wasza ulubiona bajka z dzieciństwa ;)

ostatnia wypowiedź: magmos
lola_18 lola_18

nie wiem czy dobrze wybrałam kategorię ale myślę że może być ciekawie ;)
piszcie tutaj o swoich ulubionych bajkach ;) może któreś z nich oglądacie do dzisiaj ;> ?

moja ulubiona to byly smerfy ;P
pozdrawiam :))

• junior junior

z tego co pamietam to zawsze ogladalem wojownicze zolwie ninja :)

• Deix_z_gwiazdkom Deix_z_gwiazdkom

"Wilk I Zając" a potem kreskówki Disneya i Królik Bugs

• mikesz mikesz

o właśnie, Królik Bugs, lubiłem też Asterixa (oczywiście tego animowanego) zwłaszcza film "Asterix w Brytanii".
        Na wideo (to takie urządzenie modne w latach 80-tych odtwarzające kasety VHS ;)) katowałem ROBOTIXy.
        Było tego trochę...hmm......np. wymienione już Smurfy, "???k i 3???" czyli przesławne Wilk i zając", Gumisie, Brygada RR (chip i dale), Sknerus McKwacz....

• moniis moniis

ja lubiłam oglądac zaczarowany ołówek... (potem sobie wyobrazalam ze narysuje sobie cos na scianie i bede to miala) hehe ;p

• anula_lol anula_lol

"Czarodziejka z Księżyca"- kochałam i kochać będe<lol>, mam nawet taka lalke!!hehe, no "Super świnka", bo...fajna była;p..."Troskliwe misie"- bo były takie słodziutkie i fajniutkie, "Scooby Doo","Kojot i Struś pędziwiatr" o to moje szaleńcze pomysły wiązały się z tą bajką;p, "Gumisie", "Smerfy"..."Pokemony"- miałam ja łeb;p...No ja jeszcze taka dużaaaa nie jestem(14lat), ale tych bajek już nie ma i kojarzą mi się jak byłam taka malutka, no i jak mi sie one skończyły, skończyło sie moje dzieciństwo;p

• wujekmlody wujekmlody

Podstawa to "Smerfy" :) po prostu boska :)

• raissa_6 raissa_6

Krecik. Niestety już chyba nie puszczają...

• lola_18 lola_18

oooo ja też żółwie ninja ;) bylam ich wielka fanka swgo czasu ale mialam tez kompletnego bzika na punkcie japonskich mangi- czarodziejka z ksiezyca przodowala :D

• maras966 maras966

Bajeczki z programu Cartoon Network: Królik Bugs, Duffy, Tom & Jerry, Scooby, i inne...

• ewoszek ewoszek

żwirek i muchomorek, sąsiedzi,
    no i oczywiście smerfy, brygada rr, gumisie, produkcje Disney'a

a kto pamięta "Hemena" (nie jestem pewna czy tak się to pisze... :/)
    i potęgę posępnego czerepu??? :P

• mikesz mikesz

HE-MAN , jasne że pamiętam (tylko nie podobał mi się zmieniony szkieletor w animowanej wersji)

• mania mania

Czarodziejka z księżyca
    P.S. Jakie tam były przystojne (szczególnie w początkowych odcinkach) złe moce, szkoda tylko że animowane:P

• auryn auryn

tom i jerry, disney ale ten stary-czarno biały, poza tym była taka bajka o kolorowych misiach które miały jakieś dziwne znaczki na brzuchach- faajne były...hmm wilk i zając i reksio, muminki i gumisie

• mania mania

To były "Troskliwe misie" - też uważam, że były fajne:)

• $user użytkownik usunięty

Muminki rzecz jasna ;P na sam dzwiek początkowej piosenki dziecinstwo mi sie przypomina ;PP I jeszcze smerfy i gumisie ;PP
    Dragon Ball jeszcze lubie, ale to juz raczej nie czasy mojego dziecinstwa ;)

• __Magda__ __Magda__

Ja też uwielbiałam MUMINKI !! z wielką pasją oglądałam również Smerfy, o Czarodziejce z Księżyca już nie wspomne ;) Ah i jeszcze uwielbiałam te bajki Disneya co leciały w niedziele o 10 o ile się nie myle..

Jeśli chodzi o samego Disneya to bez dwóch zdań MAłA SYRENKA!

• xKOVALx xKOVALx

Jackie i Nuka;)
    Dogtagnan;)
    Pszczółka Maja
    Wróbelek Ćwirek

• Angie_4 Angie_4

Moje ulubione bajki to smerfy, muminki i gumisie. Jak już ktoś pisał jak tylko słyszę melodię z nich przypomina mi się dzieciństwo..

• Depabillaba1 Depabillaba1

Sasiedzi....A je to...uwielbiałm i do dzisiaj uwielbiam tych dwóch debili:-) teraz z przyjemnością wracam do nich wspólnie z 5 letnim bratem;-)

• Reeven Reeven

Pewnie wszyscy odpowiedzą podobnie-przez wszystkich kochany Kubuś Puchatek,Smerfy,Gumisie,Muminki,Kaczor Donald,Brygada RR,Królik Bugs.I wiele bajek pełnometrażowych.Ale tak naprawde nadal lubie te bajki:).

• lola_18 lola_18

oooo troskliwe misie tez byly fajne :D i one chyba lecialy na RTL7- kiedys mielismy taki program i tam zawsze lecialy swietne bajki :D pamietam jeszcze byla taka bajka gdzie byl gosciu i babka i gosciu takim jojem rzucal i nie jestem pewna ale to sie chyba nazywalo jattaman albo cos w tym stylu :D
    pozdr

• Pin_up_Margolcia Pin_up_Margolcia

krecik ^^ jak jakiś czas temu leciał na dobranockę to oglądaliśmy całą rodziną! :)

i muminki:) to samo. nic mnie tak pozytywnie nie nastwaia do życia, jak kochane, grubiutkie muminki!!!

• ptaszeq ptaszeq

klasyki lat 80-tych:Maja,krecik,smerfy;lata 90-te:jattaman,bajka o japońskich piłkarzach z Cubasa(nieznam tytułu?),gigi,krowa i kurczak a ostatnio Samuraj Jack i animowane Gwiezdne Wojny:Wojny Klonów,choć już jestem dużym chłopcem dziecko teraz warjuje na punktcie piosenek z Pszczółki Maji i Misia Uszatka.

• Sanjuro Sanjuro

Zdecydowanie - "Bambi"! Telewizyjne jakoś nie robiły na mnie specjalnego wrażenia.

• Wicked_75 Wicked_75

Jako gnojek uwielbiałem oglądać w telewizji Załogę G.I jeszcze Przygody Sindbada Żeglarza.

• guerrero guerrero

Ja też mam duży sentyment do "Sindbada". Chyba przede wszystkim dlatego, że jest obecnie dość trudno dostępny, a ostatni raz widziałem go w połowie lat 80 ubiegłego wieku. Podobały mi się te czary i atmosfera Orientu. Chciałbym znów obejrzeć...

Ponadto mile wspominam szereg bajek z tego okresu:
              - Arabela (te czary, intrygi, zaskakujące zwroty akcji - rewelacjja dla dzieciaka; kupiliśmy wtedy sobie czarodziejskie dzwoneczki w sklepie wędkarskim i nimi dzwoniliśmy)
              - Pszczółka Maja - bardzo pozytywne przesłania (zero agresji, solidarność, pomoc słabszym)
              - Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Reksio, Kot Filemon, Tajemnica szyfru Marabuta - czyli polska klasyka
              - Smerfy, Kacze opowieści, Fraglesi, Mapeciątka, Muppet show, Gumisie, Był sobie człowiek, Królik Bugs i reszta jego ekipy - czyli atrkacyjna klasyka zachodnia
              - miła i nastrojowe albo wesołe bajki Czechosłowackie: Żwirek i Muchomorek, Krecik, Sąsiedzi, Rumcajs

Pewnie wiele tytułów teraz nie pamiętam albo już na dobre je zapomniałem.

• gopala gopala

najlepsze były bajki w telewizji polonia 1(była kiedyś ogólnodostępna). na pewno pamiętacie : yataman, królestwo kalendarza, sally czrodziejka, kapitan hawk, tygrysia maska, księga dżungli

• xKOVALx xKOVALx

Cudowna Podróż mi sie oststnio przypomniała! z tymi gęsiami...

• sylwia_86 sylwia_86

A dla mnie to sentyment wywołują Gumisie :) kiedyś znałam całą piosenkę o nich :D

• Anioleczeq Anioleczeq

zawsze po szkole wlaczalam i ogladalam :P tak kolo 16 to chyba lecialo hehe

• ewelka_z ewelka_z

Ja bardzo lubiłam bajki:Mała księżniczka, Tajemniczy opiekun, które były emitowane na Dwójce w niedziele rano koło 8.00. Teraz wzięło mnie na wspominki i bardzo bym Chciała zobaczyć właśnie Bajkę Tajemniczy opiekun. Jeśli ktoś może mi pomóc w znalezieniu jej będę wdzięczna

• Jamajka_2 Jamajka_2

Małą Księżniczkę mam nagraną na VHS :) Nie opuściłam ani jednego odcinka. Ale Małą Księżniczkę jeszcze kilka razy powtarzali,a Tajemniczego Opiekuna niestety nie, a szkoda :( Chętnie bym obejrzała losy Judy Abbott i Długonogiego Taty :)

• kshycho kshycho

Jamajka_2 - czy posiadasz jeszcze te odcinki na vhs?

• blackcat0 blackcat0

No nie wierzę! Albo nie wpadło mi w oko albo nikt nie lubił Bolka i Lolka i Porwania Baltazara Gąbki...albo ja jestem taka stara :))) A Reksio? Poza tym Krowa i kurczak i Kaczor Donald

• $user użytkownik usunięty

Rambo
    Terminator
    Robocop
    Predator
    Amerykański Ninja

to były bajki :)

A tak na serio wychowałem się na :

- kreskówkach Disney'a
    - Hanna-Barbera
    - Warner Bros (Królik Bugs i te inne)
    - Smerfy
    - Sąsiedzi
    - Krecik
    - Muminki
    - Różowa Pantera
    - Mrówka i Mrówkojad
    - Wilk i Zając
    - Pszczółka Maja
    - Rozbójnik Rumcajs
    - Miś Uszatek
    - ta bajka z Baltazarem Gąbką (Bartolini Bartłomiej i Smok Wawelski kontra Don Pedro z krainy Dreszczowców)
    - Kolorowy Świat Pacyka (pamięta ktoś jeszcze tą piosenkę ? - Malowany świat, wycinany świat, kolorowy, że aż miło, może śmieszny jest i ma trochę wad, ale sam go wymyśliłem)
    - rysunkowy Flip i Flap
    - klaun Bozo
    - Zaczarowany Ołówek
    - Żwirek i Muchomorek
    - Rusałka Amelka
    - Pająk Chwat wszystkich brat
    - czeska Arabela

Potem doszły te japońskie ? bajki na Polonii 1 (Yatamany, Gigi, Dajmosy, Sally Czarodziejki, Tsubasy i te inne).

To były czasy, było tego trochę :) Nie da się wybrać tej najlepszej.

• anikab anikab

hej a pamięta ktoś bajke o chomikach nie pamiętam jej tytułu uciekały przed lisem itp.

• goh goh

Ja zawsze lubiłam oglądac Muminki. Miały niesamowity klimat. Może to głupie, ale przerażała mnie ta bajka. Jak widziałam Bukę i te białe stworzenia (nie pamiętam jak się zwały:)), to mi ciary przechodziły:) I jeszcze ta muzyka:) hehe

• km1717 km1717

Taa Buki to i ja sie do dzisiaj boje :D:D:D A muzyka to w ogole okropna! Jak z horroru mgla :D:D:D A te biale stworki to hatifnaty czy cos takiego :)

• m_a_c_88 m_a_c_88

Na pierwszym miejscu oczywiście "Czarodziejka z księżyca" :D miałam hopla na punkcie tej bajki. Do dziś leżą gdzieś zakurzone kasety VHS z nagranymi odcinkami :D No i klasyka :) tj. Smerfy, Muminki, Gumisie, Pinokio, Pszczółka Maja :) Pozdrawiam

• wre wre

"Muminki" i "Alfred J. Kwak"

• lola_18 lola_18

ja w ogole jesli chodzi o czarodziejke z ksiezyca to tez bylam calkowicie zbzikowana mialam nawet rozne gadzety :D:D:D jakies kolorowanki i w ogole amulety i te sprawy dzisiaj jak tak o tym mysle to zawsZe sie z tego smieje ;))
      pozdr

• m_a_c_88 m_a_c_88

Hehe co do tych gazet z czarodziejką to też się przyznaje :D Zbierałam komiksy i magazyny :D No i chyba 2 kolorowanki miałam heh to były czasy :) pozdrawiam ;)

• emajeczka emajeczka

Ja uwielbiałam czarodziejki z księżyca i oczywiście gumisie oraz wszystkie bajki disneja

• lola_18 lola_18

a tak w ogóle... to czy nikt nie oglądał pszczółki maji? teraz mi sie ona przypomniala ;)
    pamietam była jeszcze pocachontas ale to taka typowo babska bajka ;))
    pozdr

• chinska_konserwa chinska_konserwa

moja to "Złote miasta" ciekawe czy ktoś to jeszcze pamięta

• Movie_Girl Movie_Girl

ach.. pamietam te dawne czasy :D Uwielbialam Czarodziejke z ksiezyca (nawet uciekalam z pierwszych lekcji, zeby zobaczyc kolejny odcinek:P ). W ogole bardzo lubilam te japonskie bajki, ale nie pamietam tytulow (lecialy na rtl7; np. o mlodym pilkarzu Cubasie czy jakos tak). No i nasze kochane Smurfy, Wilka i Zajca i niedzielne wieczory z Disnay'em :D a w Muminkach strasznie balam sie Buki, wiec mama nie pozwalala mi zbytnio ogladac tej bajki, bo w nocy mialam jazdy XD

• m_a_c_88 m_a_c_88

Jasne :) Ja pamiętam "Złote miasta", to chyba na RTL7 leciało :) Wogóle na Polonii 1 i RTL 7 to fajne bajki leciały, szkoda że później te programy zabrali...:/ Pozdr. :)

• Jamajka_2 Jamajka_2

Ja pamiętam doskonale:) To miało tytuł: "Tajemnicze Złote Miasta" Bohater to Esteban. Poza tym był tam jeszcze Mendoza, Zia, Sancho i Pedro oraz Tao. :)

• niebiesko_oka niebiesko_oka

Moje ulubione bajki z dziecinstwa :
    - Tom and Jerry
    - Muminki
    - Krecik
    - Pyza xD
    - Reksio
    noi oczywiscie Dragon Ball ;)
    Pozdrawiam :)

• kAMSON kAMSON

Oj było tego sporo, ale najmilej wspominam Scooby-Doo i słynny "Diabelski Młyn" na Canal+....ale to były czasy, nikt o nic się nie martwił żyło sie na całego, aż łezka kręci sie w oku...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true