1.Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem - "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

Aretus

Blisko ;)

Nimmo

Czerwony punkt?

Aretus

Tak :)

Montago

Jakiś bezruch, więc proste na rozruszanie:

"nie jeden tak mówi, jak ostro da w palnik w weakend"

chemas

Nigdy więcej? ;)

klepsydra_8

hehe, nie :)

chemas

Ale tytul klepsydry pasuje bardzo :)

To moze-
Pierwszy raz ?

Aretus

Ja wiem, źe tytuł Klepsydry pasuje, tu wiele tytułów pasuje.
Pierwszy raz też nie.
Pokombinujcue trochę, ja na chwilę wyskakuję na miasto, jak przyjdę coś podpowiem

chemas

Nie lubię poniedziałku?
Moja biedna głowa?

adamus0101

ha ! tak :)

chemas

To ktore w koncu?. Ale jednak ten tytul klepsydry byl idealny. Sam tak po takich imprezach mowie :D

chemas

W taki upał nie chce mi się wymyślać zagadek :)

Oddaję.

adamus0101

Nie lubię pniedziałku oczywiście

Montago

Zagadka.


Emocjonalna reakcja człowieka na widok towaru kupionego w sklepie monopolowym przez matkę z dzieckiem.

Montago

Patologia?

Xandria

Nie, to ma być właśnie reakcja na taką patologię.
To odczucie, stan...

Montago

Szok?

M_COL

Nie. Za krótki, poza tym to za łagodne określenie.

Montago

Coś upał znokautował zgadywaczy, więc czas na podpowiedź, może ktoś jednak zgadnie.

Tytuł całkowicie nieznany, właściwie dwu-członowy.
Pierwsza część to określenie stanu, w jakim możesz być, określenie tego jak się czujesz, trochę wulgarne. Druga część tytułu to przedmiot, którego widok (w połączeniu z treścią zagadki) wywoła ten twój stan.

Montago

Jak taki taki nieznany to może podaj po pierwszej literze tych dwóch wyrazów, może ktoś odgadnie.

Montago

Montago coś Ty wymyślił?

Arya_13

Jam niewinny ;) Nie ja ten tytuł wymyśliłem, ja tylko go wykorzystałem... I sam byłem nim trochę zaskoczony :P

Montago

"Złe wychowanie"?

Ledsbourne

Nie...

Montago

Inaczej przedstawię tę zagadkę, tylko pierwszą część tego tytułu, ona jest właśnie charakterystyczna, bo trochę wulgarna.
Może będzie to łatwiej odgadnąć. (Jak ktoś trafi na ten tytuł, to zobaczy że jest druga część, która może być związana np.ze sklepem monopolowym).
Ale teraz trzeba zgadnąć pierwszy człon tytułu.

Zagadka w nowym wydaniu...
________________________________

Nazwij, określ ten stan w jakim się znajdziesz w chwili, gdy np. -

- Rano wychodzisz, a tu ktoś ci wybił szyby w aucie, albo przebił opony...
- Idziesz do kasy po wypłatę, a tu Ci mówią że pieniążki będą dopiero najwcześniej za 2 tygodnie...
- Twoja ukochana drużyna przegrała 10 do 1...
- Zamówiłeś drogi towar przez Internet, a tu sklep był oszustwem i wszystko straciłeś...
- Widzisz jakąś totalnie pijaną matkę idącą z wózkiem ...
- Widzisz grupę małolatów ćpających jakieś dopalacze lub widzisz sklep z dopalaczami pod szkołą...
- Idziesz sobie, i nagle kolejny raz wdepnąłeś w psią kupę na środku chodnika, bo ktoś jej nie sprzątnął...

Mógłbym dalej coś podobnego pisać, ale to chyba wystarczy.
Więc co z Tobą?
Czy te sytuację Cię cieszą?
A może wywołują inna reakcje?
Jaką?
Określ to - jak się w takiej sytuacji czujesz?

Montago

Gówniany horror? :)

adamus0101

Nie, nie w tę stronę. Postaw się na miejscu takiej osoby, i jak się czujesz. Np. gdyby Twoja drużyna wygrała z łatwością kokejny mecz to byś mógł powiedzieć, że się cieszysz, jesteś ucieszony.
A w przeciwnych sytuacjach, takich jak podałem?

Montago

Podstawowe pytanie - czy to sklejka? I jezeli nie, czy tytul to dwa wyrazy?

Dziwna ta Twoja zagadka.
Wydaje sie prosta i oczywista, ale jednak jest trudna.

Prosta poniewaz na te wszystkie Twoje przyklady mozna odpowiedziec po prostu ze jestem - zly.
Jak moja ulubiona druzyna wygra wysoko, to sie ciesze, jak przegra to jerstem zly. Jak dostane kase w terminie to jest mi milo jak musze dlugo czekac to jestem zly. Itd...

Ktos rowniez moze byc:
Smutny, wsciekly, rozdrazniony, niepocieszony, rozzalon, zawiedzony, zagniewany , pogniewany (na zycie) , rozgoryczony, zrezygnowany, rozczarowany, zdenerwowany, zbulwersowany, zirytowany.... itd, itp. To z tych normalnych okreslen, lagodniejszych. Jest tego mnostw. Ale to nie to, poniwaz napisales ze okreslenie tego stanu jest nieco wulgarne. Wiec tutaj zaczynaja sie juz schody...

Z tych wulgarnych mamy raczj mniej:
Jestem wkur...ony, jestem w chu..wym stanie, jestem roz...bany ( tym wszystkim) hmm .. i pewnie by sie cos znalazlo ale, malo raczej. sam nie uzywam takich okreslen wiec jest mi ciezko, ale slyszy sie je.

Napisales ze jest to "troche" wulgarne, co zanczy to troche? Czy np. okreslenie ze jest sie w gownianym stanie ( chba cos takiego istnieje ? ;D) to jest to "troche"? Bo wulgarne jest z pewnoscia. czy slowo wkurzony jest troche wulgarne? Zalezy dla kogo, ale raczej nie. Dodatkowo raczej nie ma filmu z tymi naprawde wulgarnymi wyrazami i z tymi troche mysle ze tez nie, ale kto wie.

Aretus

Nie, to nie jest żadna sklejka.
Tytuł kilku wyrazowy.
Jedno słowo wg twojej definicji wulgarne...
I co najlepsze, już je znalazłeś i powyżej napisałeś.
Tytuł posiada je w wersji nieocenzurowanej :-P

Pierwsza część tytułu jest wyrażona w pierwszej osobie , potem oddzielona druga, a w niej występuje pewien przedmiot.

Montago

Jakos zedne z tych wulgarnych slow nie pasuje do opisanej sytuacji a dodatkowo w pierwszej osobie. Nawet zblizonych nie znalazlem na FW.

Musisz wiecej naprowadzic, wiecej szczegolow podac. Widzisz ze zagadka wisi juz dlugo. NIe napisales ze to tytul dwu wyrazowy tylko kilku wyrazowa, wiec ma sie rozumiec ze wiecej niz dwa wyrazy? Podaj konkretnie dwa, trzy, cztery, piec.. I co to znaczy dwu czlonowy tytul? Dwa zdania? O jaki przedmiot chodzi z monopolowego? Jest to przyslowiowa flaszka? Jak to sie ma do odczucia na widok kupowania alkoholu matki z dzieckiem? Czy to cos w stylu Gowniana flaszka??? Ale gdzie tutaj tem stan w jakim nby mozemy sie znalezc...
Daj jakies konkretniejsze podpowiedzi.

Aretus

3 wyrazy ( myślnik) 1 wyraz.
Wystarczy wpisać jedno wulgarne słowo, i od razu na pierwszym miejscu film się pokazuje.
Flaszka, blisko. Widzisz (przykład) matkę z flaszką, i to cię jakoś porusza, złości, szokuje.
Jak pisałem, to właśnie to - powiedz mi co widząc to czujesz, z tym wcześniej podanym przez ciebie wulgarnym słowem.

Montago

Jak teraz się nie uda, podam chyba już właściwy tytuł ...

Montago

To mnie wku&rwia - butelka



LOL

kingagutkowska

No rzeczywiscie - LOL!

kingagutkowska

Brawo, jak zwykle jesteś niezawodna ;-)

A już nie liczyłem na poprawną odpowiedź, bo jakoś ciężko było to tak opisać, by od razu nie wskazać tytułu.

I rzeczywiście LOL, cenzura wyszukiwarki ten tytuł przepuszcza :-P

Montago

Mnie po wpisaniu w wyszukiwarke tego slow nie pokazuje sie ten film. Sytuacja ktora opisales nie powoduje takiej reakcji jak ten tytul. Jak napisalem - mozna byc wkur..onym na ludzi , na ta matke, nie na butelke.

Aretus

http://img.techpowerup.org/170806/screenshot-2017-08-06-17-48-25.png

Montago

Po wpisaniu slowa wkur..ony nie wychodzi zadem tytul, tylko jakies nicki uzytkownikow.

Montago

Mnie jedynie zastanawia fabula filmu o tak pieknym tytule :)

kingagutkowska

Pewnie siedzi sobie facet i patrzy ną tę butelkę, a ona jest juź pusta !
To się biedaczyna na nią wkur.... :D

Montago

Jestem wkur...ony na bezmyslnosc ludzka.
Tak moglbym okreslic stan w ktorym bym sie znalazl, ( uzywajac jakiegos wulgranego slowa) widzac taka sytuacje. Ale gdzie tam miejsce na flaszke czy butelke, czy jakiegos innego jabcoka... Ja jestem zly na matke nie na flaszke....

Aretus

Właśnie wku... Cię widok tej butelki w jej ręce, zakup z monopolowego, pewnie za 500+ ;P

Montago

Nie, skoro znalazlem sie w monopolowym, to pewwnie sam chce kupic butelke. Wku..ia mnie ta matka ze kupuje przy dziecku alkohol.

Aretus

Ok, choć jesteś na zewnątrz i widzisz butelkę w jej ręku gdy wychodzi z monopolowego ;p

Montago

Armstrong dla mas

Aretus

nie

kingagutkowska

Oki, ale chodzi o Neila czy Lancea? Albo Louisa :)

kingagutkowska

Potraktuje to astronomiczne...
- Człowiek z księżyca, 1999 ?
- Pierwszy człowiek na Księżycu, 1964 ?

Montago

Muzycznie - Jazzman (2009) ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones