Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi
służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny,
lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Kristof

SZUKAM FILMU!

MIANOWICIE CHDOZI MI O FILM, W KTÓRYM GRA CHYBA JET LI. JEST TO FILM O SŁONIU I TEN LET LI (?) JEST JEGO CHODOWCĄ, POTEM ZACZYNA GO BRONIĆ JAK CHCĄ TEGO SŁONIA ZABIĆ. TE SŁONIE TO BYŁA JAKAŚ TRADYCJA CHYBA , SŁONIE KRÓLEWSKIE CZY COS NA TEJ ZASADZIE. W FILMIE JEST TAKA SCENA JAK ON BIERZE KOSCI SŁONIA I ZACZYNA NIMI WALCZYC POD KONIEC FILMU.

PatrickKane

"Obrońca"
http://www.filmweb.pl/film/Obro%C5%84ca-2005-110795

Kristof

Witam.
Szukam filmu który leciał co najmniej 5 lat temu w TV (TVP1,2 lub Polsat) w Sylwestra. Wiem, że był on o jakimś kolesiu, który był na innej planecie. Głównie chodziło o to, że trwały jakieś międzyplanetarne wojny z jakimiś "pędrakami?". Jemu chyba rozwalił się statek i został na planecie tych "pędraków" gdzie poznał jednego z nich. Zaprzyjaźnili się, później jego kolega urodził dziecko, ponieważ "pędraki" nie mają płci i raz w życiu rodzą dziecko czy coś takiego. "Pędrak" zmarł przy porodzie a ziemianin zaopiekował się jego dzieckiem, które później ktoś porwał (przyleciał jakiś statek z ludźmi chyba, a młody podszedł za blisko i go wzięli). Z góry wielkie dzięki za rozgryzienie co to za film.

Mycha__

http://www.filmweb.pl/film/Mój+własny+wróg-1985-7800

Argento251

1. Młoda para (być może małżeństwo, prawdopodobnie kobieta była w ciąży) zakupiło/wprowadziło się na ranczo/farmę. Założyli swoją hodowlę, czy coś w tym stylu i zatrudnili ludzi do pracy. Drugim takim wątkiem był motyw pewnej grupy mężczyzn, którzy napadali i rabowali ludzi. W efekcie, zbiegły się losy ludzi z rancza i tych rabusiów. Złodziejaszki napadli na to ranczo. Akcja w filmie była w okolicach świąt, bo spożywali tam wieczerzę. Inny, charakterystyczny szczegół, to fakt, że pojawiało się w filmie dziecko. Starszy brat tego dziecka był właśnie rabusiem w tej szajce. Na sam koniec zginął, a dziecko trafiło pod opiekę tej pary z farmy. Przejawiał się też motyw zakopanych gdzieś pieniędzy. Możliwe, że w tytule była nazwa tego rancza, czy coś w tym stylu. Jednak, tę informację proszę traktować z dystansem. Jakiś czas temu (może i w tym roku?) był pokazywany na Telewizyjnej 1 lub 2. Nie był to taki typowy western. Nawet nie wiem, czy kwalifikować go do tego gatunku.

2. Nie wiem, czy to główna fabuła. Film opowiadał o człowieku, który zbierał tak jakby ludzi do jakiegoś ugrupowania. Możliwe, że sami się dobrali. Liczby ich nie pamiętam, ale kojarzę, że było ich chyba mniej niż dziesięciu. Nie wiem też z jakiego powodu się dobierali. Ci ludzie walczyli z innymi. Tak jakby chcieli kogoś eliminować. Możliwe, że z jakąś grupą przestępczą, czy mafią. Nie pamiętam dokładnie. Kojarzę, że na sam koniec, po jakiejś walce, chyba wszyscy zginęli, za wyjątkiem jednego, lecz został on inwalidą. Coś mi świta, że ten co przeżył, właśnie zbierał tych ludzi, lecz nie jestem pewny. Wiem, że w tej grupie był też jakiś mocno, napakowany człowiek. Kojarzę go, tak jakby w białym podkoszulku, na ramionach i długich włosach. Film nie jest filmem nowym, bo był emitowany dość dawno. Możliwe, że gdzieś 8 lat temu go widziałem lub i więcej. Prawdopodobnie film kończy się rozmową tego inwalidy z innym człowiekiem. Nie są to "Podejrzani", ani "Podziemny krąg". Może jest to i serial?

3. Jest fo film polski. Pamiętam, że oglądałem go "od połowy", więc nie znam głównego wątku. Jednak, sprawa przedstawiała się tak, że pewien mężczyzna był w szpitalu dla umysłowo chorych (chyba to był taki szpital). Jednak, prawdopodobnie ten mężczyzna był zdrowy. W sensie, był tam z własnej świadomości i kontrolował wszystkie czyny (m. in. kombinował, jak nie brać lekarstw). Prawdopodobnie również znał jednego lekarza, często z nim rozmawiał. Po tematyce i sposobie rozmowy wynikało, że ten lekarz jest odpowiedzialny za umieszczenie go w szpitalu. Nie mam pojęcia, czemu to miało to służyć. Wydaje mi się, że film się kończy tym, że ten lekarz umiera i mężczyzna musi zostać na stałe w tym szpitalu. Nie mam pojęcia, kto grał w roli głównej, ale wiem, że jest to polski film. Pamiętam dialog z tego filmu, o lekarstwach, coś na wzór tego: "Jest też trzecia możliwość. Wypiję, nie wyrzygam, a Mietek(?) i tak mi wpier****".

NeroTFP

to ostatnie to "Kuracja". Ale to nie jest film, tylko Teatr Telewizji ;) jest na youtubie

madziulek_007

Rozumiem :) Wielki dzięki ;)

Do odgadnięcia jeszcze pozostałe dwa.

Kristof

SZUKAM FILMU!!!

Z tego co pamiętam fabuła była mniej więcej taka: rodzeństwo - starsza siostra i młodszy brat (albo niedorozwinięty albo z autyzmem) i ta siostra kręci o nim film, tak amatorsko, jakąś zwykłą kamerą na zadanie do szkoły czy coś takiego. Chyba chodziło o to, że ona go strasznie nie lubiła a w międzyczasie ten film zbliżył ich do siebie bo spędzali ze sobą dużo czasu. A może on był umierający czy coś takiego. Oglądałam ten film bardzo dawno temu dlatego ledwo go pamiętam ale kojarzę jedną charakterystyczną scenę: latające motyle, mnóstwo motyli w takich ciepłych, letnich barwach.
Z góry dzięki jeśli ktoś skojarzy! :)

Kristof

SZUKAM FILMU
Facet miał dziadka milionera, ten dziadek zmarł i zostawił nagranie z "testamentem", a w nim kolejne zadania, które ten facet miał wykonać, np. znaleźć przyjaciela, przy czym poprosił o zadeklarowanie przyjaźni prze małą dziewczynkę, która na końcu umiera chyba na białaczkę, wcześniej miał jedną noc spędzić jako bezdomny, potem dostał na próbę 1 milion i go dobrze wydać. W końcu też pojechał na miejsce (w górach, w dżungli) gdzie zginął jego ojciec w wypadku lotniczym, a tam go jacyś terroryści porwali, potem im uciekł. Na końcu dostał całą fortunę, ale był już innym (lepszym) człowiekiem. Kojarzy ktoś?
Z góry dzięki:-)

udkojagniece kojarzę film, czytałem kiedyś taki opis w gazecie, ale tytułu niestety nie znam

kpawel125

A może kojarzysz rok produkcji, jakiegoś aktora?... Cokolwiek?

udkojagniece

Z Twojego filmy?
Niestety nie, bo tylko przypadkiem opis przeczytałem, ale nie było tam przypadkiem jakiejś sceny z latawcami?

kpawel125

Może była, nie pamiętam praktycznie nic oprócz tych motyli.

Kristof

witam. poszukuję dwóch filmów.
1. horror. jedzie wóz z więźniami taki pomarańczowy. i na zakręcie mają zderzenie z osobowym samochodem. więźniowie uciekają i jeden z nich podobno niewinny zna drogę po lesie, więc reszta zmusza go by prowadził. dochodzą do domku leśnych ludzi. taki duży, jakby stodoła. wiem jeszcze że jeden więzień był ranny, coś z nogą i chcieli go opatrzyć. ale ci leśni ludzie(sporo ich było kilku) okazali się kanibalami i zamordowali więźniów, ale ten 'niewinny' uciekł bo mu panna pomogła. i policja go znalazła i oskarżyła o zabójstwo więźniów. potem akcja jest że znowu jedzie wóz z więźniami i trafiają do domu mimo że on nie chce ich tam prowadzić bo pamięta co było.. i tyle więcej nie pamiętam.
2. dramat chyba. film o pani nauczycielce która próbuje pomóc młodzieży amerykańskiej. wielu z nich ma problemy z gangiem itp. jest taka scena jak pani się pyta Kto widział kiedyś umierającego człowieka? i wielu podnosi rękę. wgl. ona pozmieniała miejsca, bawili się też w taką zabawę że rysowała pośrodku linię i zadawała pytania. i ten kogo to dotyczy stawał na linii. i oni uczyli się o Żydach w gettach i udało im się że przyjechała uczestniczka 2 wojny światowej. i koniec jest że ona ogłasza im że będzie ich uczyć jeszcze dwa lata.
bardzo prosze o pmoc

ola893

drugi film to prawdopodobnie http://www.filmweb.pl/user/WojtaSz/reviews/Jak+gdyby+nic%2C+po+raz+kolejny+to+sa mo-5161

ligiam

sorry miało byc http://www.filmweb.pl/film/Wolność+słowa-2007-236147

ligiam

dziękuje ligiam i kurczakbezkosci. oba filmy się zgadzają : ) pamietam że tego pierwszego już 2 lata szukam, pytałam wśród znajomych ale nikt nic nie wiedział. bardzo dziękuję.

ola893

1. http://www.filmweb.pl/film/Dom+strachu-2006-254658

kurczak bez kosci

Czy znacie może jakieś filmy, które opisują drogę do sławy, jakiejś osoby np. aktora ? Chodzi mi o filmy fabularne.

Kristof

po raz kolejny luki w pamięci ;)

tym razem horror (a może jednak nie?!) rzecz się dzieje na wyspie na której podczas wojny nazisci prowadzili experymenty nad ubersoldate na zwłokach, ogólnie w jeziorze (zatoce?) na dnie "spią" ci super żołnierze zombii...

na wyspę jakoś dostają się ludzie (rozbitkowie?)

scena, która utkwiła mi w pamięci:

panna płynąc sobie przez to jezioro kraulem ma otwarte oczy i w pewnym momencie jak zanurza głowę widzi jak zombie się wyłania z głębiny z ręką ku górze i łapiąc ją za szyję zabija...

więcej niestety nie pamiętam :(

Z góry dzięki za pomoc.

sam_11

Witam :) szukam filmu... film był o zamachu bombowym na jakimś placu podczas przemówienia jakiegoś prezydenta i ogólnie chodziło o to że widzimy tą historię oczami różnych ludzi : ochroniarza prezydenta , ekipy która nagrywała przemówienie , faceta z tłumu i chyba jeszcze jednego ochroniarza ... chyba nawet jakiś czas temu film leciał na polsacie.. Pomożecie ?
Z góry dziękuję :)

Margot230

http://www.filmweb.pl/8.Czesci.Prawdy

Kristof

czesc szukam filmu dosc starego akcja dzieje sie w zimie w jakims masteczku czy kurorcie
biedny chlopak pracuje tam na utrzymanie chyba uczy jazdy na nartach i pojawia sie tam
bogata dziewczyna ze swoim ojcem nie bardzo pamietam to wszytko ale chyba ojciec chce
zmaknac ten kurort ale dziewcyna sie zakochuje w tym biednym chłopaku i nie dochodzi do
zamkniecia bo ten chłopak ze znajomymi temu zapobiegli czy jakos tak... w trakcie filmu
jeżdżą na nartach deskach itp ze znajomymi chodza do pubu taki film o miłosci i rozterkach
nastolatkow bardzo prosze o nazwe tego filmu

Kristof

1.Film był o chłopaku, który szukał mieszkania, ale to które wybrał należało do dziewczyny(chyba w śpiączce). Duch tej dziewczyny tam przychodził. Pamiętam scenę w której dziewczyna i chłopak spotykają się po raz pierwszy, ona na niego wrzeszczy, że rozwalił jej mieszkanie i pokazuje mu akt własności, czy coś w tym stylu. Komedia chyba.
2. Film w klimacie SF i trochę komediowym. Chłopak, jego kumpel i dziewczyna jadą przez Stany do chorej babci. Są tam też jacyś kosmici, co wyglądają jak ludzie. Był też farmer który strasznie pił i ci kosmici u niego mieszkali. Umieli robić różne sztuczki z umysłem. Potem ich statek wybuchł a kosmici okazali się być bandą oszustów,a ci nastolatkowie byli w reality show. Potem pojawił się prawdziwy kosmita i chyba chciał porwać tą dziewczynę. Wyglądał jak napakowany facet z gadzią skórą i niewiele mówił. Farmer go chyba zabił, albo ten chłopak co jechał do babci. Był też reporter co relacjonował wszystko z tej farmy i na końcu kosmici przylecieli po ciało tamtego, okazało się że był banitą z innej planety i kosmici zabrali reportera. Farmer miał też psa, który był z innej planety. Przepraszam za chotyczny opis, ale film widziałem już dość dawno i pisałem wszystko co sobie przypomniałem.

Ktos_kto

Siemka, czy w no1 chodzi o "Jak w niebie" ? Bo nawet pasuje http://www.filmweb.pl/Jak.W.Niebie .

Co do 2 nie mam zielonego niestety

Kristof

Witam,
Poszukuję tytułu filmu. Parę lat temu trafiłem w tv na końcówkę takiego filmu. Lata około 70-80, akcja działa się prawdopodobnie w jakimś hotelu. Było tam pomieszczenie z parkietem i barem, do którego zeszli goście. Przez około 15 końcowych minut filmu jest scena w której kilka par śmiesznie tańczy przy muzyce disco lat 70-80 (około) bez żadnych dialogów. Na koniec rozchodzą się i film się kończy.

użytkownik usunięty
Kristof

szukam filmu, z którego już niewiele pamiętam - jakiś niezbyt znany, może telewizyjny, albo nie amerykański (coś mi się kojarzy z Australią lub N. Zelandią), raczej komediowo-familijny, myślę że z lat 90-ych plus minus parę

- dziennikarka i duch faceta (może też dziennikarza?), który pomaga jej rozwikłać zagadkę, chyba niecne knowania jakichś lokalnych grubych ryb, zapewne wiązała się z tym także jego wcześniejsza śmierć, ale tego nie jestem pewien

Kristof

Tym razem szukam filmu dla młodzieży, lata 80-90-te, prod. USA. Spotykają się nastolatkowie, ona bardzo bogata, chłopak bardzo biedny. Matka, czy rodzice dziewczyny nie chcą, żeby ich córka spotykała się z takim biedakiem i próbują jej wyperswadować miłość, oczywiście uczucie zwycięża i są razem. Ale dosyć wzruszający, o ile to komuś coś podpowie ;-)

Pozdrawiam,
Marcin

Kristof

ja szukam serialu, leciał on kiedyś w wakacje parę lat temu w TVP
Nie pamiętam z niego za dużo , ale główna bohaterka była dziewczyna która przyjechała do jakiegoś zamożnego domu , chyba po to by zajmować się końmi , motywem było chyba to ze jej rodzice zginęli na morzu ( zostali zamordowani ? ) i to miało związek z ta zamożna rodzinna Wiem tez ze była tam taka kobieta, czarny charakter i własnie jej sokół tej głównej bohaterki wydrapał oko To są tylko takie prześwity , wiec mogłem się mylić

idealny

Szukam pewnego bardzo dobrego filmu. Oglądałem go z 2 lata temu.Bardzo mi się spodobał. Opowiadał szkole o zaostrzonym rygorze do której został zesłany pewien bardzo inteligentny chłopak.Zbuntował się swoim rodzicom, przez co musiał tam zamieszkać. Był uważany trochę za indywidualistę- nie próbował zaimponować kolegom. Zakochał się w pewnej bardzo ładnej dziewczynie. Na pewno jest to film amerykański bądź brytyjski i chyba leciał na TCM-ie.

manager95

Witam. Poszukuję dwóch filmów:
1.Akcja rozgrywała się w Francji, Belgi lub Szwajcarii (nie pamiętam dokładnie).
Film leciał kiedyś na tvp 2 chyba w wakacje. Opowiadał o detektywie do którego przeprowadza się córka (wyprowadziła się od matki) była chyba blondynką. Detektyw był młodszy od matki tej dziewczyny miał około 30-stki a matka miała około 40-stki. Detektyw rozwiązywał jakąś sprawe chyba związaną z morderstwem.
2. Akcja rozgrywała się w Ameryce. Film leciał kiedyś na Polsacie.
Był chyba koniec roku szkolnego i uczniowie chcieli sobie zorganizować wakacje. Wymyślili że zrobią sobie obóź, w którym nie będzie żadnych opiekunów.
Wiecej niestety nie pamiętam

Kristof

Witam,
Film, którego szukam oglądałem daaawno temu, więc wybaczcie proszę chaos, ale po prostu nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Generalnie fabuła jest następująca: małe miasteczko (motel, składający się z kilkunastu domków?), noc, deszcz. Do miasteczka (motelu) przyjeżdża grupa kobiet i mężczyzn. wszyscy są po kolei mordowani. Na końcu okazuje się (mniej więcej), że tak naprawdę nikt nie zginął - zabici to różne osobowści chorego psychicznie mordercy, zabijane przez lekarza psychiatrę wewnątrz jego umysłu. Z góry dzięki za pomoc.

użytkownik usunięty
TommV

http://www.filmweb.pl/Tozsamosc

Super! To chyba to. Dzięki buffy!

użytkownik usunięty
TommV

Nie ma za co:)

użytkownik usunięty

Ostatnio zainteresowała mnie tematyka filmowa z klimatem, fabułą w której jakaś para, małżeństwo decyduje sie z powodu monotoni, ciekawości na zamiane partnerami z inna parą, małżeństwem.Miałam okazje zobaczyć ostatnio film z takim klimatem http://www.filmweb.pl/film/Eetclub%2De-2010-219251 choć bezposrednio tematu zamiany nie poruszał.
Chciałabym zobaczyć inne filmy jezeli takowe są w klimatach zamiany partnerami.
Jeżeli znacie jakieś tytuły to prosze o pomoc :)

użytkownik usunięty

http://www.filmweb.pl/film/Tolerancyjni+Partnerzy-1992-4667
w pewnym sensie http://www.filmweb.pl/Nadzy

http://www.filmweb.pl/film/Swingers-2002-235228

Kristof

Witam wszystkich,

Poszukuję tytułu filmu.
Gatunek : Gangsterski ?
Rok produkcji : lata 90

Film widziałem po raz pierwszy dość dawno. Niestety niepamiętam imion i nazwisk aktorów w nim grających ale pamiętam jedną z głównych postaci z filmu. Był nim gangster Freddie Mase (nie jestem pewien czy tak sie pisze jgo nazwisko). Fabuła skupia sie wokół niego tylko na początku filmu, potem jego rolę, czyli szefa gangu przejmuje taki blondyn (niestety nie wiem jaki to aktor, tymbardziej kogo grał w filmie). Wrobił Freddiego i ten poszedł do więzienia. Pozbył się dawnych wrogów i rozszerzył działalność gangu - kasyna, narkotyki, tak działał przez lata. Film zaczyna sie scena z teraźniejszośći gry "blondyn" szef gangu już jako starzec siedzi w wystawnej restauracji wraz ze znajomymi i wspominają stare czasy.

Prosiłbym o pomoc w odnalezieniu tytułu filmu.

Pozdrawiam.

terek77

http://www.filmweb.pl/film/Gangster+numer+jeden-2000-30870

użytkownik usunięty
terek77

może http://www.filmweb.pl/film/Gangster+numer+jeden-2000-30870

czesc szukam filmu dosc starego akcja dzieje sie w zimie w jakims masteczku czy kurorcie
biedny chlopak pracuje tam na utrzymanie chyba uczy jazdy na nartach i pojawia sie tam
bogata dziewczyna ze swoim ojcem nie bardzo pamietam to wszytko ale chyba ojciec chce
zmaknac ten kurort ale dziewcyna sie zakochuje w tym biednym chłopaku i nie dochodzi do
zamkniecia bo ten chłopak ze znajomymi temu zapobiegli czy jakos tak... w trakcie filmu
jeżdżą na nartach deskach itp ze znajomymi chodza do pubu taki film o miłosci i rozterkach
nastolatkow bardzo prosze o nazwe tego filmu

owieczka_8

Owieczko, napytasz sobie biedy podpinając się pod wilka:)
Co do filmu, może to:
http://www.filmweb.pl/film/Narciarski+patrol-1990-32838 ???

Argento251

niestety to nie ten film ale dzieki bede szukala nadal , a wilk moze mnie nie zje ;P

użytkownik usunięty
owieczka_8

nie zje... tak od razu

może to ten film http://www.filmweb.pl/film/Afera+poni%C5%BCej+zera-2001-34185

jestes wielki poprostu super to ten film w koncu bede miec spokojna głowe pozdrawiam

Kristof

Poszukuję dosyć młodego filmu rok pomiędzy 2000-2010 :) Film był chyba duński bądź skandynawski, w każdym razie po nordycku rozmawiali, ogólnie chodziło o młodego chłopaka który siedział w więzieniu, grywał tam na organach w kaplicy, a gdy wyszedł dostał propozycję grania w kościele. Msze odprawiała tam pastorka. Pozdrawiam

rdyy

1) Grali w tym filmie młody aktor i młoda aktorka. On kogoś zabił i razem z nią planowali jakąś intrygę. Ona wcześniej do niego strzelała w jakimś garażu, a pod koniec była taka gonitwa, że ona goniła za nim przez jakiś las i nad jakimś urwiskiem chciała go zabić, ale ktoś ją zastrzelił (jakiś policjant prawdopodobnie). Skończyło się na tym, że oni oboje uciekli, odjechali samochodem. Był morał "Mówi się, że nasze pokolenie jest zepsute, ale z kogoś musieliśmy brać przecież przykład". Ten aktor przypominał mi trochę Richarda Gere, ale to chyba nie był on. Film dość nowy, leciał ze dwa lata temu w telewizji (chyba TVP). Był jeszcze wątek romansu syna z młodą żoną ojca (miała płomiennie rude włosy). I ten gościu dał jakieś pieniądze takiemu żebrakowi, co pojawiał się bodajże także na początku filmu. Wydaje mi się, że ojca grał Jack Nicholson. Szukałem w internecie, ale nie znalazłem.

2) Film, w którym jakiś koleś uczył drugiego czytać, bo tamten był analfabetą. Akcja jakaś lekko westernowa. Byli to dwaj kowboje - tak mi się wydaje. Pamiętam też dialog:
- Co to jest "fetor"?
- To odór, brzydki zapach. Fetor wydzielają twoje skarpety.
Był to pewnie jakiś niszowy tytuł, ale chciałbym dowiedzieć się, co to za film.

rdyy

rdyy, może to http://www.filmweb.pl/film/Znikni%C4%99cie-2008-438415

amy_21

Dzięki amy! Dokładnie ten ;) Serdecznie pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones