Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - ""Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

VanKert



A dla mnie i awek i awatar brzmia glupio :) No ale jak juz trzeba o tym mowic to oczywiscie awatra lepiej.

VanKert

okropne słowo i do tego wielokrotnie mniej męskie niż awek ;)

Larii

ale Larii... nie oznacza to, że mamy czule i dziwnie zdrobniale wszystko nazywać... kalkulator to kalkulacik? kalkulek? można i tak przecież... ładnie brzmi... a nawet jak sobie tam nazywać to żądać od innych by to rozumieli ;)
awek jest z lenistwa i czułości do swego wspaniałego, pięknego, mojego własnego często dzieła - awatara.
równie dobrze mógłby być "atarek" ;), "atek", "arek" - brzmią bardziej swojsko i wręcz "polsko" ;)

VanKert

Nie wiem, gdzie Ty jeszcze bywasz poza tym tematem, ale określenie 'awek' jest naprawdę popularne w przestrzeni internetowej :)
Ale nie ma wstydu, wiele osób się już o to pytało ;)
https://www.google.pl/search?safe=off&source=hp&ei=-ToDWtuTBob6wAKmxKjoB g&q=co+to+znaczy+avek&oq=co+to+znaczy+awek&gs_l=psy-ab.1.0.0i10k1.13 04.4589.0.6057.19.16.0.0.0.0.323.2314.0j9j2j1.13.0....0...1.1.64.psy-ab..6.13.24 62.6..0j35i39k1j0i67k1j0i131k1j0i22i30k1j0i22i10i30k1.152.DMbHF6ADNr0

Larii

Zawsze można to pisać w sanskrytcie, to dopiero mistycznie wygląda "अवतार" :p ;)

Larii

popularne nie oznacza dobre... czasem słyszałem te określenie co nie oznacza, że mi się podoba i uznałem je za "słowo" do używania. reszta jak wyżej, zdania nie zmienię :)
notabene, to co podałaś jest przez "v"...

Larii

"chłeptaj" = pij?

VanKert

tak, najprościej jak można ;)

Larii

sprawdzałem pijAK ale nie ma ;)

VanKert

no to dalej trzeba sprawdzać :)
a co z "naszymi symbolami" ?

Larii

a czemu one mają dziwny szyk? ;P
to coś narodowego?
kojarzy mi się na razie: mazurek, orzeł, może jeszcze mleko i pszenica... ;)

VanKert

nie jest dziwny, nie rozumiem :)
Nic narodowego...symbol ten bardziej pasuje do naszej, powiedzmy, tutejszej subkultury ;p

Larii

"pij" jest z przodu?

VanKert

no po prostu mam już podać kawę na ławę ;)
Tak.

Larii

emotki?

VanKert

ciepło :)
ale gdzie tu picie?

Larii

nie widzę ;D
"Ciemność widzę" :P

VanKert

e tam....rozpraszasz się ;)
już odgadnięte. Wyżej ^

Montago

ZAGADKA (sklejka):

WOJNA

VanKert

"Niepokój"?

arma

no tak... :)
wycofałem podpowiedź (antonim komplementarny) by było trudniej... ale nie dla Ciebie, heh :)

VanKert

Przykro mi w takim razie, ponieważ zdążyłam przeczytać zagadkę zanim usunąłeś podpowiedź. :-)

arma

hehe... tak czy inaczej... i tak pewnie za łatwe to było dla Ciebie :)

VanKert

Gdybym nie śledziła Twoich zagadek pewnie byłoby mi trudno.

Montago

Zagadka:

Nie dość, że jako pierwsza kobieta uzyskała najwyższy tytuł naukowy na pewnej uczelni, to jeszcze została jedyną laureatką najważniejszego wyróżnienia z dwóch dziedzin.

arma

pewnie nasza Maria...

VanKert

Oczywiście! :-)

arma

ale tego filmu z 2016 roku nie obejrzałaś jeszcze widzę? ;)

VanKert

Jeszcze nie i jakoś mi się nie spieszy. Ponoć nauka została w nim potraktowana po macoszemu.

arma

pytanie czy i jak pokazali pasję człowieka... nie wiem na czym się reżyser skupił

VanKert

Chyba na życiu prywatnym i związku Marii z żonatym mężczyzną.;-)

arma

hmmm... coś jak "Teoria wszystkiego"? no to może kiedyś...

VanKert

Maria Skłodowska-Curie ?

VanKert

A jakżeby inaczej!

Montago

ZAGADKA (sklejka):

Widowisko akrobatyczne na hali

VanKert

Cyrkowiec ? :)

Larii

a jest taki film? ;)
prawie... sprawdź... :)

VanKert

Poczekam na poprawną odpowiedź :D

VanKert

czyli coś z cyrkiem jednak ?
jedne wyraz? sklejony z ilu? dwóch?

Larii

końcówka tego tytułu nie ta....... !!!

Larii

kibicuję Ci...
La-rii! La-rii... ;)

Larii

3 literki końcówki zmień na 2 inne :)
pewnie i tak powinienem uznać ale... Nie ma takiego filmu a Monti pilnuje porządku i dostanę naganę ;)

VanKert

mogłeś wziąć tę naganę na siebie ;)
trochę się stresowałam dopingiem. ,,,teraz wiem, jak czuje się nasza reprezentacja piłki nożnej :D

VanKert

może raczej:
Widowisko rozrywkowe pewnej damy na hali.

VanKert

to zupełnie inna zagadka....
cóż to za dama? Imię?

Larii

ależ to ta sama :D i już prawie odgadłaś...
tam rządzi tylko 1 dama a Ty podałaś wiele... ;)

Larii

Cyrkow... tyle się zgadza... ;)
brakuje 2 literek

Larii

La-rii!
La-rii!

nadal kibicuję ;)
;D

VanKert

dziękuję, jesteś przemiły, ale nic nie pasuje :)

Cyrkowca?

Larii

nie :D
Cyrkowc... tyle pasuje :D
jeszcze 1 literka :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones