Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - ""Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

Montago

Nie mam nic pod ręką ale mi się moja stara przypomniała:

"rób to na grzybobraniu"

chemas

Sztuka zrywania?

Aretus

nie, nie :)

chemas

he,he :) no wlasnie bo grzyby sie raczej ucina niz zrywa

Aretus

no raczej :)

Aretus

Grzyby ucina? Skandal! Grzyby się wyrywa, a nie odcina nożem. :)

M_COL

Naprawde? Nie znam sie, ale zawsze myslalem ze sie ucina zeby korzen, czy grzybnia czy jak to sie tam nazwa zostalo . Np. opienki, takie male grzybki rosna "stadami" ;) jak zrywac pojedynczo? Lepiej ucinac :)

Aretus

W tym roku to był taki wysyp, że prawie wszystkie rosły stadami, np. ja znalazłem ponad 30 podgrzybów kucając do wyrywania jednego i wystarczyło się rozejrzeć dookoła i bez specjalnego przemieszczania można było je zauważyć.

Aretus

nie no fakt akurat opieńki się ucina, bo nawet jak będziesz chciał wyrwać z pniaka to i tak urwiesz. ;p

M_COL

Tak na prawdę to ja wykręcam i potem obcinam końcówki.
Ale inna szkoła mówi, że należy koniec korzenia zostawić w grzybni. Ja tak nie robię

chemas

Ja też zawsze wykręcam, a końcówkę się potem dopiero odcinam bo wiadomo jest mocno zabrudzona piachem, trawą, mchem czy po prostu jest bardzo taka, jak to powiedzieć lekko gnijąca.

chemas

Dobra, rozmowa się tu o zbieraniu grzybow zrobiła.
Chodzi mi o pewne czynności związane, a wręcz niezbędne w przypadku grzybobrania

chemas

zwróćcie uwagę na formę jednego ze słów z treści zagadki

chemas

celowo jest taka

chemas

O co chodzilo z ta forma?

Aretus

chodziło mi o to, że nie napisałem "robi się" czy coś takiego, tylko w trybie rozkazującym "rób" odnśnie idź, p

chemas

Oki

chemas

Sztuka zrywania?

M_COL

już było przecież

chemas

A rzeczywiście

M_COL

Ha, ha.. przeciez od tego wyszlo czy zrywac czy scinac ;)

Aretus

Dobra, to zejście na tematy poboczne zamroczyło mnie. ;)

M_COL

No dakladnie, to te grzybki... ;)

Aretus

A po drugie takie są efekty gdy robi się 5 rzeczy jednoczesnie.

M_COL

:)

chemas

Idź, nie biegnij?

chemas

Idź i patrz?

M_COL

No jasne że tak :)

chemas

:)

Montago

Zagadka:

Pojedynek nieznajomych.

M_COL

Podpowiedź:
Aby nie błądzić po innych galaktykach to napiszę, że jeden z wyrazów to przymiotnik. ;)

M_COL

Obcy - decydujace starcie ? :)

Aretus

Nie:)

M_COL

Eee..no wiesz.. Pasuje przeciez idealnie :)

Aretus

No pasuje, ale jednak to nie ten film, którego szukacie.

M_COL

A może Obcy kontra predator ;p

chemas

Tez nie

M_COL

a może Obce bestie

chemas

Też nie

M_COL

"Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu" :P

VanKert

;PPP

VanKert

Zostawmy Obcego w spokoju. :)

M_COL

zawsze to przymiotnik... ;)

M_COL

a jest "obcy" w tytule na bank?

VanKert

no tego to nie wiemy ;p

VanKert

ok, dajemy spokój obcemu...

M_COL

a jest słowo "kontra"?

Aztecka Mumia kontra Robot ?

VanKert

A skad wiesz ze sie nie znaja? ;D

Aretus

zakładam tak ;) skoro nie mamy obcego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones