wasza ulubiona bajka z dzieciństwa ;)

ostatnia wypowiedź: naturalnaa
lola_18 lola_18

nie wiem czy dobrze wybrałam kategorię ale myślę że może być ciekawie ;)
piszcie tutaj o swoich ulubionych bajkach ;) może któreś z nich oglądacie do dzisiaj ;> ?

moja ulubiona to byly smerfy ;P
pozdrawiam :))

• Jewel_B Jewel_B

królik bugs,muminki,smurfy,xena,himen,kaczor donald,wiewiórcze opowieści ;)

• Sonislava_Von_Mi_stad Sonislava_Von_Mi_stad

Królewna Śnieżka (wersja anime z kanału polonia 1 )W Królestwie Kalendarza,Bia Czarodziejka no i najważniejsze XD zawsze sie przy tym zalewałam łzami XD Zwierzęta z Zielonego Lasu

• Sonislava_Von_Mi_stad Sonislava_Von_Mi_stad

mailena Zwierzeta z Zielonego Lasu tyle pamiętam z ,,eko-bajek" ale krasnoludki chyba nie brały udziału

• Lady_From_Burton_World Lady_From_Burton_World

A w mojej szkole pasjami Pokemony oglądali ;) nawet ja mam gdzieś taką żółtą maskotkę podobną do rozciągniętego kangura, która po naduszeniu drze się na cały głos "Pikaciuuuuuuuuuuuuuuuu!!!" ;)). Ale do ulubionych bajek zaliczam Muminki oczywiście, Smerfy oczywiście ;), Scooby- Doo (od dziecka zamiłowanie do horrorów ;)), Flinstonowie, Jetsonowie i moja kochana Różowa Pantera. Tą ostatnią bajkę oglądałam bez przerwy i chętnie dziś bym sobie obejrzała ;)).

• mAster_Z mAster_Z

Scooby - Doo :) ogólnie to chyba wszystkie któe leciały wówczas o 12.00 na TVN :D Weebski Harry itp>...

• Kikuuuni Kikuuuni

Czarodziejka z Księżyca :) Ostatnio mi ktoś przypomniał, tak samo jak Super Świnkę, MOJE NAJUKOCHAŃSZE "Fraglesy"!!!! Oczywiście :) także Smerfy, Gumisie,
      Teraz jak już wcześniej ktoś wspomniał to "Zaczarowany ołówek" <---- pobudzał moją wyobraźnię.
      Dużo tych bajeczek było :)
      Księżniczka Sissy (chyba tak się pisało...), Franklin, albo Przygody Franklina, nie jestem pewna.
      Dużo, dużo, bardzo dużo :)))

Scooby-doo oczywiście również, Flinstonowie (za to Jetsonów nie ścierpię). To tak "ogólnie" ;D

Pozdrawiam serdecznie :)

• Sakura114 Sakura114

W dzieciństwie największego bzika miałam na punkcie serialu anime "Czarodziejka z Księżyca". Totalnie odbiło mi na jej punkcie; kolekcjonowałam wszystko, co się z tą bajką wiązało: komiksy, albumy, karteczki do segregatora...itd., a każdy odcinek oglądałam po sześć razy:-) Nadal mam słabość do tego anime i jak tylko mam okazje oglądam go, wciąż z taką samą z przyjemnością.

• scarfi scarfi

Moje ulubine bajki z dzieciństwa to:
    - Kapitan Jastrząb
    - Gumiśie
    - Drużyna RR / Chip 'n Dale

• snoopy87 snoopy87

Gumisie
    Smerfy
    Chip'n Dale
    Tom i Jerry

• Catta_2 Catta_2

krecik
    sąsiedzi
    przygody kota Filemona

pozdrawiam:)

• Ekranizacja Ekranizacja

Disney, Hanna - Barbera (zarówno kreskówki na kasetach jak i dobranocki:-)), Królik Bugs,Cacper,Smerfy, Muminki(chociaż z początku panicznie bałam się Buki:-)).

• Ekranizacja Ekranizacja

A, jeszcze Gumisie:-D

• Priscilla_ Priscilla_

Zgadzam sie Gumiśie byly spoko, ale ja nigdy nie zapomnę Alicji w krainie czarów Disney, a no i Król Lew ;-)

• Ewi Ewi

Pamiętam... "Muminki" były super ale w momencie gdy po raz pierwszy pojawiła się Buka chyba pierwszy raz w życiu się przestraszyłam... Na szczęście mi to nie zostało a horrory to moje ulubione filmy... :)

• keepsmiling11 keepsmiling11

no coz w moim przypadku filmy disneya takie jak "Piekna i Bestia" Śpiąca Królewna xDxD ale muminki tez dawały czaduuu ; P

• Devillord Devillord

czy ktos z Was pamieta takie bajki/kreskowki:
      jedna leciala na RTL7 i to bylo o jakiejs grupie pogromcow potworow (nie Ghostbuster) pamietam ze byl tam jeden chlopak co scigal wilkolaka ktory go ugryzl przez co on tez nim byl i walczyli potem bodajze w jakims kanale . Ten zly wilkolak byl z tego co pamietam siwy. Bardzo super bajka ale nie moge sobie przypomniec tytulu...
      i druga
      na tvn gdy rano lecialy bajki byla tez taka o malpach w kosmosie. Byl tam taki orangutan z rozdwojona jaznia i goryl ktory jak sie zdenerwowal zamienial sie w bestie i wszystko rozp....
      Zna ktos moze tego tytuly??

• kowal1221 kowal1221

Sądzę, że Devillord chodzi o tą samą bajkę czy też kreskówkę co mi, a mianowicie: opowiadała ona o grupie pogromców potworów którzy w swojej ekipe mieli człowieka który przemieniał sie w wilkołaka i walczyli z różnymi potworami jeżeli ktoś pamięta tytył tej bajki to bardzo bym prosił o podanie go bo szukam tego od 3 lat :)

• kowal1221 kowal1221

Sądzę, że Devillord chodzi o tą samą bajkę czy też kreskówkę co mi, a mianowicie: opowiadała ona o grupie pogromców potworów którzy w swojej ekipe mieli człowieka który przemieniał sie w wilkołaka i walczyli z różnymi potworami jeżeli ktoś pamięta tytył tej bajki to bardzo bym prosił o podanie go bo szukam tego od 3 lat :)

• kowal1221 kowal1221

ta kreskowka to "Monster Force" http://www.youtube.com/watch?v=QVhCT3Ppwyo

• xo_zosia xo_zosia

Ja uwielbiałam Muminki i Smefry z wieczorynek xD Nałogowo oglądałam "Scooby-Doo", "Tom i Jerry", "Jetsonowie" i "Flinstonowie" xD
    A, i jeszcze w wieczorynkach dawali coś, co nazywało się Fraglesy czy jakoś tak xD To też lubiłam xD

• xo_zosia xo_zosia

No i zapomniałam - miałam faze na Pokemony xD

• warning warning

Scooby Doo! do dziś oglądam z młodszym bratem:P

• zero_a zero_a

Bardzo potrzebuje waszej pomocy, przeglądajac wasze posty przypomniała mi się pewna bajka, nie pamiętam na którym programie leciała nietety. I to tylko skrawki informacji :P był młody chłopiec, wydaje mi się ze był związany z cywlilizacją majów, ten chłopiec odkrył takiego oglromnego złotego ptaka, mógł nim podróżowac, miał tez złoty ogromny statek który mógł przybierac bojową postac, chował maszt, wykorzystywał moc słonca itp. pamiętacie coś takiego ?

• nocny333 nocny333

Ja pamiętam:) Leciała na rtl7 nazywała sie, o ile sie nie myle "złote miasta" Też bardzo ją lubiłem:) Pamiętam jak przez mgłe... był tak jak mówisz główny bohater, ale podróżował chyba jeszcze z jednym kolesiem i jakąś dziewczyną...

• myszeczka1616 myszeczka1616

Hmm, a może pamiętacie Opowieści Pana Andersena?? To były świetne bajki :D Może wiecie gdzie można je pobrać?? Hihi, bo szczerze mówiąc chętnie bym sobie je pooglądała wieczorami ;)

• talita talita

"Bia - czarodziejskie wyzwanie" na polonii 1. Jeszcze "Fantastyczny świat Paula", ta sama stacja. Zajebiste bajki z włoskim(!) dubbingiem, gdzieś 10-15 lat temu.

• mailena mailena

Pytanie ... prosze o pomoc
          czy pamiętacie może kiedys taka bajke ona była emitowana jakies 8 lat temu może nawet i nie. Bajka mówiła o jakiś tam krasnoludkach które ratowały świat pod charakterem ekologicznym że np jakis facet polował na zwierzeta to te krasnoludki tam jechały i pomagały ( z jakimis młodymi dziećmi ) ratować te zwierzeta. Bajka była emitowana na programie RTL7 ( pamietacie taki kanał ? :) nie chodzi mi nawet o te bajkę tylko i piosenke główną tej bajki naprawde długo już szukam tej piosenki ... byłabym wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedz ... z góry dziekuje :)

• Isabel_5 Isabel_5

bajki Disnay'a. worner bros . hanna-barbera

• nocny333 nocny333

Też oglądałem tą bajkę. Pamiętam, że piosenka była fajna - w czołówce te krasnoludki grały na grzybachxD Ale niestety, piosenki nie znam, nawet nie pamiętam jak sie ta bajka nazywała:|

• aniaM aniaM

Dragon Ball (Z/GT )
    Czrodziejki z ksieżyca <3 !
    Motomyszy z Marasa :))

• pierzaste_mysli pierzaste_mysli

Zdecydowanie "Muminki"! One były dla mnie jak głęboki psychologiczny film, lub thriller (Buka, Hatifnatowie itd.;)) wśród prostych komedii i filmów obyczajowych.
    p.s. to u góry to metafora, wiadomo, że Muminki nie są thrillerem, ale wzbudzały we mnie wtedy takie same emocje jak filmy psychologiczne, czy thrillery wzbudzają we mnie teraz, gdy (trochę) dorosłam.

• Falszywy_Prorok Falszywy_Prorok

U mnie Flintstonowie :]
      Od jakiegos czasu leca na Pulsie, super było przypomnieć sobie te dawne czasy.
      10 dla nich.

• rumunek rumunek

wow, niezłą jazdę miałaś ;) ale ja też bardzo muminki lubiłam a buka była świetna i naprawdę potrafiła wzbudzić postrach. do tego stopnia się musiała wgryźć w świadomość i pamięć ludzi, że nawet fanklub na kipme.pl buki teraz po latach znalazłam hehe

• ellis ellis

Buka była potworna... do dziś się jej boję :D

• esotsm esotsm

Ja oglądałam japońską bajkę "lucy may".Nawet pisałam list do telewizji,by ją jeszcze raz puścili.Pewnie ten list mama wyrzuciła, ale wspomnień czar...

• lilly124 lilly124

pamięta może ktoś bajkę o małym indianinie pał łał chyba się nazywał to też było fajne:)

• mrs_robinson mrs_robinson

Mapeciątka i Madelaine (o ile dobrze napisałam :)

• celika celika

Wszystkie Disneya, Smerfy, Flinstonowie, Księżniczka Sissi, Troskliwe Misie, Scooby-Doo, Królik Bugs, Tom i Jerry, Kuba Guzik, Świat według Ludwiczka, Świat Bobby'ego, Jetsonowie, Muminki.
    Niektóre z tych bajek (np. Tom i Jerry) nadal fajnie sie ogląda ;)

• donnie_girl donnie_girl

A moje to: "Królik Bugs", "Woody Woodpecker", "Przyjaciele z Zielonego Lasu" i oczywiście "Pokemony" ;)

• grazyna_zazula_2 grazyna_zazula_2

A pamieta moze ktos taka bajkę o dziewczynce ktorej na poczatku mama czytala bajke potem ta mama zemdlala i ta dziewczynka przeniosla sie do jakiegos miejsca gdzie bylo pelno cukru i byl tam taki cukrowy stworek ktory chyba nazywal sie Kacper ale nie pamietam dokladnie;p Jak ktos to pamieta to prosze o tytul :D Zgory dzieki :*

• Ofeflia Ofeflia

MUMINKI !!! i oglądam do tej pory mimo,iż chodzę do 3 klasy gim. xD

• OA5599 OA5599

Tajemnicze zlote miasta!
      Scooby-Doo!
      Wilk i zajac:D

• lolek_17 lolek_17

dokładnie wilk i zając!! To była bajka ale jeszcze jedna z tych japońskich, „Gigi majteczki” czy coś w tym stylu!

• sunehri17 sunehri17

Było tego dużo :D ale najbardziej lubiłam:
    -Muminki
    -Smerfy
    -dragon ball xD

• sunehri17 sunehri17

Aha no i of course "Czarodziejki z księżyca" :D
      Oj tęsknię za tamtymi czasami jak to jeszcze w TV leciało... xD

• marscheline marscheline

wiesz, czarodziejkę z księżyca to można z stron ściągnąć.
        na jednej stronie to nawet wszystkie odcinki były i to z polskimi napisami ;)

• XxXsweetkate20XxX XxXsweetkate20XxX

Moja to napewno "mała syrenka " i "piękna i bestia" Walta Disneya

• justttyna2403 justttyna2403

strasznie dużo tego było. Np. pszczółka Maja, muminki, Reksio, przygody kota Filemona, Tom i Jerry, Scooby-doo, kaczor Donald itp :P

• marscheline marscheline

sporo bajek uwielbiałam, ale jedną kochałam najbardziej - Kubuuś Puchatek :D miałam portfelik, teczkę, piórnik, plecaczek i jeszcze coś tam z Kubusiem Puchatkiem ;p ;p

• Lech_qv Lech_qv

Z filmów animowanych zdecydowanie na pierwszym miejscu Batman: The Animated Series, który uwielbiałem w podstawówce a i niedawno z przyjemnością sobie go przypomniałem.
    Lubiłem też Kubusia Puchatka (serial bo zwykle filmy pełnometrażowe niezbyt).
    Pamiętam też, że gdy pierwszy raz oglądałem Króla Lwa w kinie to też byłem zachwycony, ale jak juz w liceum miałem okazję obejrzeć go ponownie to nie chciało mi się nawet dokończyć.
    Z aktorskich baśni lubiłem też serie filmów o Fantaghirò, ale do tego też aktualnie nie myślę powracać.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true