Kolejna część postu, ponieważ przekroczył się limit 1000 komentarzy.
Niech to będzie temat przeznaczony dla osób szukających jakiegoś tytułu filmu i mających jakiś problem związany z danym filmem. Użytkownicy piszący wątki co z niego pamiętają (jak to często widać w temacie "FILM"). Zapraszam wszystkich poszukujących i kinomaniaków, którzy będą skłonni pomóc w potrzebie.

p.s."tekst skopiowany z poprzedniego postu, tak jakby miał ktos cos do praw autorskich"

żeby przeczytać ostatnie pytania to tu jest link do poprzedniej cześci postu: http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/%22SZUKAM+FILMU%22+%22MAM+PROBLEM+Z+FILMEM...% 22+%28VII%29,1345020?page=20

Pozwoliłem sobie na wygenerowanie kontynuacji tego tematu, jako że mimo upływu paru godzin nikt się tym nie zajął, a sam jestem zainteresowany pomocą w kwestii tytułu do filmu. :P

Alternative

Prosze o pomoc!
Motyw przesladuje mnie juz ponad tydzien a tytulu nie moge sobie przypomniec...

Wiem ze akcja filmu rozgrywa sie w rzeczywistosci muzulmanskiej, moze jest to
afganistan moze irak, jeden z glownych watkow filmu to historia bialej dziewczyny(mlodej kobiety) corki lokalnego polityka/policjanta ktora zakochuje sie w muzulmaninie ktory nalezy do organizacji ktora w imie Allaha prowadzi ataki samobojcze (o czym dziewczyna oczywiscie nie wie). Jego celem okazuje sie ojciec owej dziewczyny. Mlody mezczyzna z ladunkiem na klacie zbliza sie do knajpy/sklepu/biura gdzie przebywa owy polityk/policjant. Tchorzy i zostaje postrzelony przez swoich "kolegow", podbiega do niego jego dziewczyna niezdajac sobie sprawy z ladunku, do ktorego zapalnik ow mlodzieniec trzyma w scisnietej rece. Gdy umiera, rozluznia mu sie scisk wiec nastepuje wybuch w ktorym na oczach ojca ginie dziewczyna. Ktos to widzial ? Film ma gora 5 lat.
Z gory dziekuje za pomoc!

jacogar

szukam filmu...
pamiętam jak bylem maly bardzo pozno w nocy wlaczylem tv i leciał jakis horror sci-fi, pamietam tylko ze dzialo sie to chyba na jakiejs planecie i grupa chyba kosmonautów nie pametam dokladnie chciała sie wydostac z niej, jednemu jakas pułapka odciela ręke, kolejnemu do dzisiaj to pamietam:) zaczoł rosnąć brzuch i wkoncu sie rozerwał i wyleciało z niego pelno robaków glizd czy czegos takiego. Wie ktoś co to za film??:)

jacogar

Wydaje mi się, że to mógł być jeden z wątków w filmie " 8 części prawdy". Na pewno widziałam tę scenę i tak mi coś świta, że to może być to.

noema

Witam,
Szukam dwóch filmów, które obejrzałam jako dziecko. Są to horrory.

Pierwszy opowiada o chłopcu, który jakoś trafia do sklepu gdzie widzi (porcelanową?) lalkę. Chyba ją kradnie. Daje ją młodszej siostrze. Później mamy jedną scenę, którą dobrze zapamiętałam - chłopak ma w szkole nauczycielkę, której nie lubi. Już na samym początku, gdy widzi lalkę stwierdza, że jest ona podobna do tej nauczycielki. W domu upuszcza lalkę albo wyrywa ja siostrze - koniec końców lalka spada ze schodów . Następnego dnia jest świadkiem, jak znienawidzona przez niego nauczycielka zostaje uderzona piłką i spada z betonowych schodów. Później w domu widzi, jak siostrzyczka obwija głowę lalki bandażem. Na jego pytanie co robi dziewczynka mówi "Potrzeba jej trochę czułości." Jakiś czas później do szkoły wraca nauczycielka z głową obwiniętą bandażem i mówi "Lekarz mówił, że potrzeba mi tylko było trochę czułości." Później sprawy zaczynają się komplikować. Chyba ta lalka coś niszczy a rodzice obwiniają chłopaka. Na końcu jest jakaś scena, gdy siostra stoi na moście i idzie w stronę lalki, którą chce... zabrać ja do innego wymiaru??

Tylko to pamiętam. Z początku sądziłam, że była to któraś cześć Laleczki Chucky, ale nie. Obejrzałam ostatnio wszystkie części i okazało się, że nie miała z tym nic wspólnego.
Będzie ktoś wiedział o jakim filmie mowa?


Drugi film pamiętam o wiele gorzej. Film chyba zaczyna się w pokoju voodoo. Widzimy mnóstwo rożnych gadżetów i charakterystyczną tablice ouija. Jest tam maskotka - małpka z talerzami. 20 lat temu te zabawki były modne. Z tyłu na plecach miała pokrętło, takie jak w budziku. Gdy się ją nakręciło to chodziła i uderzała talerzami. No więc w tym filmie jest taka małpka. Za sprawą czarów voodoo w zabawce zostaje chyba umieszczony jakiś zły duch. Nie wiem jak, ale zabawka trafia w ręce normalnego faceta, który daje ją synkowi na urodziny. Później mają miejsce tajemnicze wypadki (nie pamiętam jakie) i facet jako odkrywa, ze to ta zabawka jest za wszystko odpowiedzialna. Dalej pamiętam końcówkę, gdy wykopuje dziurę, aby małpkę zakopać a nad nim pojawiają się burzowe chmury i zaczyna się burza. On jednak zakopuje małpkę i wraca do domu. Później już na samym końcu mamy scenę, gdy siedzi w domu cały w bandażach, są już urodziny synka i nagle przyjeżdża chyba jakaś ciotka. Już w drzwiach mówi do niego "Zobacz jaki wspaniały prezent dla naszego małego solenizanta udało mi się znaleźć. I pokazuje... ta małpkę. Koniec filmu.

Mam nadzieję, że ktoś będzie jakoś w stanie mi pomóc. :(

nemesisswan

Ten drugi wygląda jak adaptacja jednego z opowiadań Stephena Kinga ze zbioru "Szkieletowa załoga". Gdzieś czytałem, że zostało ono zaadaptowane także najlepiej będzie na imdb sprawdzić cóż to za film lub najprawdopodobniej jeden z jakiejś antologii grozy. Co do drugiego to nie mam pojęcia ale można sprawdzić to takim kaywordzie: http://www.imdb.com/keyword/doll/?title_type=feature plus dobierając inne kaywordy i gatunki powinien się znaleźć :)

VisitorQ

Ten o tej lalce to może być:

http://www.filmweb.pl/film/Manekin-1988-32619

użytkownik usunięty
VisitorQ

to z malpa to:
http://www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82pia+intryga-1988-37643 albo raczej :
http://www.filmweb.pl/film/Devil%27s+Gift%2C+The-1984-391594

jacogar

brzmi jak fabuła z filmu "Transfer" z 2007r

Alternative

Witam wszystkich,
mam problem z jednym takim filmem amerykańskim,który oglądałem ostatni raz dobre 7-8 lat temu na TVP2(leciał conajmniej 2 razy).Film opowiadał historię dwojga nastolatków z sąsiedzstwa ,którzy "wpadli". Pamiętam że w filmie były takie wzmianki że chłopiec który miał zostać ojcem miał jakieś takie wyobrażenia(raz że skakał gdzieś w dżungli na lianie jak miał sobie wyobrażać właśnie uprawianie seksu,raz potem była scena jak rozmawiał z jakimś starszym panem o tym właśnie jak nie wiedział że wpadnie-scena ta akurat była utrzymana w konwencji westernopodobnej).Pamiętam że finalnie ta dziewczynka urodziła.Film był utrzymany w konwencji raczej takiej komedii obyczajowej...I teraz prośba,jak ktoś mniej więcej kojarzy o co mi chodzi to niech oświeci tytułem,bo nie daje mi to spokoju od kilku dni ;)

elbari

Może to:

http://www.filmweb.pl/film/Bezwiedne+figle+-+O+czym+si%C4%99+nie+m%C3%B3wi-2000- 9584

Alternative

Szukam jednego filmu. Dość mało pamiętam niestety.
Pamiętam, że leciał w TV jak byłem gdzieś w podstawówce / gimnazjum czyli +/- 8-10 lat temu.

Pamiętam tylko, że głównym bohaterem był jakiś gangster, który zakochał sie w blond piękności. Pamiętam scenę z jakiegoś baru / klubu gdzie bodajże pierwszy raz ją zobaczył czy tam porozmawiał z nią (nie chodzi mi o Scarface oczywiscie). pani ta była bodajze piosenkarka.

idid

Może "Cotton Club".

noema

Dzieki za odpowiedz, sprawdze czy to jest to ; )

Alternative

Poszukuję filmu, który oglądałam w dzieciństwie. Męczy mnie to od dłuższego czasu... Od razu zaznaczam, że mogłam coś pokręcić :)
Chodzi o film rysunkowy, gdzie głównym bohaterem był książę zamieniony w żabę. Był sobie tą żabą (z tego co pamiętam, do końca filmu- nie został odmieniony) i walczył z czarnymi charakterami.Był tam chyba jakiś grubas, który zmniejszał budynki do maleńkich rozmiarów (np. Big Ben)..
Proszę o pomoc, bo przepyrałam cały internet i, kurka wodna, nie mogę nic znaleźć :)

Pzdr :)

ssatan_2

http://www.filmweb.pl/film/Freddie+-+agent+F.R.O.7.-1992-131183

noema

oczywiście się zgadza!!!
dziękuję!! :))

użytkownik usunięty
Alternative

HEJ!
Kilka lat temu obejrzałem w TV pewną komedię której tytułu za nic nie mogę sobie przypomnieć .
Film napewno był emitowany nie raz i nie dwa razy ,bohaterem był mało rozgarnięty koleś ze specyficzną fryzurą (krótko z przodu ,długo z tyłu) z której to każdy się tam naigrywał.
W filmie opowiadał on na antenie radia swą historię przez co zdobył rozgłos i uznanie wśród słuchaczy w całych stanach...
Jego przygoda zaczeła się gdy zgubił się na wycieczce rodzinnej w Red Canion (Na koniec dowiadujemy się ,ze został on tam umyślnie porzucony) i od tej pory wchodząc przy tym w dorosłość pdróżuje przez USA w poszukiwaniu swej utraconej rodzinny.
Krótko mówiąc film nie był majstersztykiem ,nie zrobił na mnie wrażenia ale ostatnio poszukuje filmów poruszających 'Redneckowską' tematykę.

Joe Dirt

Alternative

Poszukuje pewnego filmu...
Opowiada on o kobiecie, która stała na przystanku autobusowym i nagle w ten przystanek uderzyło auto. Ona przeżyła, ale straciła czucie w nogach (jeździła na wózku). Wpadła w depresję i pamiętam, że ona z desperacji przypalała sobie papierosami nogi (taki motyw, jedyny który najmocniej zapamiętałam).
Film jest stary, zrobiony z 20 lat temu. Główna bohaterka była blondynką (coś a'la Marilyn Monroe). Leciał parę lat temu na TVN.
Proszę o pomoc ;)

Roxelle

ogladalem to bardzo dawno temu, przypadkiem w TV od jakiegos dopiero momentu, na pewno to nie byl poczatek i nie pamietam zbyt wiele....

Byla sobie dziewczyna, powiedzmy ze byla wyluzowana, nie zalowala sobie uzywek leczy nie pamietam aby brala jakies dragi, mieszkala z jakims facetem, chyba sie kochali, potem on odszedl
dala ogloszenie do gazety ze szuka wspollokatora"najlepiej pijący i palący"
zglosil sie mlody facet, dluzsze wlosy, chudy chyba jakis model, otworzyla mu, powiedzial ze z ogloszenia i "nie pale, czy to problem?" no i zamieszkali razem.Po jakims czasie ten facet ktory sie wyprowadzil przyszedl do nich, z zakupami, tzn do niej a otworzyl ten nowy lokator i w dodatku nagi, powiedzial ze pomylka, on zostawil zakupy i poszedl.W ostatniej scenie filmu ona sie huśta w ogrodzie, tak mi sie wydaje.Wiem ze strasznie zamotalem ale bardzo zalezy mi na poznaniu tytulu tego filmu...

Roxelle

Roxelle - wydaje mi się, że szukasz tego filmu http://www.filmweb.pl/film/Grom+z+jasnego+nieba-1996-143825

Kasiek_21

No to napiszę tutaj. Film o grupie przyjaciół którzy robili różne wybryki w szkole m.in kradli odpowiedzi do testów.

wierzba95

od h.. i więcej takich filmów.. choć typuje że to Egzamin Dojrzałości

Pauleta

Nie, w tym filmie była scena jak ukradli dziennik nauczycielowi i na niego potem nasikali.

Kasiek_21

Kasiek_21 kocham cię! bardzo, bardzo dziękuje! Tak myślałam, że grała tam Kristie Allen.

Tymczasem mam kolejną prośbę. W tym roku na tvn leciał film o dziewczynie która chciała zostać baletnicą. Przyjęli ją, ale kazali jej schudnąć. Dziewczyna popadła w anoreksję. Jej koleżanka z tej szkoły, zmarła z powodu wyczerpania (była za chuda).
Ona potem trafiała ciągle do szpitali. Wie ktoś jaki to film?

Roxelle

Proszę bardzo - fajnie, że mogłam pomóc ;)
A ten drugi film to chyba "Umrzeć dla tańca" http://www.filmweb.pl/film/Umrze%C4%87+dla+ta%C5%84ca-2001-39647
Wiem, że jakiś czas temu leciał na TVN ;)

Alternative

poszukuje filmu, mam nadzieję że pamiętam dosyć dużo detali.
otóż to chyba był kostiumowy, akcja miała miejsce chyba we Francji, a główna bohaterka na pewno była londyńską żydówką. Była opiekunką zatrudnioną w jakimś większym domu, ojciec dziecka którym się opiekowała zajmował się eksperymentami, dotyczącymi utrwalenia zdjęcia na papierze, co wskazuje że akcja docelowo miała rozgrywać się w XIXw. nie chodziło o samo urządzenie aparat, a utrwalenie zdjęcia. Ona mu pomogła, przypadkiem odkryła że roztwór solny(którego używała podczas jakiejś żydowskiej ceremonii) utrwala fotografie. chyba miała z tym facetem romans, albo prawie romans, potem on się dowiedział że jest żydówką, a ona chyba uciekła do londynu. Jeśli ktoś zna tytuł, byłam niezmiernie wdzięczna!

Alternative

pewnego razu usłyszałem w autobusie opis filmu, nie ukrywam , że bardzo spodobał mi sie ten opis. w skrócie chodziło o wizje świata po jakiejś wojnie nuklearnej czy coś w tym stylu, bohaterami tego filmu było małżeństwo wychowujące małą córke. według opowiadających ten film babek był on bardzo smutny, ponieważ na końcu cała rodzina połyka tabletki z trucizną gdyż cały świat jest już wymarły i nie maja szans na przeżycie.
mam nadzieje że ktos wie o jaki film im chodziło.
z góry dziękuje

licbar90

http://www.filmweb.pl/film/Ostatni+brzeg-2000-36591

Alternative

Witam.
Mam problem z identyfikacją nastepującego filmu.Film ten przedstawia losy chłopaka walczącego z gangiem (bądź mafią) który zabił jego ojca. Ojciec jego był tajnym agentem. Jedna ze scen które pamiętam przedstawia głównego bohatera w pokoju swojego ojca. Przegląda on rzeczy ojca trafiając na ich wspólne zdjęcie. Przez przypadek upuszcza je , a z ramki wypada moneta, która toczy się po podłodze. Kiedy moneta się zatrzymuje, podłoga w tym miejscu zaczyna się świecić pokazując otwór. Chłopak umieszcza w nim monetę po czym odsuwa się łóżko ukazując schody do tajnego
pomieszczenia jego ojca gdzie znajdują się monitory, szafy z aktami i broń. Jeszcze pamiętam boss tego gangu ubranego jak gwiazda rocka z lat 80. Koleś miał długie paznokcie, którymi podcinał ludziom gardła.

Alternative

Szukam tytułu pewnego starego polskiego kryminału z lat 50/60. Rzecz działa się współcześnie w starym zamczysku. Pewnej nocy ktoś kradnie cenny obraz i dokonuje morderstwa. Jak się później okazało w śledztwie, ludzie przebywający na terenie zamku mieli ze sobą przynajmniej trzy kopie tego obrazu, a każdy kolejny nocny złodziej zabierał portret wiszący na ścianie i podkładał na to miejsce swoją kopię. Morderstwa natomiast dokonała młoda kobieta przez cały film udająca strachliwą. Film leciał jakieś 13 lat temu w paśmie "W starym kinie".

_ParaDoks_

http://www.filmweb.pl/film/Gdzie+jest+trzeci+kr%C3%B3l-1966-5797

de_Franco

Tak, to właśnie to, dzięki.

Alternative

Ja szukam bodajże hiszpańskiego filmu, w którym mąż bił swoją żonę. Oglądałem to już dość dawno i nie pamiętam dokładnie o czym był. Film wyprodukowany w latach 2000-2004 (strzelam). Może ktoś wie o jaki film chodzi?

Alternative

Proszę o pomoc. Jest taka scena: ogromny pożar i dwie kobiety, które znalazły się w jakimś pokoju. Jedna z nich bierze do ręki szczotkę i zaczyna się czesać. Wraz ze szczotką wylatują jej kłęby czarnych włosów, kobietę łapie rozpacz i zaczyna sama je sobie rwać, druga próbuje ją uspokoić. Ten film musiał lecieć w telewizji dawno temu, bo pamiętam tylko ten epizod i intryguje mnie, o czym on mógł właściwie być. Jeśli ktoś kojarzy tę scenę to będę baaardzo wdzięczna za podanie tytułu.

Alternative

Szukam tytułu filmu. Film dość stary, leciał kilka lat temu na TCM. Młoda kobieta wyjezdza do innego miasta na kilka dni odpocząć od swojego narzeczonego. W pokoju do ktorego ma klucze mieszka mężczyzna. Po pewnym czasie para sie w sobie zakochuje a w odwiedziny przyjeżdża narzeczony kobiety. Film jest typową komedią romantyczną. Jeśli chodzi o charakterystyczne sceny to jest taka, jak kobieta szuka tego mężczyzny w różnych miejscach w mieście i trafia na lodowisko pod gołym niebem, być może to Nowy Jork, nie pamiętam. Będę bardzo wdzięczny jak ktoś rozpozna ten film.

luqazs

http://www.filmweb.pl/film/Igraszki+losu-2001-9445 ?

Alternative

Mam w pamięci taki jeden film. Jest to starszy, acz kolorowy amerykański horror, gdzieś tak z lat 60. Występowały w nim wielkie mrówki. Na początku filmu jeden facet przeżył bliskie spotkanie z jedną i był po tym przez cały czas przerażony. Gdy dano mu kartkę, żeby napisał, co widział, ten napisał "wielka..." po czym ręka zaczęła mu się tak trząść, że nie był w stanie skończyć. W filmie było jeszcze tajne laboratorium ukryte za regałem z książkami, gdzie jakiś profesor za pomocą fal dźwiękowych jakoś wpływał na mrówki, ale nie pamiętam, czy robiły się od tego posłuszne czy agresywne. Jeśli ktoś zna tytuł, byłbym wdzięczny za podanie go.

Alternative

Jakiś horror z lat 80/90, pamiętam jedną scenę. Dziewczyna w sali gimnastycznej skacze na trampolinie i ktoś nabiją ją na jakiś drążek czy inny pal.

cotypowiesz

Taki motyw widziałam w horrorze "Wagary" z 1989r., tylko na trampolinie skakał nauczyciel od w-fu http://www.filmweb.pl/film/Wagary-1989-4764

Kasiek_21

To ten film :) Dzięki.

cotypowiesz

ogladalem to bardzo dawno temu, przypadkiem w TV od jakiegos dopiero momentu, na pewno to nie byl poczatek i nie pamietam zbyt wiele....

Byla sobie dziewczyna, powiedzmy ze byla wyluzowana, nie zalowala sobie uzywek leczy nie pamietam aby brala jakies dragi, mieszkala z jakims facetem, chyba sie kochali, potem on odszedl
dala ogloszenie do gazety ze szuka wspollokatora"najlepiej pijący i palący"
zglosil sie mlody facet, dluzsze wlosy, chudy chyba jakis model, otworzyla mu, powiedzial ze z ogloszenia i "nie pale, czy to problem?" no i zamieszkali razem.Po jakims czasie ten facet ktory sie wyprowadzil przyszedl do nich, z zakupami, tzn do niej a otworzyl ten nowy lokator i w dodatku nagi, powiedzial ze pomylka, on zostawil zakupy i poszedl.W ostatniej scenie filmu ona sie huśta w ogrodzie, tak mi sie wydaje.Wiem ze strasznie zamotalem ale bardzo zalezy mi na poznaniu tytulu tego filmu...

Dimitriev

witam szukal tytulu filmu, lecial chyba w TVP 1 kilka lat temu chyba z serii okruchy życia, pamietam cos ze byl o jakiejs patologicznej rodzinie, gdzie stara kobieta byla więziona cale życie w piwnicy, na koniec pamietam ze chyba jej wnuczka ja znalazla tam i zawiadomila policje, stara kobieta byla gwalcona i torturowana przez jakiegos faceta. zakonczenie filmu bylo takie ze ta stara kobiete znaleziono w tej piwnicy a malzenstwo ktore mieszkalo w tym domu zamknieto w wiezieniu, prosze o pomoc.

Alternative

1. To był horror. Widziałam tylko początek. Była sobie para. Siedzieli w samochodzie na jakimś odludziu. Wokół był las. Zaczęli się całować. Pojawiły się wampirzyce. Zbliżały się do nich. O ile dobrze pamiętam, pierwsze dopadły chłopaka, a dziewczyna próbowała tym czasem uciec. Nie udało jej się, to wiem na pewno, ale to tak właściwie tylko moje przypuszczenia, bo płyta się zablokowała i nie zobaczyłam ani jednej sceny więcej... Teraz czas na podstawowe, standardowe u mnie wskazówki: film był najprawdopodobniej amerykański (jak niemalże każdy, który oglądam) i podejrzewam, że został nakręcony w tym wieku. ;)

2. Babka mieszka w Hollywood. Jej mąż jest reżyserem, czy kimś takim... Mają basen przed domem. Kiedyś znajdują tam trupa jakiejś dziewczyny. Więcej nie pamiętam, ale może ktoś kojarzy. Szedł kiedyś na jedynce. Też był z USA. Na 90%...

3. Mąż młodej fotografki ginie w wypadku. Ona nie może się z tym pogodzić. Nie chce sobie znaleźć nowego partnera. Jej rodzina ja wspiera, ale nie przynosi to pożądanych efektów. Poznaje pewnego faceta, ale szybko się rozstają, bo on nie chce się mieszać w jej kłamstwa (usprawiedliwiła swoją nie obecność w domu starców nowym związkiem, aby uspokoić swoją matkę). Pamiętam, że na koniec filmu fotografuje grupkę starców i jeden z nich pyta ją: "Dlaczego nie patrzysz do obiektywu?", a ona odpowiada: "Traktuje zdjęcia jak niespodziankę" (czy jakoś tak)... Ten film też leciał na Movies24. Jeśli to komuś pomoże, to dziewczyna nazywała się Molly.

4. Bogaty gość w średnim wieku poślubia młodą, atrakcyjną blondynkę. Okazuje się, że ma kochanka. Razem z nim chce się pozbyć męża za wszelką cenę. Zrzucają go ze skały i wzywają gliny. Twierdzą, że spadł. Kiedy policjant przybywa na miejsce wypadku, okazuje się, że ciało zniknęło. Jego uwagę zwraca papieros, który według niego został wypalony po wypadku. Kochanek żony twierdzi jednak, że wypalił go po wszystkim. Przed tą skałą jest ogromna pustynia. Gliniarz całymi dniami jeździ po niej i szuka mężczyzny. Żona i kochanek też, ale nie po to, żeby mu pomóc. Po to, żeby go zabić, żeby nikomu nie mógł wyjawić tajemnicy. On ma chyba złamaną nogę, czy jakoś tak... Niszczy samochód swoim prześladowcą, aby i oni utknęli razem z nim. Pamiętam jeszcze, że żona się z nim kłóci, wyznaje mu prawdę. Mówi, że nigdy go nie kochała, że była z nim w ciąży, ale dokonała aborcji, bo wolała umrzeć niż urodzić mu dziecko... Zdradzała go nawet w dzień ślubu, itd... Ona chce go zabić, ale w końcu on zabija ją. Film chyba z lat 90, ale nie jestem pewna. Prawdopodobnie z USA.

5. Kobieta była jakimś tam lekarzem, miała męża i dziecko. Kiedyś operacja, którą wykonywała, nie udała się i dziewczyna została całkowicie sparaliżowana. Dziewczynę przewieziono do specjalnego szpitala, w którym utrzymywano ją przy życiu. Pewnego dnia jej partner z zemsty porywa męża i dziecko lekarki. Zrozpaczona kobieta postanawia działać na własną rękę i odkryła, że ów psychopata był narzeczonym lub chłopakiem wcześniej wspomnianej dziewczyny, czyli w skrócie całą prawdę. Wkrótce dostaje telefon lub list, w którym morderca karze jej wybierać dziecko lub męża. Kobieta wybiera dziecko i niedługo zastaje je w swoim domu. Tego samego wieczoru rozwiązuje zagadkę i dowiedziawszy się gdzie jest jej mąż, rusza do budynku, który lada moment ma wybuchnąć/zostać zburzony. Wie bowiem, że tam morderca przetrzymuje jej męża. Znajduje kanał prowadzący do zamkniętego budynku. Włócząc się po korytarzach, znajduje męża przywiązanego do krzesła, a obok mordercę. Po krwawej walce psychopata zostaje zastrzelony, a małżeństwo ucieka z walącego się budynku. Film ten widziałam kiedyś na TVN.

6. Rodzice się rozwiedli, nastolatka się buntuje. Standard. Po jednej z imprez dziewczyna dostaje zatrucia alkoholowego. Matka wysyla ją na jakiś czas do ojca i jego nowej babki. Ona jeszcze bardziej się buntuje, ucieka, itp... Ta jej macocha/przyszła macocha jest w ciąży i omal nie rodzi podczas gdy odwozi tą główną bohaterkę filmu do domu, bo ta wpadła na genialny pomysł pójścia do baru z koleżankami (jedna z nich miała podrobiony dowód) i później nie ma jak wrócić, itp... Jeśli komuś to pomoże to aktorka grająca główną rolę miała w miarę długie, blond włosy i grała na gitarze. Nawet napisała utwór na czyjś pogrzeb, chyba dziadka... Pamiętam jeszcze scenę, jak była na polu, poza domem i strasznie padał deszcz. Film był amerykański. Na napisach leciała taka fajna piosenka, która w zwrotkach była balladą, a w refrenie... heh... odrobinę mniej. No cóż, znawcą nie jestem.

7. Leciał na TVP1/2. Koleżanka daje koleżance swoją powieść. Ta czyta ją w nocy, jest nią zachwycona. Wie, że to będzie hit. Ona sama ma podpisaną umowę z wydawnictwem i musi w najbliższym czasie oddać gotową historię. Na drugi dzień dowiaduje się, że autorka książki nie żyje. W akcie desperacji przypisuje sobie jej zasługi. Oddaje kryminał wydawnictwu dla którego pracuje. Książka szybko staje się bestsellerem. Jednak okazuje się, że ktoś zna jej sekret...

Z góry dzięki i chwała temu, kto to wszystko przeczytał.

Alternative

Łatwe.
To historia dziewczyny przetrzymywanej kilkanaście lat w piwnicy swojego domu przez matkę, dziewczynę odkrywa przypadkowo jakaś kobieta i wkracza tam z policją, nastolatka wygląda jak wyciągnięta z dżungli, ma strasznie potargane włosy itp. zabierają ją do jakiegoś ośrodka gdzie uczą mówić i wykonywać inne zwykłe czynności. Jej wyzwolicielka chce ją do siebie zabrać.... To chyba tez z okruchów życia bo na faktach i leciało kilka nlat temu w TVP.

777temida

I film o dżinie USA chyba z lat 80-90tych ale nie "Niesamowity dżin".

777temida

Oglądałam kiedyś ten film.
Wydaje mi się, że głowną bohaterkę mogła grać Lena Olin(http://www.filmweb.pl/person/Lena+Olin-5950), ale nie mogłam dopasować żadnego tytułu...

Alternative

witam szukal tytulu filmu, lecial chyba w TVP 1 kilka lat temu chyba z serii okruchy życia, pamietam cos ze byl o jakiejs patologicznej rodzinie, gdzie stara kobieta byla więziona cale życie w piwnicy, na koniec pamietam ze chyba jej wnuczka ja znalazla tam i zawiadomila policje, stara kobieta byla gwalcona i torturowana przez jakiegos faceta. zakonczenie filmu bylo takie ze ta stara kobiete znaleziono w tej piwnicy a malzenstwo ktore mieszkalo w tym domu zamknieto w wiezieniu, prosze o pomoc.

Marzenka312

Szukam filmu, o chłopcu małym bondynie, ktory miał na imie Steven z tego co pamietam.
Miał brata i razem z bratem widzieli kiedys jak chyba szeryf pobil tak jednego chlopca nad
rzeka, ze ten umarł. Szeryf zastraszyl tak jego brata, ze tamten powiedzial Stevenowi, ze
szeryf ich zabije dlatego nie mogą o tym nikomu mowic. Dla Stevena to byl taki szok, ze
przestał wogole mowić ..stracił mowe. Rodizce nie wiedzieli dlaczego, probowali go leczyc,
wyslali go nawet do psychiatryka, gdzie chlopiec zaczal powoli znowu mowic. W koncu
wszytko sie wydało i zakonczyło dobrze.

To tak w wielkim skrócie. Tylko za nic nie moge sobie przypomniec jaki tytuł tego filmu. Bede
wdzieczna za pomoc :)

Alternative

Kopiuje z mojego tematu:
Szukam filmu prod. USA, prawdopodnie z lat 1900-2000, gatunek: dramat, dramat obyczajowy, komiediodramat...
Film opowiadał o życiu młodego chłopaka, który próbował odnaleźć swoje miejsce w życiu. Mieszkał w dużym, pustym mieszkaniu z jakąś chudą dziewczyną, która miała aspiracje, by zostać modelką/aktorką (?). Pamiętam scenę gdy ona zaćpana (?) siedziała na kiblu, a on jej podał ręcznik do podtracia jakiegoś bliżej nieokreślonego faceta.
Chłopak miał brata i matkę, z którymi się nie dogadywał. Matka popełniła samobójstwo, połykając znaczną ilość utartych tabletek nasennych z jogurtem, (który zresztą podali jej synowie).
Możliwe, że w tytule filmu jest słowo "życie".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones