Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi
służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny,
lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Kristof

Ja szukam filmu :


Kiedyś leciał taki film, w który był syn z ojcem, oni przeprowadzili się do innej miejscowości i wszyscy zaczęli przychodzić z ciastami, witać się itp.
Później cos tam było że ojcie zawozi syna do szkoły, ale tan nie chce iść i ten tata wyciągnął siedzenie razem z nim.
Były tam dwie siostry bliźniaczki które się z nim nie lubiły.
Był taki moment, kiedy sprzedawały lemoniadę i ten chłopak miał dolać i zamiast nalać to nasikał tam ;pp
I tam ojciec miał się ożenić z jakąś babą, ale ten syn jej nie lubił i na jakimś przyjęciu do sałaty włożył robaki.
Tan chłopka miał dziadka podobnego do tego faceta, co promował kiedyś KFC.

Znasz może ?

oxFilmowaxo

Może chodzi Ci o " Kochany Urwis " ?

ania1987

Tak, to ten film, szczególnie jeśli chodzi o motyw z lemoniadą ;)

oxFilmowaxo

kochany urwis

oxFilmowaxo

SZUKAM FILMU!!!!! dosc starego akcja dzieje sie w zimie w jakims masteczku czy kurorcie
biedny chlopak pracuje tam na utrzymanie chyba uczy jazdy na nartach i pojawia sie tam
bogata dziewczyna ze swoim ojcem nie bardzo pamietam to wszytko ale chyba ojciec chce
zmaknac ten kurort ale dziewcyna sie zakochuje w tym biednym chłopaku i nie dochodzi do
zamkniecia bo ten chłopak ze znajomymi temu zapobiegli czy jakos tak... w trakcie filmu
jeżdżą na nartach deskach itp ze znajomymi chodza do pubu taki film o miłosci i rozterkach
nastolatkow bardzo prosze o nazwe tego filmu

owieczka_8

to mi się kojarzy z http://www.filmweb.pl/film/Szale%C5%84stwo+w+Aspen-1993-33596 ale nie jestem pewna

Kristof

Szukam dwóch filmów:
1. Facet trafia do jakiegoś miasta z czasów dzikiego zachodu, mieszkają tam duchy które można zabić tylko czymś co pochodzi z ich czasów. Pamiętam końcową scenę, jak jeden z duchów wymachując bronią krzyczy "będę straszył na ulicach przez następny tysiąc lat!" a główny bohater rzuca mu w czoło gwiazdką (odznaką) szeryfa zabijając go w ten sposób.

2. Akcja dzieje się nad jakimś jeziorem czy też morzem. Główny bohater w dzieciństwie bawił się na brzegu jeziora/morza z koleżanką, która pewnego dnia odpłynęła na grzbiecie wielkiego żółwia morskiego. Jako dorosły facet, spotyka gdzieś nad wodą pannę, której imię brzmi jak nazwa morskiego potwora czy tam jakiegoś ducha związanego z morzem. Po jakimś czasie zaczyna kojarzyć, że panna którą spotkał to ta sama dziewczynka z którą bawił się jako dziecko. Zapamiętałem jeszcze scenę jak ten wielki żółw niszczy łódź rybacką którą płyną i wciąga pod wodę jednego z kumpli głównego bohatera.

Brono

1) Nie był to może któryś z odcinków "Nie z tego świata"
http://www.filmweb.pl/serial/Nie+z+tego+%C5%9Bwiata-2005-225833

Brono

czesc szukam filmu dosc starego akcja dzieje sie w zimie w jakims masteczku czy kurorcie
biedny chlopak pracuje tam na utrzymanie chyba uczy jazdy na nartach i pojawia sie tam
bogata dziewczyna ze swoim ojcem nie bardzo pamietam to wszytko ale chyba ojciec chce
zmaknac ten kurort ale dziewcyna sie zakochuje w tym biednym chłopaku i nie dochodzi do
zamkniecia bo ten chłopak ze znajomymi temu zapobiegli czy jakos tak... w trakcie filmu
jeżdżą na nartach deskach itp ze znajomymi chodza do pubu taki film o miłosci i rozterkach
nastolatkow bardzo prosze o nazwe tego filmu

Kristof

Witam wszystkich ;p
Od pewnego czasu miałem chęć ponownego pooglądanie pewnego musicalu, lesz tytuł kompletnie wyleciał mi z głowy. Może wy go skojarzycie. Pamiętam tylko małe urywki filmu. Często był on puszczany na TVP2

Akcja filmu odgrywała się w klubie dyskotekowym, i na parkingu. Główni bohaterowie mieli za cel wygrać jakąś nagrodę. Wiem że wygrała para, mężczyzna z wąsem i młoda nastolatka (chyba 17 lat). Pamiętam, że konsoleta Dj znajdowała się tak jakby na "dłoniach"...
Pamiętam jeszcze scenę, w której kolejna para zostaje zamknięta w pomieszczeniu ze schodami. Drzwi mogły otwierać się tylko ze stronę zewnętrznej. Końcowa scena była to piosenka wykonana przez czarnoskóra wokalistkę.

Myślę, że to wam wystarczy. Może jeszcze sobie coś przypomnę.

Kusko_53

Chętnie bym obejrzał.

Kristof

Pamiętam serial w którym głónym bohaterem jest pies i taki chłopiec może z 9 - 11 lat z Ameryki i on poznaje właścieicela strego tego psa i on był zły ,ale się zmienił kto zna niech tytułdwa leciało kiedyś na dwójce chyba w sobote

Kristof

W filmie glownym motywem bylo dwuch braci jeden byl starszy drugi mlodszy lecz ten mlodszy nienawidzil tego starszego ciagle sie bili nie szanowal go w przeciwienstwie do tego starszego ktory chcial nawiazac z nim jakis kontakt. Pod koniec filmu starszy brat ginie i ten mlody bardzo rozpacza po jego stracie. Jeden okolo 18 lat drugi ok 23-25


sorry ze tak chaotycznie napisalem, czy ktos zna tytul tego filmu??

PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szymciasty1

Szukam pewnego filmu. Chyba nawet był kiedyś na TVN jak leciał w każdy czwartek stary cykl: "Prawdziwe historie" Właśnie nie znam tytułu, ale opowiadał on o dwóch głównych dziewczynach rówieśniczkach, które rywalizowały ze sobą w konkursach piosenkarskich. Obie chciały zostać piosenkarkami. Dziewczyna, która rywalizowała z tą drugą, która była tytułową chyba bohaterką filmu mówiła jej coś takiego: "Pamiętaj - Ty jesteś mną, a ja Tobą" a ta druga odpowiedziała jej: [jej imię] Ty naprawdę potrzebujesz pomocy" Ta dziewczyna o ile się nie mylę zabiła jakiegoś chłopaka.

Pamiętam koniec filmu - został zorganizowany konkurs i najpierw zaczęła śpiewać ta dziewczyna, która zabiła owego chłopaka i podczas śpiewania dostała halucynacji, ponieważ wśród tłumu który patrzył na nią przed sceną dostrzegła chłopaka, którego pozbawiła życia i głos jej się wtedy urywał.
Odeszła w kąt ze swoją mamą a ta druga zaczęła śpiewać i wygrała ten konkurs.

Proszę o odpowiedź jaki jest tytuł tego filmu :)

Kristof

Witam wszystkich
Szukam filmu który był podobny do "Dzień świstaka", tzn. chodzi o powtarzanie się tego samego dnia. W filmie tym pewien facet budzi się kompletnie nagi w dniu swojego ślubu i cały czas powtarza się ten dzień. Oglądałem go jakieś 5 lat temu i niestety nie pamiętam tytułu. Film był raczej produkcji duńskiej lub fińskiej (przynajmniej tak mi się zdaje ale mogę się mylić). Może sobie coś jeszcze przypomnę.
Z góry dziękuje za pomoc.

sunday16

Naken - http://www.filmweb.pl/film/Naken-2000-112657

Kristof

SZUKAM filmu! Główną rolę gra Robin Williams. Bohater cierpi na depresję z powodu nagłej śmierci żony. Na końcu filmu zapada w katatonię. Pamiętam scenę z parku po środku miasta, gdy nasz bohater rozbiera się do naga i kładzie na trawie.

Kurcze, wiem, że grał Williams, a mimo to nie mogę znaleźć tego filmu w jego filmografii! Help!

użytkownik usunięty
Canudo

Pewni masz na myśli "Fisher Kinga". To jeden z moich ulubionych filmów :).
http://www.filmweb.pl/film/Fisher+King-1991-1069

Tak, to ten. Dzięki:)

użytkownik usunięty
Kristof

Poszukuję filmu o mężczyźnie, któremu wyrastały rogi...Najpierw urosły mu dwa małe guzki, a potem rogi wraz z upływem czasu rosły. Film na pewno jest starszy, bo oglądałam to jako dziecko i niestety nic więcej nie pamiętam...tylko te rosnące rogi wbily mi się w pamięć :)

Może to http://www.filmweb.pl/Hellboy ?

Kristof

piękna sprawa z tym tematem :)


Ja szukam filmu prawdopodobnie produkcji kanadyjskiej gdyż akcja działa się chyba w lasach Kanady, opowiadam on historię rodziny która wybrała się na weekend do domu (babci? chyba) w środku lasu. Córka i jej koleżanka (główne bohaterki) zostały porwane przez grupę osób (3 facetów bodajże i jedna kobieta) w lesie, koleżanke od razu zabili a córkę najpierw jeden z facetów zgwałcił, później ona sie wyswobodziła i wskoczyła do rzeki jednak została postrzelona, w tragicznym stanie dotarła do domu, jej ojciec był lekarzem prawdopodobnie. Jak sie okazało banda tych ludzi zatrzymała się właśnie u nich w domu (rodzice nie wiedzieli o tym co oni zrobili ich córce i koleżance)

Oczywiscie później było pokazane ojciec z matką chcę się zemścić na tej bandzie.... i z tego zapadło mi w pamięć dwie sceny, to jak matka wkłada dłoń jednego z facetów do zlewu i włącza mielarkę do odpadków umieszczoną w zlewie

i druga końcowa scena jak ojciec wkłada główę tego faceta który zgwałcił jego córkę (facet był już sparaliżowany bo ojciec coś mu tak zrobił z ciałem) do mikrofali i włacza ja i głowa na końcu wybucha


Ktoś kojarzy co to za film?

peeszet

" Ostatni dom po lewej " ?

ania1987

dzięki to ten film :)

peeszet

Nie kojarzę, ale opis wymiata:) Każdy coś komuś gdzieś wkłada.

Canudo

dzięks :P

użytkownik usunięty
peeszet

Ania dobrze mówi, to na bank ten horror.

Kristof

1. Horror. w jednej z końcowych scen dziewczyna która w domniemaniu (moim) miała być żywa okazuje się także jedną z "tych" mieszkanek mrocznej wyspy. po jej opuszczeniu uprawia "miłość" z głównym bohaterem, kiedy ten się budzi ona jest już martwa. tak to zapamiętałem.

2. s/f z polską aktorką w jednej z głównych ról ! na końcu okazuje się że ona także jest robotem i pomaga uciec z planety przeciwstawiając się robotowi o identycznym wyglądzie. tak mi się wydaje, że to była polka, bo na pewno w jednej z głównych ról grała aktorka o polskim nazwisku.

3.
Horror. na końcu przerażająca scena: partnerka głównego bohatera orientuje się ze ten zadając jej to pytanie złamał obietnicę daną jej lata temu. wtedy własnie już ogarnęło mnie przerażenie, zaczyna ona reagować w sposób dramatyczny, zadaje pytanie które brzmi mniej więcej tak : "przecież obiecałeś, ze nigdy o to nie będziesz pytał". po czym ona i jej dzieci przemieniają się w skrzydlate potwory zjadają naszego bohatera, odlatują , siadają na bloku i skamienieją.
Jedna z najbardziej przerażających epickich i zapadających w pamięć scen jakie widziałem. oczywiście jeśli oglądałeś cały film to musiało na tobie zrobić wrażenie no nie ?

mc_aural

3. nie wiem, ale bym obejrzał

Kristof

Witam, od dłuższego czasu staram się znaleźć film oglądałem go okolo1,5 roku temu , z tego co pamiętam był w miarę nowy 2008-2009 coś takiego.

Zaczynał się tym ,że główny bohater miał brać slub , a tuż przed samym zawarciem związku wygłosił przemowienie w kościele i kazał gościom wyciągnąć koperty które byly pod ich ławkami - w kopercie było zdjęcie jego przyjaciela z jego przyszłą żoną .
Ponieważ podróż poślubna była kupiona postanawia wyruszyć sam - gdzieś do ameryki południowej. trafia do jakiegoś obskurnego hotelu , później poznaje turystki z którymi imprezuj , wracając samotnie z imprezy zostaje okradziony ze wszystkiego.

Stwierdza nagle ,że chce podróżować i zaczyna zwiedzać amerykę pd. później poznaję parę podróżników z którymi planuje przebyć puszczę - najtrudniejszą trasę na ziemi .

Poznaje też dziewczynę z która zwiedza swiat ale później się rozstają .

Pamiętam też końcowy wątek w którym mowi coś takiego " na początku zastanawiałem się dlaczego ja , dlaczego poznaję tylu ludzi i odwiedzam takie miejsca - teraz myślą dlaczego to nie mialbym to robić ... "

na samym końcu kupuje wycieczkę gdzieś na pustynię zeby zobaczyć gejzer który strzela raz na kilkanascie lat - ale jak się pózniej okazuje robi to tak naprawdę codziennie .

W scenie końcowej od poznanej wczesniej pary dostaje książkę nie jestem pewien tytułu ale chyba bylo "jak złapać rybę siedząc na drzewie "

elsonromanov

fabuła brzmi interesująco, chętnie obejrzę... jeśli ktoś poda tytuł filmu :)

stary_3

No ja też.

Kristof

Szukam pewnego filmu i nie mogę sobie przypomnieć jego tytułu. Był emitowany w telewizji w latach 90. Akcja toczyła się mniej więcej tak: była duża rodzina, a w niej chyba 4 przyjaźniące się członkinie tejże rodziny, zaprzyjaźnił się z nimi młody chłopak (chyba na czyjeś zlecenie, ale nie wiem w jakim celu), uwodził te kobiety i spał z nimi. Zabił on dwoje dzieci jednej z nich strzelając im w głowę przez poduszkę. Później się okazało, że jest on synem jednej z nich. Ona się na nim chciały zemścić, związały go, dręczyły i chyba w końcu zabiły.
Jeśli ktoś coś kojarzy to proszę o pomoc.

ho0neyyy

Myślę, że to będzie film pt. "Bella Mafia" czyli "Kobiety mafii" -> http://www.filmweb.pl/film/Kobiety+mafii-1997-30835 Podaję fragment filmu na youtube w którym jest opisany przez ciebie moment (kobiety wiążą mordercę itd.) ;) http://www.youtube.com/watch?v=zTdZ_qGFkEg

Kasiek_21

tak, to ten, dzięki:)

Kristof

Szukam starych filmów:
1. Facet, chyba autostopowicz, morduje mężczyzn którzy go podwożą, ale tylko tych, którzy mają rodzinę. Następnie morduje rodziny swoich ofiar i zawsze sadza zabitych przy stole, jak do posiłku. Pamiętam scenę w której morderca zobaczył zdjęcie, w samochodzie jednego z mężczyzn, z kobietą i dzieckiem (dziećmi) i zapytał czy to jego rodzina, się okazało, że to siostra z dziećmi, więc darował mu życie. Możliwe, że pod koniec filmu morderca siedział przy stole ze swoją rodziną, oczywiście jako jedyny był żywy, a z pozostali byli mocno wysuszeni
2. Kobieta była w trakcie rozwodu, lub się z kimś rozstała, dokładnie nie pamiętam, przeniosła się na jakiś czas do koleżanki, która miała dom w lesie. Jej koleżanka chyba gdzieś wyjechała (możliwe że do pracy), przyszedł mężczyzna niby prosić o pomoc, wiedział że jest sama, ale kobietka mówiła że jej mąż/chłopak jest na piętrze i wołała go, na zmianę krzyczeli "Honey". Koleś próbował ją zgwałcić, się szarpali i on stracił przytomność. Kobieta zbudowała małą klatkę, do której go wrzuciła i dużo rozmawiali. Facet się uwolnił, znowu się szarpali i babka go zabiła. W ogródku wykopała, lub zaczęła kopać, mu grób i jak się nie mylę koleżanka wróciła i pomogła się pozbyć zwłok.

katie_1985

Szukam takiego filmu...
Z tego co pamiętam,francuski film....Młoda dziewczyna ma problemy z nauką matematyki.Znajduje z jakiegoś ogłoszenia korepetytora...I w krótkim czasie nawiazuje sie miedzy nimi romans.

Buczek21

Szukam 3 filmów:


1.co pamiętam na początku samym jest ciężarówka i przeprowadzka i to jest dziewczynka / nastolatka nie jestem pewna ale miala chyba rude wlosy i przeprowadza sie ze swoim ojcem a potem przyjeżdża jej prawdziwy ojciec i on posiada luksusowy apartament i oni potem pływaja razem w basenie razem z tym ojcem i ona dostaje ciuchy od niego, ale jednak wraca do swojego poprzedniego ojca ;) (bo ten ojciec jej bilogiczny byl bogaty ),

2.Film gdzie jest para nastolatkowie.. i potem ta dziewczyna ginie i ona była w ciąży i ten chłopak płacze tam jeszcze bylo nie jestem pewna ! Domek na drzewie i listy sb. wysylali przez okno nie wiem wlasnie...


3.Akcja jest w lesie jest tam dziewczyna lub chlopak oni łowią ryby i sa sami w tym domu, potem jest cos takigo ucieczka chyba i ten samochód sie przewraca... ta chata w tym lesie te domek byl czerwony i byl przy duzej rzece i tam jest charakterystyczna scena ze ona ma lalke chyba? i przyjerzdza potem policja nie pamietam czy tato i mama i ja przytulaja albo jego.. tak wiem ten ostatni film malo co pamiętam sry,




Z góry dziękuje ;))

Kristof

Ja poszukuję filmu wyprodukowanego w latach 90, przynajmniej tak podejrzewam. Film zaczynał się tym, że jest małżeństwo z córką ( nie pamiętam, czy nie był tam też syn). Córka w wieku 7-11 lat. Matka zostawia męża i dziecko (dzieci?), bodajże dla bogatego kochanka. Ojciec nie potrafi sobie poradzić, nie ma pieniędzy i opieka społeczna zabiera mu córkę, która trafia do sierocińca, który prowadzą siostry zakonne. Tej córce mają tam obciąć włosy, ale ten ojciec prosi jedna z tych sióstr, żeby tego nie robiły, a zakonnica się zgadza. Później jest proces, ojciec walczy o swoją córkę i chyba była tam taka historia związana z promieniami słonecznymi wpadającymi przez szybę na te salę rozpraw. Wszystko skończyło się dobrze, bowiem ojciec odzyskał swoje dziecko (dzieci?)

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże:) Z góry dziękuję:)

Amarths

opis kojarzy mi się z "Evelyn" http://www.filmweb.pl/film/Evelyn-2002-35388

Kristof

Proszę o pomoc w rozpoznaniu filmu. Kobieta, chyba owdowiała, zajmuje się dziećmi i gospodarstwem, zatrudnia chyba kowboja. Cały film coś westernowatego. Ona ma jakieś problemy finansowe, mieszka na odludziu, jest ekscentryczna, nie dogaduje się z ludźmi z miasteczka. Oczywiście potem coś iskrzy pomiędzy nią i przybyszem. On zastępuje jej męża.

Kristof

Ktoś może kojarzy? Film widziałem w telewizji w latach 90. późnym wieczorem chyba w Kocham Kino. Niestety pamiętam jak przez mgłę, że było tam chyba dwóch uciekinierów z więzienia i chyba się zgubili w lasach z dużymi drzewami (lasy chyba były podmokłe a drzewa to mogły być sekwoje). W każdym razie te lasy były ogromne i trafili do jakiejś komuny lub osady amiszów (lub jakiejś organizacji, w każdym razie chyba część była uzbrojona w strzelby). To chyba było gdzieś w południowych lub środkowych stanach USA. Film był chyba dosyć mroczny tak jak te lasy. Tyle pamiętam. Proszę o pomoc.

botoxic

Czy ludzie z tej wioski, nie zjadali przypadkiem przybyszów, i byłą tam scena, jak nad ogniskiem,, pieką czyjąś nogę razem z butem...
Tak mi się skojarzyło, ale tytułu nie znam;/

Kristof

To ja tez sie dopisze :)
Pamietam tak niewiele szczegolow co wcale.
Glowny bohater to wlasciciel firmy budowlanej(?) / inzynier, ktory to nawiazuje kontakt z jakims arabskim inwestorem na wybudowanie czegos w jego kraju (ktoryms z arabskich). Po przyjezdzie, na miejscu okazuje sie iz musi on zaplacic za skladowanie przywiezionych materialow w porcie. Robi to, lecz koszty z kazdym dniem zaczynaja rosnac a nikt z ludzi od ktorych bral zlecenie nie chce z nim rozmawiac. Koszta zaczynaja rosnac, zleceniodawcy ignorowac. Zostaje on sam z powiekszajacym sie dlugiem w jakims "pustynnym" porcie.

Prosze o pomoc:)

Kristof

Wydaje mi się, że to będzie raczej łatwe:
Film opowiada o inwazji kosmitów na Ziemię. Charakterystyczną cechą jest to, że jest zrealizowany w konwencji "wiadomości" tzn. widzimy cały czas dwójkę prezenterów, relacje ze zdarzeń na całym świecie. Pamiętam, że najpierw nad trzema największymi miastami na świecie pojawiają się meteoryty/statki kosmiczne, a gdy te zostają unicestwione (z najwyższym trudem), to meteoryty/statki spadają już na całą Ziemię. Na końcu prezenter wypowiada słowa w stylu "...przyczyna nie leży w gwiazdach, ale w nas samych", po czym ekran śnieży. Wie ktoś?

dayev

Może Dystrykt 9?

deansam

Niestety nie, dzięki. Film był - tak sądzę - z lat 1995-2005

dayev

Może któreś ,,V''

dayev

http://www.filmweb.pl/film/Wojna+%C5%9Bwiat%C3%B3w-1953-30638
Może ten

Kristof

Ok to ja poszukuje pewnego filmu. Powiem tyle ile pamiętam. Widziałem tylko trailer nic więcej. Film jest prawdopodobnie dla dzieci, coś w stylu "Most do Terabithii". Jest tam jakiś chłopaczek co znalazł/wyobraża sobie swoich przyjaciół. A oni są jakimiś potworkami leśnymi. Takie przerośnięte miśki, bardziej podobne do Ewoków ;] Film nie jest jakiś stary, chyba rok temu trailer oglądałem. Poszukuję tytułu. Akcja chyba w większości dzieje się w lesie. Za chiny nie pamiętam tytułu :(