Kolejna część postu, ponieważ przekroczył się limit 1000 komentarzy.
Niech to będzie temat przeznaczony dla osób szukających jakiegoś tytułu filmu i mających jakiś problem związany z danym filmem. Użytkownicy piszący wątki co z niego pamiętają (jak to często widać w temacie "FILM"). Zapraszam wszystkich poszukujących i kinomaniaków, którzy będą skłonni pomóc w potrzebie.

p.s."tekst skopiowany z poprzedniego postu, tak jakby miał ktos cos do praw autorskich"

żeby przeczytać ostatnie pytania to tu jest link do poprzedniej cześci postu: http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/%22SZUKAM+FILMU%22+%22MAM+PROBLEM+Z+FILMEM...% 22+%28VII%29,1345020?page=20

Pozwoliłem sobie na wygenerowanie kontynuacji tego tematu, jako że mimo upływu paru godzin nikt się tym nie zajął, a sam jestem zainteresowany pomocą w kwestii tytułu do filmu. :P

użytkownik usunięty
Alternative

Film kostiumowy, ze sporą ilością erotyki i perwersji. Pamiętam niewiele - w każdym razie mężczyzna poślubia młodą, piękną kobietę. Zarówno ona, jak i jej rodzina charakteryzują się niezwykłą urodą - są bladzi, mają złote - blond włosy, niebieskie oczy. Z jakiś powodów brat dziewczyny mieszka z młodymi. Po jakimś czasie ona rodzi bliźniaki, ale ojciec zaczyna podejrzewać że nie są one jego dziećmi, są zupełnie niepodobne do niego (był brunetem, dzieci wyglądały zupełnie jak matka). Przyłapuje żonę in flagranti z jej bratem. Kojarzę jeszcze motyw motyli - coś w filmie znaczyły, pojawiały się w każdym razie. Z góry thx.

http://www.filmweb.pl/film/Anio%C5%82y+i+Owady-1995-3875

użytkownik usunięty
Martinn

Zaprawdę, dzięki Ci dobry człowieku. Masz moją dozgonną wdzięczność!!! :)

Alternative

Jak się nazywały te filmy?

1. Historia podobna do Tristana i Izoldy - film z elementami fantasy i mitologi nordyckiej. Pewien gość zakochał się ze wzajemnością w królowej Islandii (albo innej - skutej lodem wyspy) jednak z jakiegoś powodu nie mógł z nią być. Powiedział jednak że pewnego dnia do niej wróci. Potem gdzieś się zasłużył u jakiegoś króla albo był mu dłużny przysługę (nie pamiętam) i został na jego dworze. Król jednak zażyczył sobie aby w jego imieniu starał się o rękę właśnie tej królowej. W tle krążyły jakieś ciemne moce, artefakty itp. Potem już tylko pamiętam walkę na tej wspomnianej wcześniej lodowej wyspie z użyciem jakiejś maski która zmieniała wygląd tego co ją nosił i tradycyjny nordycki pogrzeb tego gościa czyli jego truchło było podpalone na takiej drewnianej łodzi-ołtarzu na środku jeziora.
2. Z drugiego filmu( chociaż mógł to być jakiś serial - było to >10 lat temu) pamiętam jedną scenę. Trzech gości jedzie windą w dół na parter. Potem jeden z nich wysiada. Drugi z nich po jakimś czasie zauważa ze coś jest nie tak z windą (wyświetlacz wskazuje ze jest na piętrze na którym nie powinna być bo nie ma tyle pięter poniżej parteru). Pyta się więc trzeciego gościa o co chodzi. Nie jestem pewien co dokładnie mu powiedział ale chyba wspomniał o tym że ten drugi gość zgrzeszył albo ma jakąś straszną winę na sobie i że to jest winda do piekła. Winda zaczyna zjeżdżać setki pięter w dół (poniżej parteru). Trzeci koleś na jednym z nich wysiada mówiąc że ten drugi nie może z nim wysiąść. Winda zatrzymuje się na 666 piętrze, typ wysiada i znajduje się w takim białym pokoju gdzie na środku jest ktoś za biurkiem. Potem typ z powrotem wsiada do windy i zjeżdża tym razem tysiące pięter w dół.

Dzięki z góry za pomoc!

Alternative

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc:)
Kiedyś oglądałem stary film Sci-Fi w którym załoga leci na jakąś planetę. Częścią załogi był kosmita właśnie z tej planety, który miał jakąś misję na Ziemi, ale ginie podczas lotu. Po przylocie na ów planetę okazuje się że jest zamieszkana wyłącznie przez same kobiety. Kapitan załogi podaje się za męża kobiety, królowej.

No i jest jeszcze jeden film: pamiętam tylko końcówkę jak chłopak ginie(najprawdopodobniej topi się) przywiązany do ogromnego żółwia na którym były wyryte inicjały czy coś w tym stylu kiedy ten był jeszcze mały. Proszę was o pomoc! :)

Alternative

Witam wszystkich!!!!
Proszę o pomoc w znalezieniu filmu:
Wyszedł ze 2-4 lat temu (mam przynajmniej taką nadzieję, bo pamiętam jedynie, że widziałem zwiastun, dokładnej daty premiery nie pamiętam, nie wiem nawet czy wyszedł);
gatunek sci-fi rzecz dzieje się w nieodległej przyszłości,
robotnicy (chyba z meksyku lub państw Ameryki Środkowej) pracują na budowach w USA sterując robotami budowalnymi za pomocą wirtualnej rzeczywistości lub czegoś w podobie, film reklamowany jako hicior, ale tak to reklamują wszystkie filmy;)
Produkcja chyba USA.
Bedę wdzięczny za wszelką pomoc w odnalezieniu tego filmu!!!:)

keitaru

http://www.filmweb.pl/film/Pod%C5%82%C4%85cz+si%C4%99-2008-467620

Alternative

Poszukuje, poszukuję, poszukuję.. !!
nie za wiele mi świta z tego filmu ale może się ktoś zorientuje o co kaman ;p
film z gatunku sf. Przypomina mi się taka scena. Mase ludzi w jakiejś sali, jakiś koleś opowiada im tam o czymś po czym zostają nałożone na głowy tych słuchaczy jakieś maszyny i puszczony jakiś film który ich hipnotyzuje i zapominają kim tak naprawdę są.. w sród tego tłumu był także człowiek (główny bohater) który dokładnie wiedział co się stanie i jak to działa i coś zrobił (nie pamiętam co?) żeby ta machina na jego głowie na niego nie zadziała.. a później udawał, że też jest zahipnotyzowany.. trochę zamieszane ale jak ktoś widział to myślę, że będzie wiedział o co mi chodzi :))
jakieś sugestie? :))

czarna404

Bardzo przypomina to:

http://www.filmweb.pl/film/eXistenZ-1999-871

VisitorQ

kurcze, nie wiem.. ogladnelam trailer ale nic mi to niestety nie mowi wiec nie mam pewnosci ze to ten film jednak gra Jude Law a ze jestem jego ogromna fanka to calkiem mozliwe ze to byl ten film;) takze visitorq tak czy inaczej wielkie thx za odpowiedz :)

czarna404

może Życie, którego nie było/The Forgotten z 2004
http://www.filmweb.pl/Zycie.Ktorego.Nie.Bylo

Alternative

Film animowany. Główną bohaterką jest białowłosa babka, która została powiększona. Mam nadzieję że to załapiecie o co chodzi xD

Konrad

To może być to http://www.filmweb.pl/film/Potwory+kontra+Obcy-2009-425990#

gapcio62

Tak, to to. Dzięki.

Alternative

Witam, poszukuję filmu który widziałem z 10 albo więcej lat temu. Jedyną sceną jaką pamiętam było coś takiego, że grupa naukowców, żołnierzy, czy czegoś takiego (byli w skafandrach) przylatuje do jakiegoś miasteczka, w którym wszyscy ludzie wymarli od jakiejś epidemii czy czegoś takiego i zostali w takich pozycjach w jakich byli przed śmiercią (znleźli jakąś nieżywą kobietę stojącą na schodach a jak nacięli jej skórę to krew była sproszkowana). Przeżylo tylko jakieś niemowlę i jego ojciec, który chyba potem też umarł. Czy ktoś to kojarzy?

HarshTimes

http://www.filmweb.pl/film/Tajemnica+Andromedy-1971-31495

Adahn

Wielkie dzięki kolego, nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi.

Adahn

Dzień dobry. Szukam pewnego filmu na którego opis natrafiłem tutaj, jednakże dziś nie mogę go odnaleźć. Film z gatunku horror / thriller opowiadał o dziewczynie, która rok wcześniej została zgwałcona. Przez ten rok walczyła z własną pamięcią i własnym strachem i dzięki tej walce w sposób niezamierzony, wytworzyła się zjawa, która odzwierciedlała towarzyszące wspomnieniom uczucia. Film ubiegłoroczny bądź tegoroczny.

mis_przekliniak

Nostalgia Anioła? jeśli tak to strasznie głupio to opisałeś :P

Pauleta

Nie, to nie ten film. W "Nostalgii Anioła" ta dziewczynka została zamordowana. A film, którego ja szukam, to horror, taki z nawiedzaniem. Tam był jeszcze facet (ojciec tej dziewczyny, wujek?), który właśnie ją skrzywdził. I ona to zdarzenie wyparła ze swojej pamięci.

Pauleta

Pudło ;p Zjawa z tego filmu straszyła,a nie była jedynie biernym obserwatorem. Kolejna różnica to taka że bohaterka żyje, aczkolwiek zostaje zgwałcona.

użytkownik usunięty
mis_przekliniak

może forget me not?

Nie. Wiem, że w dyskusji pod filmem ktoś napisał, dlaczego w domu u tej dziewczyny pojawił się duch, stąd znam mniej więcej treść (powyżej). A tytuł mi się zapomniał :(

Alternative

witam, oglądałem kiedyś film o bogatym biznesmenie który tęsknił za rodzinnymi świętami bożego narodzenia, i przyjechał do domu w którym mieszkał jako dziecko i zapłacił rodzinie obecnie mieszkającej w tym domu za obecność przy świętach i za to aby udawali że są oni jego rodzicami a ich córka i syn jego rodzeństwem co wyraźnie nie odpowiadało im... Tyle zapamiętałem a z chęcią obejrzałbym ten film jeszcze raz, z góry dziękuję za pomoc.

snajper414

Przetrwac święta? fabuła identyczna

Pauleta

Tak to jest ten film, serdecznie dziękuję

Alternative

1. emitowany w kinie nocnym po 75 r /75-77 ?/, raczej amerykański, dotyczy grasującego w miasteczku mordercy. Zostaje on rozpoznany przez świadka morderstwa [niedoszłą ofiarę?]-starszą kobietę, która widziała jego twarz w czerwonym świetle. Przy przypadkowym oświetleniu twarzy mordercy czerwonym światłem [tylne światło samochodu] rozpoznaje go. Wtedy zaczyna się pościg [rozpoznanie nastąpiło na miejscu kolejnego morderstwa, gdzie morderca był służbowo - lekarz?, policjant?]. I charakterystyczne zakończenie: morderca po długim pościgu wspina się na słup wysokiego napięcia i malowniczo ginie wśród iskier porażony prądem.

P.s. Pamiętam, że morderca mył ręce w kałuży obok tylnych świateł samochodu stojącego na leśnej drodze i wtedy zauważył go świadek [chyba kobieta].

Alternative

witam. szukam filmu ale nie znam tytulu:) a wiec jest to film gdzie pewien chlopak ktorego nikt nie zauwaza w szkole placi ladnej znanej dziewczynie w szkole aby udawala ze znim jest przez dwa tygodnie:) o ile dobrze pamietam to ta kasa co zaplacil tej dziewczynie miala isc na czesci do samochodu ktory robil z kumplami. a glwoni bohaterzy byli ciemno skorzy:) z gory dziek:)

ziomek21101

milosc jest za darmo? :d
http://www.filmweb.pl/film/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+jest+za+darmo-2003-107856

czarna404

oooo super dzieki to ten film:):)

Alternative

Od dawna szukam pewnego filmu a dokładniej komedii. Produkcja z tego co kojarzę była dość stara. Pamiętam, że fabuła obracała się wokół kilku(?) jamników i jakiegoś większego psa, który koniecznie chciał się do nich upodobnić(hmmm... moja mama mówiła, że wabił się Brutus ale pewności niema). Był tam też jakiś policjant, którego grał jeden ze znanych aktorów.
Kojarzy ktoś tytuł?

Elof

włoska komedia chyba z lat 80: na Ziemi wylądowali kosmici a podekscytowane tłumy witały ich w strojach pierwszych rodziców

harding

Witam

Oglądałem jakiś czas temu film, opowiadał on o chłopaku który śni i kiedy myślał, że już się obudził okazywało się, że to nadal sen.Pamiętam też, że w końcowej scenie po prostu odlatuje sprzed swojego podwórka. Aaaaa i był zrobiony w jakiejś dziwnej animacji.
Teraz prośba do Was! Podacie mi jego tytuł?

2zlote

http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBycie+%C5%9Bwiadome-2001-34004

VisitorQ

Dzieki Ci wielkie!
Pozdrawiam!

2zlote

Poszukuje tytulu filmu...jest to chyba dramat.
Facet ma zone, ale cierpi na pewna przypadlosc...otoz w najmniej oczekiwanych momentach znika....i cofa sie wtedy do swojej przeszlosci...do zony przeszlosci tez bo np spotyka ja na lace kiedy ona ma 6 lat. Potem spotyka ja np w bibliotece, a wlasciwie to ona jego. On wie, ze ona jest juz jego zona, ona nie wie.....itp
Potem ten facet ma wypadek...i w terazniejszosci jezdzi na wozku, w przeszlosci nie. Probuje to odkrecic ale sie nie da.

Film nie jest stary...tzn...ogladalam go z rok temu i wtedy chyba sie pojawil. Na plakacie reklamowym widac twarz kobiety i chyba pojawiaja sie krople deszczu.

Ktos kojarzy?

mesmeryczna

znalazlam ;) "zakleci w czasie"

mesmeryczna

witam, pytanie o film. film krótki i bardzo porąbany. nagi, powykręcany facet z dużą głową na wózku inwalidzkim strzela laserami i wywija cudawianki na tym wózku. jakiś pies się tam przewija. psychodeliczny

fanzelman

http://www.filmweb.pl/film/Head+of+the+Family-1996-206132

Alternative

Poszukuję filmu, z którego utkwiła mi w głowie jedynie jedna scena. Nie wiem ani o czym był ani jakiego gatunku. Raczej starszy, bo oglądałam go dość dawno. Była to scena w jakimś hotelu. Kobieta wynajęła w nim pokój z lustrem na całej ścianie. Okazało się, że było to lustro weneckie i obserwował ją facet, który mieszkał w pokoju obok. Wydaje mi się, że był w niej zakochany. Może ktoś kojarzy...

użytkownik usunięty
Alternative

HEJ!
Kilka lat temu obejrzałem w TV pewną komedię której tytułu za nic nie mogę sobie przypomnieć .
Film napewno był emitowany nie raz i nie dwa razy ,bohaterem był mało rozgarnięty koleś ze specyficzną fryzurą (krótko z przodu ,długo z tyłu) z której to każdy się tam naigrywał.
W filmie opowiadał on na antenie radia swą historię przez co zdobył rozgłos i uznanie wśród słuchaczy w całych stanach...
Jego przygoda zaczeła się gdy zgubił się na wycieczce rodzinnej w Red Canion (Na koniec dowiadujemy się ,ze został on tam umyślnie porzucony) i od tej pory wchodząc przy tym w dorosłość pdróżuje przez USA w poszukiwaniu swej utraconej rodzinny.
Krótko mówiąc film nie był majstersztykiem ,nie zrobił na mnie wrażenia ale ostatnio poszukuje filmów poruszających 'Redneckowską' tematykę.

http://www.filmweb.pl/film/Joe+Dirt-2001-30713

Alternative

Poszukuje filmu, w którym główna bohaterka hipnotyzowała mieszkańców pewnej wioski. W czasie hipnozy uczestnicy dowiadywali się że byli porywani przez kosmitów

Dzięki wielkie za podpowiedź

waha55

Poszukuje pewnego filmu...
Opowiada on o kobiecie, która stała na przystanku autobusowym i nagle w ten przystanek uderzyło auto. Ona przeżyła, ale straciła czucie w nogach (jeździła na wózku). Wpadła w depresję i pamiętam, że ona z desperacji przypalała sobie papierosami nogi (taki motyw, jedyny który najmocniej zapamiętałam).
Film jest stary, zrobiony z 20 lat temu. Główna bohaterka była blondynką (coś a'la Marilyn Monroe).
Proszę o pomoc ;)

waha55

http://www.filmweb.pl/film/Czwarty+stopie%C5%84-2009-482468

noema

dziękuje bardzo !!!!

Alternative

mnie męczy pewien japoński (tak sądzę) film... próbowałam dojść do niego na różne sposoby. z tego co pamiętam, występował tam dość znany aktor, ale też za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jaki, bo oglądałam zaledwie kilka filmów z jego udziałem, w ogóle zaledwie kilka japońskich.
jest dość nowy, ma przepiękne zdjęcia. ogólny zarys: pewien bardzo popularny japoński aktor ma zagrać w filmie z wschodzącą gwiazdą kina. kobieta jest śliczna, ale znana mu z przeszłości. przez dalszą część filmu przeplatają się jego wspomnienia z dawna, gdy mieszkali razem w jakiejś piwnicy. pamiętam, że ona zrobiła mu makaron : D. pewnego dnia uciekła, mając szansę na stanie się znaną.
w teraźniejszości, udawała, że nie wie kim on jest. w końcu jednak uległa. była też jakaś scena, gdy mężczyzna pływał w basenie naprzeciw hotelu, a ona, bodajże, romansowała z reżyserem.
coś, co zapadło mi w pamięć to fakt, że szczękała zębami podczas snu. w pewnej scenie wsadził jej nawet palec w usta : o
potem chyba znów uciekła i siedziała w czerwonym płaszczyku na zimnie. chyba był happy end, nie pamiętam.
kojarzy ktoś?

paulinathumbelina

znalazłam (a droga była żmudna!)
jeżeli kogoś interesuje:
http://www.filmweb.pl/film/Ru+guo+·+Ai-2005-208251

Alternative

Koleżanki i Koledzy, pomóżcie !
Stary western (może włoski). Był motyw tajemniczego gościa z futerałem
od wiolonczeli. W pociągu proszą go by coś zagrał, a on nic. Potem jest jakiś
napad na pociąg (mogę się mylić). W każdym razie gostek otwiera futerał
i wyjmuje wielką giwerę, jakiś model karabinu Gatlinga chyba. No i zaczyna
się sieka. Tyle pamiętam.

Nasredin

motyw giwery w futerale znam tylko z Desperado (z tych starszych filmów oczywiście, bo w nowych się co chwile pojawia), ale ani to western, ani nie włoski, ani nie nie stary :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones