowe, świetny klimat, muzyka i bardzo dobre efekty specjalne, zwłaszcza walk w przestrzeni kosmicznej, dużo lepsze od kochanego Stargate)
    Taken
    Fringe

• Krisowski Krisowski

Po SG-1 polecam oglądnięcie Stargate Atlantis. Ludzie narzekają, ale mi się podoba. Może nie jest aż tak dobry jak SG-1, ale ja miło wspominam i również czasami powracam tak jak do poprzedniego Stargate. Z innych seriali to wymienię:
    - Babylon 5 - na prawdę dobra pozycja, choć efekty specjalne w pierwszym sezonie są dość słabe
    - Star Trek Deep Space Nine - według mnie najlepszy ze Star Treków, TNG był moim pierwszym Trekiem, ale DS-9 ma ciekawszą fabułę i mniej nudnych odcinków
    - Star Trek Enterprise - nieco nowsze spojrzenie na Star Treka, ale mi odpowiada a poza tym zrobili tylko 4 sezony, więc nie zajmie za dużo czasu, szczególnie podobał mi się 3 sezon oraz kilka wieloepizodowych historii z sezonu 4.
    - Fringe - bardzo ciekawy serial aktualnie emitowany w telewizji (oczywiście w Stanach)
    - Battlestar Galactica - ciekawa historia i świetnie nakręcona od strony technicznej
    - Eureka - przyjemne, lekkie połączenie sf i komedii
    - Firefly (koniecznie razem z filmem Serenity) - bardzo dobry serial, problem z nim jest taki, że nakręcili tylko kilkanaście odcinków i z powodu słabiej oglądalności (ehh, ci Amerykanie :/) anulowali dalszą produkcję; mimo to warto sobie do niego zajrzeć a po jego zakończeniu obejrzeć Serenity
    Z nowiutkich to mogę polecić The Event i No Ordinary Family, oba premierowe. Pierwszy ma pewne niedociągnięcia w fabule, ale ma ciekawą historię zawiązaną wokół grupy tajemniczych obcych. W drugim nie spotkałem jeszcze rażących luk (zresztą to jest komedia, więc trudno będzie o takie) a sama historia robi się coraz bardziej interesująca z każdym nowym odcinkiem.
    Jeśli jesteś fanem świata Stargate to możesz też zajrzeć do Stargate:Universe, ale tu małe ostrzeżenie. Universe jest kompletnie odmiennym serialem niż SG-1 i Atlantis. Przypomina bardziej BSG. No i niestety niektóre odcinki potrafią przynudzać a fabuła posuwa się do przodu bardzo powoli. Serial ma ogromny potencjał, którego twórcy jakoś nie potrafią wykorzystać. Pozycja dla wytrwałych :).

• dr who drwho

EARTH FINAL CONFLICT ,V,ALIEN NATION ,MANTIS.no i DR WHO:)z starych Wojna swiatow,a starenkich cosmos 1999 ufo czy buck rogers o klasykach jak lost in space czy timetunel niewspominajac

• sylar19 sylar19

1.Heroes
    2.The 4400
    3.Fringe
    4.V
    5.Haven

• adam6pl adam6pl

1. Firefly
    2. Fringe
    3. Heroes

• gagarin77 gagarin77

1. Cowboy Bebop
    2. RahXephon
    3. Elfen Lied
    4. Space: Above and Beyond
    5. Gintama
    6. Battlestar Galactica (2004)
    7. Neon Genesis Evangelion
    8. Darker than BLACK
    9. Star Trek: The Next Generation
    10. Z Archiwum X

• kuliki4 kuliki4

Ja proponuję "Wrogie Niebo" Spielberga.Dobry serial o ataku obcych na ziemię.

• misery76 misery76

"Po tamtej stronie"
    "Martwa strefa"
    "Czynnik PSI"
    "Strefa mroku"

• 1Marcell 1Marcell

bezapelacyjnie:
    1. "Falling.Skies"
    2. BSG i SG1
    3. LAST RESORT oraz SG Universum i "Po tamtej stronie"
    4. Halo4 - miniserial.
    5. "ukryty pokój" - LAST ROOM - super mini serial ;)

• adilf11 adilf11

moim zdaniem dobrym serialem jest ''Z Archiwum X''

• per333 per333

Dlugo sie zastanawialem. Niektore odcinki X-Files byly wybitne, wysmakowane, swietnie skonstruowane, naprawde bardzo satysfakcjonujace. Mysle wiec, ze ten serial wymienilbym na pierwszym miejscu.

Jesli pytasz nie tylko o seriale sf, ale tez o seriale zaliczane ogolnie do fantastyki, to wymienilbym jeszcze Twin Peaks.

• lordzik10 lordzik10

Kojarzy moze ktos serial sci-fi oczywiscie, ktorego akcja dzieje sie po jakies wojnie na Ziemii z obcymi w trakcie ktorej ludzkosc byla zmuszona do zejscia pod ziemie i zamieszkania tam. Głównymi bohateriami sa chyba trzy kobiety/agenkti ktore co odcinek braly udzial w roznego rodzaju misjach w kompleksie pod ziemia. Serial ogladalem pare lat temu w TV i teraz mam problem ze znalezieniem go ( Wujek Google nie daj rady ).

• gagarin77 gagarin77

zapewne chodzi ci o
        http://www.filmweb.pl/serial/Cleopatra+2525-2000-127488

• lordzik10 lordzik10

O chyba to jest to:P dzieki masz u mnie piwko xD Chcialem sobie przypomniec o co chodzilo w tym serialu i dlaczego mnie zainteresowal te 10 lat temu xD

• elaborator elaborator

Własnie trafiłem na ten wątek. Chociaz wybitnie nie leżą mi seriale w ogóle, to swego czasu losowo trafiłem na zdaje się pilota miniserialu, który mnie baaardzo wkręcił i oglądałem ze 4 tygodnie w każdy czwartek. Potem już nie miałem czasu a nie chciało mi się bawić w nagrywanie, bo nie było to tak proste jak dziś...
    To musiało być gdzieś między 2004 a 2008, na 99% na Canal+ ale nie wykluczę zupełnie HBO.
    Mgliście dziś pamiętam ale była to historyjka opowiadana równolegle z 2ch perspektyw:
    zwykli ludkowie gdzieś chyba na wschodnim wybrzeżu USA, jakaś rodzinka, chłopak z dziewczyną, zwykłe życie;
    z grugiej strony jakaś agencja federalna czy naukowcy może raczej.
    Pojawił się problem, bo w oceanie zaobserwowano coś żywego, bardzo dużego i chyba w liczbie większej niż 1 osobnik.
    Była scena, gdzie to coś wpłaywa do rzeki i sunie pod powierzchnią na oczach setek osłupiałych ludzi (m.in. ludkowie z rodzinki).
    Naukowcy zaobserwowali też niepokojący ich fenomen w postaci lejów czy dziur w oceanie, powiększających się konsekwentnie.
    Ciekawie to się zapowiadało, niezłe napięcie itd., choć bałem się jakiegoś zupełnego nonsensu z tymi dziurami : )

Szukałem tego solidnie już 2-krotnie, po polsku i po angielsku, ale nie mogę za cholerę trafić.

Czy ktoś to kojarzy i mógłby podpowiedzieć?
    Obawiam się, że skończyło się tylko na pilocie, bo nigdy potem się na to nie natknąłem...

• Christof20 Christof20

"Na powierzchni" ("Surface") mi się kojarzy.

• elaborator elaborator

Tak! To z pewnością ten.
        Widzę po komentarzach, że chyba warto ściągnąc i obejrzeć, o ile znajdę...
        Dzięki wielkie.

• Christof20 Christof20

- Battlestar Galactica (2004)
    - Star Trek: The Next Generation
    - Babylon 5
    - Space: Above and Beyond
    - Dark Skies

• gdfhj gdfhj

Futurama, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Planetes.

• sokoleokoo2 sokoleokoo2

Witam,

Koledzy właśnie skończyłem Voyagera, dla mnie rewelka po bardzo nudnym DS9. W sumie z seriali to chyba przerobiłem wszystko. Pytanie do was : Co polecacie staremu wyjadaczowi z tym że bez japońskich i chińskich wynalazków anime bo to nie ta bajka?

Rozmyślam nad :

1. Sliders (skończyłem na tym co było na 2-ce )
    2. SeaQuest też jak wyżej
    3. myślę nad "Dark Skies" - nigdy nie przysiadłem do niego, ale pewno zaraz pojawia się w TVP i wyemitują go o 23 ;(

Co jeszcze proponujecie ? coś fajnego ? wszystkie powyżej już oglądnąłem

• _adams _adams

http://seriale-scifi.blogspot.com/

• sokoleokoo2 sokoleokoo2

Uszanowanie,

Dziękuję, nawet nie wiedziałem że takowa stronka istnieje, zatrzymałem się na OT.

Pozdrawiam

• castaneda castaneda

Witam
      Nie znalazłem tutaj:
      1. Ziemia :ostatnie starcie.
      Dobry nie tak znowu stary serial.kilka dobrych sezonów.nie przerwany w połowie.typowy sci-fi:obcy,inwazja itd.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: