Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi
służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny,
lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Kristof

Witam, na poczatek prosze tylko zebyscie sie nie irytowali bo informacje na temat filmu ktory szukam mam bardzo skromne. Ogladalem go jakies 15 lat temu, prawdopodobnie byl to film amerykanski, horror. Pamietam jedna ze scen, jak rodzina (rodzice chyba z dwojka dzieci ok 10 lat) jada samochodem terenowym, zatrzymuja sie bo ich synek chce wyjsc za potrzeba. Gdy robi (wiadomo co na boczku) porywa go/zabija jakis stwor. Bardzo wysoki, wlochaty (od razu uprzedzam ze nie byl to diabel piszczalka). Swtor byl wysoki, na oko jakies 2-2.5m. plener wygladal jak angielska wies, pozniej akcja dziala sie w domku w lesie, gdzie ten swtor atakowal. wiem ze informacje dosyc marne, ale moze akurat ktos zna, to bede wdzieczny. Pozdrawiam Wszystkich WebFilm-owcow :>

ye02

http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3l+Trupiog%C5%82owy-1986-93764

de_Franco

Wielkie dzięki de_Franco, tak , to ten film. Gratuluje wiedzy:)

Kristof

Witajcie! Mam problem. Widziałem już jakiś czas temu film, dokładnie komedię romantyczną, ale nie znam tytułu. Dla ułatwienia poszukiwań podam skróconą fabułę:
W USA był pewien gość, niezbyt urodziwy. Był on właścicielem restauracji i kochał piękną kobietę, która jednak nie zwracała nań uwagi. Postanowił więc nauczyć się śpiewu operowego, by zdobyć jej serce. Sęk w tym, że słoń nadepnął mu na ucho. Pojechał do Włoch, gdzie chciał nauczyć się śpiewać. Tam spotkał córkę gospodarza winnicy. Co ciekawe, wszyscy w tej rodzinie potrafili pięknie śpiewać, więc nasz bohater zatrzymał się tam, by się czegoś nauczyć. Pewnego razu odkrył, że miejscowi pili specjalne wino, dzięki któremu mogli przepięknie śpiewać. Wrócił do USA z zapasem wina i rozpoczął karierę śpiewaka operowego na skalę światową. Tam było jeszcze coś, ale chyba tyle wystarczy.

Kristof

Witam.
Szukam filmu pt. "Beautiful tragedy" - "Piękna tragedia".
Jest to historia o rosyjskiej szkole baletowej i jej uczennicach Davida Kinsella.
Jakby ktokolwiek wiedział, gdzie go mogę znaleźć/obejrzeć/ściągnąć, proszę o info :)

Kristof

Cześć!
Poszukuje dość starego filmu o gangu uciekającym po amerykańskich ulicach przed wrogo nastawionymi grupami. Gang młodych ludzi jest oskarżony o zabójstwo szefa miasta.
Film charakteryzuje szybka akcja, dużo scen walki i klimat nocnego miasta. Pamiętam tylko kilka akcji:
1. Główny bohater ucieka w parku przed wrogiem, którego połowa twarzy jest pomalowana na niebiesko (trzyma kij beasebolowy).
2. Scena walki w miejskiej toalecie gdzie starcie gwóch grup rozstrzyga afroamerykanin kopiący wielokrotnie przeciwników "z półobrotu" :)
3. Film kończy się spotkaniem oczyszczonego z zarzutów gangu o świcie na plaży.

8421

To bedzie ten film:
http://www.filmweb.pl/film/Wojownicy-1979-39936

filutbak

Dzięki wielkie:)

Kristof

Prosze Was o pomoc w odgadnieciu tytulu tego filmu:
Akcja rozgrywa sie w wiezowcu/biurowcu.Kobieta zostaje do zmroku w pracy,w budynku juz prawie nikogo nie ma.Pojawia sie lysy mezczyzna,ktory po kolei morduje pozostale osoby w budynku np.przy uzyciu kija do baseball`u.Bohaterka obserwuje to z ukrycia,stara sie uciec,morderca ja goni...i tak przez wiekszosc filmu.Koncowki nie pamietam.Film powstal w latach 80/90.

Kristof

poszukuje... moze ktos skojarzy... informacje szczatkowe...
wiec tak tyle co mi gdzies tam jeszcze swita to ze byla jakas impreza.. dragi te sprawy... i na tej imprezie ginie dziewczyna (albo zostaje brutalnie zgwalcona i laduje w szpitalu?) wydaje mi sie ze miala dlugie czarne wlosy... (moge sie mylic) i film ogolnie jest tak zbudowany, ze jakby Ci co tam byli opowiadaja.. czyli tak jakby cofamy sie w czasie i widzimy po kolei wszystko co sie dzialo...

czarna404

http://www.filmweb.pl/film/Przyjaciółka+na+śmierć+i+życie-2002-32997
Tam bylo troche inaczej, ale moze to ten film..

Ralyson

God bless you!!! dokladnie o to mi chodzilo :)

Kristof

Szukam filmu, którego recenzja była kiedyś w tygodniku "Fakty i Mity". Jedyne co pamiętam to:
- tematyka bezpośrednio związana z kościołem rzymsko-kat.
- wątek pedofilii
- akcja rozgrywa się za panowania polskiego papieża
Więcej grzechów nie pamiętam ;) Może ktoś pomoże..

Kristof

witam wszystkich :) poszukuję filmu
oglądałam tylko fragment i w dodatku jakiś rok temu w tv. chciałabym go obejrzeć, ale niestety mało pamiętam z tego co widziałam, może jednak ktoś skojarzy.

akcja działa się w lesie. była tam grupka ludzi. zarażeni byli jakimś wirusem, który chyba powodował rozkład ciała czy coś (? nie pamiętam.. ;/ ) wiem, że jednego typka, który miał tego wirusa, goniły psy przez las.

wiem, że mało informacji i trochę to zagmatwane, ale więcej nie pamiętam. mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział co to za film. jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę. z góry dziękuję :) pozdrawiam !

ivi31_12

Też proszę o pomoc w znalezieniu tytułu.
Chodzi o bajkę, odcinkową. Puszczali ją kilka lat temu w telewizji. Akcja działa się głównie w jakimś oceanie, do którego wpadł meteor, w którym był chyba jakiś taki stwór (nie mógł z niego wyjść, był jakoś tak przyrośnięty, to chyba miało podtrzymywać go przy życiu). Znaleźli go jacyś mieszkańcy tego oceanu (syreny czy coś w tym stylu) i jako że meteor wypuścił korzenie do dna, próbowali go odciąć, ale się nie dało. Główną bohaterką był właśnie jakaś syrena, chyba miała fioletowe włosy.
Pamiętam też, że były tam jakieś stwory a la gryfy...
Może ktoś coś kojarzy...

ivi31_12

Śmiertelna gorączka"

ivi31_12

To http://www.filmweb.pl/Smiertelna.Goraczka

filutbak

wielkie dzięki ! :)

Kristof

Film najpewniej z lat 90., nie widziałam całego i pamiętam praktycznie tylko jedną scenę. Otóż facet, chyba wynajęty, zastrzelił kobietę - albo to ona była celem, albo się napatoczyła. Na drugi dzień albo niedługo potem widzi tą kobietę, ona odchyla płaszcz, by pokazać, że na piersi nie ma śladu po strzale i mówi coś w stylu "miałam szczęście". Nie pamiętam czy to miał być jej duch... Zdaje mi się, że w dalszej części filmu miał być przez nią prześladowany. Poza tym babka ta miała krótkie blond włosy i beżowy płaszcz.

Dorry_2000

Niestety nie mam pojecia o jaki film chodzi,ale mam do Ciebie pytanie...z jakiego filmu jest babka z Twojego awatara?

użytkownik usunięty
filutbak

Akurat to łatwe - Fright Night, gorzej z tym jego filmem ;)

Dzieki!

Kristof

witam,

szukam filmu, który oglądałem daawno temu i nie mam pojęcia kto go wyreżyserował, ani kto w nim gra.

fabuła ma miejsce - przynajmniej tak mi sie wydaje - w usa, konkretnie w nowym jorku. koncentruje sie na dzieciach z zydowskich rodzin, wokol jednego chlopca. i tak mamy sceny w jego szkole (tu doskonale pamietam motyw, ze dzieci mialy cos przyniesc z domu i pewien chlopak przyniosl prezerwatywe), jest tez scena w ktorej jego ojciec przyznaje sie pod koniec filmu ze tak naprawde jest taksowkarzem (do tego momentu konsekwentnie ukrywal ten fakt przed swoim synem).

dzieki za pomoc

wolandowicz

http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82ote+czasy+radia-1987-12054

Kristof

Witam,
szukam tytułu filmu prawdopodbnie z połowy lat 80-tych. Nie pamiętam całej fabuły, ale rozpoczyna się w momencie, kiedy główna bohaterka - czarownica - odradza się po x-latach z powrotem do życia. Zdaje się, że miała do wykonanaia jakieś zadanie przydzielone jej przez szefa - diabła, ale go nie wykonuje, gdyż zakochuje się w poznanym mężczyznie, który niedługo ma się ożenić. Film był dość lekki, można powiedzieć, że to komedia romatyczna.
Pamiętam kilka scen:
- czarownica odradza się nocą na jakim placu budowy i jest bez ubrania. Idzie potem w stroju Ewy ulicami miasta i na wystawie dostrzega sukienkę, która jej się podoba i wyczarowuje sobie taką samą
- czarownica stara się przeszkodzić w slubie, wysyła więc panu młodemu jakoś prezent do jedzenia czymś doprawiony, który mają mu uniemożliwić dotarcie na ślub
- plan się nie powiódł, więc kobieta sama pojawia się na ślubie, ochroniarz nie chciał ją przepuścić, gdyż nei miała zaproszenia więc przywołała za pomocą magii zaproszenie jednego z gości...

Będę wdzięczna za każdą sugestę dotyczącą tytułu.

Kristof

Cześć. Szukam filmu, którego scena zapadła mi w pamięci na długi czas. Otóż skazany (prawdopodobnie na karę śmierci) po trzykrotnej próbie uśmiercenia leczy dotykiem pozostałych skazańców, a nawet (chyba :) zmarłych. I raczej nie jest to Zielona mila... W tym filmie jest też scena ze zwłokami na noszach, które są przywracane do życia. Dzięki za odpowiedzi.

LukCzu

To chyba jest któryś odcinek "Opowieści z krypty"

LukCzu

To na pewno jeden z odcinków "Alfred Hitchcock przedstawia". Bankowo.

Kristof

Witam ponownie. Tym razem przypomniałem sobie scenę, w której na prostej drodze bawi się chłopczyk, a kierowca samochodu typu Cadillac Eldorado Fleetwood lub innego amerykańskiego oldtimera utrzymanego w tym stylu przyspiesza zamiast zwolnić (prawdopodobnie robi to specjalnie) przejeżdża chłopca. Chłopak jednak chwycił się przedniego zderzaka i spod podwozia stara się go nie puścić. Akcja kończy się tak, że kierowca samochodu zatrzymuje się, patrzy na stan po wypadku i wyciera chustką krwawe ślady palców z chromowanego przedniego zderzaka. Dzięki za odpowiedzi.

Kristof

film oglądałam już ładnych parę lat temu w TV - sądzę, że w serii 'prawdziwe historie', na pewno był w oparty na faktach w każdym razie. podejrzewam, że rok produkcji to koniec lat 90-tych, ew. początek XXI wieku :)

fabuła jest dość charakterystyczna - przedstawia podejrzenie związku autyzmu z potrójną szczepionką MMR. z jednej strony pokazana jest historia rodziny, jak sobie radzą z autyzmem, z nauką w domu, spotykają się z innymi rodzinami, a drugi wątek to naukowiec, który próbuje udowodnić, że ta szczepionka może wywoływać autyzm - film kończy się tak, że jego zapraszają do Londynu czy Waszyngtonu, żeby zaprezentował dotychczasowe wyniki i kontynuował badania, a lektor dopowiada, że po kilku latach badań nie udowodniono zależności między szczepionką a autyzmem.

Kristof

Witam, poszukuję filmu walki z lat 80. 90. Jest dwóch braci, jeden policjant, zamieszany w brudne interesy z mafią (ciemny, kręcone włosy), drugi - znający bardzo dobrze sztuki walki - przyjeżdża do brata, nie wiem kim jest, ani w jakim celu przyjeżdża. Film był emitowany w polskiej telewizji.

Kilka fragmentów filmu:
- wspomniany policjant napada na jubilera i jako policjant zgłasza rabunek.
- kilka dni po napadzie policjant wybierając się ze swoją żoną na imprezę zakłada jej na szyję piękny i drogi naszyjnik. Zastanawia to jego brata który postanawia go śledzić i wyciągnąć z mafii. Zostaje jednak nakryty i otoczony w jakiejś hali przez bandę, ma jednak w zanadrzu swoje umiejętności.

Mniej więcej tak to leciało, osobiście filmu nie oglądałem, ale taki film przypomniała sobie moja mama i chciałbym go dla niej znaleźć.

Horsefly

Cześć szukam filmu nie pamiętam tytułu

Fabuła 2 młodych ludzi pojawia się w dziwnym domu w deszczowy dzień .Grają w kart i przegrywają nie mogą się spłacić oferują że pracą spłacą swój dług.
Właściciel karze im budować ogrodzenie z kamieni nie zdają sobie sprawy że to będzie trwało całe życie !!
h

użytkownik usunięty
rafik_06

http://www.filmweb.pl/film/Magia+przypadku-1993-34091

dzięki naszukałem się tytułu super

Kristof

Otóż poszukuję tytułu filmu, widziałem zapowiedź mniej więcej rok dwa lata temu.
Film opowiadał o dziewczynie wychowywanej przez ojca? w odosobnionym miejscu (może Syberia? pamiętam że na pewno była to mroźne, zaśnieżone miejsce).
W każdym bądź razie w pewnym momencie ojciec? znika lub zostaje porwany i nasza bohaterka udaje się na poszukiwania (chyba do USA). Okazuje się że ojciec był agentem/szpiegiem i zapewnił córce odpowiednie wyszkolenie oraz umiejętności.

Opis trochę chaotyczny i mało dokładny ale widziałem tylko zapowiedź także nic więcej nie mogę powiedzieć.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

szubiel

mi sie to kojarzy z najnowszym filmem "Hanna". Ale jezeli widziales zapowiedz dawno temu to nie wiem. Opis pasuje.

"Hanna (Ronan) jest nastolatka, która jako jedna z niewielu rówieśnic, posiada siłe i sprawność żołnierza. A wszystko dlatego, że została wychowana przez ojca (Bana), byłego agenta CIA w finlandzkiej dziczy. Trening jaki przeszła służyć miał jednemu celowi - zostanie perfekcyjnym zabójcą. Punktem zwrotnym w życiu dziewczyny staje się misja, na którą wysłał ja ojciec. Hanna przemieszcza się ukradkiem po Europie, wymykając się agentom nasłanym przez bezlitosna szefowa wywiadu pilnie strzegąca własnych tajemnic (Blanchett). Będąc już blisko celu, Hanna staje przed zdumiewającymi odkryciami dotyczącymi jej życia i pytaniami na temat człowieczeństwa."

Vanderfel

Dzięki to ten film, a zapowiedz widziałem pewnie pod koniec ubiegłego roku, nie pozostaje nic innego jak czekać.

szubiel

Premiera 10.06 w Polsce

Kristof

Błagam to PILNEE ?! Help ...
TVP 1.. Facet kręcił filmy dla chorego kolegi, który znajdował się w Stanach w szpitalu. Gość nie może go odwiedzić, bo nie chcą dać mu wizy ... I kręci do niego film - jego okolicę, w której kiedyś mieszkał, potem chce przesłać mu ten film. Miejsce to coś jak okolice Rumunii. Taka scena, którą zapamiętałam:
Ten jego chory kolega chciał usłyszeć piosenkę, którą pamiętał chyba z dzieciństwa z tego dawnego miasta. Więc ten facet chodzi i pyta się wszystkich babek, czy nie znają takowej pieśni. Natrafia na taką kobietę, która umie tę piosenkę, lecz jest w żałobie i nie może jej zaśpiewać. Ale ostatecznie śpiewa mu ją.
Film produkcja ok.2006-2009]

Kristof

Potrzebuje pomocy w odnalezienu pewnego filmu:
Film opowiada o facecie ktory jest pisarzem ale mu nie bardzo idz i zajmuje sie taka dziewczynka(ktora potem okaze sie jego corka). Ta dziewczynka ma takia maskotke ptaka i on zawsze jej opowiada bajki o tym ptaku. Dziewczynka pewnego dnia nagrywa jego bajke na dyktafon i wysyla do wydawnicta. Potem jak dziewczynke zabiera matka koles dowiaduje sie ze jego bajki zostana wydane i zostaje slawny. Wszedzie sa zabawki, puzzle itd. z tym ptakiem.
Czy ktos pamieta moze ten film i moglby mi podac tytul? Bede bardzo wdzieczna za pomoc :D

użytkownik usunięty
Kristof

Witam szukam filmu. Pamietam tylko jeden motyw że koles wiezie w bagazniku zwloki o ktorych nic nie wie. Łapie go policja i bierze na przesluchanie. Na przesluchaniu kierowca sie tylko wkopuje bo caly czas nie wie o trupach i mysli ze strózom prawa chodzi o cos innego(nie pamietam o co).Wcześniej ten kierowca chyba zabral jakiegos autostopowicza ktory byl mordercą i mu podrzucil te zwloki chyba. Wiem że to komedia bo strasznie sie wtedy uśmiałem. Było to jakies 4 lata temu jak nie więcej. Film z lat 80,90 chyba. Tylko to pamietam. Prosze o pomoc ;)

Kristof

Szukam filmu w którym para spotykała się w parku.Dziewczyna pokazała mu tam drzewo i później zostawila mu tam list. I on mial go przeczytac chyba po jakims czasie.Dawno go ogladalam wiec nie pamietam konkretow ale umre jak go nie znajde.Mam nadzieje ze ktos pomoze :)

Sashlyn

Może http://www.filmweb.pl/film/My+Sassy+Girl-2001-163619

zawisza26_2

oo dziekuje :D szczerze mowiac ogladalam amerykanska ekranizacje :D ale japonska tez moze warto zobaczyc : )

Kristof

FIlm na faktach z lat 80, 90 w ktorym kobieta rodzi syna chyba z autyzmem. no i tam probuje go wyleczyc radzi sie lekarzy wszyscy rozkladaja rece az wreszcie ktos jej mowi o nowej metodzie na te chorobe zmiana zywienia; jakas dieta. no i kobieta fkatycznie próbuje metody i ona zaczyna dzialac. ona na koniec zakłąda jakas fundacje czy organizacje wlasnie na walke z ta choroba. nie jestem pewna czy na pewno chodzi o autyzm, przynjamniej tak pamietam.

użytkownik usunięty
aguxd

Może "Olej Lorenza"?
http://www.filmweb.pl/film/Olej+Lorenza-1992-1246

mysle ze film poodbny, ale jednak nie to.. ale dziekuje mimo wszystko za odpowiedz

Kristof

Hej. Ja poszukuję pewnego filmu, którego pewne momenty wbiły mi się mocno w pamięć, jednak nie mogę go zlokalizować jako całości:)

A więc- był jakiś człowiek( może agent, albo coś w tym stylu, jakoś powiązany bodajże z Ameryką) którego wysyłają w miejsca jakichś rewolucji czy wojen(?)
Nie wiem ile tych miejsc tam jest, ja pamiętam jedynie Węgry i Kubę. Na Kubie byłą jakaś próba otrucia Castro lu jakaś rewolucja(?)
a na Węgrzech prawdopodobnie byłą to wojna domowa lub powstanie. Pamiętam scenę, w której jakaś kobieta (sprzymierzona z głównym bohaterem) jest w jakimś więzieniu, w jakimś basenie z zimną brudną wodą. Po jej uwolnieniu jest scena kiedy ona kobietę, która ją tam torturowała, zabija na ulicy (serią z kałasznikowa(?))
Wiem też że była tam jakiś młody przystojny dowódca tej rebelii.

Wiem że to mało, ale może komuś cię cokolwiek kojarzy?
Pozdrawiam:)

Kristof

Szukam brytyjskiego albo francuskiego filmu o chłopcu który dostał stare korki od bezdomnej i dzięki nim zaczął świetnie grać w piłkę. Film jest stosunkowo nowy gdzieś z okolic 2000 roku widziałem go kilka lat temu na polsacie w niedzielę w południe.

pitesek

Też widziałem http://www.filmweb.pl/film/Czarodziejskie+buty+Jimmy%27ego-2000-33912