Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - ""Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

Montago

ZAGADKA (sklejka z 2 słów [z naprowadzeniem na tytuł]):

ZGODA na plan Tuhajbejowicza ;)
[warto ją wykorzystać (o ile zauważysz)]

VanKert

Dlaczego Zgoda jest wyrozniona duzymi literami? Szukac synonimu? O jaki plan chodzi? Tego Azji, od Sienkiewicza? On mial w ogole jakis plan?

Aretus

raczej o tego Tuchabejowicza chodzi

chemas

Moze to tylko gra liter, to nazwisko, moze cos w nim jest i nie ma zadnego nawiazania do Ogniem i mieczem

VanKert

Okazja?

Aretus

i to będzie to, jest sklejka z ok i Azja

chemas

Jezeli to , to oddaje.

Aretus

tak jest :)
brawo!
duże bo OK duże zazwyczaj ;)

Montago

Zadam na rozruszanie.
Prosta przymrużka:

"zwolnienie grupowe"

chemas

I wszyscy razem?

M_COL

nie

chemas

jest to specyficzne zwolnienie

chemas

Koniec szkoły?

chemas

To jest już koniec?

Chyba nie...

M_COL

nic z powyższych
Jeden wyraz

chemas

To sklejka?

Aretus

nie, przymrużka jedynie

chemas

Amnestia?

Aretus

Tak, brawo

Aretus

Sorki, mam prośbę do Ciebie, możesz wejść w mój profil i sprawdzić, czy widać moje dane, imię i nazwisko ?

chemas

A właściwie najlepiej by było jakbyś wszedł do kogoś ze wspólnych znajomych i sprawdził czy widać moje dane. Moi znajomi to na przykład Montago czy Ledsbourne. Taka prośba

chemas

Dzięki za zaproszenie, oczywiście przyjmuję, ale sprawdź najpierw to o co Ciebie proszę. To ważne dla mnie

chemas

Sprawdzilem, nie widac nic.

chemas

Nie, nie widac imienia i nazwiska.

A ja mam inna prosbe. Jak anulowac obserwowany temat na forum? Kiedys zaznaczylem Stranger Things i teraz mi przychodzi masa powiadomien, a nie chce juz tego obserwoawac. Na liscie obserwoawanych nie mam tego serilau, a jednak powiadomienia pryzchdza non stop , w duzych ilosciach. Wiesz moze jak to zmienic?

Aretus

Zaraz ci powiem jak anulować obserwację. Tylko sprawdzę.

chemas

Więc tak z poziomu danego postu tego nie zrobisz, musisz w profilu swoim wejść w zakładkę obserwuję (ostatnia), w niej wybrać zakładkę odpowiednią, czyli w Twoim przypadku pewnie dyskusje o filmach lub o serialach i znaleźć temat, na końcu jest krzyżyk i nim wykasowujesz obserwację.
Taki to prosty w obejściu jest FW ;P

chemas

Na profilu jak zawsze, jest u Ciebie imię i nazwisko...
http://iv.pl/images/87921101615596372388.png

Montago

Ja wiem, że jest u Ciebie, bo ty jesteś w moich znajomych. Chodziło mi o to czy jest takie nazwisko u nieznajomego, ale mającego wspólnyuch znajomych, dlatego poprosiłem Aretusa żeby wszedł na przykład na twój profil i sprawdził czy w liście znajomych twoich jemu wyświetla się moje nazwisko.

chemas

A to jest jakaś różnica?
Myślałem, że albo się całkiem ukrywa/nie wpisuje danych, i nikt nic nie widzi, albo jak są to każdy może je zobaczyć, także nie"znajomy"?

Montago

nie nie, jest różnica. Dane można pokazać tylko znajomym, jest taka opcja w ustawieniach profilu.

chemas

A mi się wyświetla twoje imię i nazwisko u naszych wspólnych znajomych.

Aretus

Pewnie sprawdziłeś tylko obserwowane "Fora" , natomiast jego tam nie znajdziesz.
Posty z fora serialu (bo to serial?) są pokazywane pod kolejnym przyciskiem, obok "For" - "Dyskusje o serialach" . Tam go usuniesz.
Tak samo posty filmów - "Dyskusje o filmach".

Montago

no tak przecież napisałem

chemas

Ja to 3 minuty przed Tobą opublikowałem ;)

Montago

ale wyskoczyło za mną, ale okej bez znaczenia :)

Montago

Dzieki nie znalazbym , usunalem. Zobaczymy czy to cos da:)

Aretus

Na pewno da, średnio raz na miesiąc komuś taką informacją pomagam.
Zawsze działa, nikt już potem nie ma powiadomień.

W ogóle to jest to tak *intuicyjne* rozwiązanie, że nikt nie może na to wpaść.
Gdyby zmienili nazwę z "Dyskusji" na "Fora seriali" nie byłoby już żadnego problemu.
Ale to by chyba za bardzo ułatwiło życie użytkownikom, więc nie mieści się w polityce FW :P :D

Montago

Dzieki raz jeszcze. Non stop mi to zawalalo skrzynke, ale to usunalem z maila, jednak tutaj na FW, juz nie. Co 10 minut przychodzily mi powiadomieni ze ktos tam odpowiedzial , a przestalo mnie to juz interesowac.

Aretus

Ja obserwuje prawie 200 seriali i filmów... Ale prawie nigdy nic nie dostaje, bo to dawne, już raczej zapomniane pozycje ;) Tylko serial "Opowieść podręcznej" wyłączyłem, właśnie masa tego przychodziła.
Na meilu mam poustawiane filtry, rozdziela mi rzeczy z FW do 7 folderów, więc nawet te 500 czy 700 otrzymanych wiadomości tygodniowo z FW nie zatyka/nie zasłania mi skrzynki ;)

Aretus

Ale sprawdzałeś na liście znajomych którego z twoich znajomych ? Na przykład Montago ?

chemas

Nie bylo nazwiska

Aretus

okej, sorki wszystkich za ten mały spamik

Montago

Oddaje

Montago

Zagadka:

Bardzo przyjemne zadanie.

kinoman77_filmweb

Seksmisja :P

Montago

Tak. Brawo!

kinoman77_filmweb

O! Nie przypuszczałem że to ten tytuł, raczej wpisałem go "dla jaj" :D
Choć sama misja może być rzeczywiście przyjemna :P

Oddaje, na następny raz coś przygotuję ;)

Montago

Ale kiedyś już coś było pdobnego, pamiętasz ?

chemas

Coś pamiętam... Może to nawet była moja zagadka, bo chyba coś z Seksmisją miałem. :p
Albo czyjaś, bo na pewno więcej niż raz była.

Montago

to byłą Seksmisja na 100 procent, ale treść zagadki trochę inna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones