Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi
służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny,
lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Kristof

Film o jakimś chłopcu (8-12) nadawany kiedyś w TVP1, chłopiec ma na imie jakoś na "Z" i jego imie oznacza chyba jakąś zupę, jego ojciec jest gdzieś nad jakimś morzem lub oceanem, kontaktuje się z synem za pomocą nagrywania siebie itp. na kasety VHS. Pamiętam jeszcze motyw jak chłopiec z kolegą ćwiczyli całowanie. Tytuł filmu to prawdopodobnie imię chłopca. Pomożecie?

lenka96

ja szukam filmu w którym zmarła matka jednego faceta kobieciarza i zapisała mu jakiś duży spadek ale kazała mu usłyszeć od iluś tam byłych jego dziewczyn chyba 25 ale nie pamiętam "wybaczam ci" i miała tego dopilnować jej prawniczka w której on potem sie zakochał i jeszcze po drodze okazało sie ze jedna z jego dziewczyn nie żyje i ma z nim córkę

użytkownik usunięty
stivler

http://www.filmweb.pl/film/Poskromienie+podrywacza-2002-93472

stivler

Cześć! Szukam filmu, komedie ktora była o jakiś zadaniach w kopertach których było 9-10, np jednym zakładem było wypicie piwa obok policjantow, a innym wyniesienie trupa z kostnicy. Taka Amerykańska komedia.

Kristof

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie pomóc;)
szukam filmu, który kiedyś na pewno leciał na "ale kino", był to raczej film alternatywny, dosyć kontrowersyjny
-w filmie główną bohaterką była dziewczynka/nastolatka, postać ta była grana przez różne aktorki(w różnym wieku, o wielu kolorach skóry itd)
-owa dziewczynka/nastolatka była w ciąży, rodzice chcieli by usunęła dziecko, ale ona tego nie chciała
-była scena usuwania ciąży u ginekologa
-później była scena, w której lekarz mówił, że coś się nie powiodło, matka płakała, prawdopodobnie dziewczyna nie będzie mogła mieć już dzieci
-był tam motyw pedofila. Bohaterka uciekła z domu, schowała się na pace ciężarówki jakiegoś mężczyzny. On ją tam znalazł, uprawiali seks, później on odjechał bez niej, a dziewczynka chyba się zakochała
-bohaterka szła jakimiś drogami, polami etc, opadła z sił, wpadła do rzeki, na brzegu odnalazł ją chłopiec
-dziewczyna trafiła do ortodoksyjnej katolickiej rodziny, małżeństwo opiekowało się chorymi sierotami


Rolę głównej bohaterki odgrywało wiele aktorek, różniących się znacząco od siebie wyglądem, a także rasą, itp. Był to celowy zabieg reżysera.
Cały film był zbiorem różnych wątków, niezbyt ściśle ze sobą powiązanych.

morellek

1.
Szukam filmy jak mi się zdaje z okolic 1980 film był raczej z gatunku Fantazy była tam para zakochanych który usłyszeli od kogoś ze jest jakiś korzeń pod jakimś drzewem i ze jak go zjedzą to będą się kochać na zawsze i w momencie kiedy już go znaleźli dziewczynę ktoś porwał ten chłopak jej szukał jak znalazł okazało się ze przez ten korzeń zakochała się w przywódcy bandy który ja porwał

2.
Film podobny motyw porwanie na jakieś stacji benzynowej ktoś kradnie samochód z dziewczyna w środku chłopak ściga porywacza z jakimś kolesiem na motorze

Może ktoś pomorze

Kirk

może to http://www.filmweb.pl/Excalibur

morellek

morellek - http://www.filmweb.pl/Palindromy

ZebBra

tak, to ten! Wielkie dzięki:)

Kristof

Ten film był w tv jakiś miesiąc temu, nie pamiętam na jakim kanale. W nim było tak, że matka i córka miały wypadek, obie pojechały do szpitala, córka była nieprzytomna, a matka obudziła się, jednak gdy zobaczyła, że jej córka umiera, ona też umarła. Jednak to nie był koniec. Podczas śmierci trzymały sie za ręce i to spowodowało, że córka się wybudziła ze śpiączki, czy tam ożyła, jak kto woli, jednakże nie wszystko było normalne, ona się obudziła, ale z duszą swojej matki. I matka w ciele córki robiła to co każda nastolatka. Ojciec wiedział, o tym całym wydarzeniu i tak dalej, dużo by pisac. Wie może ktoś co to za film ? AA, ta córka cpała trochę coś i miała tatuaż na tyłku, znaczy to było imię jakiegoś chłopaka . Z góry dziękuję :)

ciastkens

http://www.filmweb.pl/film/Sekret-2007-211625

katie_1985

Oo, to teen, dzięękii ;d

Kristof

Szukam filmu sci-fi z którego pamiętam tylko jedną scenę:

główny bohater wchodzi do wielkiej głowy, która wygląda na rzeźbę z piasku, potem okazuje się że jest to latający statek, unosi się i gdzieś leci. tyle :)

Dawno, dawno widziałam ten film w TV najprawdopodobniej na dwójce lub jedynce. Film był raczej stary i pamiętam że bardzo mi się podobał.

maju17

Ja tez poszukuje filmu z dziecinstwa. Zawsze wypozyczalam go w wypozyczalni kaset heh ,, moze kto sbedzie wiedziec o co mi chodzi i co to za film .

Otoz byla czworka dzieci co mialy ojca ale z matka cos sie stalo. Dostali jakies rzetony na targ matek i tam mogli sobie wybrac jaka tylko by zechcieli . jeden wybral taka podrozniczke co ich po lesie prowadzila na wyprawe. kazda ktora wybrali bylia nie odpowiednia dla ojca. pozniej gdy i m sie skonczyly zetony to chcieli je ukrasc czy cos takiego ..

rakolinka

Kojarzę ten film, tytułu niestety nie pamiętam

maju17

maju17 - http://www.filmweb.pl/film/Zardoz-1974-11951

ZebBra

dzięki!!! :)

maju17

@maju17 kojarzy mi się to z filmem Misja na Marsa. Tam też była głowa która później okazywała się statkiem kosmicznym obcych
http://www.filmweb.pl/film/Misja+na+Marsa-2000-881

Kristof

szukam filmu
oglądałem go ok.10 lat temu w tv,nie widziałem początku ,czarna komedia --młodzieniec przenosi się w czasy markiza de sade ,poznaje dziewczynę ,którą porywają libertyni ,aby "skonsumować ciało i krew:)" wyzwala ją z zamku markiza de sade?,wpada w oko podstarzałej służącej,hrabiance i innym kobietom ,chce być wierny wybrance...
proszę o pomoc

Kristof

cześć,
szukam starego filmu (chyba polskiego). Film ma pewnie ze 40 lat. Nie pamiętam z niego dużo bo oglądałam go jako dziecko. Pamiętam tylko dwie końcowe sceny. Jedna, w której została pokazana rozprawa sądowa na jakimś miejskim placu i druga- jak skazanego uczepiono na sznurze do wozu i ciągnięto go po polu. Szczególnie ta druga scena była bardzo charakterystyczna. Ktoś kojarzy co to za film?

Kristof

Szukam dość starego filmu. Fabuła w zarysie wygląda następująco. Grupka badaczy odkrywa stare miasto, w nim znajduje się kult, na którego czele stoi ponoć wiecznie młoda kapłanka. Główny bohater zauroczony inną kobietą w końcu ulega zalotom kapłanki. W nagrodę kapłanka chce mu zaofiarować wieczną młodość. Przyjaciele bohatera opuszczają starożytne zaginione miejsce. Bohater by uzyskać wieczną młodość ma wejść do ognia który raz na jakiś czas staje się NIEBIESKI. Ale boi się tego. Kapłanka oferuje że wejdą razem by nie czuł lęku. P tym jak wchodzą wszystko idzie po ich myśli, jednakże chwilę później kapłanka zaczyna się starzeć i na oczach bohatera rozpada się. Bohater pozostaje sam ze swoją wieczną młodością skrajnie załamany.
Bardzo proszę o pomoc bo kurcze uciekł mi tytuł a film jest rewelacyjny.

Kristof

Szukam filmu!

Dramat bardziej dla młodzieży. Opowiada o dwóch 13-15 letnich chłopakach: jeden silny i postawny (chyba czarnoskóry), ale niezbyt mądry. Drugi zaś bardzo inteligentny, ale za to niepełnosprawny ruchowo (chyba zanik mięśni?). Ten duży nosił tego mądrego na plecach i w ten sposób sobie radzili z przeciwnościami. Ten niepełnosprawny pokazywał dużemu ośrodek, w którym ma zostać wkrótce wyleczony. Później niestety umiera, a duży biegnie do ośrodka, który okazuje się być jakąś fabryką, czy rzeźnią... Strasznie smutny film!

Help!

Canudo

wydaje mi się ze to http://www.filmweb.pl/film/Pot%C4%99%C5%BCny+i+szlachetny-1998-10634

pergrubkier

Dzięks.

Kristof

Witam,
Szukam filmu, który oglądałem jakieś 3 - 4 lata temu w telewizji. Był to chyba francuski film głównie o matce i jej synu. Matka była dla niego bardzo surowa, chłopak musiał robic wszystko to do czego zmuszała go matka. Pamiętam scene przy stole gdzie chłopak założył sweter, który dostał od babci i też za to oberwał od matki. Na końcu filmu syn nie wytrzymuje i zabija własną matke. Pamiętacie taki film?
Pozdrawiam

Kristof

Witam.
Poszukuję filmu, który oglądałem jakiś rok temu w kinie familijnym na polsacie. Akcja filmu rozgrywała się na Manhattanie w Nowym Jorku, były to lata 90. Opowiadał on o dziewczynie, która bodajże była sekretarką lub zwykłą pracownicą w biurze. Pod koniec filmu została dyrektorką. Prawdopodobnie była to komedia romantyczna. Pamiętam jeszcze, że aktorka grająca tą pracownicę miała jasne, kręcone włosy.
Pozdrawiam!

Sebek1592

Może "Pracująca dziewczyna"?
http://www.filmweb.pl/film/Pracuj%C4%85ca+dziewczyna-1988-1268

Kasiek_21

Tak, to jest to :) Dzięki Wielkie

Kristof

Film o jakimś chłopcu (8-12) nadawany kiedyś w TVP1, chłopiec ma na imie jakoś na "Z" i jego imie oznacza chyba jakąś zupę, jego ojciec jest gdzieś nad jakimś morzem lub oceanem, kontaktuje się z synem za pomocą nagrywania siebie itp. na kasety VHS. Pamiętam jeszcze motyw jak chłopiec z kolegą ćwiczyli całowanie. Tytuł filmu to prawdopodobnie imię chłopca. Pomożecie?

lenka96

Witam (; ja tez szukam filmu, który jest o sprzedawaniu ludzkich organów, o prawniku który potrzebuje płuc dla swojej córki i jedzie do Meksyku w ich zdobyciu. Film nazywa się jakoś Dech czy cos takiego ale nie mogę znaleźć. Z góry dzięki jeżeli komuś uda się zdobyć tytuł :P

hubi929

Jedyne co przychodzi mi do głowy to Inhale:
http://www.filmweb.pl/film/Inhale-2010-475273

Kristof

Szukam komedii włoskiej lub francuskiej. Leciała raz w TV pod tytułem "Gafa za gafą", podejrzewam, że tytuł był nieprawdziwy. Opowiadała o hmmm, wynalazcy? konstruktorze? który tworzył różne urządzenia, np. maszynkę do czyszczenia butów, która zdzierała całe obuwie, albo zbudował ogromną harfę, która jednym dźwiękiem wybiła szyby. Jeździł samochodem i parkował w niedozwolonym miejscu, na co czaił sie policjant chcący mu wlepić mandat, ale auto równiez miało gadżety, np. wystawała z niego ręka, która łapał policjanta za nos. Co to za film? Dziękuję.

mclakiewicz

Szukam filmu animowany: Pamiętam, że w podstawówce byłem z klasą na tym filmie, nie wiele pamiętam. Przychodzi mi do głowy ostatnia scena z filmu, Główny bohater w dziewczyną (bądź towarzyszem broni ) lądują nie bezludnej planecie[Chyba to była Ziemia], i zastanawiają się jakby nazwać ową planetę
dialog wyglądał mniej więcej: - Jak nazwiemy tą planetę?
-Może [i tutaj padało imię bohatera]
-Może lepiej ziemia?
i na tym kończył się film. W scenie pierwszej dziecko puszczało jakiś statek do rzeki, bądź latawiec, a po chwili musiał uciekać z ziemi.

Kristof

Małżeństwo i jeszcze jedna para wyjeżdżają na do domku- chyba w górach. Mąż jest szefem tego drugiego gościa i chyba na tym wyjeździe miał poinformować swojego pracownika o jakims jego awansie czy czymś takim. Tymczasem ten pracownik w związku z tym że nie wiedział o planach szefa i czuł się niedoceniany zaplanował że tam się zemści. Chyba raz uszkodził skuter śnieżny ale wsiadła na niego jego dziewczyna i to ona zginęła.
Było tam wszędzie dużo śniegu, nie działały telefony (chyba też sprawka tego pracownika).
Pamiętam też że maż wyruszył po pomoc, i pokazywali już jak go śnieg zasypał, wydawało się że umarł.
W międzyczasie żona domyśliła sie że pracownik jest mordercą. Pamiętam scene w której on był związany a ona zszywała mu ranę.
Na koniec mąż przybył z odsieczą.
Film leciał kilka lat temu w tv.
Przepraszam za chaotyczny opis, mam nadzieję że ktoś mimo to skojarzy ten film.

lenka18

szukam filmu z pewnością wyprodukowanego przed 1996rokiem. Jedynym co pamiętam to to, iż bohaterowie pochodzili chyba z innej planety i mieli "jajowate" głowy. Wydaje mi się jednak że nie jest to film (który też gdzieś kiedyś widziałem) w którym bohaterce odchodzą wody (zaczyna rodzić)-i "zalewa" całe mieszkanie-chociaż nie jestem pewien czy to jeden i ten sam film. Z góry wielkie dzięki

chipa

http://www.filmweb.pl/film/Stożkogłowi-1993-4662

Kristof

1.
Szukam filmy jak mi się zdaje z okolic 1980 film był raczej z gatunku Fantazy była tam para zakochanych który usłyszeli od kogoś ze jest jakiś korzeń pod jakimś drzewem i ze jak go zjedzą to będą się kochać na zawsze i w momencie kiedy już go znaleźli dziewczynę ktoś porwał ten chłopak jej szukał jak znalazł okazało się ze przez ten korzeń zakochała się w przywódcy bandy który ja porwał

2.
Film podobny motyw porwanie na jakieś stacji benzynowej ktoś kradnie samochód z dziewczyna w środku chłopak ściga porywacza z jakimś kolesiem na motorze

Może ktoś pomorze

Kirk

Oglądałem pierwszy film. Konkretnie, chodziło o korzeń mandragory w kształcie człowieka, ale tytułu sobie nie przypomnę.

tenszin

Widzę ze wiesz o co chodzi może kojarzysz jakiegoś aktora

użytkownik usunięty
Kristof

Szukam pewnego filmu, który oglądałam dość dawno, ale przypomniały mi się pewne sceny. Był tam taki motyw, że młoda dziewcztna była na przesłuchaniu w szkole muzycznej, ale nie zakwalifikowała się. Potem zatrudniła się jako opiekunka do dziecka kobiety, która wcześniej ją oceniała. Kojarzę, że uwiodła ją (doszło nawet do pocałunku?), żeby rozbić jej rodzinę. I dobrze zapamiętałam, że w pewnym momencie ta dziewczyna przebija jakiemuś mężczyźnie stopę wiolonczelą (tym ostrym u dołu). Przekopałam cały internet, ale nic nie mogę znaleźć...

Kristof

1.hiszpańskie romansidło/czarna komedia z przed kilku lat. ona jest piękną młodą latynoską i jest w związku z "białym" bogaczem. później okazuje się że że on udawał wszystko by się nią pobawić, nagrywał ją ukrytą kamerą, śledził, upozorował swoje samobójstwo. na końcu filmu na rozdaniu nagród filmowych ona ze swoim kochankiem zabijają go.

2.angielskojęzyczny romans. rok prod. 80-95. tytuł prawdopodobnie złożony z dwóch imion męskiego i żeńskiego na zasadzie Romeo i Julia. Akcja: zakazana miłość dwojga młodych ludzi, na końcu filmu uciekają razem, miejsce wygląda jak lasy Kanady, docierają do jakiegoś schroniska czy coś w tym stylu, rozpalają tam coś, z komina leci dym który umożliwia namierzenie ich z powietrza, kiedy zostają już namierzeni żeby uciec skaczą razem do wody z dużej wysokości trzymając się za ręce.
tak to zapamiętałem.

3.fantasy/sztuki walki . coś w stylu filmu "Dom latających sztyletów ", leciało kilka lat temu na polsacie w około południa w niedzielę chyba. dwie śliczne chinki i dwóch panów grało tam głowne role, one wymiatały kung-fu a ci kolesie byli raczej tchórzliwi chyba. to taka przygodówka była, podróżowali po coś razem, raz coś ich zaatakowało z ziemi to ci powskakiwali na drzewa chyba, póżniej spadł śnieg, doszli do jakiejś skalnej góry...
właściwie to pamiętam tylko dwie śliczne dziewczyny i to że film był świetnie zrobiono (sceny walki i aktorstwo na poziomie) ::D

4. Horror. w jednej z końcowych scen dziewczyna która w domniemaniu (moim) miała być żywa okazuje się także jedną z "tych" mieszkanek mrocznej wyspy. po jej opuszczeniu uprawia "miłość" z głównym bohaterem, kiedy ten się budzi ona jest już martwa. tak to zapamiętałem.

mc_aural

pierwszy film to chyba http://www.filmweb.pl/film/Kropka+nad+i-2003-107465

ligiam

zgadza się . dzienx :)

mc_aural

co do 3 pyt.nie mogę sobie przypomnieć ale sprawdż"curse of the golden flower"," "gate of dragon and tiger","kitaro" to może któryś z tych a jeżeli nie to i tak polecam:)

Kristof

Film z Seagelem, gdzie leje Rusków w toalecie. Może Ktoś pamięta?

Kristof

Szukam filmu:
Ogólny temat filmu to okradanie banków, film z ok 2004 roku (chyba)
To co pamiętam: Film zaczyna się od napadu na bank, policja nie umie złapać ich, później planują kolejne napady i są nie uchwytni. Pewien policjant trafia na trop osoby i ją śledzi. Dowiaduje się ze to jest jedna z osób które napadały na bank poprzez zobaczenia jak jeden koleś(osoba o ciemnej karnacji skóry) żegna się z drugim i ten jeden temu drugiemu zasalutował a dłonią ułożoną "peace hand". Głowni bohaterowie to 2x mężczyźni (jeden jeździł na motocyklu) i kobieta. Jeszcze co kojarzę to jakiś policjant kazał napaść im na bank (chciał ich wrobić i zgarnąć łup) i jakiś koleś ich szukał, chyba mafia.

marvin2007

hmmm, kurcze jakos nie moge sobie skojarzyc tego filmu... a wydawalo mi sie ze juz wszystkie o napadach ogladalam :D
taka scena z rozpoznaniem ruchu/gestu dloni przez policjanta byla w "Chetnych na kase" ale to jest za nowa produkcja (2010) wiec to nie moze byc to... w takim razie sama sie chetnie dowiem jaki to film :D

czarna404

Faktycznie to było w "Chętni na kasę", pomieszały mi się dwa filmy.
Ale nadal poszukuje filmu.
Film zaczyna się od napadu na bank, policja nie umie złapać ich, później planują kolejne napady i są nie uchwytni. Pewien policjant trafia na ich trop. Głowni bohaterowie to 2x (lub 3x) i kobieta. Jeszcze co kojarzę to jakiś policjant kazał napaść im na bank (chciał ich wrobić i zgarnąć łup) i jakiś koleś ich szukał, chyba mafia.
Jeszcze ten policjant miał łup z banku w swoim biurze i jeden z tych co napadł na bank, przyszedł jako sprzątacz i ukarał temu policjantowi kasę.
Jeszcze jedna scenka: Jak uciekali z jakiegoś napadu to "pilnował" ich jakiś koleś, chyba z mafii, żeby ta kasa trafiła do mafii. Akcja rozgrywa się na moście, gdzie podstawiony kierowca samochodu ciężarowego robi specjalny karambol, po czym przyjeżdża policja i ten koleś z mafii zabija wszystkich przypadkowych świadków. Po czym główni bohaterowie skaczą z mostu na spadochronach w dół.

Kristof

Witam,
szukam filmu Japońskiego,o [jakby inaczej] Japończyku szukającym zemsty(chyba za mord na rodzinie,nie pamiętam]. Film był b.krawy. pamiętam jeszcze,że na okładce owy Japończyk niósł siekierę będąc ubranym w zakrwawioną białą koszulę. film był z przedziału 1995-2005[ tak mi się wydaje] i bynajmniej nie był dla dzieci. aha,był pare razy chyba emitowany w TV

Kristof

Witam. Szukam dwóch starych filmów z epoki VHS.

1. Pamiętam tylko tyle, że był w klimacie post-apo i jakiś koleś musiał wypić siedem kropli jakiegoś płynu by przenieść się w czasie/zasnąć? na ileś tam lat. Pamietam jeszcze, że w pewnym momencie filmu się pomylił i wylądował nie w tym czasie co trzeba.

2. Jakieś dzieciaki przywoływały demona/diabła? w piwnicy. Było tam coś jeszcze o starej kopalni i jakaś cysterna jogurtu czy czegoś w tym rodzaju który zamieniał ludzi w nie pamiętam co.

Sorry za mało szczegółów, ale widziałem te filmy baaaaardzo dawno temu.