wasza ulubiona bajka z dzieciństwa ;)

ostatnia wypowiedź: naturalnaa
lola_18 lola_18

nie wiem czy dobrze wybrałam kategorię ale myślę że może być ciekawie ;)
piszcie tutaj o swoich ulubionych bajkach ;) może któreś z nich oglądacie do dzisiaj ;> ?

moja ulubiona to byly smerfy ;P
pozdrawiam :))

• MaMcia MaMcia

To ja tu widzę, że wśród forumowiczów jestem emerytką.
        Pamiętam czasy kiedy puszczano w TV bardzo często bajki dla wielu chyba prehistoryczne! ;)
        Najmilej wspominam:
        -wszystkie kreskówki Disney'a od Kaczora przez Myszkę Mickey po Misia
        Yogi
        -Reksio
        -Wilk i zając
        -Bolek i Lolek
        -Miś Coralgol
        chyba coś bym jeszcze znalazła ale w tej chwili sobie nie przypomnę.

• gwen1976 gwen1976

Zawsze lubiłam bajki i tak mi zostalo do dziś :)
    Z polskich pamiętam
    Miś Coralgol i tem iś co klapnięte uszko ma
    Rekso Bolek i Lolek
    Ludziki z pasteliny nigdy mi się nie podobaly
    Pszczółka Maja Kasztaniaki Zwirek i muchomorek
    Zaczarowany olówek bardzo ją lubiłam
    bajkę o dwoch kotach Przygód kilka wróbla Cwirka Rumcajs
    Porwanie Baltazara Gabki
    z zagranicznych
    Krecik Makową Panienka pamiętan dobrze Ofko
    Kaczor Donald Myszka Miki Wilk i zajac Muminki Gumisie Brygada RR
    Królik BugsRóżowa Panteras
    Kubus Puchatek
    Troskliwe misie Laboratorium Dextera Pinky i Mózg
    Smerfy Jetsonowie Scooby DooTo i Jerry ale mój ulubiony to kot Sylwester
    Czrodziejka z ksieżyca i inne anime.
    nie wymieniłam te których tytułow nie pamiętam.Pozdrawiam

• green_gherkin green_gherkin

a mi się podobała taka bajka o myszy.. za nic nie potrafię przypomnieć sobie jej imienia, no!.. wiem, że była na dzikim zachodzie, i pełno złych kotów było, i tęskniła za inną myszą i śpiewały tak pięknie do siebie z odległości i pływała w butelce..
    No ale nie pamiętam tytułu bajki, imienia myszy..
    A to mi nie daje spokoju!
    .. ktoś może kojarzy? ;>

• MarveLLouSs MarveLLouSs

chyba chodzi o amerykanska opowiesc ;) trzeba bylo przeczytac caly temat na forum ;P

• Noane Noane

Looney Tunes, Bajki Disneya, Smerfy, Muminki, Noddy,

• Ulcia_5 Ulcia_5

Będę mało oryginalna
      Smurfy
      Gumisie
      Muminki

Pamiętam jeszcze jak mi rodzice zabraniali oglądać "Tygrysią maskę" na rtl 7 co uwielbiałam i jeszcze pamiętam "Białego lwa" ijeszcze był taki serial o lisie w średniowiczu co był jakby Robinhoodem na tvn.

To były czasy :D

• $user użytkownik usunięty

Czy ktoś wie jak nazywała sie bajka, która leciala na Polonii 1 i opowiadała o siatkarkach ?

• Jamajka_2 Jamajka_2

Witam! Bajka o siatkarkach miała tytuł : "Pojedynek Aniołów" :)Jeśli chodzi o bajki z Polonii 1 to pamiętam chyba wszystkie-łącznie z bohaterami :)

• Dt__Rush Dt__Rush

Tajemnicze złote miasta
    Mała księżniczka

• Foxi_2 Foxi_2

Gdy nie chodziłam jescze do szkoły to uwielbiałam Krecika(mam nawet taką przytulanke;p)potem szał na "Czarodziejki z księżyca" a jeszcze potem mania Pokemonów, ach...te słodkie lata dzieciństwa.

• piotrek87_2 piotrek87_2

Oj trochę ich było...

* Smerfy
    * Muminki
    * Reksio
    * Sąsiedzi
    * Żółwie Ninja
    * Inspektor Gadget
    * Yattaman
    * Kapitan Hawk
    * Tygrysia Maska

i wiele innych, których nazwy zapomniałem...

• Miss_Murder_2 Miss_Murder_2

czarodziejki z ksiezyca , muminki

• Zoya Zoya

Wszystkie bajki Disneya oraz "Kapitan Hawk" i "Gigi" z poloni1.

• gala gala

zdecydowanie Gumisie. a na drugim miejscu Smerfy.

• wek wek

Ja kochałam przesłodkie (blee.. :P) Kucyki Pony, Kota Filemona, Muminki, oczywiście Czarodziejkę z Księżyca (utożsamiałam się z Rei), Gumisie, Troskliwe Misie oglądałam po czesku ;) Numerem jeden pozostaje jednak Król Lew.

• a_simson a_simson

MAKOWA PANIENKA!Ten rumcajs zawsze mnie kręcił :P a potem to Krowa i kurczak,Labolatorium dextera,Owca w wielkim mieście!

• tomek100milionow tomek100milionow

100

• angela_bee angela_bee

Pszczółka Maja - najbardziej lubiłam gucia
      muminki - ryjek wymiata
      smerfy - ważniak
      Zuważyłam, że wolę zawsze tych gorszych mniej lubianych przez innych bohaterów i tak fajtłapowatych :D

• muminlukasz muminlukasz

Kapitan Jastrząb Captain Tsubasa taki jest prawidłowy tytuł tej bajki o piłkarzach mam nadzieje że jeszcze powróci na ekrany !!!!

• muminlukasz muminlukasz

[b]Bez apelacyjnie capitan cubbasa czyli bajka o piłkarzach super bajka leciała na Poloni 1 teraz wogóle od kilku lat wcale jej nie było a szkoda mam nadzieje że powrócu kiedyś na ekrany telewizj !!!!![/b]

Bajka wszechczasów Kapitan cubbasa gożiro i reszte zespołu piłkarskiego super bajaka polecam!!!

• kossa91 kossa91

Najlepsze bajki emitowało rtl7, ale ze wszystkich i tak najbardziej lubiłam Rycerzy Zodiaku. Miło też wspominam Dr. Slumpa i Arelkę. Szkoda, że zdjęli ten kanał :(

• kRis kRis

oj, było tego trochę, ale to stare czasy (chociaż niektóre wciąż z przyjemnością i bez zażenowania bym obejrzał)
    - seria Looney Tunes (a najbardziej z kogutem Leghornem; oczywiście wersja z lektorem, bo ten dubbing jest beznadziejny)
    - animowany "Batman"
    - "Brygada RR"
    - "Gumisie"
    - Alfred Jonatan Kwak
    - Animki ("cenzura, to bzdura...")
    - "Garfield i przyjaciele"
    - "Kacze opowieści"
    - bajki Disneya z kaczorem Donaldem i Goofy'm
    - "Krecik"
    - "Maska"
    - "Muminki"
    - "Widget"
    - "Kubuś Puchatek"

• Jaqueline Jaqueline

Królewna Śnieżka i Czarodziejka z księzyca..

• sirpeter sirpeter

Nieśmiertelny Captain Tsubasa, Teknoman, Spider Man(1994), Gumisie

• Edyta_4 Edyta_4

Ja uwielbiałam "Mali mieszkańcy wielkich gór"! Po Dżekim imię odziedziczył potem mój psiak (jak wielu osób zresztą).. Poza tym:
    -Mała Księżniczka (powtórki i teraz bym oglądała)
    -Wilk i Zając
    -Smurfy
    -Jaskiniowcy
    -Jetsonowie
    -Kaczor Donald i Myszka Miki
    -Tom i Jerry (wciąż mnie bawią!)
    -Brygada RR
    -Czarnoksiężnik z krainy OZ
    -Pani Łyżeczka
    -HE-MAN
    -Przygody kota Filemona
    -Sąsiedzi
    -Siostrzeńcy Kaczora Donalda
    -Porwanie Baltazara Gąbki
    -D'Artanian i siedmiu Muszkieterów
    -Mapeciątka
    oczywiście "Reksio" i "Bolek i Lolek" "Miś Uszatek", "Koralgol", "Lucky Luk" ale to już nie aż tak z zapartym tchem :)
    Była też taka japońska animowanka o dziewczynkach grających w siatkówkę. Tytułu nie pamiętam teraz, ale bardzo mi się podobała.. Główna bohaterka nazywała się Jean Hazuki..
    No.. to z grubsza tyle.. Ale sobie pamięć odświeżyłam.. Nawet nie wiedziałam, że tego tak sporo :)

• MPD MPD

Animki
      Batman
      Bałwanek Bouli
      Bolek i Lolek
      Byli sobie odkrywcy
      Było sobie życie
      Chip an' Dale
      Denver, ostatni dinozaur
      Drużyna RR
      Gigi
      Gumisie
      He-Man i Władcy Wszechświata
      Hrabia Kaczula
      Inspektor Gadżet
      Jetsonowie
      Kacze opowieści
      Kaczor Donald
      Kapitan Jastrząb
      Kapitan Planeta
      Kiwaczek
      Kopciuszek
      Kot Tip Top
      Koziołek Matołek
      Krecik
      Król Lew
      Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
      Księżniczka Sissi
      Lucky Luke
      Mandarynkowy Miś
      Mała księżniczka
      Mały pingwin Pik-Pok
      Miś Uszatek
      Muminki
      Myszka Miki
      Nowe przygody Kubusia Puchatka
      Ostatni jednorożec
      Piękna i Bestia
      Pluto
      Porwanie Baltazara Gąbki
      Przygód kilka wróbla Ćwirka
      Pszczółka Maja
      Reksio
      Rozbójnik Rumcajs
      Scooby-Doo: Gdzie jesteś?
      Smerfy
      Spider-Man
      Sąsiedzi
      Tajemnicze złote miasta
      Tom i Jerry
      Troskliwe misie
      Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń
      W Królestwie Kalendarza
      Wilk i Zając
      Wojownicze Żółwie Ninja
      Yattaman
      Zaczarowany ołówek

• Edyta_4 Edyta_4

Pszczółka Maja jeszcze oczywiście! Niw wybaczyłabym sobie, gdybym nie dopisała! Jak mogło mi to wylecieć z głowy?? Porażka!

• Agaafuj Agaafuj

baje Disne'a, Smerfy, Misie dobre serca, czy waleczne, czy coś takiego, Niesamowite historie czy coś takiego Czarodziejki z księżyca, Power Rengers czy cos takiego(chciałam być różową wojowniczką->bawiłam się w to w ptrzeczkolu->wszytstkie były różowymi, tylko jakieś ofiary losu były żółtymi) itp. itd.(lubie kolorwe bajki), Pockemony itd......................................................... ............................................................ ........................ no

PS ile tu "czy coś takiego"-sory, ale dzisiaj nie moge skleić nic do kupy...czy coś takiego ;p

pzdr

• little_elfik little_elfik

"Muminki" oraz "Pinky i Mózg" rulezzzzzzzzzzzzzzzz :D

• Foxi_2 Foxi_2

Bezapelacyjnie "Krecik" a potem to i "Johnny Bravo"(tylko te nowe odcinki Johnny'ego a nie te pierwsze).

• m_myla m_myla

moją ulubioną bajką były zawsze japońskie bajki, ale polskimi bajkami też nie gardze, podam wam strone na której można obejrzeć różne kreskówki, może znacie ten adres, ale jednak wam podam www.kreskowkifani.pl życze miłego oglądania.

• Raziel89 Raziel89

DRAGON BALL FOREVER !!!!!! Ta bajka jest genialna. Mam 18 lat, a mógłbym to oglądać w nieskończoność. Zresztą ogólnie japońskie anime są świetne, bo nieraz mają lepszą fabułę niż niejeden film.
    A poza tym:
    Tom & Jerry
    Smerfy
    Pinky i Mózg :D:D:D

• Raziel89 Raziel89

Przepraszam za sklerozę, ale teraz mi się przypomniało, że zabrakło bajki ANIMATRIX. - kolejny dowód, że bajka jest lepsza niż film

• domi199 domi199

Moja ulubiona bajka z Disneya była i jest nadal "Zakochany Kundel "! Świetna bajka... niestety już nie mam tego filmu:( POLECAM "ZAKOCHANEGO KUNDLA" I ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG :)

• domi199 domi199

Król Lew też jest supper :)TAKŻE POLECAM

• $user użytkownik usunięty

Gumisie
    Kojot i struś pędziwiatr
    Gandahar
    W królestwie kalendarza
    Generał Daimos
    Wojownicze żółwie ninja
    He-man

i przedewszystkim super mega wypasiona japońska bajka z włoskim dubbingiem czyli

UOMO TIGRE

• locust locust

Jako małe i słodkie dziecko lubiłam oglądąc bajki (zresztą nie ma w tym nic dziwnego)a oto moja lista: (znowu niezbyt oryginalnie)
    Smurfy (chociaż po jakimś czasie zaczęło mnie irytować, że Gargamel zawsze przegrywa, mógł chociaż jednego Smurfa zjeść, tak
    profilaktycznie:P bo aż mi się go szkoda robiło),
    Gumisie (ten salon - czy jakiś tam pokój, nie pamiętam - pod jeziorem, no i dom w drzewie, jakoś zawsze mnie to fascynowało, ale potem mi było Gumisiów szkoda, że nie moga znaleźc swych krewnych, czy jakoś tam już było, ehh...nie pamiętam!:/),
    Pszczółka Maja,
    Muminki (jak byłam bardzo mała to się strasznie bałam tego statku widmo, ale z czasem go polubiłam;p i te widma były ciekawe, jak one się nazywały...Buba? Znowu nie pamiętam!:()
    Madeline czy jakoś tak się to pisało
    Kubuś Puchatek (i ten mały Prosiaczek, ja tez zawsze byłam mniejsza od rówieśników - zresztą dziś też jestem - więc czułam z nim jakąś psychiczną więź:P)
    Czarodziejka z Książyca, ale to już jak bylam torchę starsza (5-6) jak sie telewizor popsuł to prawie 2 godziny ryczałam, mama nie była zbyt szczęśliwa, jak łatwo się domyślić:P

Więcej nie pamiętam, ehh...dziś takich bajek już nie robią:/
    Aż mi się łza w oku zakręciła, jakie to były piękne czasy, ehh:/

• Sunny Sunny

Bajki oglądam do dziś dzień, nie usprawiedliwiając sie młodszym rodzeństwem :) Ale pierwsze programy dla dzieci i animowane filmy to :) Pankracy, Zestawy bajek HB, Disney, Bolek i Lolek, Reksio, Kreskówki Warner Bros, Krecik, Nu, pogodi!, Garfield, Fistaszki :) Aż uśmiech się pojawił wspominając te chwile spędzone z bohaterami, których nawet teraz możemy oglądać mając nie mniejszą radość. Pytałaś się o ulubioną więc chyba Kot Tip Top, Królik Bugs, Garfield... Musze Tobie powiedzieć, że nawet teraz trudno się zdecydować i wszystkie wymienić :)

• Albertino Albertino

"Zwariowane melodie" były są i będą zawsze najlepsze :>
      Najbardziej lubiłem Tweety'ego, kota Sylwestra i Kojota ;) No i jeszcze Duffy i Bugs byli świetni - zwłaszcza w duecie :>

• paulina315 paulina315

ja uwielbialam taką bajke gdzie byl taki zielony zając , ktory ratowal świat przed czyms( nie pamietam juz przed czym ;];]) noi byla jeszcze taka kroliczka bodajze rózowa. niepamietam jak ta baja sie nazywala i jak by ktos wiedzial to niech napisze :):)

• Deanna Deanna

a nie był to przypadkiem smok Tabaluga? Zielony był, króliczka a właściwie króliczkę miał więc się zgadza. A nie ratował świata tylko jakąś tam dolinę przed złym Arktosem - bałwanem zresztą

• smoczyca_rar smoczyca_rar

"Kubuś Puchatek" i tak rządzi....!!

Pobrykamy troszkę?? mhrrrrr....

• kimadgryn kimadgryn

Muminki Rulez!!! Ktos wspomniał o jakiejś bajce o szczurach. Rto przeciesz genialne Nowotomyskie :D

• Miss_S Miss_S

Muminki :D
    Dragon Ball
    Kubuś Puchatek
    Smerfy

• Strawberry_3 Strawberry_3

-Tom & Jerry
    -Zwariowane melodie
    -Kapitan planeta

• Suede Suede

Muminki, Smerfy, Gumisie

• Seniorita_Paulita Seniorita_Paulita

hmm...Czarodziejka z księżyca [obejrzałabym to znowu :D], Gumisie, Smurfy, Troskliwe misie, coś było jeszcze na Poloni 1, chyba 'Zaczarowane zwierciadełko' ;) to jeden z moich faworytów :]

• Caegla Caegla

"Czarodziejka z Księżyca" i wszystkie ówczesne Disney'a

• Alice_ Alice_

1.Ostatni Jednorożec
    2.Sailor Moon
    3.My Little Pony (pełnometrażowy, nie pamiętam tytułu:/)
    Wołami by mnie wtedy nie odciągnięto ;)))

• Kamiloonn Kamiloonn

najepszy był Dragon Ball i Slayers inne bajnki sznas z niemiały pozdro dla fanów DB i Slayers

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true