nomadxd11

Witam.
Szukam filmu o zmaganiach Amerykańskiej załogi zmodernizowanego statku NASA. Zostali oni wysłani w kosmos. Jednak w wyniku nie oczekiwanych okoliczności wszyscy poświęcili własne życia ratując ziemię. Jedną z ostatnich kwestii była ta że nazwą ich nazwiskami ulice. Film dość stary.
Jeśli coś pomieszałem to przepraszam. Liczę że komuś się uda rozwiązać moją zagadkę.
Z góry dzięki.

nomadxd11

A pamiętasz z czym walczyli, co ich zabiło ?
Asteroida, Obcy, wirus, Nova, czarna dziura, zdrajcy na pokładzie ?
Bo takie różne mi się kojarzą... Ale nic na choćby 80% ;/

nomadxd11

http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84+zag%C5%82ady-1998-44

nomadxd11

Cześć!
Ostatnio zastanawiam się nad filmem, który oglądałam bardzo dawno temu. Opowiadał on o chłopcu, który uciekł z pewnej niewoli (nie wiem, czy to było więzienie, czy obóz, czy co dokładnie). Zanim chłopiec ucieka, jego przyjaciel, który też jest uwięziony (ewentualnie ojciec), dojrzały mężczyzna, któremu na nim bardzo zależy, nakazuje mu, aby nikomu nie mówił o tym kim jest, skąd pochodzi, dokąd zmierza itd. Chodzi prawdopodobnie o to, żeby nikt nie "pomógł" mu wrócić tam, skąd ucieka. I teraz fragment, który pamiętam najdokładniej, jest to już chyba koniec filmu: chłopiec spotyka starszą panią, która się nim zaopiekuje jak własnym dzieckiem, kobieta ta maluje i mieszka w przytulnym domu. Pokocha chłopca, a on ją, jednak nie mówi jej prawdy, chociaż w wzruszającej rozmowie mówi jej, że chciałby, ale nie może. (Nadal boi się komukolwiek zaufać) Koniec końców chyba się przełamuje.
Kojarzy ktoś coś takiego?

shathlice

witam, a może mi ktoś powie z jakiego filmu jest ta scenka?
https://jbzdy.pl/obr/569080/zmeczyli-sie-xd

shathlice

To ten:
http://www.filmweb.pl/film/Odnale%C5%BA%C4%87+przeznaczenie-2003-38302

Noane

O tak, dziękuję bardzo! <3

nomadxd11

Szukam filmu którego akcja działa się w przyszłości. Ludzie bogaci siedzieli przed telewizorami i sterowali PRAWDZIWYMI LUDŹMI w grach. Sterowali nimi jak "kukiełkami". Główny bohater grał w grze akcji tzn. Musiał mordować niewinnych ludzi dla zabawy innych.
Mam nadzieje że to wystarczy bo nic więcej nie opowiem o tym filmie.

Saramaraciotko

http://www.filmweb.pl/film/Arena-2011-292600 może to ten

Saramaraciotko

To właśnie ten film.
http://www.filmweb.pl/film/Gamer-2009-433961

Montago

To ten wielkie dzięki

Saramaraciotko

Proszę bardzo ;)

nomadxd11

Witam
Szukam filmu Polskiego z lat 90tych.
Starszy mężczyzna ma dostać nagrodę (za coś tam) ale aby ją dostać stawia się przed jakąś komisją składającą się z różnych ludzi i wychodzi na tej komisji że ma jakąś córkę że coś tam w ogóle jakieś jaja wychodzą....
W końcu się budzi chyba w aucie wnuczki (Cinquecento) i okazuje się że mu się to śniło...
Pomóżcie...

leon444

Proszę...
http://www.filmweb.pl/film/Straszny+sen+Dzidziusia+Górkiewicza-1993-9817

Montago

Łał super dziękuję za odnalezienie filmu o ten mi chodziło :)
A mam jeszcze jedno pytanie ale nie bardzo chyba tutaj :)
Szukam od kilku lat utworu z filmu "Lepiej być piękną i bogatą" utworu który wykonuje w samej końcówce filmu Daniel Olbrychski... gdzie tego szukać?

leon444

może shazam pomoże, ale wątpię

leon444

Nigdzie nie ma informacji o tej piosence.
Znalazłem kilkanaście innych o to zapytań na innych forach, i nigdzie nie ma odpowiedzi.
Na Filmweb ktoś opublikował teksty piosenek Olbrychskiego, a ten jednej właśnie też nie miał i też pytał jak znaleźć.
Nikt nic nie wie, pewnie nie miała tytułu, słowa napisał reżyser filmu, muzykę zrobił kompozytor który napisał całą muzykę do filmu.
I tyle, brak wszelkich informacji o tytule :(

Montago

Dziękuję serdecznie raz jeszcze i za film i za pomoc z tym utworem :)
Dziękuję i pozdrawiam :)

leon444

Szkoda, że utworu nie znalazłem, ale chyba nie ma tych danych w Sieci :/

Również pozdrawiam ;)

nomadxd11

Szukam filmu. Leciał w TV pół roku temu?
Opowiada o dziewczynie, która musi nagrywać filmiki, bo ma zaniki pamięci. Spotyka się z przyjaciółkami, które jej wmawiają, że we 4? zabiły inną studentkę. Wyzywają ją od wariatek. Ona się leczy u psychologa. Lekarz się w niej podkochuje. Była też akcja, że jedną dziewczynę związali w stodole. Proszę o odpowiedź :)

nomadxd11

Witam, poszukuję pewnego filmu, jedynie co pamiętam iż były morderstwa w pewnym domie... dwóka kobiet(matka i bodajże córka) dowiadują się o tym, matka jednak na początku nie wierzyła córce gdyż oskrażała o to kogoś z policji, nie pamiętam czy to był policjant lub coś w tym stylu, i no on próbuje ich zabić, gdyż o tym się dowiedziały ale życie ratuje im pewien duch (duch jednej z ofiar morderstw) i na samym końcu gdy już uratował im życie jest scenka rok lub tydzien po tej akcji i ten duch z nimi zamieszkał i zroił im jakiegoś psikusa i na tym film się kończył

nomadxd11

Szukam filmu o wydarzeniach po wojnie. Mężczyzna szuka swojej "żony?" po tym jak jeden z niemców ją zabrał, a go niby zabili wraz z innymi. Przeżył. Pokazują się krajobrazy Polski i w niej postanawia odnaleźć owego niemca i się na nim zemścić. Wtapia się w nazistowskie spotkania. Na końcu odnajduje żonę i dowiaduje się o nie swoim synie.

nomadxd11

Poszukuję filmu który widziałem w okolicach 84/85 roku w kinie, produkcji czeskiej albo innej z krajów demokracji ludowej. Opowiada o gościu który spotyka się z ufo i rodzi albo dostaje od nich dziecko. Dziecko nie ma co jeść i gościowi wyrastają piersi. Ogólnie to jedyny motyw z tego filmu jaki kojarzę. była to taka zakręcona komedia.

nomadxd11

Witam. Bardzo potrzebuje przypomniec sobie tytul filmu, ktory ogladalem okolo 6 lat temu.
Opowiada o nauczycielu/profesorze i uczennicy, miedzy ktorymi powstala milosc. I mocna wiez.
Ta dziewczyna miala kolezanke z jakimis problemami, ktora chciala popelnic lub popelnila samobjstwo.
Okazalo sie, ze nauczyciel musial poddac sie operacji, ktora niosla zagrozenie utraty pamieci lub wspomnien.
Ta kobieta czekala po operacji przed szpitalem i gdy on wychodzil, w ogole jej nie poznal. Wyszedl i ppszedl w deszczowy dzien.
To byla chyba chinska, azjatycja produkcja?

nomadxd11

Szukam filmu
Oglądałam go dawno temu, bo około 11-12 lat temu. Wywarł na mnie ogromne wrażenie i był o znecaniu się nad jakąś nastolatką. Pamiętam, ze osobą znecającą się byla blondynka z dlugimi wlosami popularna w szkole i grupa jej przyaciol. W koncowej scenie chyba latali za nią z siekierą. I dali jej (ofierze) nadzieje ze podoba sie chlopakowi z grupy. Chlopak ten probowal ja zgwalcic lub ja zgwalcil nie pamietam. Chyba ofiara mieszkala w jednym domu z ta blondynką. BLAGAM POMOZCIE, szukam tego filmu juz tyle lat.

nomadxd11

Szukam filmu SF,w którym w tajnej bazie są przeprowadzane nad obcą istotą która potrafi kontrolować umysł.W celu zwiększenia jego mocy,jego umysł zostaje umieszczony operacyjnie w ciele kobiety o tych samych zdolnościach,która była więźniem.Obiecano jej wolność w zamian za dobrowolny udział w tym eksperymencie.Później doszło do incydentu,który doprowadził do wkroczenia oddziału żołnierz.Kiedy pierwszy raz ją spotykają,ich dowódca bierze ją za swoją zaginioną żonę,zabiera ją ze sobą i obiecuje że jej nie zostawi tutaj.W czasie ich przemieszczania po ośrodku trafiają na różnego rodzaju zagrożenia,które okazują się być jedynie w ich umyśle stworzone nieświadomie przez istotę.cześć z nich ginie,dowódca uświadamia sobie że to nie może być jego żona,ponieważ on sam ją zabił na rozkaz.uświadamiając to sobie od bespiecza granat aby zabić te istotę razem ze sobą.lecz ona przerzyła i przypomina sobie kim jest i co się stało.Dokonuje na nich krwawej zemsty i opuszcza tajną bazę znajdującą się na pustkowiu.

nomadxd11

Cześć szukam pewnego filmu, więc może wy będziecie wiedzieć. Opis: Dramat się zaczynał w ten sposób że było dwóch policjantów i poszli do domu jakiegoś chyba hakera. Jeden z tych policjantów postrzelił go w ramie, i chciał go chyba zabić, drugi próbując go powstrzymać zastrzelił go.
Ten zabity policjant miał żonę i córkę. Wyprawili przyjęcie pogrzebowe. Po jakimś czasie ta żona miała GPS w samochodzie, i gościu co mówił to tak naprawdę był haker jakoś w wieku jej córki. Porwał córkę i matka szukała jej. Na koniec się znalazła, a matka, tego hakera zabiła miażdżąc go samochodem o drzewo.
Jak znacie tytuły to podajcie.;D

nomadxd11

Witam.
Szukam komedii SciFi w której bohater wraz z ex prostytutką zostają zamrożeni w kapsułach. Budzą się niespodziewanie w świecie w którym światem rządzą " debile" . Nasza dwójka bohaterów okazuje się być najinteligentniejszymi na świecie. On zostaje prezydentem świata czy coś takiego. W owym świecie wszyscy pija jakich energetyk którym też podlewają pola uprawne przez co roślinność wymiera. Nasi bohaterowie ratują ten świat podlewając pola wodą. Ludzie w tym świecie są zszokowani faktem że mają podlewać rośliny wodą z kibla. Czy zna ktoś tytuł filmu bardzo mi na nim zależy.

Posis

To oczywiście "Idiokracja" ;-)
http://www.filmweb.pl/Idiokracja

Montago

Taaaak! Dziękuje bardzo za pomoc :D

nomadxd11

Od paru lat poszukuje filmu z marnym skutkiem. Znalazłem to fajne forum. Więc pytam.
Jest to film z aktorami azjatyckimi chyba chinczycy. Akcja toczy się wokół postaci posiadającej umiejętność szybkiego biegania (w trakcie filmu ona ewoluuje i biega coraz szybciej). Jest to niewolnik wiec znajduje osobe ktorej służy. Zaczyna nosić go na plecach. Potem pojawia się ściana wiatru przez którą nie może przebiec i patrzy na krzywdę innych.
Na koniec jest w stanie biec po wodzie. Może ktoś z was oglądał.
Pozdrawiam, dzieki za przeczytanie. :)

Kenggen

Są sceny takiego szybkiego biegania i noszenia na plecach przez niewolnika w filmie Przysięga
http://www.filmweb.pl/Przysiega

Serendipity_3

To ten film dziękuję za odpowiedź.

nomadxd11

Poszukuję filmu.
Oglądałam go bardzo dawno, więc nie wszystko dobrze pamiętam.
Akcja działa się w wiosce, w której ginęły przede wszystkim dziewczynki. Były one potem znoszone martwe do trumien układających się w krąg i będących naokoło zamku. Męzczynza z czego pamiętam kuł je w palec i zamykał. Wszystko po to, aby kobieta mieszkająca w zamku była znowu młoda. Ten mężczyzna, co przynosił dziewczyny kojarzę, że miał wbity wielki kołek w serce. Tych dziewczynek musiało być chyba 12, żeby ona mogła być z powrotem młoda.
Z filmu pamiętam też scenę, gdzie chłopiec został połknięty przez konia.
Proszę, pomóżcie. Ostatnio cały czas myślę o tym filmie, ale nigdzie nie mogę go znaleźć.

aleksandra989

T. Gilliam:
http://www.filmweb.pl/Nieustraszeni.Bracia.Grimm

zweistein

Tak! To dokładnie to. Już obejrzałam, dziękuję :)

nomadxd11

Witam!
Nie mogę znaleźć tytułu filmu który oglądałam parę lat temu na tv puls. Nie pamiętam z niego zbyt wiele niestety. Pamiętam, że była tam trójka dzieci która będąc w Azji szukała eliksiru nieśmiertelności, który setki lat temu mag przyrządził na zlecenie matki cesarza, który to był bardzo chorowity i umierał. Jednak chłopak nie zdążył wziąć eliksiru i zmarł. Eliksir szukali też inni, źli ludzie którym nie udało się go zdobyć. Dzieci, które go przechwyciły nie wypiły go lecz podały pandom. Bardzo proszę o pomoc ponieważ męczy mnie to już od dłuższego czasu :)

nomadxd11

Hej, może ktoś mi pomoże ze znalezieniem pewnego azjatyckiego dramatu, który miał coś w tytule "..pod drzewem...." film opowiadał o pewnej młodej dziewczynie, która spotykała sie potajemnie ze starszym chlopakiem, po jakims czasie ten chlopak urwał z nia kontakt, dziewczyna była zrozpaczona ale po pewnym czasie dowiedziala ze jest on chory na raka i lezy w szpitalu, postanowila go odwiedzic, byl strasznie juz zmieniony przez chorobę, nie bylo z nim kontaktu tylko łzy mu polecialy gdy uslyszal jej głos. Gdy zmarł został pochowany pod jakims drzewem i stąd ten tytuł którego do konca nie pamietam i nie moge znalesc tego filmu... Moze ktoś oglądał lub coś kojarzy, bede wdzieczny.

nomadxd11

Hej, szukam filmów z gatunku dramat/psychologiczny. Konkretnie chodzi mi o filmy gdzie poruszany jest temat moralności. Coś w klimacie filmu "Zakładnik" "Siedem dusz" "Co gryzie Gilberta Grape'a" "Dawca pamięci" czy też seriali "Mr Robot", "Hannibal". Nawet bardziej by mi zależał na dylematach tych złych bohaterów.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

nomadxd11

Hej. Poszukuję filmu. Oglądałam go może z 15 lat temu, gdy byłam dzieckiem. Pamiętam, że był to film czarno-biały. Opowiadał o mężczyźnie, który dusił kobiety. Charakterystyczny motyw, który zapamiętałam: kot odgryzł gościowi kawałek ucha:). Będę wdzięczna za pomoc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones