Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi
służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny,
lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Kristof

Witam szukam filmu o amerykańskim więzieniu. Facet spał z żona w domu i ktoś włamał się do domu. On wziął kij baseballowy i zabił tego włamywacza po za domem za co trafił do więzienia. W więzieniu były gangi i ochrona więzienia pozwalała na bijatyki się na wychodku. Kojarzy ktoś może ten film?

Cwirek_4

To "Felon".

http://www.filmweb.pl/film/Skazaniec-2008-464212

Kristof

Witam, Poszukuje filmu chyba przygodowego. Widzialem go w latach 80 badz na poczatku 90. Chyba polski badz czesciowo polski. Film ala Indiana Jones. Dzieje sie w amazoni badz azji jakies ruiny i waznym w tym filmie byla czarna szklana kula, chyba szukany jest skarb majacy zwiazek z ta kula. w koncowym efekcie to okazjuje sie ze ta kula zwiazane byla z obca cywilizacja. pamietam ze film mi sie podobal lecz nie moge przypomniec sobie szczegolow i tytulu.

whalex

Klątwa Doliny Węży

Kristof

Ok już wiem chodziło mi o Skazaniec - Mega film polecam! :D

Kristof

Niczym was nie zaskocze, szukam filmu ;p
wiec tak: jakas wielka sala a w niej siedza sobie ludziska jakis koles cos tam im opowiada i jak konczy kazdemu z obecnych na tej sali zostaje zalozony na glowe jakis dziwny osprzet ktory im wymazuje pamiec(?) i wpaja jakies tam inne dziwne rzeczy, na sali jest tez obecny mezczyzna (glowny bohater) ktory skas dokladnie wiedzial co sie stanie i w jakis tam sposob sie zabezpieczyl, nie pamietam co zrobil, w kazdym razie ta cala machina na jego glowie na niego nie zadzialala... leczy pozniej gdy mu to zdjeli musial udawac ze tez mu ta pamiec zmacili... gdyz po tym zdjeciu ten maszyny z glowy ludzie stawali sie tacy jakby w transie.. sama nie wiem jak to okreslic takie troche rosliny zaprogramowane czy cos... i wlasciwie nic wiecej nie pamietam... jest ktos w stanie pomoc?
Kiedys juz pytalam o ten film i ktos mi zaproponowal ze to moze byc eXistenZ jednak nie sadze ze to to... jakies inne pomysly?

czarna404

To Cypher Natali`ego.

zatracony

Tak, tak!! To wlasnie Cypher! Juhuu dzieki serdeczne bo mi to po nocach spać nie dawało;p

Kristof

Ja też mam wrażenie, że szukam filmu. Wydaje mi się, że widziałem go jakieś 20 lat temu.
Jedyny klimat, jaki pamiętam, to gra ze śmiercią (i nie jest to Siódma Pieczęć Bergmana).
Ze śmiercią grano w karty, a film był chyba Hiszpański.

Kristof

1. Facet miał dziadka milionera, ten dziadek zmarł i zostawił nagranie z "testamentem", a w nim kolejne zadania, które ten facet miał wykonać, np. znaleźć przyjaciela, przy czym poprosił o zadeklarowanie przyjaźni prze małą dziewczynkę, która na końcu umiera chyba na białaczkę, wcześniej miał jedną noc spędzić jako bezdomny, potem dostał na próbę 1 milion i go dobrze wydać. W końcu też pojechał na miejsce (w górach, w dżungli) gdzie zginął jego ojciec w wypadku lotniczym, a tam go jacyś terroryści porwali, potem im uciekł. Na końcu dostał całą fortunę, ale był już innym (lepszym) człowiekiem.
Nikt tego nie kojarzy?

kpawel125

Witam, szukam filmu z którego pamiętam tylko ogólniki, gość budzi się i okazuje się że w jakichś eksperymentach połączyli jego głowę z ciałem owcy;) Ten film był mega schizowy, i chyba czarno-biały, ale pewności nie mam...liczę że ktoś mi pomoże, strasznie mi zależy;)

kpawel125

@kpawel125
Owszem ktoś kojarzy film którego szukasz to "Bezcenny dar" jeden z moich filmowych ulubieńców:)

czarna404

Dzięki:-)

Kristof

Szukam starego horroru, możliwie nawet, że był czarno-biały. Całe życie myślałam, że to 'Krzyk', ale kiedy weszły trailery 4. części poprzeglądałam klatki z trzech wcześniejszych i uznałam, że to jednak nie to, czego szukam. Mój film z pewnością nie był slasherem. Co do treści to była sobie jakaś babeczka, która nie mogła mówić (tj. była niema) i znalazła się w fabryce, w której jacyś kolesie chyba mordowali innych ludzi. Jako że nie mogła zgłosić pomocy, próbowała stukać w telefon jakiś tam kod, ale przede wszystkim uciekała po tej fabryce przed nimi, bo musieli się zorientować, że nie są sami. Jakieś propozycje, cóż to mogło być?

injustice

Widziałam ten horror wiele lat temu i byłam pewna, że miał on tytuł "Schowaj się i krzycz", ale opis na filmwebie nie pasuje za bardzo. Przyszedł mi jeszcze jeden tytuł do głowy "Niemy świadek" i to bardziej pasowałoby do opisu filmu ;) Sprawdź - http://www.filmweb.pl/film/Niemy+%C5%9Bwiadek-1994-33231

Kasiek_21

Szukam filmu który kiedyś oglądałam w tv ,
nie pamietam na jakiej stacji zapamiętałam tyle że był jakiś chłopak i dziewczyna byli parą (chyba)byli nastolatkami , ona przechodziła koło domu starej kobiety która częstowała ją cukierkami a w środku ich były pierścionki ,
z tego co kojarzę chyba cukierki były trujące w każdym bądz razie coś robiły dziewczynie wiem jeszcze że ten chłopak ją szukał .
Wydaje mi się że to może być jakaś baśń , jedyny motyw jaki zapamiętałam to właśnie te cukierki z pierścionkiem w środku . Ta babka która ją częstowała chyba miała na celu to by została u niej na wieczność i była jej córką ,
ponieważ jej realne dzieci nie żyły ale nie jestem pewna .
Jeśli ktoś pamięta tytuł filmu to bardzo proszę o pomoc :-)

Megann

Królowa śniegu o Kaju i Gerdzie :-)

injustice

Oglądałam kawałek tego filmu na youtube (czeski film) i tamten raczej był inny pod względem całego wyglądu bardziej nowoczesny , nie kojarzę tych postaci . Ale dzięki ;-)

Megann

Nie to na pewno nie ten film ,tamten jest inny , nie ma w nim nic z zimy ani królową śniegu tamta to bardziej wiedźma która dzięki czemuś ukazywała się na dość młodą a przynajmniej w podeszłym wieku i udawała miłą by zwabić dziewczynę .
wszystko dzieje się koło jakiejś rzeczki ,
dziewczyna prawdopodobnie z rowerem wracała do domu i zauważyła ten dom , ciekawa podeszła i weszła do środka tam jakoś spotkała tą babę która się zainteresowała dzieckiem zaprosiła do siebie na drugi dzień a potem dawała te cukierki które po ugryzieniu widać było w środku pierścionek , ona zbierała te pierścionki i jadła te czekoladki które żle na nią wpływały [..]
jeśli ktoś wie co to może być za film to proszę o tytuł ;-)

Kristof

Hej, szukam filmu, który kiedyś oglądałem w TV i mam ogromną nadzieję, że znająca temat społeczność Filmweb będzie w stanie mi pomóc. rozchodzi się bowiem o to, by lubującej się w chorych obrazach dziewczynie pokazać naprawdę dobry obraz filmowy! :)
Film, którego tytułu nie pamiętam, przedstawia historię młodego i bardzo nieśmiałego mężczyzny, który ma ogromny problem z kobietami. Facet pracuje w pewnej firmie, codziennie chodzi do pracy pod krawatem. Nagle w jego miejscu pracy (biura) pojawia się pewną blond-kobieta i zakochuje się w niej. Nie jest niestety w stanie podejść do niej i niczego jej wyznać, efektem czego kupuje sobie dmuchaną lalkę w sex shopie, maluje oraz ubiera ją na podobieństwo swojej koleżanki z pracy, ostatecznie zwyczajnie ją (lalkę) posuwa. Facet ma obsesję na punkcie swojej koleżanki. Jego choroba sięga zenitu w momencie, w którym porywa on prawdziwą dziewczynę, współpracownicę oczywiście, do mieszkania w którym pomieszkuje samotnie i zaczyna przemalowywać ją na kształt wcześniej kupionej lalki...

zaznaczam, że z pewnością mamy tutaj do czynienia z kinem europejskim lub amerykańskim, nie jest to azjatycki obraz :)

jeżeli ktoś wiedziałby o jaki film chodzi, bardzo proszę o informację! dziękuje z góry.

PysznyT

"Obiekt pożądania" ;)
http://www.filmweb.pl/film/Obiekt+po%C5%BC%C4%85dania-2003-115227

Kristof

Hej szukam filmu:
Pewien znany pisarz jedzie gdzieś w okropną ulewę, ma wypadek samochodowy, ratuje go kobieta, leczy go i umieszcza w swoim domu, później staje się jej więźniem, próbuje ucieczki, ale kobieta jest wariatką- łamie mu nogi, zabija szeryfa.....

Mógłby mi ktoś podać tytuł tego filmu?

Madeleine_filmweb

Ahh tak wiem co to za film ale nie pamietam tytułu, film dość znany wiec zapewne ktoś Ci zaraz pomoże :) coś mi się kojarzy ze tytułem było imię tej oblakanej wariatki może na M.,. ?

czarna404

Bardzo Wam dziękuję, już dawno go oglądałam i chciałam do niego wrócić, ale nie mogłam go po niczym konkretnym odnaleźć.
Jeszcze raz dzięki;)

Madeleine_filmweb

a Ja szukam takiego filmu:
to byli piloci chyba niemieccy i oni chyba Anglie bombardowali i jeden został strącony i ukrywał sie w szpitalu zakochał sie chyba w pielęgniarce czy cos takiego niewiem dokładnie dawno to było :) on sam leżal w tym szpitalu. Nawet doszło do zbliżenia miedzy nimi.

bosmano

Opis lekko przekręcony, ale chyba to będzie to
http://www.filmweb.pl/film/Drezno-2006-272178

longi162

No lekko :P na odwrót w sumie :) dzięki to to :) Pozdrawiam :) Nie pamiętałem do było dawno :)

Kristof

szukam filmu który kiedyś oglądałem, film podzielony jest na części w których przedstawione są problemy łóżkowe par, w każdej jest pokazany jak pary rozwiązują swój dosyć nietypowe problemy. Sceny z tego co pamiętam dzieją sie głownie w sypialniach. Jedna para ma problem przez to że są przyjaciółmi którzy ze soba sypiają i źle sie z tym czuja, koniec końców i tak ciągną taka forme relacji. W innym zwiazku kobieta chce zmienić rutynę i to ona chce zamienić sie miejscami i "robić to co facet" przy użyciu odpowiednich gażdżetów.
Jets to komedia chyba USA wydaje mi sie że wydana po 2000 roku

dinek_06

http://www.filmweb.pl/film/Raj+dla+par-2009-491798 po opisie ten film pierwszy przyszedł mi na myśl "raj dla par" ale nie wiem czy to ten na 100% .

Megann

niestety nie, w tym "moim" filmie akcja rozgrywała sie głownie w mieszkaniach tych par, i jest maksymalnie z 2008 roku, ogladałem własnie mniej wiecej 3-4 lata temu

Kristof

witam a Ja szukam tytułu filmu a mianowicie chodzi o
Kobieta jest w programie seti (taki mi się wydaje) pewnego dnia natrafia na dziwny dźwięk z jakiegoś tam obszaru w kosmosie potem jest akcja na rozszyfrowanie tegoż sygnału co w rezultacie daje schemat budowy maszyny, po tym jak już zbudują tą ze maszynę ta pani wsiada do kapsuły i przelatuje przez nią ona sama była gdzieś tam kolo bodajże 4-6h a ludzie obserwujący ja widzieli tylko jak ona przelatuje przez ta maszynę to chyba na tyle jak boga kocham nie mogę sobie przypomnieć tytułu a zależy mi na tym filmie aby go oglądnąć raz jeszcze :)

pozdrawiam i z góry dzięki za odp jeśli się znajdzie..

Masterek86_filmaniak

mam wrazenie ze to moze byc to http://www.filmweb.pl/film/Kontakt-1997-531 aczkolwiek nie ogladalam wiec moge sie mylic.

Kristof

Witam! Szukam filmu o wieloletnim,pięknym romansie.Oboje mają rodziny /wzorowi małżonkowie i rodzice/.Raz w roku spotykają się na wspólny urlop.Ostatnie spotkanie kończy się śmiercią jednego z nich.Na miejsce przybywa córka,która odkrywa romans rodzica i poznaje szczegóły tego nietypowego związku. Film był przepiękny, oglądałam go wiele lat temu. Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu;-)

menka25

"Za rok o tej samej porze" ? :-)
http://www.filmweb.pl/film/Za+rok+o+tej+samej+porze-1978-30444

czarna404

Bardzo bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!:-):-):-)

czarna404

Jesteśmy z Koleżanką pod wrażeniem Pani profesjonalizmu. Wyróżnia się Pani na tym forum. Pozdrawiamy!!!!

czarna404

Idac sladem tego linku napotykamy komentarz troche innej wersji , w fabule pojawia sie corka ( po smierci rodzica ) i odkrywa szczegoly tego romansu.- ten film poszukujemy , czy zna go pani?

Kristof

Siema wszystkim. Szukam filmu który dawno był emitowany na antenie TVN o podejrzeniu zamachy bombowego w jakimś dużym mieście w USA. W filmie w jednej scenie udział brali polscy żołnierze.

iLOVEpussy

http://www.filmweb.pl/film/Peacemaker-1997-10723

Na momencik pojawiają się żołnierze Polscy

longi162

Dzięki za odpowiedz. Chyba o ten film chodziło ale nie wiem, zaraz zobaczę.

Kristof

Witam wszystkich.
Piszę ponieważ poszukuję filmu który widziałem bardzo dawno temu w telewizji i przez tyle czasu nie udało mi się go znaleźć.
Mianowicie chodzi o film w którym ludzie lecą samolotem (747 z tego co pamiętam) który w skutek jakiejś awarii cały czas leci w górę i nie można nim wylądować. Przylatuje pomoc i wlewają przez węże z drugiego samolotu wodę do dziobu aby samolot zaczął opadać.
Niestety nie pamiętam dalszych szczegółów poza szczęśliwym zakończeniem.
Gdyby ktoś wiedział co to był za film to będę ogromnie wdzięczny :)

grpiotr

Szukam filmu o pewnym chłopcu, później mężczyźnie. Była jakaś ulewa na początku filmu. Rodzice tego chłopca mieli starego Mercedesa. Ojciec wrzeszczał na chłopca i bił go (nie w samochodzie oczywiście). Później zatrzymał wóz i kazał wracać chłopcu na pieszo do domu. Kiedyś jechali na jakieś przyjęcie i mieli wypadek, w którym zginęła ta jego matka (o ile to nie było już wtedy, gdy ten chłopiec był dorosły).Później akcja działa się, gdy ten chłopiec był już dorosły. Nosił okulary i miał chyba bródkę. Odebrała go bodajże siostra z lotniska i czas spędzał w domu tego ojca i pisał książkę. Wiem, że chyba były jakieś przyjęcia w tym domu, bo przyjechała jego stara dziewczyna (kobieta) i uprawiali seks na piętrze.

SilverBlade12

Hej.
Kryterium filmów, za którymi się rozglądam, jest dość nietypowe. Przynajmniej tak mi się wydaje. Potrzebne mi są one do licencjatu.
Otóż poszukuję tych nieco starszych, z lat '70, '80, może wczesnych '90. Akcja musi rozgrywać się w USA (lub Australii), w słoneczne lato. I, co najważniejsze, muszą się tam pojawiać... autostrady. Zdziwieni? Mówiłem, wymagania mam dość dziwne... :)
Chodzi o to, że osoba lub grupa ludzi podróżuje samochodem. Oczywiście, akcja nie musi ograniczać się tylko i wyłącznie do wojaży :) Może być to film sensacyjny, kryminalny, horror itd... Nie znam się na tym. Liczę na Waszą pomoc.
Z góry wielkie dzięki. Jeżeli mógłbym jeszcze jakoś bardziej sprecyzować, to proszę napisać.
Pozdrawiam :)

karx_s

http://www.filmweb.pl/film/Spojrzenie+mordercy-1996-5731 xD

karx_s

http://www.filmweb.pl/film/Autostrada-2002-39319 może ten się przyda ale jest z 2002 roku niestety to jedyny który znam i który jak mi się zdaje jakoś wpasowuje się w twój opis :-)

karx_s

Może to Cię zaciekawi.
http://www.filmweb.pl/Przesladowca

karx_s

http://www.filmweb.pl/film/Pojedynek+na+szosie-1971-8753#

karx_s

http://www.filmweb.pl/film/Autostrada+grozy-2003-38305
http://www.filmweb.pl/film/Nocna+przeja%C5%BCd%C5%BCka-1990-34422

deansam

Szukam filmu o pewnym chłopcu, później mężczyźnie. Była jakaś ulewa na początku filmu. Rodzice tego chłopca mieli starego Mercedesa. Ojciec wrzeszczał na chłopca i bił go (nie w samochodzie oczywiście). Później zatrzymał wóz i kazał wracać chłopcu na pieszo do domu. Kiedyś jechali na jakieś przyjęcie i mieli wypadek, w którym zginęła ta jego matka (o ile to nie było już wtedy, gdy ten chłopiec był dorosły).Później akcja działa się, gdy ten chłopiec był już dorosły. Nosił okulary i miał chyba bródkę. Odebrała go bodajże siostra z lotniska i czas spędzał w domu tego ojca i pisał książkę. Wiem, że chyba były jakieś przyjęcia w tym domu, bo przyjechała jego stara dziewczyna (kobieta) i uprawiali seks na piętrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones