Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

kinoman77_filmweb

Człowiek w ogniu.

ramsay2

Tak jest

kinoman77_filmweb

Pierwsze skojarzenie.
Oddaje :)

ramsay2

brawo :)

chemas

Dzięki ale było raczej łatwe :)

Montago

Zagadka:

Porwanie
Zły policjant
Śmierć brata

zweistein

Miasto gniewu?

carme_love

Ten policjant w tym filmie nie byl chyba taki calkiem zly jak pamietam..

Aretus

Nie był, tylko rasistowski seksista był ;)

carme_love

Nie.

+
fałszywy bohater

zweistein

"Wściekłe psy"?

Ledsbourne

Nie...

+
pozorowane zabójstwo

zweistein

+
rozpoznanie porywacza

zweistein

+
oddanie moczu ze strachu

zweistein

Czerwony smok ?

ania1987

Nie...

+
dramatyczny rozłam wśród porywaczy

zweistein

Może "Labirynt" Villeneuve'a?

Ledsbourne

Nie...

+
niezwykły plan odzyskania zakładnika

zweistein

Propozycja

Nimmo

Nie...

+
sam przeciw wszystkim

zweistein

Rozwiązanie:

Okup R. Howarda
http://www.filmweb.pl/film/Okup-1996-139

zweistein

Aleś dał te skojarzenia, film chyba większość zna, a nikt nawet się nie przybliżył do odgadnięcia :P

Montago

Taki był myk, żeby nie było za łatwo... I udało się :)
Może nawet aż za bardzo...

zweistein

Właśnie... Aż za bardzo... ;)

zweistein

Zamiast dawać odpowiedź to trzeba było dać łatwiejsze podpowiedzi.

czarna404

Nie, straciłem wiarę w ludzi...
Zgadywać łatwe zagadki? Nuda.

zweistein

Zadawać najtrudniej jak się da?
Nuda.

czarna404

Tym większa satysfakcja im większy kłopot. Zgadywać oczywistości każde dziecko potrafi.

zweistein

No jeżeli masz satysfakcje z tego, że stawiasz sobie za cel zadanie zagadki i odpowiedzenie sobie sam na nią to oczywiście super! Gratuluję udało Ci się!
Proponuję zmienienie zasad na zamiast "kto zgadnie" na "kto zada najtrudniej" :)

czarna404

Nigdzie w zasadach nie jest powiedziane, ze zagadki muszą być proste, łatwe i przyjemne, mamy dowolność w tym zakresie.
Po prostu zgaduj te łatwiejsze, a trudniejsze zostaw innym. Można? Każdemu wedle potrzeb, przecież nie tylko twoje mają rację bytu, prawda?
Ja np. wielu kadrów z filmu nie poznaję, ale do głowy by mi nie przyszło winić o to zadającego zagadkę.

zweistein

Nie wcale nie chodzi o to żeby zadawać tylko takie które idzie zaraz po 3 skojarzeniach odgadnąć. Nie w tym cel mojej wypowiedzi. Trudne też są jak najbardziej wskazane. Nie rozumiem tylko po co podajesz tytuł. Wygląda, że chodziło Ci o to żeby nikt nie zgadł.
jak widziałeś, że nie idzie to należało dać łatwiejsze skojarzenia aby bardziej naprowadzić zamiast podawać tytuł od razu. Tak to widzę.

czarna404

Kiedy nie podawałem rozwiązania po tym, kiedy zagadka wisiała dłużej - też były krytyczne glosy, czemu blokuję, zamiast podać tytuł. Jak widać, wszystkich nie dam rady zadowolić.
OK, ty podawaj łatwiejsze skojarzenia, skoro tak wolisz, a ja będę podawał trudniejsze, bo wolę inaczej. Może być?
Np. teraz możesz pokazać, jak należy zrobić to dobrze,

zweistein

Już napisałam, że nie chodzi mi o zadawanie tylko i wyłącznie prostych zagadek. Gdybyś przechodził z trudnych skojarzeń do łatwiejszych to by nie było blokowania. Czyż nie tak to działa? Zadajemy na początku trudne a później dajemy łatwiejsze podpowiedzi jeżeli nie idzie?

czarna404

Jak mówiłem, nie widzę powodu dawania oczywistych/prostych podpowiedzi. Zagadka może być trudniejsza lub wręcz trudna, może też nie zostać rozwiązana przez zgadujących.
Ty rób, jak uważasz. Wcale nie twierdzę, że powinnaś robić inaczej.

zweistein

Jak mówiłam. Potwierdzasz moje przypuszczenia. Zadałeś zagadkę i z góry założyłeś, że ma jej nikt nie odgadnąć szukając najtrudniejszych skojarzeń. Brawo dla tego pana pokazał, że potrafi. Fanfary.

czarna404

Dosyć niemądre te pretensje. Ktokolwiek, kto zna film, mógł skojarzyć. Podpowiedzi dawały taką szansę - wszystko jest w filmie.
Może zajmij się dobrymi zagadkami po prostu. Te złe zostaw mnie i tyle.

zweistein

Wygląda na to, że nie potrzebujesz nikogo do gry sam sobie świetnie radzisz :)

czarna404

Czekam na twoje łatwe zagadki.
Chętnie je pokrytykuję za tę banalną łatwość, ok? :)

zweistein

Coś Ty się tak uczepił tych łatwych zagadek? Już napisałam ze 3 razy, że nie w tym rzecz.

czarna404

No może daj spokój tym żalom. Jeśli moje zagadki łamią regulamin - uznam "winę", jeśli nie, mam prawo tworzyć je na swój sposób, choćby ci się nie podobało.

zweistein

Nie musi mi się podobać. Oczywiście. Ja próbuje zrozumieć Twój motyw działania. Po co zadawać zagadkę której nikt nie zgadnie?

czarna404

Toż wyjaśniłem, że każdy mógł zgadnąć, jeśli widział film i skojarzył podpowiedzi. Która z podpowiedzi była fałszywa? No właśnie.
OK, mimo to nie pasuje? Pełne prawo. Na przyszłość unikaj i nie będzie kłopotu.

zweistein

Jak sie wyszukuje najtrudniejsze skojarzenia z mozliwych to nie dziwne, ze nikt nie mogl zgadnac.

czarna404

Zajmij się łatwymi zagadkami. Niektórzy mogą mieć satysfakcję z rozpracowania tych trudnych. Nie ty, więc nie twój problem.

zweistein

Ze zgadywania owszem jest satysfakcja ale z patrzenia na kolejne trudne podpowiedzi w ogóle nie naprowadzające na tytuł już nie bardzo.

czarna404

Szukaj innych, powodzenia.

zweistein

Tobie również powodzenia w zadawaniu najtrudniejszych zagadek pod słońcem tak aby nikt nie zgadł. A na końcu podanie odpowiedzi zamiast łatwiejszych podpowiedzi. Bardzo ciekawy system.

czarna404

Paranoja. Mam prawo do takiej formuły zagadek. Nie jest sprzeczna z zasadami gry. Zaakceptuj wreszcie i realizuj się w pełni przy tych łatwiejszych.

zweistein

Paranoja to Twoje zagadki. System: zadać najtrudniej jak się da. Tak aby nikt nie zgadł. Podać sobie sam tytuł i pokazać jaki to Ty super jesteś.

czarna404

Przyjmij do wiadomości i szukaj łatwiejszych. Nie ma przymusu, jest natomiast prawo wyboru. Nie wszystko jest dla każdego, co nie znaczy, że w ogóle nie ma sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones