Proszę o pomoc. nie wiem jaki tytul nosi film, w którym znaleziono grob jezusa i swiat zaczyna wtedy wariowac, wybuchaja wojny itp. A na koncu wychodzi rezyser i mowi ze to wszystko fikcja a le tak wygladalby swiat gdzyby to byla prawda. Z gory dziekuje za wskazowki:)

sumerak

Wiem, że była książka pt. "Oścień śmierci, ale o filmie na ten temat niestety nie słyszałam.

sumerak

powiem tak jest taki film w którym księdza gra Antonio Banderas i w nim właśnie ludzie znależli grób Jezusa z kościotrupem w środku(i to jest najważniejsze znaleźli trupa kogoś kto niby miał zmartwychwstać) wydaje mi się że o ten film ci chodzi ale za cholerę nie pamiętam tytułu, możesz znaleźć jednak filmy w jakich wystąpił Banderas w jego filmografii czy czymś tam.

sylwia_86

Ten film z Banderasem to "Pytanie do Boga", ale raczej nie o ten film chodziło założycielowi tematu.....

mikesz

nie wiem, z podanym opisem ten najbardziej mi się skojarzył, takich filmów jest przesyt więc wybacz że być może źle mi się skojarzyło.

sylwia_86

Oglądałem ten film, ale za wiele ci nie pomoge. Podobał mi sie:)

mikesz

Pytania to świetny film. I Banderas sie wyzwolił od Asasins i Desperado.

sumerak

Tytuł filmu to "Godziny ciemności", na podstawie książki, której tytuł na forum już ktoś podał, więc nie będę powtarzał :)

Zamek

no tak godziny ciemności, ale dlaczego tego nie można znaleźć na filmwebie i ogólnie w googlach ( no może na katolickich stronach ale tam nie ma nic oryginalnego tytułu, reżysera itd)

sumerak

Witam tym filmem w którym znaleźiono grób Jezusa i szczątki człowieka, który miał takie same obrażenia jak Jezus jest film pod tytuem " Godziny ciemności". Polecam go naprawde interesujący , oglądałem go w kinie. Szczególnie interesujące jest zakończenie.

Pozdrawiam Andrzej

sumerak

MOJA droga ten film to:
I tu 3 tytuły.
Z angielskiego "The Body"
co można przetłumaczyć na polski bardzo łatwo jako "Ciało"
ALE nie bo po co:)
Po polsku ten film ma tytuł "Pytanie do Boga" (prawda że logicznie ?:)
I znajdziesz go tu : http://www.filmweb.pl/Pytanie+do+Boga+2001+o+filmie,Film,id=10212


Powodzenia i mam nadzieję że pomogłem :)

sumerak

Hehe, pamiętam, że kiedyś proboszcz u mnie w parafi mówił kazanie i nawiązał do tego filmu;)... hm, chyba nawet go streścił...
pzdr;]

Elly_lilly

Elly Lilly - kiedyś ksiądz również u mnie w kazaniu nawiązał do tego filmu - chyba księża się zmówili albo byłaś w tym samym kościele:P

swirOFF

Nie wiem czy wiecie, ale treści kazań są umieszczone w internecie na stronach pomocy duszpasterskich. To kazanie również tam sie znajuduje. W moim kosciele, ksiądz tez o tym mówił. Miłego czytania :)
http://duszpasterstwo.org/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=318

Zamek

Hahaha:))) no to już wiem skąd nasz proboszcz (i pewnie nie tylko on) czerpał "natchnienie" ;)))

Elly_lilly

He he:) U mnie ksiądz na Wielkanoc zawsze to kazanie prawi, o Godzinach Ciemności:) Teraz już przynajmniej wiem skąd bierze natchnienie...

sumerak

"godziny ciemności"-chyba o ten film chodzi...

sikwomen

Tak,to na pewno chodzi o "Godziny ciemności". Tylko zna ktos oryginalny tytuł??

P.S. Dzisiaj na akzaniu Ksiądz również nawiązał do teog filmu...;)

Pozdrawiam!

PPG

Nie jestem pewien, ale może The Lost Tomb of Jesus?
Swoją drogą to bardzo się okazuje popularne kazanie:)

widelec

Właśnie chyba nie bo to jest przetłumaczone jako "Zaginiony grobowiec Jezusa ". :/ Ktoś ma inne propzycje??

PPG

Hmm... W tej książce może być odpowiedź ks. Franciszka Grudnioka "Być z Chrystusem", choć pewien nie jestem.

widelec

Ten film The Lost Tomb Of Jesus to raczej nie będzie ten poszukiwany, bo z tego co się zorientowałam to jest film dokumentalny więc raczej odpada. A propos kazania, u mnie też ksiądz mówił o "Godzinach ciemności":)

frodunia

zwróciłem uwaqge na wasz temat bo ksiądz u mnie w parafii na kazaniu chyba w 2 dzień swiąt rozwodził się nad tym filmem

luck1986

Ja również poszukuję tego filmu. Ktoś rozwiąże zagadkę jego orginalnego tytułu ?

donZabol

Cóż jakieś pół roku temu napisałem maila do rzekomego autora kazania, w którym jest wspomniany ten film jednak odpowiedzi do dzisaij nie otrzymałem... Może ponowie próbę? Zobaczymy.

widelec

Zagadka jest prosta- ten film nie istnieje :)
Pokazuje wrecz jak działa siła plotek...
tu jeden ksiadz powiedzial drugiemy i storzylismy legende tego filmu :)
Ba! nawet kazania na podstawie jego tresci ;]
Az dziwne, ze nikt go nie widzial, a księża opowiadają o czyms czego nigdy nie widzieli...no ale na tym chyba polega ich praca :)

rafusss

film istnieje a tytuł to "The Lost Tomb Of Jesus" czyli zaginiony grobowiec Jezusa
http://peb.pl/filmy-dokumentalne/98387-rapidshare-lost-tomb-jesus-zaginiony-grob .html

przemo1990_2

My tu poszukujemy prawidłowego tytułu a tymczasem zagadka we wcześniejszych postach została już rozwiązana:) Przychylam się do myśli, że jest to film pod tytułem "The Body" nazywany również po "polskiemu" "Pytaniem do Boga". Oglądałem mniej więcej pierwsze 30 min i to wystarczy (później niestety przysnąłem) choć planuje go obejrzeć w całości aby się upewnić czy o ten właśnie film chodziło autorowi kazania. Co tu dużo mówić film słaby i nudny, ale jakoś przeboleje dla własnego świętego spokoju i rozwiązania tej zagadki:)

widelec

PYTANIE DO BOGA- SUPER FILM TO JEST .!! :)

użytkownik usunięty
widelec

temat powraca od lat:
http://www.filmweb.pl/topic/1162864/Poszukuj%C4%99+filmu+z+Jezusem.html

Rzeczywiscie film- widmo, tez tylko o nim slyszalam (jesli dobrze pamietam kazanie u Dominikanow w duszpasterstwie).

w necie, wszyscy pytaja o ten film bez rezultatow:) nikt nie wie nic konkretnego

np.
japko

17 kwietnia 2006
cytuj: fragment | całość

bardzo przepraszam ze oruszam ten temat,ale kazdy pisze obejrzyj sobie ten film!ale jego nigdzie nie ma,nikt nie wie jaki rezyser z ktorego to roku i nikt nie zna prawdziwej nazwy tego filmu,bo w wyszukiwarkach wpisanie godziny ciemnosci nic ni epokazuje takieg,wiec tu zachodzi prosba do osob ktore ten film maja lub wiedza gdzie go dostac i jaki ma prawdziwy tytul lub rezyser
z gory dziekuje

kinia_16

A ja dowiedziałem się dość ciekawej informacji na temat tego filmu. Otóż został on wyemitowany około 10 lat temu najprawdopodobniej na antenie TVP1. Podobno jest on bardzo stary. Tłumaczyło by to dlaczego tak trudno znaleźć na jego temat jakąkolwiek informacje. Wysłałem już maila do TVP z prośbą o jakiekolwiek informacje na temat tego filmu, ale czy dostanę jakąś odpowiedź nie wiem. Teraz należy uzbroić się w cierpliwość.

widelec

Dzis na kazaniu ksiac mówił o tym filmie (godziny ciemnosci) ze jest na dvd bo nie chcieli go puszczać w Polskich kinach, wiec moze nie jest taki stary jak ktos juz cos wie to prosze pisac.

rafusss

Ten film istnieje bo go widziałem w TVP i nie jest to wymyśl ani też film z Banderasem, i faktycznie 3 dni po nim były kazania w kościele na ten temat

użytkownik usunięty
sumerak

Witam
Proszę o pomoc w odnalezieniu filmu. Widziałam jedynie urywki tego filmu a mimo to spodobał mi się bardzo. Jeśli ktoś kojarzy proszę tytuł. Kojarzyło mi się to z samurajami, pokazane były super sceny batalistyczne, wojsko wyszkolone co do cala. Chodziło tam o wojnę, być morze podzielone królestwo Chińskie czy Japońskie. W każdym bądź razie była piękna dziewczyna, żona- narzeczona jednego z "vicekrólów", potrafiła użyć akupunktury jako metody walki, uwielbiała konie itp...jako przeciwnik tych dobrych kojarzy mi się "premier" który kocha i chce zdobyć podstępem ową piękność. Kojarzą mi mi się malowane przez vicekróla i tą księżniczkę na papirusie litery (chińskie czy tam japońskie) Był też motyw niemowlaka- możliwe że następcy tronu, uratował go jakiś żołnierz, matka malca prawdopodobnie wpada do studni. To tyle co zapamiętałam z widzianych urywków.
Pozdrawiam

sumerak

może to był kod biblii ,albo coś w tym rodzaju.jest to niemiecki film

samantalizon

Temat powraca jak bumerang co Wielkanoc:) Ja już straciłem nadzieję na odnalezienie właściwego filmu. Najprawdopodobniej nie istnieje lub jest to zlepek kilku filmów przedstawiony jako jeden. Mimo wszystko jeśli ktoś by się zbliżył do odgadnięcia zagadki niech poinformuje:)

widelec

Ja też usłyszałam o tym filmie w świątecznym kazaniu i postanowiłam go znaleźć.Niestety nigdzie go nie ma.
Czekam,tak jak poprzednicy.

dana09

podbijam.
Czy TVP odpisala? Co bracia dominikanie odpowiedzieli?
Doszly mnie sluchy, ze film w oryginale znajduje sie w watykanskich zbiorach w podziemnych kryptach, gdzie klucz maja tylko dwie osoby najwyzszej rangi...byc moze trzebaloby napisac do papieza, bo wyglada na to, ze kosciol robi wyszstko by nie dopuscic do rozpowszechnienia tresci tego filmu. Czego sie boją? moze tego, ze ludzie zaczna sie zastanawiac??

The Truth Is Out There.

rafusss

Nie TVP nie raczyła łaskawie nic odpisać. Co do tych teorii spiskowych z papieżem na czele to raczej bym nie traktował tego typu rewelacji na poważnie.

dana09

Ludzie drodzy. Co prawda oryginalnego tytułu filmu, o którym piszecie, nie znam, wiem natomiast, że - jeśli ten film w ogóle istnieje - to najprawdopodobniej powstał na podstawie powieści "Oścień śmierci" autorstwa Paula L. Maiera. Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.

radqwawa

ja dzisiaj tez uslyszalem o tym filmie na kazaniu, jestem kolejnym zainteresowanym, tez chcialbym obejrzec ten film. tu znalazlem tekst kazania ktory dzisiaj uslyszalem i wiadomość o tym filmie: http://www.laczkibrzeskie.tarnow.opoka.org.pl/zmwpra02.htm
czekam nadal na jakies informacje

lasek175

U nas w kościele też właśnie słyszałem o tym filmie na kazaniu. Chętnie bym go oglądnął. Gdy coś znajdę to napiszę.

Burmistrz

widzę, że księża nie są za bardzo oryginalni, też to dzisiaj usłyszałam u siebie w kościele;P

sumerak

Przykro mi to mówić ale rzeczywiście coś tu nie gra. Albo ktoś wprowadza nas w błąd albo w internecie tego nie ma. Oczywiście dziś ksiądz na kazaniu i u mnie wspomniał tytuł "GODZINY CIEMNOŚCI", jednak za żadne pieniądze tego filmu nie można dostać.

I NIE nie jest to film z Antonio Banderasem "The Body - Pytanie do Boga" !!!

Ksiądz na kazaniu wyraźnie powiedział że w filmie są następujące wątki:
- wojny
- liczne rozwody
- księża powracają z misji (bo jest bezcelowa po rzekomym odkryciu prawdy)
- chaos na świecie - człowiek człowiekowi wilkiem
* na końcu filmu wychodzi reżyser i mówi że tak wyglądał by świat gdyby ów odkrycie okazało się prawdą


Także widząc datę pierwszego postu sądzę że tego filmu NIE MA i ktoś - już bez owijania - wprowadza nas w błąd.
Skoro ksiądz na kazaniu mówił ze widział taki film a ja go nie mogę znaleźć i był by tak kontrowersyjny jak opowiadał to już dawno TVP albo inaczej generalnie w TV ukazał by się ten właśnie film o którym zagorzale toczy sie tu dyskusja od około 4-5 lat.

Do niczego nie prowokuję ale chciałbym znać prawdę. KTOŚ tu OSZUKUJE

wojcio111

też szukałem i znalazłem prawie identyczne kazanie jak ksiądz mowił wczoraj tu http://duszpasterstwo.org/index.php?id=263&id2=35 film na podstawie Oścień śmierci ale tytuł jak wszędzie

qcka69

Sledze temat ot wielu lat i chciałbym poznać prawdę. Czy mógłby ktos po mszy zapytać księdza który glosi te kazanie jakie jest zrodlo tych informacji, do kogo sie zwrócić? Niestety sam nie chodzę do kościoła, osobiście nie słyszałem tego kazania, wiec nie moge tego zrobić. Na stronie duszpasterstwo na ktorej jest to kazanie podobno nie odpisują...

rafusss

U mnie w kościele film ten był dwukrotnie tematem kazania (o treści jak znaleziona w necie), ale ksiądz nie mówił, że ten film "oglądał", tylko że przed laty film "był puszczany". Też bym chciała go obejrzeć.

wojcio111

Ten film istnieje naprawdę! Mój znajomy ksiądz ma go na VHS i mówił mi że jest w tym filmie cała prawda o Jezusie, tragedii Smoleńskiej oraz kto zabił Kennedy'ego. Aha, wiem jeszcze że gra w nim Danny Trejo, tylko nie ma tego filmu jeszcze dodanego do jego filmografii.

HlTMAN

ten film naprawdę istnieje ... Sama go na własne oczy widziałam ale oglądałam go w gimnazjum więc trochę dawno i chciałabym go jeszcze raz zobaczyć ale nie mogę znaleźć

sumerak

http://www.filmweb.pl/film/When+It+Was+Dark-1919-434128

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones